Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: paul997 » 26 cze 2019, 23:50

Na 100% nie. To są światła z homologacją na przeciwmgielne, a nie dzienne. Chodzi zarówno o moc, jak i o kierunek strumienia światła.

Pro
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 27 kwie 2019, 09:13
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 PRE/AEB/TEC/PNS

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Pro » 12 sie 2019, 19:52

kia plama.jpg
Pytanie do długotrwałych użytkowników sportage IV , czy u was też po jakimś czasie zżółkł układ wydechowy ?? czy to od przegrzania ?
W moim przypadku stało się tak po miesiącu od odebrania auta z salonu.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Tom16v » 12 sie 2019, 20:12

Też tak mam i mnie się to Panie nie podoba .Jak patrzyłem na mieście to każdy sportage tak ma wyglada to beznadziejnie.

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: listomek2014 » 12 sie 2019, 20:25

U mnie tego nie ma a 2 lata minęło ale obejrzę jeszcze jutro
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Bialy » 12 sie 2019, 20:27

A czyścić tego nie idzie?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Pro
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 27 kwie 2019, 09:13
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 PRE/AEB/TEC/PNS

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Pro » 12 sie 2019, 21:11

Tak na szybko spróbowałem paznokciem ale nie idzie , jutro sprawdzę jakimiś środkami czyszczącymi.

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Tom16v » 13 sie 2019, 12:56

To przegrzana blacha wyczyścić sie raczej nie da.

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: kzyhu1983 » 14 sie 2019, 10:36

Ten Typ Tak Ma :)

A tak na serio to wszystkie Tucsony tyż tak mają...

Pro
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 27 kwie 2019, 09:13
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 PRE/AEB/TEC/PNS

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Pro » 17 sie 2019, 20:59

Tom16v pisze:To przegrzana blacha wyczyścić sie raczej nie da.


Zeszło pastą z k2 do chromu

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Tom16v » 18 sie 2019, 16:36

Pro dzięki wielkie za info też spróbuje :) Takie info dostalem z serwisu jak bylem na przegladzie ze tego sie nie da usunąć.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Bialy » 19 sie 2019, 19:02

Stuknęło pierwsze 500km, więc 10 najbardziej palących pytań:)

1. Czy po odpaleniu auta na zimno, silnik utrzymuje wyższe obroty przez dłuższą chwilę?

2. Czy jest możliwość podglądu wizualnego czujników parkowania na dużym ekranie A nie na małym?

3. Czy jest możliwość aby po wyłączeniu silnika nie włączyło się oświetlenie kabiny? Poza całkowitym wyłączeniem oczywiście.

4. Start stop to bardziej zło czy dobro? Gdy silnik odpala ze SS, lepiej od razu ruszać gdy obroty są ciut wyższe czy poczekać chwilę do ich opadnięcia?

5. Wiem, że głośniki z tyłu są zazwyczaj mniejsze niż z przodu, ale u mnie one grają bardzo bardzo cicho. To normalne?

6. Można ustawić aby po włączeniu zapłonu czy odpaleniu, nie włączało się radio?

7. Czy dojazdówkę mogę wyrzucić do piwnicy A tamtejszą przestrzeń lepiej zagospodarować?

8. Gdy powoli zapada zmrok Ale nie jest jeszcze na tyle ciemno, żeby włączyły się automatycznie światła mijania, po ustawieniu dźwigni na światła pozycyjne (silnik chodzi) świecą światła do jazdy dziennej. To znaczy, że za widnego nie mogę jeździć na światłach pozycyjnych?

9. Dlaczego światła w technologii LED nie mają samopoziomowania jak ksenony?

10. Czy przy wypalaniu GPF, będę powiadomiony jakąś kontrolką?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: automaciek » 20 sie 2019, 06:37

Odpowiem, a co mi tam. @ Bialy zrobiłeś samochodem 500 km i nie zdążyłeś przeczytać instrukcji obsługi? Oczekujesz że ktoś z forumowiczów zrobi to za Ciebie i streści. Przecież na większość z Twoich pytań właśnie I. O. zawiera odpowiedzi, na pozostałe odpowie forumowa szukajka. A jeśli wszystkie zawiodą, wtedy pytaj na pewno ktoś chętnie odpowie.
Być może stanę w ogniu krytyki że moj post nic nie wnosi. Po prostu na innych forach (karawaning, rc-fpv, elektroda, kiario) na których bywam lenistwo jest piętnowane.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Bialy » 20 sie 2019, 08:32

400km mogłem zrobić z salonu do domu.
IO całej nie przeczytałem ale chyba zapomniałeś, że instrukcja to jedno, a życie to drugie tak jak choćby w przypadku oleju.
Szukajki nie używałem tylko przeglądam cały dział KSIV. A do działu KSIII proszę mnie nie odsyłać - on mnie nie interesuje.

Ps. Już widzę jak w IO są odpowiedzi na większość moich pytań...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: jarmk » 20 sie 2019, 16:30

@Biały

1. chwilę tak, raczej każde auto tak ma.
2. nie rozumie pytania,
3. raczej nie, nie spotkałem się z czymś takim w żadnym z aut, które posiadałem, ani w tym, nie ma o tym też nic w instrukcji,
4. dla ekologi dobro, dla kierowcy zło, zainwestuj w INTERFEJS KIA - ISG i zapomnisz o SS,
5. normalne, u mnie też,
6. można, wyłączając zapłon wyłącz też radio,
7. indywidualna sprawa i Twój wybór,
8. możesz, przestaw sobie sam światła ręcznie,
9. nie wiem,
10. w benzynowym GPF-ie nie słyszałem o powiadomieniu wypalania, nie ma o tym też w instrukcji ani słowa, kontrolka jest tylko dla silników wysokoprężnych z DPF-em.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: RE: Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: KrzysiekG » 20 sie 2019, 17:26

Bialy pisze:1. Czy po odpaleniu auta na zimno, silnik utrzymuje wyższe obroty przez dłuższą chwilę?

Norma
Bialy pisze:2. Czy jest możliwość podglądu wizualnego czujników parkowania na dużym ekranie A nie na małym?

W opcjach nie widziałem nic takiego. Być może jakiś magik z ASO mógłby tu coś zdziałać bo też chciałbym mieć wizualizację czujników na dużym ekranie, razem z podglądem z kamery.
Bialy pisze:4. Start stop to bardziej zło czy dobro? Gdy silnik odpala ze SS, lepiej od razu ruszać gdy obroty są ciut wyższe czy poczekać chwilę do ich opadnięcia?
Ja w benzynach bardzo lubię S&S. Inna sprawa, że w sportku działa to dość kapryśnie i bez wyraźnej przyczyny system potrafi wstrzymać działanie.
Bialy pisze:7. Czy dojazdówkę mogę wyrzucić do piwnicy A tamtejszą przestrzeń lepiej zagospodarować?
Możesz. Jesteś dorosły, robisz co chcesz w granicach obowiązujących przepisów. O ile wiem przepisy nie nakładają na użytkownika obowiązku wożenia zapasu lub zestawu naprawczego. Jesteś oczywiście świadom potencjalnych niedogodności :)
Bialy pisze:8. Gdy powoli zapada zmrok Ale nie jest jeszcze na tyle ciemno, żeby włączyły się automatycznie światła mijania, po ustawieniu dźwigni na światła pozycyjne (silnik chodzi) świecą światła do jazdy dziennej. To znaczy, że za widnego nie mogę jeździć na światłach pozycyjnych?
Nie rozumiem problemu
Bialy pisze:9. Dlaczego światła w technologii LED nie mają samopoziomowania jak ksenony?
Bo są wystarczająco słabe żeby wymknąć się spod obowiązku posiadania układów samopoziomowania i zmywania. Zdaje się że granicą jest coś około 2200lumenów więc producenci montują słabsze ksenony (tak tak, w audi A6 mam takie choć tam mam chociaż samopoziomowanie) albo LEDy (a tu to już jest orgia marketingowego bełkotu w każdym katalogu bo przecież LED, LED, LED)

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: damian94 » 20 sie 2019, 19:43

Bialy pisze:2. Czy jest możliwość podglądu wizualnego czujników parkowania na dużym ekranie A nie na małym?


Czy masz na myśli coś takiego?
Załączniki
1.jpg
1.jpg (37.12 KiB) Przejrzano 5566 razy

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Bialy » 27 sie 2019, 12:10

@up, tak, o coś takiego, a bardziej to z prawej strony.

Jeśli chodzi o światła, to po prostu wieczorem nie mogę jechać na światłach postojowych bo zapalają się do jazdy dzienniej. Podwójny nonsens.

Co do koła zapasowego, to chodziło mi o to, że widziałem bagażnik bez niego, który miał przegródki na jakieś pierdoły. Chętnie bym sobie powiększył bagażnik (który dla mnie jest największym minusem tego auta) Ale potrzebowałbym właśnie takiej wkładki czy jak to nazwać...

Piszecie, że ledy nie muszą mieć samopoziomowania bo są słabsze od ksenonowych lamp- przecież np VW ma Ledy A ma system samopoziomowania. Ledy ledom tak bardzo nierówne?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: automaciek » 27 sie 2019, 12:26

Co do świateł, to nie możesz jechać na światłach pozycyjnych w żadnym przypadku, poza sytuacją gdy twój pojazd jest holowany. Pojazd w ruchu musi mieć albo światła dzienne, albo mijania i pozycyjne

LED'y nie muszą (ale mogą np. dynamiczne AFL) mieć samopoziomowania, i jest to zgodne z przepisami w naszym kraju. Potwierdzone jest to homologacją.


Co do koła, to 1.6 Gdi i 2.0 crdi (patrz cennik) może nie posiadać koła tylko sortownik i zestaw naprawczy.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Bialy » 03 wrz 2019, 07:40

Wiem, że nie wolno jeździć na światłach pozycyjnych ale irytuje mnie, gdy muszę się gdzieś zatrzymać nie wyłączając silnika (np wyjść do kiosku po gazetę) i mogę jedynie włączyć TFL, które tylko oślepiają albo mijają, które wprowadzają kierowców z naprzeciwka w błąd, sugerując, że jestem w ruchu albo przynajmniej za kierownicą.
Tak samo szkoda, że zaraz po wyłączeniu silnika załącza się funkcja coming home. Wg mnie, to powinno mieć miejsce dopiero po "wyjęciu" kluczyka albo nawet po zaryglowaniu drzwi z pilota. Tak samo oświetlenie wnętrza które zapala się od razu po wyłączeniu silnika...
Co do koła zapasowego to tak jak wcześniej (albo w innym temacie, nie pamiętam już) pisałem, wolałbym mieć zamiast koła, miejsce na trójkąt, apteczke czy inne pierdoły i chętnie kupiłbym takie coś.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: paul997 » 06 wrz 2019, 14:47

Bialy pisze:8. Gdy powoli zapada zmrok Ale nie jest jeszcze na tyle ciemno, żeby włączyły się automatycznie światła mijania, po ustawieniu dźwigni na światła pozycyjne (silnik chodzi) świecą światła do jazdy dziennej. To znaczy, że za widnego nie mogę jeździć na światłach pozycyjnych?


Z tego, co zaobserwowałem, to po ustawieniu świateł na pozycyjne, dzienne pełnią funkcję pozycyjnych, tylko są przygaszone. Na pozycyjnych powinny Ci się również świecić tylne lampy z normalną mocą.

Bialy
Uzależniony
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2019, 06:59
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV

Re: Kilka pytań nowego użytkownika KS IV

Postautor: Bialy » 07 wrz 2019, 13:33

Sytuacja, którą opisujesz występuje za dnia. Wieczorem świateł pozycyjnych nie da rady zaświecić. Tzn te świecą te same diody ale jako TFLe. Tył wtedy też świeci.
Dziennych też nie idzie wyłączyć. Szkoda. W poprzednim Superbie miałem taką możliwość (co prawda głębiej w opcjach, ale dało radę). Ktoś tu pisał, że niby takie są wymagania teraz ale jakoś tego nie widzę, tym bardziej, że nikt nie podał konkretów.
Co mnie jeszcze trochę zastanawia to dzienny licznik kilometrów. Mam ustawione żeby kasował się co tankowanie A kasuje się codziennie (pewnie co kilka godzin) i nie wiem jak ustawić, żebym miał informację ze spalania z jednego baku ale i całkowite spalanie od początku.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap