Dziwne dźwięki przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu

Wszystko co dotyczy układu przeniesienia napędu.
Skrzynia przekładniowa, sprzęgło.
kr1stofmk
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2019, 20:16
Czym jeżdzę: 1.7

Dziwne dźwięki przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu

Postautor: kr1stofmk » 05 kwie 2019, 22:43

Kia sportage 20013 1.7 diesel

Problem polega na tym na tym ze podczas gwałtownego ruszenia bądź mocnego wciśnięcia pedału gazu z samochodu wydobywa się dziwny dźwięk. Dokładniej jakby w prawego przedniego kola, dźwięk przypomina koło tracące przyczepność na szutrze. Sytuacja dzieje się tylko podczas ruszania, tylko na pierwszym bądź drugim biegu.
Co to może być, proszę o pomoc.

Karciuk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:33
Czym jeżdzę: 2.0

Re: Dziwne dźwięki przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu

Postautor: Karciuk » 11 kwie 2019, 07:26

Podepne się do tematu, bo mam coś podobnego.
Z tym, że u mnie dźwięk wydobywa się z lewej strony (przód) i brzmi trochę jak rozciągająca się sprężyna. Podobno był samochód na serwisie i panowie stwierdzili, że tam się nic nie dzieje XD i można jeździć (jak jeszcze użytkowali teściowie).

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Dziwne dźwięki przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu

Postautor: Owca007 » 11 kwie 2019, 07:58

Panowie jak możecie nagrajcie to bo dziwne, że dźwięk wydobywa się z jednej strony auta. Ma znaczenie czy silnik ciepły zimny? Czy na dworze zimno ciepło sucho mokro? Jakie przebiegi i czy zbieżność dobrze zrobiona?
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Karciuk
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:33
Czym jeżdzę: 2.0

Re: Dziwne dźwięki przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu

Postautor: Karciuk » 18 kwie 2019, 09:03

U mnie wydaje mi się, że będzie to poduszka silnika, wyczailem że skrzypienie pojawia sie również na luzie przy dodawaniu gazu. Dodatkowo wczoraj zatrzymalem sie na światłach i czułem delikatne bujanie karoseria(po wrzuceniu na luz również bujalo), wiec u mnie bedzie yo raczej cos z mocowaniem slinika..


Wróć do „UKŁAD NAPĘDOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap