Mimowolnie otwierający się bagażnik

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
mcegla83
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2017, 11:25
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L + Business Line

Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: mcegla83 » 27 gru 2017, 14:33

Witam

Zauważyłem w moim Sportku taką przypadłość, że bagażnik lubi sam się otworzyć (a dokładniej odryglować).
Czy ktoś coś takiego zauważył??

W trakcie jazdy nie ma tematu bo samochód sam się zaklucza co nie pozwoli bagażnikowi sie otworzyć, ale gdy np już wysiądę trzasnę drzwiami kierowcy słyszę, że bagażnik odskoczył i muszę specjalni iść go zamykać.
Tak samo dzieje się czasem przy zamykaniu bagażnika. trzasnę nim i widzę, że odskakuje.
Po wizycie w ASO usłyszałem, że jest to problem z odpowietrzaniem i to podobno wtłoczone powietrze zamykanych drzwi czy bagażnika odryglowuje klapę . Jak dla mnie bzdura totalna i na pewno im tego tak łatwo nie odpuszczę.

mam wrażenie, jakby zamek dostawał gdzieś jakiejś zwary i sam się otwierał.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i może podpowie jak wymusić na ASO żeby zrobili coś więcej niż wjazd i wyjazd z hali serwisowej

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: MAJKI4MOZA » 27 gru 2017, 16:17

Dobrze, że nie planujesz im odpuszczać. Dużo zależy od twojej determinacji.

Jak ja bym rozmawiał z tym serwisem (pomijam to, że pojechałbym też do innego ASO) :
1. niech na piśmie dadzą ci wyjaśnienie co zrobili by usunąć usterkę
2. możesz im zaproponować by wskazali ci taką informację instrukcji obsługi, że drzwi mogą się odryglować same
3. jeśli kupowałeś indywidualnie (konsument, czyli nie na firmę) to w salonie, w którym kupiłeś samochód oddajesz samochód do naprawy (wszystko oczywiście na piśmie), a jeśli nic nie zrobią, to korzystasz z rękojmi (wtedy to sprzedawca - salon - jest odpowiedzialny, bo rękojmia udziała na linii sprzedawca-konsument ; KIA wtedy nie ma tu nic jako gwarant, nie jest stroną postępowania) i zgłaszasz niezgodność sprzedanego ci towaru z umową.
4. może być przydatny radca prawny, który skieruje do nich w twoim imieniu napisane pismo, że oczekujesz usunięcia usterki na skutek jego niezgodności z umową (wada)

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/
http://www.infor.pl/prawo/umowy/kupno-s ... kojmi.html

5. w przypadku zakupu na firmę stroną jest gwarant i po wypróbowaniu kilku ASO (jeśli żadne tego nie naprawi) będziesz niestety musiał się lepiej poznać z prawnikiem i napisać pismo do nich, że oczekujesz usunięcia usterki.

Powodzenia !
M.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: Thomaster » 27 gru 2017, 19:20

Nie popadajmy w skrajność - ASO powinno usterkę usunąć, a nie zasłaniać się jakimiś pierdołami. Czasami problemem jest to, że występuje co jakiś czas ale nigdy w obecności serwisanta. Jeżeli jednak odryglowanie bagażnika wystąpiło w czasie gdy auto było w serwisie (w obecnosci serwisanta) to nie ma takiej opcji, żeby tej usterki nie usunięto.
Nie sądzę, żebyś musiał uciekać się aż do rad prawników - poprostu zażądaj sprawnego auta. Jeżeli ASO odmówi naprawy to skorzystaj z innego i koniecznie napisz na forum, które ASO jest tak leniewe, że nie chce mu się poszukać przyczyny usterki.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: diselboy » 28 gru 2017, 17:04

.....Po wizycie w ASO usłyszałem, że jest to problem z odpowietrzaniem i to podobno wtłoczone powietrze zamykanych drzwi czy bagażnika odryglowuje klapę . Jak dla mnie bzdura totalna i na pewno im tego tak łatwo nie odpuszczę.....


oj mało wiesz onadciśnieniu w kabinie samochodu, ale to co tłumaczył serwisant to mocno naciągnięte jest, zwarcia raczej bym nie sugerował a zapytam czy nie majstrowałeś przy odbojach w klapie, bo jak przegiąłes przy ich wykręcaniu to to może być , zwyczajnie rygiel zamka nie domyka się całkowicie i kłapnięcie drzwiami (uwierz wytwarza naprawdę spore ciśnienie wewnątrz) może powodować odskoczenie rygla. możliwe ,że fabrycznie zamek albo pewniej zaczep jest niewłaściwie ustawiony, zaczep ma regulację przód - tył, lewo - prawo. ciut cierpliwości i zabawy z kluczami a problem sam załatwisz.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: Koronator1 » 11 lut 2018, 21:18

Witam,
odbierałem swoją w czwartek i Pan wydający samochód uprzedził że bagażnik się samoczynnie odryglowuje kiedy zbliżymy się do niego żeby wrzucić np. zakupy. Takie ułatwienie poprostu i poinformował mnie również że ludzie jeżdżą z tym do serwisu gdzie też nie wszyscy o tym wiedzą. Podejdź do samochodu bez kluczyka i próbuj otworzyć :lol:

mcegla83
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2017, 11:25
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L + Business Line

Re: Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: mcegla83 » 12 lut 2018, 08:49

Trochę bez sensu to rozwiązanie. to jak chcę przejść obok samochodu to mam wyrzucać kluczyk, żeby nie musieć machać klapą i ją powtórnie zamykać.
Ale nie w tym rzecz bo widzę, że byłem chyba nie dość precyzyjny w moim opisie. Bagażnik nie otwiera sie w momencie kiedy do niego podchodzę. Otwiera się w momencie wstrząsu lub w momencie wzrostu ciśnienia wewnątrz kabiny przez trzaśnięcie drzwiami. Zdarza się że zamykając bagażnik trzasnę klapą, odejdę 2 kroki i słyszę, że on znów odskoczył i tak potrafię machać ze 3 razy. Faktycznie ułatwienie na miarę XXI wieku. Zgodnie z tym ci piszesz to albo takie coś działa zawsze albo wcale inaczej wszyscy właściciele Sportaga staliby do teraz i tylko zatrzaskiwali klapę...

Awatar użytkownika
listomek2014
Expert
Posty: 914
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:50
Czym jeżdzę: KS FL 1.6 L BL
KS IV L BL 1.6 T
Toyota cross
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: listomek2014 » 12 lut 2018, 09:02

Ewidentnie kolego masz problem z ryglem i musisz jechać do nich żeby go wyregulować nie ma czegoś takiego żeby samo się otwierało bez naciśnięcia klamki ja użytkuję od ponad pół roku i jak nie nacisnę na klamkę nie otworzę ciśnij do ASO niech działają
W krwi benzyna zamiast Serca turbina

Koronator1
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 09 lut 2018, 16:57
Czym jeżdzę: Sportage T-GDI

Re: Mimowolnie otwierający się bagażnik

Postautor: Koronator1 » 12 lut 2018, 12:16

To faktycznie nieprecyzyjnie. Klapa jest otwarta w sensie że łapiemy za spód i się otwiera ale nie odskakuje samoczynnie po zbliżeniu


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap