Check engine. Świeci i mruga od czasu do czasu

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
SWATU
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 01 lis 2016, 16:44
Czym jeżdzę: KIA Sportage II, 2010r, 2.0 DOHC 141 KM
Lokalizacja: Chorzów

Check engine. Świeci i mruga od czasu do czasu

Postautor: SWATU » 09 lip 2019, 17:08

Witajcie. Może ktoś doradzi, jest problem. Właśnie siedze sobie w Chorwacji. Wczoraj wybrałem się na wycieczkę pojeździć po chorwackich górach. Podjazdy straszne, trzeba było na jedynce czasem się wdrapywać, ale do sedna. Po takiej jeździe zaczął mi migać check engine, myśle sobie, że troche zagotowalo silnik, zjechałem na bok, zgasiłem, poczekałem z 20 minut. Odpalam - wszystko ok. Check nie świeci. Zjeżdzam sobie na spokojnie z górki i nagle check się zapalił ma stałe. Auto jechało normalnie. Wiec wysloczyłem na autostrade i jade. Po jakimś czasie znowu zaczął migać check, odpuściłem gazu przestał migać, wiec jade. Zatrzymałem się w korku i czuje tak jak by auto chodziło na 3 gary, obroty ok ale strasznie szarpało silnikiem. Postanowiłem wyłączyć LPG, auto zaczeło normalnie pracować. Ruszyłem, znowu sobie jade, włączyłem LPG i poczułem tak jakby lekki spadek mocy, ale ok jade. Po kilku kilometrach znowu check zaczął migać, wyłączyłem LPG - przestało, tylko świeci na stałe. Zjechałem na kwatere, podpinam kompa z gazu, brak błędów. Podpinam pod OBD ale niestety coś mi się zepsuło i nie umiało połączyć. W końcu odpiąłem akumulator. Błąd się skasował, silnikiem przestało narywać na biegu jałowym na LPG.
Może ktoś pomoże? Mogę wracać na LPG do Polski (ok1000 km), czy lepiej na benzynie jechać? Co mogło być przyczyną tego checka? Jak tylko uda mi się dotrzeć do domu (nie na lawecie) to jade do mechanika.

Awatar użytkownika
Trnc
Uzależniony
Posty: 197
Rejestracja: 19 kwie 2018, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC LPG
Lokalizacja: Śląskie

Re: Check engine. Świeci i mruga od czasu do czasu

Postautor: Trnc » 19 mar 2021, 00:28

Zdiagnozowałeś problem? Co było przyczyną checka? Też mam LPG i mi się ten błąd pojawił

henryk_kania
Uzależniony
Posty: 269
Rejestracja: 20 paź 2013, 23:07
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 16V 4WD 2006 + LPG

Re: Check engine. Świeci i mruga od czasu do czasu

Postautor: henryk_kania » 19 mar 2021, 08:33

Jaki jest kod błędu?

Mi np. migał check, gdy stare wtryskiwacze LPG były zimne (sklejały się, albo coś).

Dzania1992
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:07
Czym jeżdzę: 2.0 8v +LPG, 95KM, 1995

Re: Check engine. Świeci i mruga od czasu do czasu

Postautor: Dzania1992 » 19 mar 2021, 10:22

W moim sportku, za migający check odpowiedalo wypadanie zapłonu na drugim cylindrze, po wymianie świec, kabli WN i cewki było po problemie


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap