Wymiana lamp w klapie

Masz pomysł na ulepszenie czegokolwiek w aucie, sam zabrałeś się do naprawy? Podziel się z innymi swoimi doświadczeniami i zamieść manual z naprawy.
norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: norbert_p1 » 29 kwie 2018, 18:20

Tomek, koledze mint chodzi o przeróbkę właśnie tych lamp po FL. W oryginale po FL świecą całe lampy. Po korekcie, jak widać, same kontury. Daje to mega efekt!

Awatar użytkownika
tomek1317
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:49
Czym jeżdzę: TGDI 1.6 M+smart. Black Pearl
2023
Lokalizacja: WPR

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: tomek1317 » 24 maja 2018, 10:10

Odgrzeję trochę kotleta w tym temacie, ale nie chodzi o lampy w klapie (kupiłem z aliexpress kiedyś całość na żarówki i styknie - chociaż ledowe są zdecydowanie lepsze ;) ). Mam pytanie do wyjadaczy odnośnie wymiany kierunków w zderzaku (po ostatniej zimie połowa lakieru zeszła i wyglądają bardzo źle), szukam kompletu na allegro, oczywiście z odbiorem osobistym (jeżeli używki) na terenie Warszawy (okolic). Nowe w KIA komplecik 1200 PLN [zly2] Czy są jakieś wskazówki (rady) odnośnie przeprowadzania samej wymiany??? Czy muszę ściągać zderzak? Czy mogę od bagażnika jakoś się dostać i gdzie są jakieś zaczepy żeby nie pourywać coś (nie jestem najlepszym majsterkowiczem).
Dzięki za pomoc z góry [papa]

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: diselboy » 24 maja 2018, 10:20

ja kupiłem odpowiedni lakier bezbarwny i pomalowałem.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
tomek1317
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:49
Czym jeżdzę: TGDI 1.6 M+smart. Black Pearl
2023
Lokalizacja: WPR

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: tomek1317 » 24 maja 2018, 10:26

Ok, ale zdejmowałeś z samochodu kierunki? Czy okleiłeś taśmą dookoła i malowałeś z aptekarską precyzją. Pamiętasz czy to jakiś specjalny lakier? Mogę od żony wziąć do paznokci, ale podejrzewam że będzie słaby :(

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Owca007 » 24 maja 2018, 11:53

Rada jest taka- Jedź do ASO wymieniają to na gwarancji. Lub jak nie masz gwarancji bądź nie chcesz oddać im auta to polerka.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: diselboy » 24 maja 2018, 19:11

@tomek1317

okleiłem dookoła taśmą lakierniczą potem na to cienki papier, kierunek wcześniej delikatnie przetarty (postępujesz jak z zaprawką lakierniczą) i odtłuszczony, lakier jakiś akryl, nie pamietam czy mam opakowanie, sprawdzę. kupiłem w hurtowni z lakierami, zapytałem co lakiernicy biorą do malowania lamp i kierunkowskazów dostałem puszkę spreya. malowanie na kilka etapów, chyba z 5 warstw położyłem.
edyta: nie znalazłem opakowania, wiem , że reszta poszła na rower. mam też doświadczenie z tym ,
lakieruje tym odnawiane rowery i jest super (lakier musi być połysk, nie mat ani satyna). "Z braku laku" pociągnąłem kiedyś tym próg we Fiacie po szybkiej zaprawce. trzyma się do dziś bez żadnych ujemnych efektów a dwie zimy ma już za soba.
Załączniki
altax.jpg
altax.jpg (10.03 KiB) Przejrzano 12986 razy
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Thomaster » 24 maja 2018, 22:16

Odpowiadając na poprzednie pytanie - wyjęcie lamp bez zdjecia zderzaka jest niemozliwe. Nie jest to jednak wcale taka straszna operacja na jaką wyglada...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Owca007 » 24 maja 2018, 23:22

Operacja jest dużo trudniejsza jak auto ma założony hak bo wtedy klucz z przegubem musi być inaczej bardzo ciężko dojść do głównych śrub belki ze zderzaka.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

wally
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:06
Czym jeżdzę: Subaru Forester 2.5XT, Kia Sportage III '13 Limited 1.6gdi

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: wally » 06 lis 2018, 21:08

Odgrzewam kotleta - dopiero wczoraj po powrocie nowo zakupionym autkiem zauważyłem, ze środkowe "lampy" w przedlifcie nie święcą. Poczytałem co nieco o przeróbce lamp ale większość postów dotyczy wkładów LEDowych. Sęk w tym, że nie chcę zmieniać obecnych lamp na nowe, co najwyżej sprawić ze wewnętrzne ożyły i miały jakakolwiek inna funkcje niż światła cofania. Dodatkowym utrudnieniem jest też fakt, iż linki do fotek w starych tutorialach już wygasły :(

Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Owca007 » 06 lis 2018, 21:22

Sprawa prosta 4x długa oprawka na żarówkę w5w 4x żarówka w3w to samo co w5w tylko 3 wat. Zabawa lutownica i gotow. Poczytaj dokładnie temat jest opisane jak zrobić.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

wally
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:06
Czym jeżdzę: Subaru Forester 2.5XT, Kia Sportage III '13 Limited 1.6gdi

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: wally » 07 lis 2018, 12:25

Dziękuję. A czy jest jakiś bardziej szczegóły tutorial niż te kilka fotek od naszych wschodnich sąsiadów?

Edyta: chodzi przede wszystkim o to która żarówka w który otwór ma wejść i jak głęboko, czym pokleic, pod jakim kątem itp.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Thomaster » 07 lis 2018, 23:13

Gdyby chciało Ci się poczytać kilka stron wczesniej to znalazłbyś nawet gotowy zestaw oprawek z ebaya:

Obrazek

Do nabycia np. tutaj: https://www.ebay.com/itm/SPORTAGE-10-GE ... :rk:1:pf:0

Odnośnie wiercenia to trzeba wiercić prostopadle do plastiku lampy w miejscu osadzenia żarówki - miejsca w których trzeba to zrobić łatwo rozpoznać. Wiertło zależne od średnicy oprawek -lepiej zrobić na wcisk niż miałbyś to potem kleić żeby żarówka się trzymała. Trzeba przewiecić się najpierw przez obudowę lampy, później przez odbłyśnik reflektora. To tak w telegraficznym skrócie.

wally
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:06
Czym jeżdzę: Subaru Forester 2.5XT, Kia Sportage III '13 Limited 1.6gdi

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: wally » 08 lis 2018, 07:44

Dzięki za cierpliwość:) no to jeszcze 3 małe pytanka:
- za co konkretnie odpowiadają te 3 żaróweczki (pozycja/dzienne/stop?)
- żarówki - zostawiamy oryginalne z zakupionej wiązki czy wymieniamy od razu na inne np niższej mocy tak jak podpowiadali koledzy w updatach z poprzednich lat?
- czy takiej wiązki nie da zamówić się w ASO w rozsądnej cenie? Pytam bo mając Hondę, ASO było w stanie po numerze części ściągnąć nawet części dedykowane na rynek JP albo US w zbliżonych cenach?

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Owca007 » 08 lis 2018, 07:55

Jedna żarówka to wsteczny jak było i te dwie małe to postój. Tomek robił też wersję na żarówce dwuwłóknowej i wtedy był jeszcze stop ale to już duuuuuuuużo więcej czarowania. W aucie wiązka gotowa nic nie robisz wiercisz lampy wkładasz ta wiązkę i gotowe. Oryginalnie dają W5W ja osobiście zmieniałem inni tez na W3W bo wtedy lampy świecą identycznie, a nie, że środkowe mocniej. Co do ASO i kupna jak najbardziej tak ja kupowałem zarówno u nich i w necie i cena była akceptowalna. Aha zawsze możesz spróbować też w Hyundaiu i dopytać o cenę.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Thomaster » 08 lis 2018, 09:15

Możesz też bez tej całej zabawy w wiercenie kupić oryginalne lampy w klapę z zainstalowanymi światłami pozycyjnymi (seryjnie wypuszczane chyba tylko na Koreę) np. tutaj:
https://www.ebay.com/itm/OEM-Genuine-Re ... :rk:3:pf:0

lub

https://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-Re ... :rk:2:pf:0

rewiring.JPG


Na zdjęciach są widoczne Mobisowskie numery części - zadzwoń do ASO i zapytaj czy mogą ściągnąć coś takiego.

lucuszysko
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 03 sty 2017, 00:58
Czym jeżdzę: Kia sportage XL 2.0

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: lucuszysko » 23 gru 2018, 13:05

Odnośnie przeróbki lamp led po liftingu. Czy można zrobić ta przeróbkę bez przekaźników? Chodzi mi bardziej czy coś może źle działać? Bo sama przeróbka jest raczej oczywista.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Thomaster » 23 gru 2018, 23:07

Nie da rady. Odcinając środek lampy dla świateł pozycyjnych odcina się również stop. Możesz zastąpić zwykłe przekaźniki jakimiś elektronicznymi rozwiązaniami, ale zasada działania musi pozostać taka sama.

lucuszysko
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 03 sty 2017, 00:58
Czym jeżdzę: Kia sportage XL 2.0

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: lucuszysko » 24 gru 2018, 00:20

No to wiadomo. Chodziło mi raczej o to by zasilanie środka szło bezpośrednio ze stopu (czyli z zielonego kabla). Prawdę mówiąc właśnie tak to teraz zrobiłem i działa dokładnie tak jak powinno.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: Thomaster » 24 gru 2018, 01:18

Nie rozbierałem nigdy lampy więc nie wiem jak to jest dokładnie podłączone ale nie chciałem pominąć ewentualnych stabilizatorów w obwodzie. Na wtyczce z rozłączanym sygnałem jest ok. 0,8V mniej względem napięcia wejściowego więc przynajmniej jakaś dioda w obwodzie siedzi. Nie wiem czy bezpośrednie podłączenie w długotrwałym użytkowaniu nie będzie miało wpływu na żywotność ledów.

wojers
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2019, 19:16
Czym jeżdzę: kia sportage 1,7

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: wojers » 13 sty 2019, 23:08

A, co z lampami w klapie. Po sprawdzeniu okazuje się, że albo świeci mocno środek, albo słabo obwódką i słabo środek. Nie ma możliwości zapalić tylko ledów na obwodze. W środku widać jakąś płytkę i boję się tego ruszać. Może komuś udało się odłączyć środek jak świeci obwód.
Lampy są oryginalne po lifcie led. Sportage III.
W lampach błotnikowych na pniach świeci osobno środek i osobno obwód. Problem jest tylko z lampami w klapie.

lucuszysko
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 03 sty 2017, 00:58
Czym jeżdzę: Kia sportage XL 2.0

Re: Wymiana lamp w klapie

Postautor: lucuszysko » 13 sty 2019, 23:17

Jeśli tak to lampy w błotnikach masz po przeróbce bo oryginalnie nie da się zapalić samego obramowania. Musisz przerobić lampy zgodnie z instrukcją w tym temacie.

Edit:
Posty #365 i #376


Wróć do „ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap