Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Wszystko co dotyczy NEW KIA SPORTAGE od roku produkcji 2015
MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: MAJKI4MOZA » 20 sty 2018, 14:34

Temat czysto rozrywkowy, bo nawet podstawy psychologii mówią, że jak ktoś podjął decyzję, to potem jej broni :D Ale ciekaw jestem czym kierowaliście się wybierając akurat Sportage`a? Długie przemyślenia i analizy, czy może spontaniczna decyzja, emocje i "podoba się, biorę!" ? Jakieś inne marki lub inne modele KIA braliście pod uwagę?

U mnie to było tak:
1. w spadku po ojcu mam RAV4 II 2.0 diesel i spodobały mi się SUVy, bo są bardziej wszechstronne niż wcześniej używane przeze mnie służbowe kombiaki (Mondeo, Passat). Więc szukałem SUVa, który zastąpi prawie 13-letnią RAVkę.
2. Jeżdżę głównie po mieście, więc chciałem benzynowy. Ale nie 3-cylindrowy (to będą najszybciej padające silniki) tylko w miarę mocny, w myśl powiedzenia: "Pierwszą rzeczą, której żałujesz, to że nie kupiłeś mocniejszego silnika".
3. mam miejsce w garażu na samochód tak do ~4,60m, więc pozostały SUVy kompaktowe (poza tym w większych, jak Sorento, często jest znikoma lub żadna oferta benzynowych).
4. musi być skrzynia automatyczna i panoramiczny szklany dach (niekoniecznie otwierany).
5. Kiedyś był taki ranking silników, gdzie na 10 najbardziej awaryjnych, wszystkie 10 były niemieckie. Odpadała cała grupa VW, właśnie przez denne silniki (produkowane by szybko się zużywały i miały kosztowne naprawy i remonty), z powodu ogólnej awaryjności nie chcę też Renault i Nissana (to jedno i to samo). Podobała mi się Mazda CX5, ale dużo droższa, szyberdach (a nie panoramiczny) jest w niej i w dodatku tylko w najdroższej wersji, która ma skórzaną tapicerkę (bleeee).
6. światła mijania zwykłe (H1/H7) lub ksenonowe. Nie chcę ledowych - jak padnie choć jedna dioda to witamy w klubie i zapraszamy po nową lampę, czyli parę tysięcy za "wymianę żarówki". Ledom w światłach mijania mówię "nie!".
7. Jak już mieć SUVa to z napędem na 4 koła, bo inaczej to w sumie to samo co kompaktowy van. Więc na krótkiej liście zostaje mi Ford Kuga, Peugeot 3008 (no uuuujdzie bez napędu na 4 koła) i właśnie KIA Sportage (Hyundai Tucson, jako droższy jednak jest tylko rezerwowym w tym zestawieniu). Myślałem jeszcze o Volvo XC60, bo mam znajomego szefa sprzedaży salonu w Krakowie i można by świetną cenę otrzymać (konfiguracja ~200kPLN, realna cena ~150-155kPLN do zapłacenia). Ale XC60 właśnie ma nową generację, nie ma jeszcze tych turbobenzyniaków ze średniego poziomu mocy. I jednak koszty serwisowania Volvo mnie odstraszają.
8. samochód musi mieć lędźwiową regulację fotela kierowcy. To dla mnie ekstremalnie ważne. Kiedyś już nosiłem się z zamiarem kupna Carensa i, chwała Bogu, pojeździłem nim weekend. Po mniej niż godzinie jazdy miałem zmaltretowane plecy i stwierdziłem, że KIA nie umie robić wygodnych foteli.

Poczytałem, pojeździłem (Kuga, 3008, Sportage) i następna pożywka do myślenia była:
- Kuga ma automat z silnikiem 1.5 182KM, a spalanie w mieście rzędu 14 litrów, to tak bez ciśnięcia... :shock:
- poczytałem długodystansowy test Kugi i sypią się drobiazgi
- wnętrze 3008 jakieś takie dla miłośników oryginalności, umiarkowanie mi się podobało
- z tej trójki Sportage najtańszy, mimo że jestem zwykłym klientem, żadna preferowana grupa zawodowa
- 3008 ma zbiornik 52 litry :/ , nie ma ksenonów, ma dobrą skrzynię automatyczną, ale ryzykowny silnik 1.6 THP, bo rozrząd się tam wciąż przedwcześnie zużywa.
- jeszcze mi się spodobała w Sportage`u dwutonowa (czarno-beżowa) tapicerka :) i tym sposobem trafił na czoło listy.

Negocjacje z 4 dealerami, wyciągnięcie rabatu i dodatkowego wyposażenia (dywaniki, poprzeczki na relingi, mata do bagażnika, folia na zderzak).

Wady Sportage`a IV jakie widzę:
a) taki sobie układ kierowniczy, szczególnie jazda na wprost. To jak chcieć utrzymać kulkę na szczycie noża ;) Na autostrady jest kiepski.
b) nie jest oszczędny (choć w porównaniu do Kugi 1.5 to mistrz oszczędności :D )

...więc w taki oto sposób wybrałem Sportage`a :) i w kwietniu go odbieram.

Pozdrawiam !

wujekp
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2018, 18:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage L Business Line 1.6 T-GDI 177KM 6MT 2WD (2018)

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: wujekp » 22 sty 2018, 14:30

Hej!

Ciekawy post :)

Mój nowy samochód musiał spełniać poniższe wymagania:
- SUV benzyna z żywszym silnikiem (przebiegi robię małe rzędu 5-10tys rocznie, jazda głównie po mieście oraz parę razy do roku wyjazd na dłuższe trasy),
- dość duży, pakowny, bardziej rodzinny (drugie auto do podróży z małym dzieckiem),
- jakość wykonania lepsza od konkurentów w segmencie.

Co do samochodu wybierałem spośród paru modeli
- CX-5 - fajny ale zbyt drogi, model z lepszym silnikiem kosztował dużo, dużo drożej
- Tuscon - plastiki w środku mnie odstraszyły, mimo, że z zewn auto b.ładne
- Kuga - "duże-małe" auto (z zewn duże, w środku już nie bardzo), mimo znajomego u dealera i dobrej ceny wolałem Sportage (dodatkowo środek Kugi nie wygląda zbyt atrakcyjnie)
- Ateca - główny konkurent, bardzo fajne auto, super mi się nim jeździło (lepiej od Sportage'a), w środku bardzo przestronny (szczególnie jak na swoje gabaryty). Seat przegrał cenowo i terminowo (czas oczekiwania nawet do pół roku!) oraz przez brak większych rabatów (1000zł rabatu przy aucie za 120000zł?!). Ciągle jednak myślę czy dokonałem dobrego wyboru...

Kia w leasingu wyszła mnie najtaniej (negocjacje z paroma delearami dały fajny efekt cenowy - w gratisie dostałem jedynie dywaniki i stwierdzenie, że dealer na mnie nic nie zarobi [rotfl1] :D). Wyposażenie L +Business Line ma więcej niż potrzebuje, jakość wykonania wydaje się na dobrym poziomie a sama jazda była przyjemna (177KM ładnie przyśpiesza, przy zachowaniu ciszy w kabinie). Myślałem nad automatem ale 4x4 przy moim użytkowaniu jest kompletnie nieprzydatne (dodatkowo droższe o naście tys.). Szkoda, że (jak w Atece) nie ma połączenia 2WD + AT....

Auto odbiorę w tym lub w przyszłym tygodniu to będę wiedział więcej ;)

Pozdrawiam

krulik
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2017, 13:11
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 TGDI Business Line 7DCT AWD '17,
Citroen C4 '06

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: krulik » 23 sty 2018, 11:53

Sportagem interesowałem się już przy debiucie poprzedniej generacji (moim zdaniem chyba ładniejsza od obecnej, chociaż trochę się już opatrzyła).
Miałem nawet epizod w pewnej tv, gdzie dane mi było pojeździć kilkoma crossoverami/SUV'ami, a wśród nich Kugą, Sportage (2011), BMW X3 i Dusterem.
Najprzyjemniej jeździło się Kugą (napęd 4x4, mocny Diesel, świetny układ kierowniczy). Jednak w Kii nie znalazłem wielu szczególnych wad, więc był to chyba najlepszy kompromis.

Minął rok, po drodze stare auto zaczęło się coraz bardziej sypać (jeżdżę dość sporo bo 35-40K km rocznie), więc nie miałem za bardzo wyboru. Trzeba było się na coś zdecydować.
Opcje były 2 - albo kupić dobrze wyposażone, 3-4 letnie auto wyższej klasy, albo zainwestować w coś nieco mniejszego, ale nowego. Z używanymi autami w Polsce jest bardzo różnie, o czym nie raz miałem okazję się już przekonać. Decyzja: bierzemy nowy.

Ponad miesiąc przeglądania ofert, porównywania wyposażenia, silników, cenników, rozpisywania tabelek i przeglądania for internetowych.
Na liście must have pojawiły się: w miarę mocny silnik benzynowy, napęd 4x4, automatyczna skrzynia i kilka istotnych "wspomagaczy", jak kamera cofania, automatyczne światła i kilka pomniejszych.
Jak nie liczyłem to Sportage wychodził najkorzystniej. Pod uwagę brałem jeszcze nową Skodę Karoq z silnikiem 1.5TSI (podobno pozbyto się wszystkich wad poprzednika 1.4TSI) ponieważ podobały mi się te wszystkie praktyczne rozwiązania, które Czesi tam zastosowali. Niestety w salonie powiedzieli, że czas oczekiwania od 6 do 9 miesięcy (sic!)

Po drodze brałem jeszcze pod uwagę CX5, jednak cena przy porównywalnym wyposażeniu, jak w KII była duuuużo wyższa.
Na polu bitwy pozostała więc KIA Sportage.

Odwiedziłem dwa różne salony, podpytałem o to, co mogą zaproponować i wybór padł na wersję Business Line z 1.6 T-GDI, automatem i napędem 4x4.
Co więcej z racji końcówki roku oraz pewnej ilości czasu, który spędziłem na negocjacjach udało się uzyskać naprawdę dobrą cenę (około 10% taniej niż Business Line w cenie katalogowej i to jeszcze przed ogłoszeniem wyprzedaży rocznika).

Po tych 2 miesiącach zupełnie nie żałuję wyboru. Auto jest niesamowicie praktyczne, bardzo wygodne z przepastnym bagażnikiem. Do tego 4x4 daje nieco większy komfort psychiczny przy kiepskich warunkach na drodze. Jest kilka szczegółów które mogą trochę drażnić, ale to naprawdę nic wielkiego.
...no i tak bardzo żałuję, że w oficjalnej polskiej dystrybucji nie ma do wyboru wersji 2.0 T-GDI 240KM :(

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: geegles » 23 sty 2018, 14:40

Bo na Sorento nie było mnie stać [zlosnik2]
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

proxsima6
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L BUSINESS LINE

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: proxsima6 » 23 sty 2018, 14:42

W moim przypadku.
Wcześnie jeździłem przez 10 lat Kia Ceed (od nowości) Dobrze się jeździło , nic poważnego się nie zepsuło. Ale samochód miał już swoje lata.
Więc zaczęło się "urabianie drugiej strony " żeby może kupić nowe 4 kółka (oczywiście coś z KIA) Na jesieni pojechaliśmy zobaczyć i przejechać się nową KIA Stonic. Samochód fajny ale za mały. To może zobaczymy Kia Sportage i to było to. Miała być wersja L a skończyło się na 1.6 Business Line.

Pozdrowienia,

izan10
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:14
Czym jeżdzę: freemont,suzuki s-cross,sportage 1.6 t-gdi business line

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: izan10 » 24 sty 2018, 09:11

W moim przypadku szukałem auta wygodnego z wydajnym silnikiem ,dobrze wyposażonego i koniecznie z napędem .Roczne przebiegi to min. 60 tys. Na początku KIA nie była brana pod uwagę ale po jazdach testowych Kodiakiem , Kugą , Hondą C-RV, Czy Toyotą , raczej na zasadzie rozsądku wybrałem Sportka. Wersja 1,6 T-GDI L BL Spełniała moje oczekiwania no i ta cena . Obecnie po przejechaniu 33 tyś od czerwca 2017 nie chcę innego auta , sportek sprawuje się świetnie do tego stopnia że zastanawiam się nad zakupem następnego auta ze stajni KIA .Początkowo byłem napalony na Stingera ale ostatecznie pewnie będzie Sorento po lifcie z 8 stopniowym automatem który jest podobno rewelacyjny

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: Owca007 » 24 sty 2018, 09:20

Ja się tylko dziwię jak robisz takie przebiegi i benzyniak :shock:.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

wujekp
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2018, 18:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage L Business Line 1.6 T-GDI 177KM 6MT 2WD (2018)

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: wujekp » 24 sty 2018, 09:45

Widzę, że każdy przy swojej odpowiedzi wypisuję "cenę" a nikt się nie przyznaje ile udało mu się wytargować.
Dlatego pomyślałem, że ja zacznę :D

Kia Sportage L Business Line 1.6 T-GDI 177KM 6MT 2WD (2018) + metalik Sand Track - 101 850zł brutto (leasing). Od obecnej ceny katalogowej wyszło taniej o 11,81% (112 900 + lakier 2500). W gratisie jedynie gumowe dywaniki ale przy tej cenie to myślę, że i tak dobry interes zrobiłem. Chyba, że ktoś zaraz napisze, że się mylę :killer:
Ostatnio zmieniony 24 sty 2018, 11:49 przez wujekp, łącznie zmieniany 1 raz.

MAJKI4MOZA
Nasz Człowiek
Posty: 507
Rejestracja: 17 gru 2017, 17:55
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 7DCT AWD, "L" + Skoda Superb L&K 2.0 TDI 190KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: MAJKI4MOZA » 24 sty 2018, 11:46

Kupiłem jako klient indywidualny, konsument.
Wersja 1.6 T-GDI 7DCT, 4WD, "L" wyjściowo za 118.000 (bez 10zł) + metalik 2.500 + dach panoramiczny 4.000 + pakiet technologiczny 5.000 + pakiet funkcjonalny 3.500.
Razem cennikowo 133.000zł, cena końcowa 124.000zł, do tego dywaniki welurowe, dywaniki gumowe, mata bagażnika, poprzeczki bagażnika (na relingi), folia ochronna na górę tylnego zderzaka.

izan10
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:14
Czym jeżdzę: freemont,suzuki s-cross,sportage 1.6 t-gdi business line

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: izan10 » 24 sty 2018, 12:26

Odnośnie zakupu benzyniaka wyjaśniam że nie mam nic przeciwko autom na paliwo rolnicze w zasadzie do chwili obecnej posiadam Fiata Freemonta z silnikiem 2,o 170 km multijet i bardzo sobie chwalę , jednak chciałem pokiwać się benzyniakiem i pomimo narzekań na spore spalanie pb w naszych kijankach ja tak nie uważam .Wg mnie spalanie jest akceptowalne i przy w miarę spokojnej jeżdzie nie przekracza 8l,a cena paliw obecnie jest prawie na podobnym poziomie więc oprócz ewentualnie droższych napraw jeśli chodzi o ropniaka to różnicy wielkiej nie widzę.Po za tym odbyłem jazdę próbną SORENTO i po sprzedaży fiacika zapewne się na nią zdecyduję i będzie to ropniak chociaż przebiegi będzie miał znacznie niższe .Dla wyjaśnienia KIĄ pomykam codziennie do pracy 100 km w jedną stronę , większe auto służy do wyjazdów rodzinnych.Za swoją zapłaciłem 111 000 tysi plus dywaniki gumowe i listwy boczne w gratisie

pancer
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 sie 2016, 20:53
Czym jeżdzę: SPORTAGE IV GT-Line, 2.0 CRDI, AWD, AT FN2+TE2+PNS

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: pancer » 24 sty 2018, 14:29

U mnie tak:
Wersja 2.0 CRDI AT 4X4 GT-LINE plus dodatkowo wszystkie pakiety i dach panoramiczny. Cena katalogowa 160k, a zapłaciłem 148k. Kupowałem jako osoba fizyczna, bez leasingu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kamillo
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2018, 02:07
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI 6MT 4WD L
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: Kamillo » 03 lut 2018, 01:44

Idealne auto na kryzys wieku średniego :bzik:

A na poważnie: "na początku był cee'd" i to on przetarł szlak. Po 5 latach jazdy "kijanką" o innej marce nie myślę (może to się kiedyś zmieni, jak wygram w totka, tyle, że nie gram :-)). Cee'd kombi był świetny dla rodziny z dwójką małych dzieci - duży bagażnik (choć w mondeo miałem większy) + siatka odgradzająca go od kabiny, co umożliwiało zapakowanie się pod sufit. Dzisiaj dzieciaki są starsze, córka niedługo przerośnie żonę, więc czas zmniejszyć bagażnik na rzecz miejsca dla pasażerów z tyłu. Do tego od dłuższego czasu bujam się po mieście na bardzo krótkich odcinkach - szkoda męczyć diesla - więc przesiadka na benzynę.

Oczywiście przesiąść się można w cokolwiek innego, niekoniecznie w sportage. Ale ten samochód jest jakiś taki... dobrze skrojony. Będę miał więcej przestrzeni, niż w ceedzie, a z drugiej strony nie jest to wielki czołg jak sorento. Będę też siedział wyżej, co ma dla mnie znaczenie.

Co do ceny: za wersję 1.6 T-GDI 6MT 4WD L + wszystkie dodatki opcjonalne wyliczyli mi 119tys. + dywaniki na otarcie łez. Nie jeździłem po innych salonach, nie targowałem, szkoda mi na to czasu i życia :-)
Don Kamillo

LukaszW
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2019, 13:13
Czym jeżdzę: Fiat 500x Cross

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: LukaszW » 29 lis 2019, 13:26

Właśnie przymierzam się do zakupu. W salonie za wersję 1,6 T-GDI 7 DCT AWD + pakiety BL2, AEB + hak i kolor deluxe white wyliczyło mi 128 tys z kawałkiem.
Zastanawiam się czy to dobra oferta czy jeszcze zbijać cenę?
Na marginesie dodam, że chciałem dołożyć elektryczną klapę bagażnika ale się nie da. A czy się da panorame to muszą dopiero ustalić... Choć w cenniku jest taka opcja..
Jak sądzicie warto?
W kontrofercie mam Atece FR 1,5 DSG na pełnym wypasie w tej samej cenie ..

Trudna sprawa

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: automaciek » 29 lis 2019, 18:40

Da się dołożyć elektryczną pokrywę bagaznika, ale akcesoryjną - EMG.
Polecam też BSD, zdecydowanie częściej się przydaje niż 4WD.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: mich_biel » 29 lis 2019, 20:48

Do LukaszW
Najlepiej w tym samym dniu umów się na jazdy próbne kia i seat pojeżdzij co najmniej godzinę każdym z nich i wybierz ten samochód którym będzie ci się lepiej jeżdziło, to w przyszłości będziesz zadowolony. A jeśli chodzi o elektryczny bagażnik to jest super i dopłać do tego bajeru obojętnie jaki zamówisz samochód polecam jeszcze dach panoramiczny trochę kosztuje ale dla pasażerów a szczególnie dzieci frajda super nie będą chciały wysiąść z samochodu. Udanego wyboru i wybieraj to co ci pasuje czym się dobrze jeździ i kieruje nie patrz na markę jak ci wyjdzie że seat to go kup. Sam jeżdziłem seatem 11 lat.

LukaszW
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 29 lis 2019, 13:13
Czym jeżdzę: Fiat 500x Cross

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: LukaszW » 30 lis 2019, 13:46

Dzięki za opinie. Tak zrobię. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adams20go
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 06 kwie 2019, 10:06
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI BL + FN1

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: adams20go » 01 gru 2019, 01:33

W moim przypadku wybór auta był uwarunkowany głównie warunkami garażowymi (ciasny garaż + niewygodny zjazd po łuku). Limit na długość i szerokość auta.
Opcje były 4: Karoq, Tucson, Sportage, Ateca.

Pierwsza od razu nie przypadła mi do gustu wizualnie + ten znaczek "koguta" mnie drażni. Dodatkowo po jeździe próbnej żona stwierdziła że na tyle jest głośno.

Tucson: ładniejszy z zewnątrz ale wychodził drożej + deska jakoś mnie nie urzekła. Ostatnio jeszcze raz poszedłem do salonu Hyundaia o o ile z zewnątrz nadal mi się bardzo podoba, to środek Sportage ma o wiele ładniejszy.

Ateca: wcześniej 8 lat jeździłem bezawaryjnie SEAT Altea i miałem sentyment do marki. Wygląd bardzo na plus, trochę plastikowy środek niestety no i cenowo wychodziło więcej.

Sportage: od dłuższego czasu przyglądałem się temu modelowi (od wersji II). Z powyższych aut, tu bardzo dobry stosunek ceny do wyposażenia. Jakościowo też dobrze. Dodatkowo w salonie było dostępne auto, które pasowało kolorystycznie i w miarę wyposażeniowo (wtedy zastanawiałem się jeszcze nad pakietem bezpieczeństwa, którego finalnie nie mam). Ostatecznie oprócz dostępności od ręki zadecydował chyba rabat pracowniczy (firma w której pracuję ma flotę KIA i jako jej pracownik mogłem skorzystać z kilkuprocentowej zniżki). I tak zakupiłem w 2018 Sportage 1.6 TGDi, manual BL + FUN w kolorze Cooper Stone po FL.

Co bym zmienił? Wziąłbym automat + aktywny tempomat + być może dach panoramiczny.

Mimo wszystko z westchnieniem i zazdrością czasami patrzę w stronę Seata Ateca. Szczególnie na wersję FR w kolorze Velvet Red... Może następnym razem a może nie ;)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2019, 01:33 przez adams20go, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: automaciek » 01 gru 2019, 08:32

No właśnie, aktywny tempomat. Tego jednego mi brakuje. Mam radar (AEB), ale bez Stop&go. Nie wiedzieć dlaczego tylko do GTline można było dokupić.

kleo77
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2019, 11:40
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: kleo77 » 07 gru 2019, 21:43

To i ja się wypowiem:
w moim przypadku decydujące były następujące aspekty:
cena - porównywalne wyposażenie np. Skoda to był wydatek 15 tys i więcej
czas oczekiwania - na skodę 6 miesięcy minimum a Kia dostępna w ciągu 1 tygodnia.

Teraz o odczuciach z użytkowania - po 40 tys w rok mam dwie uwagi:

- mały i mało ustawny bagażnik przynajmniej jak dla mnie.
- i dramatycznie powstające zarysowania na wszelkich plastikach we wnętrzu jak i w przestrzeni bagażowej. Nie wiem z jakich to jest materiałów ale mały kontakt np z torbą, zamkiem, klamrą od pasa powoduje powstanie rysy nie do usunięcia. Mam drugie auto grupy VAG używane w taki sam sposób i taki problem tam nie istnieje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: Przemek1472 » 21 gru 2019, 11:42

Witajcie ponownie po kilku latach ciszy z mojej strony.

Miałem 1.6 GDI i zdecydowałem się odświeżyć rodzinny samochód. Na wiosnę 2019 zrobiłem objazd po salonach i odbyłem jazdy testowe:

- Mazda CX-5
- Citroen C5 Aircross
- Skoda Kodiaq
- Ford Kuga
- VW Tiguan
- Toyota RAV 4

Na koniec pożyczyłem na weekend Sportage.

Priorytet miałem na automat (już mi się nie chce .. :)) Bardzo mi się spodobał w Mazdzie układ Adaptacyjny Tempomat + Stop & Go z uwagi na charakter używania samochodu, tj trasą S do Warszawy, tam koreczki i powrót. Na miejscu parkowanie ( Kamera 360 !). Może w końcu jakiś w miarę normalne nagłośnienie, nie żebym był purystą audio hi end, ale żeby grało. Coś do obsługi martwej strefy (po co mają na mnie trąbić ...). Jak idę z tobołami mogła by się otworzyć tylna klapa. Oświetlenie w nocy, ksenony były spoko w KS III, ale długie świeciły na żółto jak zęby konia.

Po przesiadce z KS III XL automatyka wycieraczek, lusterka fotochromatyczne, podgrzewanie zadka, czujniki płynu uznałem za standard.

Tapicerka materiałowa w ciemnym wydaniu to był koszmar, zwłaszcza po nartach, białe plamy na siedzeniach jak by nasikane > skóra !

Dlaczego benzyna ? Po przejechaniu 140 tys km miałem około 8.5 l / 100 km, a że wersja nowa to Turbo to pewnie będzie + 1 l, no trudno, ale suma masy rodziny urosła :) i jeszcze urośnie bo mam 2 chłopaków którzy nie długo zrobią się "łepkami".

Napęd na front. Mieszkam na Mazowszu, jak pojechaliśmy w góry kolega co miał 4x4 też stał, bo nie miał łańcuchów ...

Głośno powyżej 120 kmh, no głośno, szumią lusterka, bo ten typ tak ma ... Najgorzej wypadła skoda ze swoimi uszczelkami, może coś z tym zrobią.

Toyota zachwycająca w katalogu, podczas jazdy próbnej wypadła średnio, wyjąca skrzynia, kanciaste kształty ( jeszcze głośniej ) i ergonomia nie przekonały mnie, a argumentacja że mało stracę nie po 5 latach ... hm

Najwygodniej (komfort + cisza) wypadł citroen, ale ogólne warunki zakupu - cena + termin, oraz wygląd zewnętrzny, no nie dla mnie ...

Ford - tragedia, nic, dosłownie nic, null.

Zostały: Mazda, VW, Kia.

Mazda, i VW ( 1.5 może mnie pali, ale w mojej opinii jest za słaby, trzeba 2.0) to koszt startowy około 180 tys pln

Kia ~ 145 tys pln z kołami ( felga + opony na zimę) + pakiet serwisowy - rabat.

Używanie KIA Sportage, po 5 latach zostały wymienione: sterowanie szybami + moduł, kamera, czujniki parkowania bez ociągania, bez ściemniania. Serwisy mały około 900 pln, duży 1200 pln.

Uwagi do KS III.
- Silnik 1.6 GDI jest ok dla jednej osoby, która kręci go wysoko i sprawnie "wachluje" lewarkiem
- Ciastowaty układ kierowniczy
- Przednia oś mogła by być lepiej zaprojektowana, mam na myśli dziwną bezwładność przodu.
- Podrapane plastiki, dosyć łatwo się konserwuje, ale trzeba to robić w miarę często

Tak właśnie podejmowałem decyzję.

Racjonalnie wyszła mi KIA, ponieważ żaden z konkurentów nie zaoferował niczego takiego, co w sercu wydzieliło by chemię i kazało rozumowi zrobić inaczej. Co oczywiście wywołało i tak ironiczne komentarze ze strony małżowiny że zamawiając samochód o 60 % droższy od poprzedniego dorabiam sobie "długość" do ego.

PS jak wchodzimy na poziom cenowy > 170 tys. naszym oczom zaczynaja się pokazywać okazyjnie BMW X3, Audi Q5, Mercedes GLC a to zupełnie inna perspektywa. Sorento sobie darowałem, po wielu parkowaniach z zatłoczonych miastach.
Powaga jest zwykle strojem głupców

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Jak poznaliście waszą ukochaną? ;) Czyli dlaczego wybraliście akurat KS IV?

Postautor: geegles » 23 gru 2019, 09:55

Tak, wchodzą "okazyjne" X3, Q5, itd. Ale jak chcesz coś naprawdę fajnego, z dobrym silnikiem i wyposażeniem to musisz i tak dać > 250k (mówimy o nowych, względnie DEMO).
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI


Wróć do „MODEL SPORTAGE IV OD 2015 roku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap