Lifting

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
erns
Uzależniony
Posty: 281
Rejestracja: 26 lis 2016, 16:12
Czym jeżdzę: VW Tiguan FL R-Line 1.5 TSI DSG7
Lokalizacja: Poznań

Re: Lifting

Postautor: erns » 22 sie 2018, 15:50

Ten jasny niebieski fajny ;)
Załączniki
10.jpg
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Lifting

Postautor: bykman » 22 sie 2018, 20:51

Blue flame w gietelajn KOZAK!!! Do tego dorzuciłbym czarne 19" lub 20"
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
Tom16v
Nasz Człowiek
Posty: 673
Rejestracja: 12 cze 2016, 09:50
Czym jeżdzę: KS V 1.6 T- GDI 6AT FWD L HEV

Re: Lifting

Postautor: Tom16v » 22 sie 2018, 22:27

no i był by miodzio ;)

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: Lifting

Postautor: artemise » 23 sie 2018, 08:38

Zgadzam się, że popsuli pakiet Business Line - pewnie duzo mniej osób się teraz na to zdecyduje. W związku z tym wezmę chyba wersję M+SMART lub L + AEB po FL (tutaj akurat dobrze zrobili , że można dokupić BLIND SPOT MONITORING i RCTW bez gt line). Zastanawia mnie tylko tapicerka bo ciezko znalezc o tym informację. W wersji M jest tapicerka Beat a w L Flow - mocno się one różnią ? Ma ktoś taką tapicerkę - czyli materiałowa Flow bez tych elementów ze skory ekologicznej? W salonach widze, że wersja L zawsze jest sprzedawana z pakietem BL co może być strzałem w stope bo pewnie duzo ludzi woli tapicerke materiałową niż takie wstawki ze skóry ekologicznej.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Lifting

Postautor: jarmk » 08 wrz 2018, 14:32

artemise pisze:W wersji M jest tapicerka Beat a w L Flow - mocno się one różnią ? Ma ktoś taką tapicerkę - czyli materiałowa Flow bez tych elementów ze skory ekologicznej?


Też przymierzam do kupna Sportage w wersji M, gdzie występuje tapicerka "Beat", jednak mi z wyglądu bardziej podoba się "Flow"..
Tak więc fajnie by było jakby ktoś wypowiedział się na temat obu tych tapicerek..

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: Lifting

Postautor: artemise » 08 wrz 2018, 20:54

Ta tapicerka przed Liftingiem nie była wcześniej chyba dostępna stąd chyba brak odzewu. Dopiero teraz ludzie będą ją kupować, ale z tego co widze to wszyscy dilerzy nadal wersję L łączą z pakietem business line więc tapicerka jest wtedy materiałowo-skorzana więc gołą wersje L to ludzie będą tylko na zamowienie pewnie brać, a w salonie nie ma możliwości jej obejrzeć.

Arczi89
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:36
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI 7 DCT AWD

Re: Lifting

Postautor: Arczi89 » 08 wrz 2018, 21:50

Jak odbiorę swoja czystą L kę to zrobię Ci zdjęcie ale to dopiero za miesiąc :)

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: RE: Re: Lifting

Postautor: jarmk » 09 wrz 2018, 09:42

Arczi89 pisze:.. to dopiero za miesiąc :)


OK, nie spieszy się, ja kombinuje odbiór dopiero na styczeń 2019..

Edit:
Ok, widziałem już obie tapicerki na ulicy.. :)



TT | S9+

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Lifting

Postautor: jarmk » 09 wrz 2018, 20:29

Reasumując z tego co wyczytałem tu na forum i w necie, to wprowadzono następujące zmiany:
- nowe zderzaki z przodu i z tyłu,
- nowe przednie i tylne światła,
- nowe wzory alufelg,
- więcej chromu wewnątrz i zewnątrz,
- rozszerzono paletę kolorystyczną lakierów,
- nowa kierownica.

Model GT Line:
- czarna, błyszcząca, mocno przetłaczaną osłona chłodnicy,
- lakierowaną na wysoki połysk w kolorze czarnym i srebrnym płytę chroniącą silnik,
- wstawki z ciemnego chromu na progach i na pokrywie bagażnika,
- podwójna końcówka tłumika,
- lampy przeciwmgielne LED w kształcie kostek lodu.
Sportage po liftingu wyposażony będzie w aktywny tempomat z funkcją Stop & Go, kamery Around View Monitor ułatwiające parkowanie i Driver Attention Warning, czyli system wykrywający zmęczenie kierowcy. Do wyboru będą dwa nowe systemy multimedialne – z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali oraz 8-calowy niemal bez ramki dookoła.

Sportage oferuje teraz szerszą gamę silników niż dotychczas. Ofertę uzupełnia nowy zespół napędowy EcoDynamics+ z dwulitrowym turbodieslem z rodziny „R” i silnikiem elektrycznym o napięciu 48V. W hybrydowym zespole napędowym typu mild hybrid silnik elektryczny, zasilany z akumulatora o napięciu 48V, wspiera spalinową jednostkę napędową podczas przyspieszania. Dzięki nowemu, sterowanemu elektronicznie Mild-Hybrid Starter-Generator, który przełącza się pomiędzy dwoma trybami pracy – „silnik” i „generator”, wydłuża się czas kiedy silnik spalinowy jest wyłączony. To pozwala obniżyć emisję CO2.

Jednostki benzynowe pozostają dokładnie te same, co przed liftingiem, czyli 1.6 GDI (132 KM, manualna skrzynia biegów), a także 1.6 T-GDI (177 KM) – w wersji ze skrzynią manualną i napędem na przednią oś, ze skrzynią manualną i napędem na wszystkie koła, a także 7-stopniową przekładnią automatyczną i napędem na obie osie.

artemise
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2018, 08:29
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI L+BL przed liftem

Re: Lifting

Postautor: artemise » 10 wrz 2018, 09:02

jarmk zmian jest więcej (nie wszystkie są na plus). Najlepiej jest po prostu wziąć stary i nowy cennik - dostepne są na stronie kia i porównać. Największe roznice są w wersji L.

Jeżeli chodzi o wygląd to widziałem obok siebie nową i starą sportage w wersjach L Business Line T-gdi. Nowa ma ładniejszy przód (dodatkowa srebrna listwa + swiatla w stylistyce kostek lodu) i fajniejsze felgi. Z tyłu ładniej wygląda stara wersja bo ma podwójne rury wydechowe srebrne (pewnie to i tak atrapy ale zawsze duzo lepiej to wygląda), natomiast nowa ma zwykla rure pod spodem auta. W środku stara wersja jest lepsza - prawdziwa skora, JBL i grzane fotele. Niestety wersje L BL mocno okroili.

jarmk i jak ta tapicerka Flow? Lepsza od Beat? Czy zauwazyłeś żeby przy tapicerce flow boczki drzwi były jakos lepiej wykonczone ? (Bo nie wiem czy te miekkie wykonczenie jest tylko w wersji Business Line)

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Lifting

Postautor: jarmk » 10 wrz 2018, 12:19

Osobiście wolałbym tapicerkę Flow, jakoś ładniej wg mnie wygląda..

TT | S9+

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Lifting

Postautor: maestro » 12 wrz 2018, 18:51

artemise pisze:Z tyłu ładniej wygląda stara wersja bo ma podwójne rury wydechowe srebrne (pewnie to i tak atrapy ale zawsze duzo lepiej to wygląda),


Gdyby to były atrapy na pewno nie kupiłbym tej wersji.. nie zniósłbym świadomości, że taki prymitywny bajer mam w aucie.

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Lifting

Postautor: jarmk » 20 wrz 2018, 21:24

Arczi89 pisze:Jak odbiorę swoja czystą L kę to zrobię Ci zdjęcie ale to dopiero za miesiąc :)


Odebrałeś już swoją L-kę i jak tapicerka...?

Też będę jednak zamawiał L-kę, ale widzę, że przeważnie w ogłoszeniach salonów wersja ta występuję z dodatkowym pakietem Business Line, czyli jest w nich tapicerka materiałowa Flow z elementami skóry eko.
A jak prezentuje się tapicerka w wersji tylko L, bez dodatkowego pakietu...?

Arczi89
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:36
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI 7 DCT AWD

Re: Lifting

Postautor: Arczi89 » 20 wrz 2018, 21:47

Odbieram auto jutro lub w pon. Poczekaj to zrobie zdjęcia :)

Z tego co na szybko sprawdziłem to wyglada ładnie i nie ma ekoskory na bokach foteli. Sa srebrne listwy na zderzakach. Tyle pamiętam na szybko :)

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Lifting

Postautor: jarmk » 20 wrz 2018, 22:11

Czyli wziąłeś wersję L bez tego dodatkowego pakietu Business Line?
Ok, to czekam na foty i opinie.. zrób więcej fotek z wnętrza i w ogóle..

TT | S9+

Arczi89
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:36
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI 7 DCT AWD

Re: Lifting

Postautor: Arczi89 » 22 wrz 2018, 19:16

Nie odebrałem jeszcze auta ale byłem załatwić kilka formalności i dzięki uprzejmości Pani Kaliny zrobiłem Ci zdjęcia :)

Jeżeli chodzi o środek czystej wersji L prezentuje się następująco.

Fotele są bardzo ładne i materiałowe. Boczki drzwi, podłokietnik, kierownica i mieszek są z tej samej eko skóry.

Więcej zdjęć będzie wrzucone w galerii po odbiorze :)

Jeżeli się zastawiasz to moim zdaniem jedynym wartym uwagi w BusinesLine faktem są LED-owe lampy przednie. W L-ce są soczewki ale na zwykłej żarówce i nie można dokupić xenonu więc trochę słabo. Nie mniej jednak zawsze coś taniej i nie dokońca wiadomo jak LEDy będą się sprawdzać na dłuższą metę. :)

jarmk
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 08 wrz 2018, 14:11
Czym jeżdzę: KS
Lokalizacja: Żuławy

Re: Lifting

Postautor: jarmk » 22 wrz 2018, 19:42

Arczi89 pisze:Nie odebrałem jeszcze auta ale byłem załatwić kilka formalności i dzięki uprzejmości Pani Kaliny zrobiłem Ci zdjęcia :)


Fajnie ,dzięki.. :)
Ja auto będę zamawiał dopiero w listopadzie na styczeń. Muszę sprzedać stare auto i zebrać jeszcze ciut kasy... także ile będę miał w sumie kasy, to taką wybiorę wersję.. no i co zona na to, że co trochę "podnoszę" wersje wyposażenia... :)

Arczi89
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:36
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV 1.6 T-GDI 7 DCT AWD

Re: Lifting

Postautor: Arczi89 » 22 wrz 2018, 19:49

Dokładnie miałem to samo ;)

Początkowo miał byc M + Smart.
Serduszko mówiło L + BL.
Kompromis stanął na L :)

Kriss86
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6Gdi 2018 business line cassa white
Lokalizacja: Woj.Śląskie

Re: Lifting

Postautor: Kriss86 » 22 wrz 2018, 20:27

Ja miałem mieć m+Smart ale mała dopłata wyszło L+BL do tego dywaniki, dywaniki gumowe i mata do bagażnika

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 22 wrz 2018, 21:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage FL 1.6 GDI M+ Smart
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lifting

Postautor: kzyhu1983 » 23 wrz 2018, 09:42

Jaka była cena ostateczna po negocjacjach?

Kriss86
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 sie 2018, 14:06
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6Gdi 2018 business line cassa white
Lokalizacja: Woj.Śląskie

Re: Lifting

Postautor: Kriss86 » 23 wrz 2018, 11:55

92 wersja przed liftem


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap