Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Dyskusja na tematy gdzie indziej niepasujące.
ddarek_ch
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2020, 21:45
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD 103kw 140KM 2008 vin je...

Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Postautor: ddarek_ch » 12 lut 2023, 10:47

Hejka.

Do Kia Sportage 2, kupiłem niedawno wycieraczki płaskie, silikonowe marki Oximo. Świetne, ciche, ale nie dają rady na mrozie. Sztywnieją i nie wycierają dużej powierzchni szyby. Przy szkieletowych wycieraczkach nigdy nie miałem takich problemów. Te oximo były bardzo tanie (40 zł za komplet).

Pytanie czy jak kupie płaskie, silikonowe wycieraczki renomowanych firm (Denso, Bosch, około 120 za komplet na przód), to będzie lepiej, czy szkoda zachodu i lepiej wrócić do szkieletowych?

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Postautor: diselboy » 12 lut 2023, 13:43

ja mam za 9.99 płaskie z Inter lub Brico ( te z drugiego Marche lepsze) i nie narzekam, fakt czasem na mrozie mają tendencję do niezbierania na skraju ale mi to nie przeszkadza (taka uroda wszystkich płaskich). Te za 120 zeta zachowują się identycznie, przerobiłem na trzech autach, szkoda kasy i dodatkowo za tą cenę mogę sobie co miesiąc wymienić na nowe.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Postautor: listomek2014 » 12 lut 2023, 17:16

Kup sobie szkieletowe każda da radę. Oximo hybrydowe bosch każda szkielet hybryda płaska kwestia ile chcesz wydać ja skakałem między Oximo VIP nawet asika wszystko piszczy skacze ja polecam boscha cena robi swoje alternatywnie Valeo
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

lexy
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2013, 14:12
Czym jeżdzę: 2.0CRDi

Re: Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Postautor: lexy » 01 mar 2023, 10:58

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać na wycieraczki. Pióra Boscha możesz brać w ciemno, tak samo Veleo. Nieco tańszą opcją są wycieraczki Denso, które w sumie też się dobrze sprawdzają. Jeśli jednak nie wiesz na jakiego producenta postawić, zadzwoń sobie do iparts.pl i tam na pewno Ci doradzą w wyborze.

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Postautor: AdamAki » 01 mar 2023, 12:05

Polecam BOSCH AEROTWIN AR604S, zero smużenia czy piszczenia, za pierwszym razem wymieniłem za fabryczne i była kolosalna różnica na plus.

TexRan
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Postautor: TexRan » 26 lip 2023, 23:11

Ja jestem ciekaw jak się sprawdzi w mojej Kijance ogrzewanie wycieraczek. Aktualnie mam założone płaskie Boscha ale nie wiem jakie dokładnie.
Najlepszym testem jest zima. W moim poprzednim samochodzie płaskie Boscha niestety kiepsko się sprawdziły ale one były z tych tańszych dlatego nie miałem do nich wielkich wymagań. Zima to była tragedia, brak ogrzewania wycieraczek i jeszcze głębiej schowane bo jak są mniej widoczne to wtedy jest bardziej prestiżowo. Niestety w tym przypadku prestiż nie połączył się z praktycznością. Dopiero po dłuższym czasie mocnego nawiewu na szybę coś troszkę pomagało.

Ted07
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage CRDi 1,6 AWD

Re: Czy drogie wycieraczki płaskie dadzą radę?

Postautor: Ted07 » 20 sie 2023, 12:01

Mam w swojej Kia IV 2018 Sportage oryginalne wycieraczki na przednią szybe z pierwszego montażu.
Chciałbym je wymienić, bo już tak dobrze nie zbierają wody, chcialbym wymienić jednak na takie same jakie były na pierwszym montażu, w ASO powiedziano mi 350 zł.
Mam pytanie co to są za wycieraczki na pierwszy montaż, można je gdzieś dostać.co to jest za model tych wycieraczek montowanych w pierwszym montażu?

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „OGÓLNIE O SPORTAGE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap