Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Kamil
Nowy
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI L FaceLift

Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: Kamil » 13 lut 2019, 15:56

Cześć!

Spotkało mnie w czasie jazdy do miasta: otworzyłem szybkę po prawej stronie i spróbowałem zamknąć - odmówiła posłuszeństwa.

Na szczęście udało mi się zamknąć przełącznikiem w prawych drzwiach.

Stan: nie działa podnoszenie szyby w prawych przednich drzwiach sterując z konsoli w drzwiach kierowcy. Opuszczanie tej szyby działa. Obsługa pozostałych szyb w pełni działa.

Pytanie: oczywiście nasuwa się prosty wniosek, że przełącznik w drzwiach kierowcy do wymiany (bądź przewód od tego przełącznika). Czy jest możliwość, żeby to było cokolwiek innego? Np. bezpiecznik lub coś w komputerze się przestawiło.

Pozdrawiam
Kamil

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI XL + OWCA LIMITED EDITION :)
Gadu Gadu: 1487770

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: Owca007 » 13 lut 2019, 15:58

Nie bardzo, że to coś innego jak piszesz, wyciąg przełączniki z drzwi i rozbierz, potem dognij wyczyść styki i na 99% zacznie działać. Gdzieś już o tym na forum było.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Expert
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", A R Mito 1,3 JTDm, 8 rowerów

Postautor: diselboy » 13 lut 2019, 16:03

zależy jak to "mundrze" jest zrobione, jeśli omija BC to raczej przłącznik, jeśli nie to ciut szukania jest i zapewne nie obejdzie sie bez podpięcia do kompa i diagnostyki. Pierwsze sprawdzić przełącznik bo te zamontowane w Sportku raczej dobrej jakości nie są, blaszki styków jakieś gówniane bo już w drzwiowych dwa naprawiałem, wyłamał sie kawałek blaszki i trzeba było lutować nowy styk ( nie chciało mi się kupować nowego wyłącznika).
O ! Adaś mnie wyprzedził !
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ AR MiTo :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

piotrek_os
Nowy
Czym jeżdzę: Sportage 1.7

Postautor: piotrek_os » 14 lut 2019, 12:43

Mam to samo.... Więc to chyba jakaś typowa usterka. Opuszczę prawa szybę z pozycji kierowcy.... Ale do góry już muszę z drzwi pasażera

Wróć do „ELEKTRYKA”