bagażnik dachowy

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Mariusz W » 03 lut 2011, 16:12

Pisałem już wcześniej ... że mnie pasują, a jeśli nie jesteś pewien to zadzwoń przed zakupem do gościa ,że jak nie będą pasowały to je zwrócisz. Ja tak zrobiłem i okazało się że jest OK. Jeśli tobie nie będą pasowały to je zwrócisz :) i po problemie :)
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

wojtek-65
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:22
Czym jeżdzę: Kia 1.7 CRDi

Re: bagażnik dachowy

Postautor: wojtek-65 » 03 lut 2011, 16:14

dziękuję za odpowiedź.

wojtek-65
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:22
Czym jeżdzę: Kia 1.7 CRDi

Re: bagażnik dachowy

Postautor: wojtek-65 » 03 lut 2011, 16:16

Czy masz może namiary gdzie można kupić bagażnik bazowy do KIA Sportage III? [papa]

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 03 lut 2011, 20:47

Dziś odebrałem bagażnik od kuriera, ten za 245 zł. Wygląda dość solidnie, jutro spróbuję go zamontować. Jeżeli jest dobry, to w tej chwili najtańsza oferta aluminiowego bagażnika do naszych aut :D

*************************************************************************************

I dziś zamontowałem. Trzyma się naprawdę solidnie, montaż jest bardzo prosty. Chyba można go polecić.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 06 lut 2011, 18:03

Jaro, jak wrażenia ? Przy większej prędkości świst jest dokuczliwy ? Co z boxem - wziąłeś ten co sugerowałeś ? Ciekawi mnie czy długość 195 cm nie będzie przeszkadzała w swobodnym otwieraniu tylnej klapy ? Tak właściwie to jakiej długości box byłby najbardziej właściwy dla Sportage ? (chodzi mi tu także o walory estetyczne, tak aby np. nie wystawał zbytnio do przodu).

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 07 lut 2011, 09:04

Dźwięk jest przy samym bagażniku chyba cichszy niż przy założonej antenie CB, nie jest w żaden sposób dokuczliwy.
dzisiaj jadę kupować box - zmierzyłem dach - ma ok 180 cm, więc box będzie wystawał ok 15 cm nad przednią szybą.
Nie powinno być żadnego problemu.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 07 lut 2011, 15:08

Bagażnik zamówiony taki sam. Skoro go już przetestowaliście i uważacie, że jest git to nie ma co kombinować i szukać innego. :bzik: Dzięki.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 07 lut 2011, 19:09

A ja kupiłem w/w box. Wykonanie bardzo dobre. Estetyczny, czarny świetnie pasuje do mojej kijankowej czarnej perły.
Do dachu pasuje przy długości 195 idealnie, tylna klapa nie przeszkadza, nic nie wystaje.

Czy kolega może dać znać, czy dostał jakąś instrukcję montażu do bagażnika - bo ja żadnej :(
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Mariusz W » 07 lut 2011, 19:36

Hmm chyba też nie dostałem żadnej instrukcji albo poprostu jej nie czytałem :) jak większość Polaków :)
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 08 lut 2011, 17:18

U mnie instrukcji w pudełku również brak. Jednak tak jak przedmówcy - stwierdzam, że montaż jest intuicyjny i nie wymaga wysiłku [zlosnikok] . Zamówiłem Boxa - bez fajerwerków, tani i prawie w wymiarach o jakie mi chodziło (185x60x36- wolałbym długość 180 cm. Cała zaś reszta dokładnie taka jak mi potrzebna). Kolega ma boxa tej firmy i bardzo sobie chwali. Obejrzałem jego pudło i wykonanie na przyzwoitym poziomie. Zobaczymy. W każdym razie snowboard, kombinezon i buty - wchodzą a do tego ma służyć. To dokładnie ten produkt:

http://allegro.pl/super-box-dachowy-mag ... 92852.html

Jak będzie chwila i dotrze do mnie paczka, to go założę i pstryknę fotkę.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 09 lut 2011, 11:05

Jak wygląda montaż boxu do belek bagażnikowych? Tak cały czas zastanawiam się nad tym aerobarem krytykowanym przez kolegów za niefuncjonalność a chwalonym za wygląd...
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 09 lut 2011, 16:37

U mnie są to cybanty U. Nie zdecydowałem się na rapida tylko dlatego, że akurat ten box tego systemu nie ma...heheh :( W każdym razie nie założysz boxa z obniżanym dnem na te ładnie wyglądające belki. Dach auta na to nie pozwoli. Musiałbyś szukać boxa z płaskim dnem i najlepiej z mocowaniem na spinki T.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 09 lut 2011, 20:42

excile pisze:Jak wygląda montaż boxu do belek bagażnikowych? Tak cały czas zastanawiam się nad tym aerobarem krytykowanym przez kolegów za niefuncjonalność a chwalonym za wygląd...


w moim jest system rapid, co rzeczywiście przy ustawionych belkach bagażnika skraca czas montażu boxu do kilku minut :D
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 09 lut 2011, 20:49

jaro pisze:
w moim jest system rapid, co rzeczywiście przy ustawionych belkach bagażnika skraca czas montażu boxu do kilku minut :D



Rapid to wypasik i wielkie udogodnienie. Oto obiecane fotki z boxem o wymiarach, które podałem w jednym z powyższych postów. Mam nadzieję, że względnie szybko się Wam otwierają.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 10 lut 2011, 09:35

przy takim typie montażu na aerobary spokojnie ten MCM wchodzi czy się nie mylę?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
eMU
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2011, 12:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC L
Lokalizacja: Poznań / okolice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: eMU » 10 lut 2011, 15:01

Kilka dni temu zaobserwowałem w salonie Kia że są już dostępne belki "oryginalne" - czytaj w tym przypadku produkowane przez firmę HAKR - wyglądają praktycznie tak samo jak belki aerobar, o których sporo w tym temacie (lub też Whispbar mocno reklamowane przez firmę InterPack). Przed świątecznym wyjazdem na narty chciałem takie kupić to salon jeszcze nic nie był mi w stanie powiedzieć. Przekopałem oferty prawie wszystkich sensownych producentów (pisząc do ich central głównych itp...), ale i tak skończyło się na Thule z belkami aero i to uważam za najlepszy wybór.
Stopy dedykowane do Kijanki są niższe niż typowe, więc bagażnik aż tak bardzo nie wystaje ponad dach, a ponadto można je zamocować w praktycznie dowolnym miejscu na relingach - co ułatwia wypoziomowanie np. boxa (niestety opadający ku tyłowi dach powoduje że box może działać jak wielki anty-spojler :roll: ).

Obrazek
Obrazek


Całość sprawdziła się już w trasie i nie zamienię ich na nic innego - szczególnie po przeczytaniu opinii na temat tych belek aerobar i małym odstępie między belką a dachem.
Dodam jeszcze, że cena w salonie to 650zł [zdziwiony]

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: bagażnik dachowy

Postautor: olin » 10 lut 2011, 15:33

mam dokładnie takie same + klips na 4 pary nart też Thule i polecam zdecydowanie trzyma się jak trzeba z tym że powyżej 100 z nartami robi się szumu sporo i spalanie jest z deka nie bardzo :mrgreen: Trza tylko pamiętać że odległość między belkami to min 70cm więc sporo Na następny sezoz pomyślę o box'ie też

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 11 lut 2011, 18:59

Mój bagażnik też można zamontować praktycznie w każdym miejscu na relingach, chodzi tylko o spasowanie z uchwytami od boxa.
Na pewno bagażnik aero nie pasowałby do mojego boxa - nie dałoby się założyć uchwytów montażowych.

Jeszcze jedna uwaga - do montażu, jak pewnie wszyscy zauważyli, w naszej kijance służy tylko ten środkowy fragment relingu, przedni i tylny element to plastikowa atrapa.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: bagażnik dachowy

Postautor: GD_Luk » 25 lut 2011, 23:23

mam identyczny bagażnik i takie same belki...przestrzegam przed aerobarami...kupiłem zamontowałem..i odesłałem.....odległość od szklanego dachu niebezpiecznie mała - dachu nie można otworzyć......a boxa nie mogłem zamontować....wygląda super ale to tylko jedna zaleta - odesłałem i kupiłem Thule.....gorszy profil i świszczy ale box można zamontować bez problemu........
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 27 lut 2011, 20:54

Dziś wróciłem z gór, 1000km z bagażnikiem i boxem, żadnych problemów poza świstem powyżej 110km/h. Nawet spalanie wzrosło symbolicznie tylko o 0,2l na setkę.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 16 mar 2011, 11:06

zakupilem polecany przez Was bagaznik (ten za 249 pln) i zastanawiam sie jak go zalozyliscie? Relingi w moim samochodzie maja rózny rozstaw od 101 cm do 106 cm (tak mniej wiecej) z przodu. przez co belka 120 cm nie chce dac sie zalozyc (w koncu sobie poradzilem ale z mala przerobka bagaznika) Czy tylko ja mialem z tym problem, a moze zle montuje?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap