Brak mocy 1,6 GDi

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Nestor
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:51
Czym jeżdzę: 1,6 GDI Bussines L
Gadu Gadu: 8232267

Brak mocy 1,6 GDi

Postautor: Nestor » 02 kwie 2018, 21:19

Witam,
Od stycznia 2016 r. jesteśmy w posiadaniu Sportage 1,6 GDi. Wiedziałem, że auto nie jest przeznaczone do dynamicznej jazdy i dawało bez problemu radę do normalnej rodzinnej jazdy. Niestety od jakiegoś czasu zauważalny jest spadek mocy. Do niedawna mieliśmy drugie auto (100 KM, 150 Nm) i w porównaniu do kijanki miało petardę pod butem) więc mogłem porównać oba auta. Niestety kijanka mocno odstawała. Rozumiem, że auto ma dużo większe gabaryty od posiadanego Focusa, szersze opony, ale żeby aż tak odstawała?
Na wakacjach w Chorwacji w kilku miejscach na podjazdach takich, że normalnie auto wylatuje na 5, a nawet 6, ja musiałem redukować nawet do 3. Owszem, włączona klima, 4 osoby na pokładzie, ale bez przesady. Obecnie auto jeździ nie wykazując żadnych oznak w postaci świecących kontrolek czy jakiś innych dziwnych oznak. Niestety trzeba zalewać benzyną 98, bo przy 95 to można usnąć zanim auto osiągnie prędkość autostradową :lol: . Auto regularnie serwisowane, przejechane jedynie 29 tys. km więc chyba za wcześnie na takie rzeczy.
Miał ktoś może takie problemy? Jak Wam się spisują te silniki? Cierpliwość moja się kończy i zamierzam zgłosić to do serwisu, ale chcę jeszcze Was dopytać, bo może "te typy tak mają", a ja się czepiam.

Awatar użytkownika
malaga
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, 12:23
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI wersja M, Ulter+K&N+moja stylizacja na R-kę
Lokalizacja: Żywiec

Re: Brak mocy 1,6 GDi

Postautor: malaga » 14 kwie 2018, 19:36

Witam. Ten typ tak ma tzn. gdy będziesz zmieniał biegi jak pokazuje komputer to szybko się nie rozpędzisz. Z mocą hitu nie ma w tym silniku. Też taki posiadam więc wiem co piszę. To co możesz zrobić to zmiana biegu w przedziale od 3-5 tys.obr. dodatkowo wymień filtr powietrza na sportowy z K&N, silnik dostanie większą porcję powietrza i będzie bardziej dynamiczny aczkolwiek nie oczekuj cudów. Przy takiej jeździe spalanie powinno się utrzymać na poziomie 8,2l\100km. Nawiązując do wakacyjnego wyjazdu gdzie w samochodzie są 4 osoby i załadowany bagażami itp. nie ma się co spodziewać że jazda będzie dynamiczna. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malaga
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, 12:23
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI wersja M, Ulter+K&N+moja stylizacja na R-kę
Lokalizacja: Żywiec

Re: Brak mocy 1,6 GDi

Postautor: malaga » 14 kwie 2018, 19:42

Swoją drogą zastanawiałem się czy dało by się do tego silnika założyć turbo tak jak to jest w 1,6 TGDI to byłoby super, ale z pewnością silniki się różnią i skrzynia pewnie też, byłoby z tym za dużo zachodu. Gdybym teraz kupował sportka to tylko z turbo.

Awatar użytkownika
malaga
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, 12:23
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI wersja M, Ulter+K&N+moja stylizacja na R-kę
Lokalizacja: Żywiec

Re: Brak mocy 1,6 GDi

Postautor: malaga » 01 maja 2018, 13:23

Wyjaśniło się coś z tym silnikiem? Porównaj sobie z kimś kto w okolicy ma taki sam silnik jak Ty. Będziesz wtedy wiedział czy coś z silnikiem czy zwyczajnie samochód był przeładowany i stracił na dynamice.

miron33
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 10 kwie 2012, 15:08
Czym jeżdzę: 1,6 GDI

Re: Brak mocy 1,6 GDi

Postautor: miron33 » 30 maja 2018, 09:21

Witam!
Będziesz musiał się do tego przyzwyczaić ta Kijanka z tym silnikiem tak jeżdzi.Miałem to auto z 2011r od nowości i też podróżowałem do Chorwacji na podjazdach redukcja do trójki.Z tym silnikiem to samochód spacerowy.
Pozdrawiam

Nestor
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:51
Czym jeżdzę: 1,6 GDI Bussines L
Gadu Gadu: 8232267

Re: Brak mocy 1,6 GDi

Postautor: Nestor » 03 cze 2018, 22:20

Witam ponownie po przerwie.
Niestety ale jak Koledzy piszą - ten typ tak ma. Żona kuzyna miała Soula z tym silnikiem. Jej to nie przeszkadzało, ale twierdziła, że auto rzeczywiście jakby nie miało mocy. Teraz ma nowego sportka z turbo i jeździ się świetnie. Więc trzeba ścierpieć doroczny wyjazd sportkiem na wakacje, a na co dzień korzystać ze swojego Focusa 2.0 TDCi - tym się pięknie jeździ [ura]

Co do podpowiedzi dotyczących zmiany biegu to je brzydko mówiąc olewam. Jak widzę, że pod górkę przy 60 km/h podpowiada mi żebym zmienił na 6 to mnie śmiech ogarnia [zlosnik2]


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap