Półoś prawy przód.

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
tomasz74
Bywalec
Czym jeżdzę: Kia sportage 2.0 crdi XL

Re: Półoś prawy przód.

Postautor: tomasz74 » 24 gru 2018, 10:42

Nie jestem fachowcem w tych sprawach, ale chyba to będzie to samo :-) autem szarpało od 2 biegu, na pozostałych też i przede wszystkim podczas przyspieszania. Nie szarpało na boki.

DUKS42
Nowy
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1,6 2013

Postautor: DUKS42 » 20 sty 2019, 21:48

Witam,jeśli dobrze zrozumiałem to w kia o napędz na dwie osie jest temat, bo ja mam z napędem na jedną oś (1.6gdi z 2013r 70000) ,a objawy takie same jak opisane luz na półosiach ,wibracje.Sądziłem że to łożyska w układzie różnicawym ,a to najprawdopodobnie przegub.Zastanawiam się dlaczego ja nigdy nie szarpałem autem nigdy nie robiłem zrywów jeżdżę bardzo delikatnie.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI XL + OWCA LIMITED EDITION :)
Gadu Gadu: 1487770

Postautor: Owca007 » 20 sty 2019, 22:07

U Ciebie półosie są monolitami nie mają wałków pośrednich i podpór. Co nie znaczy, że się nie zużywają, Jedź na kanał czy podnośnik i sprawdź luzy. \przy okazje poduchy mocujące silnik i skrzynię.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

DUKS42
Nowy
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1,6 2013

Postautor: DUKS42 » 21 sty 2019, 09:03

poduszki sprawdzone, u mechaników wszelakich byłem i każdy wyklucza skrzynię biegów (łożyska) więc najprawdopodobniej przegub. Kilka razy ciągnąłem przyczepę capingową gdzie nie mogłem się bardzo rozpędzić ale chyba to nie przyczyna. Duży wpływ na objawy (luz i wibracje) ma ciśnienie w oponach im mniejsze tym objawy się nasilają i odwrotnie, aha podczas jazdy kiedy wrzucam luz wszystko zanika także kiedy wciskam sprzęgło to każdą nierówność(dziurę)czuję na pedale sprzęgła czy auto jest na biegu czy nie.

tomasz74
Bywalec

Postautor: tomasz74 » 26 sty 2019, 19:31

:D :oki: :D No I sprawa szarpania wyjaśniona. Powodem był zbyt mały stan płynu w sprzęgle dyfra. Wchodzi tam ok 0.5 litra płynu (do nabycia tylko w serwisie 120 zł za litr). Demontaż sprzęgła, mycie i odtłuszczanie, dokładne uszczelnienie i zalanie płynem. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej :D .

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta

Postautor: Owca007 » 26 sty 2019, 21:36

Owca miał rację ale tego już nie napisałeś. Dobrze, że zmusiłem Ciebie do rozebrania dyfra i sprawdzenia sprzęgła :).

tomasz74
Bywalec

Postautor: tomasz74 » 26 sty 2019, 22:34

A to jest sprawa oczywista i niepodważalna, dlatego udało się to zrobić i nie trzeba było wymieniać całego elementu :) tak więc małe sprostowanie .... Rozebrałem i sprawdziłem dzięki Owcy to sprzęgło :D

kerad
Uzależniony
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM

Postautor: kerad » 27 sty 2019, 10:07

Trochę się chłopaki pogubiłem, bo raz dyfer to reduktor, a raz dyfer to tylny most, bo tam jest sprzęgło. To gdzie tego oleju brakowało i co wcześniej było wymienione?

PS. Mały stan płynu, czyli oleju?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta

Postautor: Owca007 » 27 sty 2019, 10:20

Jak telepał Tomek wymienił półoś bo luzy były wyczuwalne. Trochę lepiej ale dalej było więc ściągnął wał napędowy który idzie na tył. I cud nie telepie więc do diagnozy tylny dyfer. W dyfrze z tyłu masz dwie komory w jednej jest olej i cały mechanizm różnicowy, a w drugim sprzęgło i ten dziwny płyn. Tomka dyfer był cały mokry więc stąd obstawianie było na niego. Chciał kupić coś z rynku wtórnego ale mówię rozbierz zobacz czy sprzęgło cało. I wyszło, że całe ale lekko przytarte więc czyszczenie nowy płyn i już nie telepie.

kerad
Uzależniony
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM

Postautor: kerad » 27 sty 2019, 10:54

@Owca007 dzięki za wyjaśnienie, bo się zgubiłem lekko.
Niestety nie mogę tego przełożyć na moją przypadłość, gdzie mechanicy wydoili mnie z kasy i rozłożył ręce, a problem pozostał...
Tylko że u mnie drgania występują tylko w przedziale prędkości 30-45km/h,czyli to jest 2 bieg, ale testowo zmieniając wcześniej na 3 także są, mówię testowo bo wiadomo że silnik się męczy. Drgania występują tylko pod obciążeniem, jak silnik musi przenieść moc na koła, po wysprzegleniu znikają i na luzie też nie ma.
Koła dwukrotnie wyważane, obie półosie wymienione (prawa i lewa), a wcześniej same przeguby wewnętrzne za 370pln/szt/Febest. Lecz stwierdzili że jednak luzy są delikatne to lepiej całe półosie i guzik, drgania jak są tak były, a ja nie zamierzam więcej płacić i kupować kolejne części, żeby się doktoryzowali za moje...
Tyle że u mnie po demontażu wału napędowego nie było zmian, czyli problem jest gdzieś z przodu...
A i ich zdaniem wszystkie poduszki są sprawne, bo Kia JE ma ponoć pancerne poduszki. Ta od rozrządu olejowo-powietrzna jest sucha, a ta pod filtrem powietrza dobrze wygląda (stwierdzili mechanicy). Olej i w skrzyni biegów i reduktorze był wymieniony po zakupie auta czyli w 2015 a usterka objawiła się rok temu...

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Dodano : tylko u mnie drgania są na boki, najlepiej to zobrazować na przykładzie, że złożone oparcie w fotelu pasażera obija wędruje miedzy tunelem a drzwiami.

Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”