Wymiana ramki małej szyby w drzwiach

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Wymiana ramki małej szyby w drzwiach

Postautor: paul997 » 14 lut 2019, 12:12

Dotarła dzisiaj do mnie ramka małej szyby w drzwiach. Miał ktoś przyjemność ją kiedyś wymieniać? Jak tak patrzę na mocowania, to są dwie śruby pod uszczelką, a pod tapicerką drzwi tylko zatrzaski. Czyli chyba da się ją wyrwać i założyć drugą bez rozbierania tapicerki drzwi.

EDIT: Widać zadałem za trudne pytanie, może inaczej. Ramka mocowana jest m.in. na zatrzaski. Wyglądają na takie, które po wskoczeniu w blachę się zablokują i nie puszczą. Gdyby taki zatrzask ścisnąć z obydwu stron, to oczywiście wyskoczy. Ale nie ścisnę bez zdejmowania tapicerki drzwi. Jak się takie coś wyjmuje? Wsunąć coś płaskiego, żeby docisnąć przynajmniej jedną stronę zatrzasku?
Coś podobnego:
Obrazek

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Wymiana ramki małej szyby w drzwiach

Postautor: damian94 » 15 lut 2019, 23:22

poszukaj na youtube

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Wymiana ramki małej szyby w drzwiach

Postautor: paul997 » 16 lut 2019, 00:03

Nie znalazłem, ale jakoś poszło. Trochę te zatrzaski jednak ucierpiały i górna część ramki wymaga dopieszczenia - ma takie dwa metalowe haczyki, które nie bardzo rozumiem, jak założyć, mam pół milimetra niedokładności po złożeniu. Mam podejrzenia, że trzeba wyciągnąć małą szybkę, żeby to zrobić, ale mi szkoda aż tak rozbierać.


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap