Assistance od dealera?

AC,OC-gdzie najkorzystniej, gdzie najtaniej. Wymiana doświadczeń.
Oferty ubezpieczycieli.
Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Assistance od dealera?

Postautor: olin » 24 paź 2010, 16:22

Witam
Pytanie do kolegów którzy już odebrali auta czy Kia daje assistance do auta (holowanie, itp) przy zakupie gratis na rok czy coś takiego? Oczywiście nie mam na myśli assistance związanego z ubezpieczeniem oferowanym przez nich a raczej coś wynikającego z gwarancji jak auto zastępcze przy awarii itp?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Assistance od dealera?

Postautor: soul » 24 paź 2010, 16:46

Nie ma czegoś takiego jak assistance od dealera.
Jest kia assistance - ja mam na 3 lata w 5 letniej gwarancji bez limitów kilometrów.
Teraz jest 7 lat gwarancji ale z limitami kilometrów od 4 roku.Co do assistance to powinno być to opisane w książce gwarancyjnej.
Obrazek

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Assistance od dealera?

Postautor: olin » 24 paź 2010, 17:04

Ok może nie dokładnie się wysłowiłem bo miałem na myśli assistance KIA
Generalnie w takim razie przy AC mogę ze odpuścić dopłatę do assistance skoro jest i bardzo dobrze

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Assistance od dealera?

Postautor: Bodzio_s40 » 15 gru 2010, 22:12

assistance jest na 7 lat i bez limitu kilometrow.Z tego co mi tlumaczyl sprzedawca jest to najlepsza opcja z mozliwich assistance,czyli nie tylko unieruchomienie auta,ale takze zatrzasniecie kluczykow w samochodzie,brak wahy czy zmiana przebitego kola bo zimnbo i sie samemu nie chce

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Assistance od dealera?

Postautor: maja123 » 25 lut 2011, 19:26

kia euro assistans trwa przez 3 lata i rozpoczyna się z dniem pierwszej rejestracji pojazdu.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
Bodzio_s40
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:54
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1.7CRDI FUSION (WD)

Re: Assistance od dealera?

Postautor: Bodzio_s40 » 25 lut 2011, 20:52

KIA euro assistance w belgii trwa 7 lat od daty pierwszej rejestracji lub 150 tys km-co pierwsze nastapi(mam to gdzies na pismie razem z numerami: mojego dilera ktory dal mi numer do jego asisstance w razie gdy cos stanie sie w Belgii i numer europejski po za granicami Belgii


Wlasnie sprawdzam w ksiazce informacyjnej i pisze...dotyczy Belgi i Luxemburgu...

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Assistance od dealera?

Postautor: maja123 » 26 lut 2011, 00:22

"Bodzio_s40" to widać masz lepiej niż u nas w kraju. ;)
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Assistance od dealera?

Postautor: toa » 13 lip 2011, 12:50

Z KIA Assistance nie korzystajcie jeśli macie tylko inne bo to jest totalną porażką. Kilka argumentów poniżej:
1) KIA opłaca holowanie popsutego samochodu jeśli naprawa trwa dłużej niż 7 dni w cenie do 3,5 tyś. Niestety kosztów holowania nie jest w stanie podać przed formalnym zleceniem go. Jednym słowem zlecacie holowanie w ciemno licząc, że Was nie oszukają - niestety liczenie jest błędne. Ja podczas awarii w Chorwacji zrobiłem porządną awanturę w związku z tym i w końcu usłyszalem, że koszt transportu to 6,2k PLN - czyli muszę dopłacić 2,7k za transport samochodu, który miał być naprawiany 2-5 tygodni.

Oczywiście po straszeniu sądem, rzecznikiem ubezpieczonych itp okazało się, że mogą go sprowadzić w cenie 3,5 k (wczesniej miałem wycenę z Polski na 3,7k prywatną)

2) Wynajęcie samochodu gwarantują na 3 dni (u drugiego ubezpieczyciela miałem na 7 ale pechowo skorzystałem z KIA ASS.) i to jest w sumie ok bo jest zapisane w warunkach. Auto oczywiście można przedłużyć na dłużej nić 3 dni i samemu opłacić resztę niestety tutaj jak w punkcie wyżej nie potrafią podać kosztu najmu auta. Podejrzewam, że działają tak aby zrekompensować sobie stratę i również je zawyżają ale niestety dowodów nie mam bo kosztów nie poznałem i zrezygnowałem z ich auta

3) Gwarancja zwrotu kosztów powrotu - wszystko ok - zwracają do 100 EURO na osobę - można wracać samochodem osobowym ale na infolinii nikt nie wie za co zwracają i na jakiej podstawie. Czy paragony czy FV za paliwo, co z autostradami, co z winietami itp.

4) Jechałem autem z rodziną - kilka razy zwracałem uwagę, że do serwisu (60km) potrzebuję transport dla 4 osób a nie dla 2 tak jak ilość miejsc w lawecie. Oczywiście przyjechała tylko laweta a Pan nie rozumiał po angielsku. Dzięki znajomym jakoś udało nam się dojechać ale oczywiście niesmak pozostał.


Ogólnie wyszło jeszcze kilka mniejszych problemów - pracownicy nie znają regulaminu, często trzeba się na niego powoływać, wiele spraw muszą konsultować i później oddzwaniają.

Wszystkim życzę aby nie musieli korzystać z KIA Assistance za granicą kraju - to naprawdę nic przyjemnego.
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(


Wróć do „UBEZPIECZENIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap