Metalowa obudowa zwrotnicy

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: kriss76b » 12 lut 2019, 22:25

Witam,
Może Wy mi pomożecie odpowiedzieć na pytanie. Dziś zajrzałem pod auto - nie używałem kanału - i dotknąłem metalowej obudowy zwrotnicy (nie wiem czy dobrze to opisuję), która z daleka wydawała się cała mokra. Po dotknięciu okazało się, że jest tłusta. Trochę się wystraszyłem, z tym że w dotyku i trochę w zapachu przypomina smar. Nawet są 2 miejsca przypominające zaschniętą jasną kroplę, która w dotyku przypomina gęsty smalec.
Pytanie, czy jest to jakiś rodzaj konserwacji i może ktoś z Was też na to zwrócił siebie uwagę, czy może jest inna przyczyna?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: Owca007 » 12 lut 2019, 22:45

Jak to jest w tym miejscu to udaj się na kanał lub podnośnik i sprawdź dokładnie. Może zwrotnica się rozszczelnila lub jej manszeta i cenne mazidło dla niej wylatuje co może skutkować zatarciem lub innym uszkodzeniem. Chyba, że z niej nie leci tylko z silnika. Sprawdź bo to napewno nie jest konserwacja jak tłuste.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: kriss76b » 12 lut 2019, 22:54

Z silnika to raczej nie, bo to nie wygląda na olej, poza tym plastikowa osłona silnika jest zupełnie sucha. Dopiero ta metalowa osłona, która jest za osłoną silnika jest tłusta.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: diselboy » 12 lut 2019, 23:51

na 99% masz dziurawą manszetę, dziura może być "mikroskopijna" ja miałem kiedys zrobioną szpilką (komu sie chciało) i sikała smarem na lewo i prawo.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: kriss76b » 13 lut 2019, 00:09

No nic, pozostaje wizyta w ASO. Czy to jakaś większa naprawa czy raczej zwykła wymiana?
Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: Owca007 » 13 lut 2019, 08:45

Jak wymiana manszety to trochę zabawy jest z wymianą na nową i po zabiegu obowiązkowo jest zbieżność do zrobienia. Tak czy siak jak piszesz auto na gwarancji więc niech robią. I nie, że wyczyszczą i wszystko ok spadaj Pan tylko dokładnie sprawdzić, a jak nie widać to czyszczenie i obserwowanie skąd leci.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: kriss76b » 13 lut 2019, 19:01

Jeszcze w ramach sprostowania, bo wczoraj nie operowałem fachowym słownictwem i dziś zasięgnąłem wiedzy. Elementem który jest tłusty od spodu są sanki. Najlepsze że od góry na sankach są pojedyncze plamy nie powiązane ze sobą i występują głównie w miejscach przykręcenia sanek. Wyglądają jak pryśniete WD, nie świecą się. Od spodu jest jakby smar. Widziałem że sanki są elementem o profilu zamkniętym dlatego moje pytanie na początku było o konserwację w środku. Ok to tyle, jutro ASO.

kriss76b
Bywalec
Posty: 148
Rejestracja: 25 lis 2014, 00:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6GDI M+SMT 2018r.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontaktowanie:

Re: Metalowa obudowa zwrotnicy

Postautor: kriss76b » 14 lut 2019, 16:29

Dla zamknięcia tematu. Po wizycie w ASO - nie ma żadnych wycieków, tłusty smar od dołu sanek jest substancją konserwującą użytą do wnętrza sanek, plamy na górze sanek to konserwacja w miejscach ich skręcenia z konstrukcją.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap