Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Kamil
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:37
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1.6 GDI L FaceLift

Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: Kamil » 13 lut 2019, 15:56

Cześć!

Spotkało mnie w czasie jazdy do miasta: otworzyłem szybkę po prawej stronie i spróbowałem zamknąć - odmówiła posłuszeństwa.

Na szczęście udało mi się zamknąć przełącznikiem w prawych drzwiach.

Stan: nie działa podnoszenie szyby w prawych przednich drzwiach sterując z konsoli w drzwiach kierowcy. Opuszczanie tej szyby działa. Obsługa pozostałych szyb w pełni działa.

Pytanie: oczywiście nasuwa się prosty wniosek, że przełącznik w drzwiach kierowcy do wymiany (bądź przewód od tego przełącznika). Czy jest możliwość, żeby to było cokolwiek innego? Np. bezpiecznik lub coś w komputerze się przestawiło.

Pozdrawiam
Kamil

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: Owca007 » 13 lut 2019, 15:58

Nie bardzo, że to coś innego jak piszesz, wyciąg przełączniki z drzwi i rozbierz, potem dognij wyczyść styki i na 99% zacznie działać. Gdzieś już o tym na forum było.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: diselboy » 13 lut 2019, 16:03

zależy jak to "mundrze" jest zrobione, jeśli omija BC to raczej przłącznik, jeśli nie to ciut szukania jest i zapewne nie obejdzie sie bez podpięcia do kompa i diagnostyki. Pierwsze sprawdzić przełącznik bo te zamontowane w Sportku raczej dobrej jakości nie są, blaszki styków jakieś gówniane bo już w drzwiowych dwa naprawiałem, wyłamał sie kawałek blaszki i trzeba było lutować nowy styk ( nie chciało mi się kupować nowego wyłącznika).
O ! Adaś mnie wyprzedził !
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

piotrek_os
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2019, 00:22
Czym jeżdzę: Sportage 1.7

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: piotrek_os » 14 lut 2019, 12:43

Mam to samo.... Więc to chyba jakaś typowa usterka. Opuszczę prawa szybę z pozycji kierowcy.... Ale do góry już muszę z drzwi pasażera

hati
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:10
Czym jeżdzę: Kia sportage 3

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: hati » 08 maja 2019, 12:29

No i jak szanowni forumowicze czy ktoś już to naprawił? Mam to samo tylko że w drzwiach pasażera włącznik opuszcza szybę ale już jej nie podnosi, od strony kierowcy wszystko działa. Czy ktoś demontował ten włącznik, jest on na zatrzaski czy trzeba odkręcić tapicerkę z drzwi żeby się do niego dostać.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: Owca007 » 08 maja 2019, 14:30

Musisz ściągnąć boczek drzwi i wtedy jak popatrzysz będziesz wiedział jak zdemontować. Włącznik jest cały rozbieralny na zatrzaski rozbierz wyczyść podegnij i będzie działał.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: automaciek » 08 maja 2019, 16:49

Tyle że w panelu przycisków szyb drzwi kierowcy nie ma blaszek, tylko zintegrowane przełączniki wlutowane w PCB. Niestety nie są podatne na reanimację. Najlepiej mieć dawcę organów do przeszczepu.....

Awatar użytkownika
kjamnik
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 16 lut 2013, 12:22
Czym jeżdzę: biała XL 2013 panorama 1.6
Lokalizacja: Radom

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: kjamnik » 08 maja 2019, 22:27

miałem podobnie. Z panelu kierowcy opuszczałem tylną lewą szybę ale już nie mogłem podnieść. Tak samo z szybą pasażera. Rozebrałem boczek drzwi kierowcy. Wyjąłem sterowanie szybami i rozebrałem co tylko się dało. Spsikałem sprayem do czyszczenia przewodów elektrycznych i póki co (już miesiąc) działa bez zarzutu. Aha - przestało świecić podświetlenie - spalił się bezpiecznik - chyba od tego psikania.

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: oovoo » 16 maja 2019, 23:21

Miałem to samo. Pierwszy raz w życiu rozbierałem boczki auta. Najpierw teoria filmik na yt co i jak i gdzie odkręcić. Zakupione wcześnie plastiki do rozbierania za całe 15 zł i z tym sprzętem zaatakowałem drzwi i przystąpiłem do zajęć praktycznych [hihihi] Dla mnie laika rozebranie boczka trwało dosłownie 2 minuty. Trzeba z wyczuciem odczepiać aby nie urwać zapinek lub urwać coś na boczku ale się da. Całość po rozebraniu kładziemy boczek na boku i rozkręcam od środka chyba 8 śrub co trzymają przyciski. (czas około 2 minuty). Następnie też trochu męczenia aby ostrożnie wyjąć przyciski. Później na wierzchu rozkręcamy wyłączniki i mamy wszystko jak na dłoni dostępne. Wylotuwujemy przełącznik (bo nie da się go rozebrać na płytce przynajmniej mi się nie dało) czas kolejne 2 minuty, rozbieramy i mamy całe wnętrzności na wierzchu (żadnych sprężynek które mogą wylecieć tylko blaszki odpowiednio podgięte) Tam wszystko widać co jest zaśniedziałe czyścimy i składamy w odwrotnej kolejności. Sam byłem w szoku jak mi to szybko poszło. Naprawdę jeden boczek czas naprawy; dla kogoś co ma jakieśkolwiek pojęcie o lutowaniu i chęci manualne rozbierania; to dosłownie max 20-30 minut. [zlosnik2]

lukaszbob5
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2013, 16:52
Czym jeżdzę: 1,6 GDI M
Gadu Gadu: 1216040

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: lukaszbob5 » 19 wrz 2019, 14:51

Witam.
Może ktoś dać namiar na filmik jak zdemontować boczek drzwi ?
Bo muszę dostaś się do przycisków sterowania szyb z prawego tyłu i u kierowcy

lukaszbob5
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2013, 16:52
Czym jeżdzę: 1,6 GDI M
Gadu Gadu: 1216040

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: lukaszbob5 » 19 wrz 2019, 18:45

Na ilu przewodach w kostce od przycisku do szyb w tylnych drzwiach powinno być napięcie?

RT102
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 15 cze 2019, 11:08
Czym jeżdzę: KIa Sportage III 1.7crdi 2015r.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: RT102 » 19 wrz 2019, 19:56

Na tym filmie masz pokazane jak się demontuje: https://youtu.be/gT2XrheW5ck
Analogicznie pozostałe drzwi.

DawidZ
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2018, 20:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 1,6 GDI XL

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: DawidZ » 25 wrz 2019, 09:39

Naprawiłem usterkę przed wakacjami a po wakacjach znowu nie działa. Chyba wymiana modułu czeka

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

tomekdriver
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2018, 10:00
Czym jeżdzę: Sportage III FL - 2.0 CRDI AWD - L Limited
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: tomekdriver » 28 lip 2020, 19:28

Sorry za odkop ale....

dzisiaj specjalnie rozebrałem boczek w nadziei na "podgięcie blaszek" a tu zonk w środku jak poniżej

automaciek pisze: nie ma blaszek, tylko zintegrowane przełączniki wlutowane w PCB. Niestety nie są podatne na reanimację. Najlepiej mieć dawcę organów do przeszczepu.....


Od czego zależy czy te blaszki są czy ich nie ma ? Czy od strony naprawianej czy od modelu ?

W KMP wycenili mi to ustrojstwo na 276 netto :) [zlolta] a używek jak na lekarstwo.
JEST : KIA SPORTAGE III FL - 2.0 AWD AT
BYŁA : KIA SPORTAGE III - 2.0 AWD AT :) / Renault Laguna III

Viptour24.pl

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: automaciek » 28 lip 2020, 21:53

Z "blaszkami" sa pojedyncze klawisze, panele zintegrowane np. z klawiszem centralnego zamka (lub panel drzwi kierowcy) są na zintegrowanym switchu. Jego też da się wylutować i naprawić ( oczyścić styki ostrzem noża, papier ścierny odradzam), ale nie tak prosto.

RT102
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 15 cze 2019, 11:08
Czym jeżdzę: KIa Sportage III 1.7crdi 2015r.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: RT102 » 30 lip 2020, 08:01

Nożem, wkrętakiem absolutnie, porobisz głębokie rysy i będzie pięknie ciągnęło łuk elektryczny i wypalało styki. Zawsze najlepszą metodą było czyszczenie styków draską z pudełka zapałek i przemycie czystym spirytusem (stara metoda moja i innych kolegów elektryków :D ).

tom77
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2021, 15:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 SL 2011 rok
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podnoszenie szyby w drzwiach pasażera z drzwi kierowcy nie działa

Postautor: tom77 » 21 wrz 2021, 20:01

I mnie chyba dopadło to o czym tutaj piszecie. Obie szyby tył otworzę ze swojego sterowania ,ale już ich nie zamknę-muszę sięgać ręką do tyłu i zamykać .Ktoś z Wrocławia to zapłacę za naprawę, sam się za to nie biorę -nie mam cierpliwości do śrubek itd ,jestem bardzo nerwowy i połamię wszystko. Dodam ,że w czerwcu też tak miałem ,ale góra dół i jakoś zaskoczyło -od tamtej pory tyłu nie otwierałem. Podam e-mail do szybszego kontaktu, jeśli ktoś podjąłby się wyzwaniu. Tomek tomking@autograf.pl


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap