Spawanie zbiornika paliwa

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
Ron01
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2017, 20:01
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV buisness line 1.7 CRDi automat

Spawanie zbiornika paliwa

Postautor: Ron01 » 15 maja 2019, 12:34

Witam
Najechałem na coś metalowego na jezdni i od uderzenia pękł zbiornik paliwa. Oglądał to zawodowy spawacz i twierdzi że bez problemu takie coś można zaspawać i będzie dobrze tylko muszę zdemontować zbiornik.
Kia sportage silnik 1,7 140 koni automat, ropa,

Ogólnie zadzwoniłem do kilku warsztatów i musiał bym zamawiać lawetę aby tam dostarczyć samochód no bo dziura i nie ma paliwa w zbiorniku no i nie mają miejsca na szybko aby zdjąć zbiornik. Więc najszybciej będzie samemu go zdjąć

pytanie na co zwrócić uwagę przy demontażu i czy taki demontaż jest trudny :) oraz czy w ogóle się w to bawić. Czy potem jakoś się odpowietrza taki układ itp :(

dodatkowo co z gwarancją czy jej nie stracę jak sam zdejmę zbiornik ?

Potrzebuje samochodu do pracy

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Spawanie zbiornika paliwa

Postautor: Owca007 » 15 maja 2019, 12:56

Demontaż prosty, ale co do spawania to mam mieszana uczucia i wolałbym wymienić zbiornik. Wcześniej oczywiście udokumentowałbym tą całą sytuację i próbował odzyskać kasę od zarządcy drogi. Zerknąłem szybko na znane portale aukcyjne i zbiornik można dostać już za 130-150zł. Za naprawę możesz zapłacić identycznie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Spawanie zbiornika paliwa

Postautor: listomek2014 » 15 maja 2019, 15:32

Kwestia czy to tylko się sączy czy leć ciurem bo można by było to zalaminowac żywicą sam wielokrotnie to robiłem co prawda w zbiornikach od ciągników i bez problemów trzyma i nie musisz demontować zbiornika
W krwi benzyna zamiast Serca turbina


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap