Android Auto

Wszystko o car audio w KIA Sportage i elektryce. Porady,awarie, itd.
xluc
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 22 wrz 2016, 09:11
Czym jeżdzę: Sportage GT-line 1.6 T-GDI DCT FN2 TE2 PNS

Re: Android Auto

Postautor: xluc » 28 kwie 2018, 09:03

:twisted:
smali pisze:Nie wiem jak film. Jednakże jest gdzieś wątek odnośnie Tucsy'ego.


Poniżej link.
viewtopic.php?f=62&t=5577

macx
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2018, 23:38
Czym jeżdzę: 1,6gdi L

Re: Android Auto

Postautor: macx » 14 maja 2018, 16:18

Czy jest szansa zeby zadziałal youtube ,przegladarka itpandroid auto ? chodzi o przeniesienie tresci z telefonu mam wersje y17 i jbl ale nie widzi nic poza aa podstawami aa mirror nie widzi..???

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 15 maja 2018, 07:54

Standardowo AA nie umożliwia mirroringu/streamu ekranu telefonu. Na YTozna znaleźć film, jak instalując starszą wersję AA i google Play services oraz jedną z aplikacji spoza sklepu Play umożliwić streaming YT na ekranie auta.

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 15 maja 2018, 07:59

U mnie po przeglądzie pojawił się problem z mediami na AA. Otóż gdy podłącze telefon i potem wybiorę media przyciskiem ze słuchawkami, żadna z aplikacji nie działa, pojawia się informacja, że nie można teraz uruchomić aplikacji. Dotyczy to google Play music, Spotify, tidal, TuneIn itd. Z kolei gdy najpierw odpalę utwór a potem posępne telefon, Spotify w AA czasem odpali się normalnie. Nie wiem, czy to wina aktualizacji AA? Mam 3.2.58.....

Przy okazji, po aktualizacji pojawiła się opcja wyboru utworu/playlisty/kontaktu po pierwszej literze, znosząc trochę ograniczenie w ilości przewijanych rekordów, narzucone przez KIA.

Gisek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2017, 00:13
Czym jeżdzę: kia sportage IV 1.6 TGDI 4x4

Re: Android Auto

Postautor: Gisek » 29 maja 2018, 22:40

maciekl pisze:Standardowo AA nie umożliwia mirroringu/streamu ekranu telefonu. Na YTozna znaleźć film, jak instalując starszą wersję AA i google Play services oraz jedną z aplikacji spoza sklepu Play umożliwić streaming YT na ekranie auta.

Jesteś w stanie podpowiedzieć albo podrzucić stronę, gdzie jest to pokazane? Ja to próbowałem zrobić, ale AA w aucie nie widzi dodatkowej aplikacji.

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 01 cze 2018, 09:01

aaaaa

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 01 cze 2018, 09:03

Od razu mówię, że nie próbowałem.

Czy ktoś tez ma problem ze Spotify i aplikacjami mediowymi? Musze je wcześniej odpalić na telefonie żeby zadziałały w AA...

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 01 cze 2018, 14:56

Nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
George
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:18
Czym jeżdzę: Cee'd GT 2018

Re: Android Auto

Postautor: George » 04 cze 2018, 08:42

maciekl pisze:...Czy ktoś tez ma problem ze Spotify i aplikacjami mediowymi?

Tak ja mam z Deezer. Muszę odpalić i sprawdzić czy działa. W przeciwnym razie muszę wyczyścić cache.
maciekl pisze:...I jeszcze obserwacja co do przewijania listy playlist lub jakiejkolwiek innej - w ruchu można przewijać tylko kilka pozycji. .

I to jest trochę słabe.
Sama blokada jest potrzebna w czasie jazdy, ale problem jest taki że AA zblokuje aplikację do tego stopnia że staje się bezużyteczna i wraca do początkowego wyboru. Przy większej liście albumów lub playlist szukanie staje się niewykonalne :(

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 04 cze 2018, 11:30

Nie zauważyłem Deezer na AA.
George pisze:I to jest trochę słabe.:(

I to jest dobre, bo to dla Twojego i naszego bezpieczeństwa :roll:

Awatar użytkownika
George
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:18
Czym jeżdzę: Cee'd GT 2018

Re: Android Auto

Postautor: George » 04 cze 2018, 11:54

Czyli bezużyteczne skoro nie pozwala przeciągnąć listy do końca pod żadnym pozorem.
Jedyna opcja wybór listy przed ruszeniem i słuchanie w koło Macieju.

Dla przykładu - AA nie podłączone do radia wyświetla blokadę i odpuszcza po chwili. Więc za totalną blokadę i reset wyboru może być odpowiedzialny soft radia ?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 04 cze 2018, 12:02

Ja mam jakieś 5 albumów w Playliście i nie mam problemu z przewijaniem.

Gisek
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2017, 00:13
Czym jeżdzę: kia sportage IV 1.6 TGDI 4x4

Re: Android Auto

Postautor: Gisek » 04 cze 2018, 12:46

Obecnie korzystam z wersji AA 2.9 i nie zauważyłem jakichś większych problemów. Udało mi się ożywić streaming i jestem happy:)

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 04 cze 2018, 13:06

George pisze:Czyli bezużyteczne skoro nie pozwala przeciągnąć listy do końca pod żadnym pozorem.

Wolałbym nie mijać się z facetem, który właśnie przewija listę piosenek i nie patrzy na drogę. :)

Awatar użytkownika
George
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:18
Czym jeżdzę: Cee'd GT 2018

Re: Android Auto

Postautor: George » 04 cze 2018, 13:21

Ok nie ma tematu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

maestro
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:05
Czym jeżdzę: pro cee'd + sportage business line AWD DCT7

Re: Android Auto

Postautor: maestro » 05 cze 2018, 10:53

Gisek pisze:Obecnie korzystam z wersji AA 2.9 i nie zauważyłem jakichś większych problemów. Udało mi się ożywić streaming i jestem happy:)


A można prosić o instrukcję :) ?.... ja jakiś czas temu walczyłem i mi się nie udało....

maciekl
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:19
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 2.0 CRDI 6MT AWD M+SMART

Re: Android Auto

Postautor: maciekl » 08 cze 2018, 06:51

Wygląda na to, że to soft radia, dotyczy każdej listy w AA, niezależnie od aplikacji. Też popieram oryginalne rozwiązanie AA, z wstrzymaniem na chwilę. Przynajmniej do czasu aż Asystent poprawnie zrozumie polskie nazwy playlist, wykonawców itp.

Domyślnie AA obsługuje się głosem. I super, tylko średnio z rozumieniem polskiego, jak napisałem wyżej. Jeśli Kia wprowadziłaby ograniczenie czasowe jak w AA odpalonym tylko w tel, byłby to wg mnie pewien kompromis. Odnośnie mijania kogoś, kto szuka czegoś, spróbuj zadzwonić bezpośrednio z systemu audio do Przemysława, aby go znaleźć i tak ręcznie musisz przewinąć wszystkich Pawłów, Patryków, Piotrów itp. aż dojdziesz do rzeczonego Przemysława.

Dużo słucham muzyki. W bibliotece mam jej masę. Zwracam uwagę, że rozwiązanie Kii jest mocno ograniczone. Google próbuje to ominąć wprowadzając możliwość szukania po 1 literze, choć przy mojej liczbie rekordów na liście nie wystarczy. Bezpieczniej jednak byłoby gdybym mógł szybko odnaleźć pozycję na AA w samochodzie niż biorąc smartfon do ręki, odblokowując ekran i tam znajdując interesujący mnie album. Ech, Asystencie Goggle, zacznij wreszcie poprawnie rozróżniać polski i angielski:)

Awatar użytkownika
Kasztelan
Uzależniony
Posty: 350
Rejestracja: 20 lut 2017, 22:55
Czym jeżdzę: KS V 1,6 TGDI 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto

Postautor: Kasztelan » 08 cze 2018, 08:00

maciekl pisze: Odnośnie mijania kogoś, kto szuka czegoś, spróbuj zadzwonić bezposrednio z systemu audio do Przemysława, aby go znaleźć i tak ręcznie musisz przewinąć wszystkich Pawłów, Patryków, Piotrów itp. aż dojdziesz do rzeczonego Przemysława.

Masz rację, dlatego nigdy tego nie używam. Zresztą korzystanie ręczne z listy kontaktów w AA też jest bez sensu. Wchodzi w grę tylko wybieranie głosowe, choć z tym też bywają problemy, ale zauważam, że trzeba mieć ustalone zasady we wpisywaniu kontaktów do telefonu aby potem AA nie miał problemów z ich znalezieniem :)
maciekl pisze:Dużo słucham muzyki. W bibliotece mam jej masę. Zwracam uwagę, że rozwiązanie Kii jest mocno ograniczone. Google próbuje to ominąć wprowadzając możliwość szukania po 1 literze, choć przy mojej liczbie rekordów na liście nie wystarczy.

A nie lepiej Ci będzie wybierać muzykę głosowo ? Skoro dużo słuchasz muzyki, to pewnie znasz tytuły utworów lub albumów. Z tym AA świetnie daje sobie radę.

smali
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 04 sie 2016, 00:35
Czym jeżdzę: Kia Sportage GT-Line 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (MY2017)
Lokalizacja: Lublin

Re: Android Auto

Postautor: smali » 10 cze 2018, 06:50

Z tego co wiem to ograniczeń w przewijaniu na ekranie samochodu nie wprowadziła Kia tylko Google. Aktywuje się to automatycznie po wykryciu przez AA połączenia z samochodem. U kolegi w Ford Kuga też tak jest ze przewijanie listy z telefonu odblokowuje się po krótkiej chwili ale kiedy to samo robi po podłączeniu do samochodu, blokada nie chce się wyłączyć.

A tak BTW. Próbował ktoś skorzystać

Jest to appka do zmiany ograniczeń w AA. Ostatni update był co prawda w styczniu ale i tak nie wszyscy z nas korzystają z najnowszej wersji AA chociażby ze względu na streaming. Być może będzie kolejny powód do wstrzymania się z aktualizacją. Ja będę mógł to przetestować najwcześniej we wtorek.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
George
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:18
Czym jeżdzę: Cee'd GT 2018

Re: Android Auto

Postautor: George » 20 cze 2018, 11:55

Aktualizacja.
Wszelkie blokowanie list w aplikacjach AA włącznie z blokowaniem możliwości wpisania adresu w GMaps jest realizowane przez funkcję hamulca ręcznego.
Po zwolnieniu hamulca blokada działa.
Przy zaciągniętym hamulcu funkcjonalność jest pełna.

Tyle ode mnie.


Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Android Auto

Postautor: Thomaster » 20 cze 2018, 16:38

Czyli podobnie jak w przypadku niededykowanych androidowych stacji multimedialnych wystarczy zlokalizować odpowiedni przewód w kostce i podpiąć go do masy. No chyba że w KS4 technologia zabrnęła tak daleko, ze tego typu komunikaty czytane są po CANie, ale jakoś tak nie do końca chce mi się w to wierzyć...


Wróć do „CAR AUDIO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap