Owieczkowa Kijanka :)

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Proximus
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Proximus » 08 maja 2019, 09:12

Pytałem dlatego że akurat barwa światła użytej przez Ciebie taśmy jest dla mnie super. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Proximus
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Proximus » 09 maja 2019, 00:31

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zakładałeś Ledy Philipsa na światła drogowe, czy zabzezpieczałeś w jakiś sposób reflektor przed pyłem i wodą. Oryginalna zaślepka nie będzie pasowała z uwagi na długość żarówki Led, i zapewne na jej chłodzenie. Znalazłem na aukcji osłony przeciwpyłowe, ale niestety nie pasują do naszego reflektora.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 09 maja 2019, 09:35

Nie przerabiałem osłony czy obudowy lampy. Żarówka weszła dosłownie na styk jedyne co przerobiłem to zdemontowałem tą plastikową wtyczkę i podpiąłem bezpośrednio osobno piny do leda bo inaczej musiałbym upychać na siłę, a nie chciałem. Wszystko zależy właśnie od tego jaką masz żarówkę czy się zmieści. Ja żeby swoje założyć musiałem dodatkowo odkręcić ten pręcik mocujący w lampie i najpierw założyć go na żarówkę, a potem dokręcić w lampie i przypiąć inaczej nie szło bo radiator uniemożliwiał włożenie palców do tego miejsca, a tak płaskoszczypce i poszło.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 15 maja 2019, 07:54

W aucie na 165tys. zrobiłem mega serwis i zawitały wszystkie nowe filtry, powietrza silnikowy wymyty i nasączony bo jest K&N kabinowy węglowy Filtron, a oleju i paliwa oryginał KIA czyli tak naprawdę Mahle. Sitko w baku sprawdzone- czyściutkie. Przy okazji sprawdzone hamulce, zawieszenie, półosie itp. no i poziomy olejów w skrzyni i dyfrach. Wszystko ok ale jest jedna zmiana tym razem do silnika zalałem taki to bajer z olejem:
ObrazekObrazek
Dużo ludzi go chwali, nawet forumowicze co u mnie było zalewali żadnych skutków ubocznych nie ma wręcz przeciwnie, mówią, że lepiej i auto mniej pali. Więc co mi tam sprawdzę u siebie. Resztę co mi została po konsultacji z producentem dolałem do dyfrów i skrzyni przy kontroli poziomów oleju bo też pomaga zmniejsza tam tarcie. Zobaczymy co to za magia :D. Całość trochę pracochłonna bo w sumie z 4h ale Kijanka zadowolona. Do tego paliwko Vevwa ON z pierwszego tłoczenia, pewna świeża nie leżak w zbiorniku. Teraz jeżdżę i obserwuję zobaczymy co się będzie działo bo jak na razie po 300km jedyne co zauważyłem to to, że komputer silnika zmienił skład mieszanki. Szkoda, że nie mam możliwości pomiaru obciążeniowego na hamowni wszystkich parametrów silnika- spalin tak co te 200km wtedy by wszystko wyszło czy jest lepiej.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Proximus
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Proximus » 17 maja 2019, 18:29

No i pech założyłem na światła mijania Ledy Philips x-tremeultinon i po włączeniu silnika po kilku sekundach zaczynają migać. U Ciebie też taki objaw ? Czy tylko moje mają taką przypadłość.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 17 maja 2019, 19:20

Ja mam ledy na długich bo na mijania mam xenon i w takiej konfiguracji nic nie mruga. Wszystko śmiga aż miło już dobre 3-4 miesiące.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Proximus
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:51
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Proximus » 17 maja 2019, 19:23

W zasadzie różnica nie powinna być rzadna czy są zamontowane na światłach mijania czy na drogowych. Hmmm 600 zł póki co wróciło do pudełka.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 12 sie 2019, 15:18

Dzisiaj ostatecznie rozwiązałem problem prawej półosi w sportku. Jak zawsze zaczął robić się luz pomiędzy przegubem wewnętrznym i wałkiem pośrednim. Zrobione 3 modyfikacje fabryki: zamiast łożyska kulkowego wleciało łożysko wałeczkowe o dużo większej wytrzymałości, musiałem lekko przetoczyć podporę. Numer 2 do przewiercenie przegubu + wałka i zakołkowanie tego. Po trzecie spawanie, zaspawany kołek i wałek do przegubu od środka. Wszystko oczywiście wycentrowane i sprawdzone na tokarce. Kręci się dużo lepiej i nie ma prawa już się obruszać.
Takie zdjęcie na szybko. Jak coś służę pomocą. Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: tomekdriver » 29 sie 2019, 19:24

Owca007 pisze:Aha dla niewtajemniczonych prowadnica z gumą idzie niezależnie czy przód czy tył na dolne mocowanie.
Obrazek


Może głupie pytanie ale co w przypadku gdy gumka pójdzie na góre. Wczoraj wymieniałem prowadnice i mi się właśnie Twoja wypowiedź przypomniała. U mnie wszystkie 4 koła miały prowadnice z gumą na górnym mocowaniu.

Nowe poszły wg Twojego przepisu :D
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 01 gru 2019, 01:32

Szczerze nie wiem, może chodzi o drgania, fizykę lub bród. Tak jest fabrycznie więc tak powinno być :).
Ostatnio zmieniony 01 gru 2019, 02:07 przez Owca007, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 01 gru 2019, 01:48

No i stało się KIA papa Mietek zawitał [zlosnikok].
Dzisiaj był odbiór foto na szybko więc byle jakie proszę nie marudzić głaskam dziada w garażu bo się rzuca trzeba oswoić (foto jak Pan niesie mi kluczyki ach):
Obrazek
Obrazek

W skrócie 2019r 1600km przejechane, full opcja w automacie GLA250 4Matic w wersji AMG wzmocniony przez ASO na 230kucy i 400Nm z 2.0 doładowanej benzynki 8-) oczywiście sprawdzę na hamowni. Jak dla mnie ideał nie za mały nie za duży i zadziorny. Wszędzie led i wszystko już świeci co ja bidny będę robił :?. Został tylko bagażnik.
Pierwsze wrażenia wow KIA ma się czego jeszcze uczyć. Sposób w jaki jeździ hamuje, a komfort i wykonanie to już lepiej nie porównywać. Powiem jeszcze, że miał być prawie audi e-tron ale cieszę się, że nie audi. Dwu-sprzęgłowa skrzynia ale na sprzęgłach mokrych 7 biegów sprawdzony silnik na łańcuchu myślę, że posłuży.
I spokojnie na forum będę może nie tak często ale będę aha i lampy poszły z autem nikt nie chciał :w łeb:.
No i oczywiście biały i szklany dach musi być :eviladmin: niektórzy powiedzą, że Owca zmienił tylko znaczek na aucie :złosliwy:.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: automaciek » 01 gru 2019, 08:26

No to gratulacje. Tylko jak mamy mówić "Owca bogatszy o Mercedesa ", czy "Owca biedniejszy o Mercedesa"? :)

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: czyzyk64 » 01 gru 2019, 08:44

No bracie , to szczęki poopadały. Z górnej półeczki zdjąłeś autko. Gratulacje. Tylko jakie tam mody przeprowadzisz. Piekne autko. :oki:

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 01 gru 2019, 09:22

Owca goły ale wesoły :). Co do modów porównując do sportka zostaje mi do zrobienia tylko oświetlenie bagażnika. Projektory pod drzwiami, oświetlenie pod maską, świecące progi wszystko jest. Ale w sumie wczoraj do navi wleciał nowy opcjonalny soft i jest nawigacja garmina z yanosikiem :).
PS. rejestracji nie pokazuje bo uwierzcie czy nie ale można mieć z tego tytułu nieprzyjemności.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: automaciek » 01 gru 2019, 15:40

Nie, no co ty. Blachy na zamowienie "OWCA" nie pogadasz :)

akurat
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 21:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI L+BL
Silver Lunar
Lokalizacja: Letnia Stolica Polski Giżycko

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: akurat » 01 gru 2019, 23:01

Adamie, gratulacje. Fajna furka, tylko przyczepki nie podwieszaj. Musisz zmienić koszulkę pamiętaj biała z "gwiazdką mesia" ;).

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 02 gru 2019, 08:20

Jak to nie podwieszaj, ja już za hakiem patrzę 7 czujnik cofania przyda się na ciasnych parkingach :). Co do koszuli to tak dali i do tego czapkę z daszkiem i kartę podarunkową na 200zł oczywiście na zakupy u nich.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 10:49 przez Owca007, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

marcinli
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 24 mar 2019, 20:58
Czym jeżdzę: 1.6 gdi

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: marcinli » 02 gru 2019, 08:39

Ja jeszcze kilkanaście miesięcy leasingu I też czaję się na meska;-)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Thomaster » 02 gru 2019, 09:10

Gratulacje! Piękne autko :oki:
Ja chyba jednak przy KIA zostanę :)

farmi
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2018, 19:33
Czym jeżdzę: 2,0 CRDi AWD XL
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: farmi » 02 gru 2019, 18:26

Adaś a gdzie ten golf co miał być???Ty taki owaki ściemniaczu [zlosnik2] [zlosnik2] [zlolta] [zlolta]
Gratki i niech służy

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 02 gru 2019, 19:04

Nie mogłem powiedzieć prawdy znasz mnie lubie zrobić napięcie i chyba mi wyszło :). Będziesz starszy i w okolicy zapraszam na jazdę testową.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap