Owieczkowa Kijanka :)

Zdjęcia, filmy z KIA Sportge
Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 30 mar 2017, 12:12

Normalny dobry zestaw seryjny to koszt jakiś 800zł i też daje radę, najsłabszym punktem są te nieszczęsne prowadnice od zacisków zapiekają się na potęgą ja co sezon czyszczę smaruje, a i tak dwa lekko złapały. Teraz dodatkowo dałem magiczny smar uszczelniający na wpusty od gumek zobaczę może coś da.
Mój sposób i tak jest tani, gotowe zestawy z HPB, BREMBO czy innych producentów fakt większe wydajniejsze bo najmniejsze dają 340mm tarcze co widziałem to koszt rzędu 8tys. zł jak i 12tys. za super duper umacniane.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

morfeusz
Uzależniony
Posty: 206
Rejestracja: 05 mar 2013, 00:31
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: morfeusz » 30 mar 2017, 12:15

Czyli idąc w "renomowany" napis na elemencie to może się w niektórych przypadkach okazać że układ hamulcowy przewyższa wartość całego auta

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 31 mar 2017, 21:40

Hamulce dotarte i nie wytrzymałem w aucie pełny bak dwie osoby ze 100km/h na normalnej prostej drodze staje po niecałych 32 metrach, dokładnie 31,7 mierzone 50 metrową taśmą więc dokładnie :) to o ponad 5 metrów lepiej niż seria :D. Hamulce szybciej i lepiej biorą się do pracy czuć to pod nogą jestem zadowolony :hehe4:.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Kieszko
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:58
Czym jeżdzę: KS IV 1.6 GDI L

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Kieszko » 01 kwie 2017, 09:32

Owca007 przytoczę wcześniejszą prośbę kolegów z forum i powiem to krzykiem nie bacząc na upomnienie modera lub admina ZŁÓŻ CV DO KIA MOTORS!!!!!

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 01 kwie 2017, 22:49

Miałem już propozycję z KIA ale jednak dojeżdżać prawie 78 km dziennie mi się nie chce.

Dzisiaj był udany dzień ściągnąłem koła przedmuchałem hamulce z brudu po dotarciu sprawdziłem wszystkie dokręcenia śrub przy okazji te śrubki tarcz co je trzymają do piast zmieniłem na imbusowe teraz już problemu z odkręceniem na przyszłość nie będzie. Potem umyłem lalę środek odpicowany na wiosnę i wziąłem małą na przejażdżkę przy okazji zakupy i co dopadło mnie dwóch Panów z granatowej Sportage w S-ce z 1.6 benzyną pod biedronką napastowało niemiłosiernie co to za wersja, znaczek bo całkiem inaczej wygląda wyższa stali obok i szok, potem lampy, hamulce listwy no i środek tyle się świeci :lol:, navi, ledy w bagażniku prawie mi się posikali jak dzieci odczepić się nie umiałem, a jak pokazywałem co to nową rzecz to już mówili Panie wystarczy bo wszystko chcę, ale już wiem mam kolejnego klientela która przyjedzie na jakiegoś moda numer wziął będzie dzwonił, chyba, że sprzeda swoją dopłaci i weźmie moją bo też już tak kolo myślał :).
Przy okazji cyknąłem kilka zdjęć bo ładnie wyglądała w tym świetle.
Lubię się wyróżniać z tłumy :zlosnik:, dobrze ze mną nie pojechali bo wtedy to już by się człowiek wieszał, że jego wersja nie przyśpiesza tak sprawnie jak traktor power :twisted:.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 19 kwie 2017, 22:18

Mówiłem i jest znaczek dotarł i jest założony :D.
Z tyłu Limited z boku progi i widać świecące klamki w nocy SportageR.
Więc na przodzie idą za wzorek z tyłu przez bok dla wyróżnienia wleciało R i nie to nie to samo co VW jest troszkę inne kształtowo i kątowo, takie będzie w nowym Leonie Cupra, a CupraR będzie miała jeszcze flagę w kratę [zlosnik2] No i w mojej lali dodaje prawie 15 koni [hihihi] i 100 do lansu.
Zamocowane na dwie nierdzewne śrubki M5 od tyłu na śrubki dałem czarną termokurczkę i od tyłu czarne aluminum z dwoma otworami taka blaszka nic nie widać, a trzyma jak należy [zlosnikok].
Koszt brak prezent od kolegi który pracuje w VW.
Obrazek
Obrazek

To jest ta kropka nad i której mi brakowało. Teraz mogę się z nią rozstać i oddać w dobre ręce [papa] .
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: bykman » 20 kwie 2017, 08:17

Oczywiście, że to jest znaczek z grupy VAG. R-line w VW taki się stosuje.
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 20 kwie 2017, 13:48

Jak bykman pisałem jest deczko inny bo jest większy, R jest pod innym kątem (inna trzcionka, kursywa) ale na pierwszy rzut oka jak drugiego nie masz obok wygląda identycznie. Tak czy siak jest dużo ładniej z przodu :mrgreen:.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 27 kwie 2017, 20:17

Ostatnio jadę w zakręcie coś puk puk, nierówności poprzeczne na skręconych kołach puk.
No i doigrała się podnośnik szarpaki montówka i łączniki stabilizatora do wymiany.
Założyłem firmy CTR moim zdaniem najlepsze niby idą na pierwszy montaż ale wyglądają inaczej masywniej niż oryginały.
W aucie znowu cisza [zlosnik2] żeby ktoś nie myślał, że ją teraz dobijam przed sprzedażą dalej oczko w głowie musi być pieszczona :D.
Obrazek
Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 03 maja 2017, 23:29

Za dużo nie mogę pokazać i powiedzieć bo są z tego tytułu nieprzyjemności dla mnie i innych ale sugerując się tym od ruskich z optimy:
Obrazek
Zrobiłem analogicznie plus wizyta u kolegi na witaminkę i wyszło tak:
https://www.youtube.com/watch?v=8WLiE_A5_v4

11-12 sekunda widać jak tył siada to ten moment kiedy wciskamy jednocześnie opór.

W Foce obok kolega też 2.0 w gnoju zrobiony na 202 kuce i 412Nm.
Autka się zrównały i na znak kochanej Pauliny był ogień :eviladmin: wynik widać gołym okiem.
Aha wszystkie prawa prędkości były zgodne z obowiązującym na drodze prawem :wamp:.

Teraz też dopiero zauważyłem, że nie mam ustawionej daty w kamerce :D.
No i dobra nuta na test musi być.

Reakcja auta jest teraz taka jak być powinna na pedal to the metal :twisted: Ale przerabiam temat turbiny dokładniej jej kierownic też powinien być lepszy efekt bo jak będzie się chciało coś dalej mocniej to w grę wchodzi już tylko wymiana pieca na większy lub samych kluczowych podzespołów.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1470
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Thomaster » 03 maja 2017, 23:40

Widać, że wynik nie był zaskoczeniem skoro odrazu kamerke z tyłu zamontowałeś [hihihi]

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 03 maja 2017, 23:52

Słabo Pan czyta forum bo jak Pan nie doczytał kamerkę mam na stałe z przodu i z tyłu :P.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
11201mariusz
Nasz Człowiek
Posty: 575
Rejestracja: 05 lut 2013, 20:25
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L Bialutka Dama
Lokalizacja: Sopot

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: 11201mariusz » 04 maja 2017, 10:37

Aha, zgodne na kamerce masz 148 km/h na 90-ce, 500 zł i 6 pkt, na miejscu czy kredyt ? A tak serio dlaczego tajemnica - coś nielegalnego czy boisz się nalotu z Kia Motors ?

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: czyzyk64 » 04 maja 2017, 15:53

Owca007 pisze:Założyłem firmy CTR moim zdaniem najlepsze niby idą na pierwszy montaż ale wyglądają inaczej masywniej niż oryginały.


Dałbyś jakiś nr katalogowy , bo nie widać na zdjęciu. O firmie CTR słyszałam same dobre komentarze.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 04 maja 2017, 21:24

Nie ma prędkości co mówisz :). Nie chodzi o mnie tylko o kogoś innego.
Mariusz co do numeru to dałem plamę spaliłem już opakowanie ale w sklepie Ci dobiorą bez problemu koszt sztuki u mnie w hurtowni 36zł.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 16 maja 2017, 22:42

Pracowity dzień mam za sobą ale radość jest niezmierna [hihihi].
Na wstępie pochwalę się nowym nabytkiem :) Podnośnik pneumatyczny super sprawa podnosi pół auta na raz.
Obrazek
Ale dla bezpieczeństwa kobyłki i tak na boki daję bo w tym czasie też i tył podnosiłem.

Tył podnosiłem bo była konserwacja stali pod autem:
Obrazek
Obrazek
Ruda zniknęła, wyczyszczone podkład i pomalowane na czarny mat.
Przy okazji zmienione łączniki stabilizatora wraz z gumami drążka wszystko nowe firmy CTR.

Z przodu też działałem były wymienione łączniki i gumy też teraz wymieniałem na nowe.
Obrazek
Dojście łatwe wystarczy zdjąć koło klucze nasadowe i da radę zmienić.

Ale główny cel rozbiórki to jest to:
Obrazek
Coś pukało z przodu szukałem i szukałem aż znalazłem winny amortyzator on pukał. Więc para do wymiany.
Tutaj fotka starego i nowego amorka. Nowy pochodzi ze sportka z 2015r. 1.7 crdi przejechane 1200km. dlatego kupiłem.
Obrazek
Amorek z polifta jest inny!!! Ale pasuje idealnie.
Ma dodatkowo dwa kołnierze gumowe na górze i drugi na dole sprężyna jest ciut dłuższa i sam amorek jest o 4mm wyższy ale co najśmieszniejsze auto na nim jest o prawie 1cm niższe :shock: I teraz nie wiem czy nie dali mi amorków z benzyny, bo takowe też mieli na stanie. Ale z tego co wiem wszędzie są te same amorki sprężyny itp. albo się mylę to proszę o korektę. Kurde nie wiem może sprężyny słabsze i bardziej siada :?.
Efekt końcowy auto sztywniejsze nie puka lepiej wybiera nierówności jestem zadowolony i autko też. Jutro dla spokoju zbieżność i tyle.

Bym zapomniał no i są rurki z NASA na sprężynach czuć ich obecność lepiej przyśpiesza i mniej w łuku kołysze [rotfl1].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 18 maja 2017, 12:42

Jednak musiałem sprężyny przełożyć. Auto się od razu podniosło, zbieżność zrobiona i przy okazji sworzeń dolny zmieniony bo miał minimalny luz, a koszt 59zł więc zmienione oba. Autko ma teraz zawieszenie jak nowe ;).
Pod względem stoków puków luzów i regulacji mam teraz habilitację.

Przy okazji wyrównałem wysokość autka i teraz przód od osi do nadkola 445mm tył od osi do nadkola 448mm jest miodzik :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 23 maja 2017, 22:51

Była czas chęci i są małe zmiany.

Pod maską odstraszacz na kuny zmienił miejsce bo we wcześniejszym miejscu leciała na niego woda i uniemożliwiał dostęp do bezpieczników.
Teraz jest bezpieczny od wody i nic nie ogranicza :). Ma profesjonalny daszek zrobiony z kanisterka.
Obrazek

Wspomniane żarówki Einparts, ja zmieniłem przód i tył, a nie jak wy lenie tylko przód 8-). Wymiana z tyłu nie jest wcale taka trudna. nie trzeba żadnych narzędzi tylko najlepiej kanał lub podnośnik to jest wygodnie. Żarówki tej firmy są bardziej chromowane niż inne które widziałem.
Obrazek
Obrazek

No i na koniec tuning radia, zmieniona końcówka mocy na TDA7850 była TDA7833 i kondensator był 3300uf jest 10000uf.
Jaki efekt? Bas jest duuuuuuuuuuużo lepszy i podbijanie na wysokich tonach. No gra lepiej i czyściej, mod tani ale trudny do zrobienia jak się nie ma sprzętu. Przy okazji dodałem dodatkowy kabel na masę anteny między modułem radia, a wyjściem z tylu i to również podziałało radio gra lepiej, pomysł zagapiony od chłopaków z forum mondeo.
Obrazek
Obrazek
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1470
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Thomaster » 24 maja 2017, 08:06

hmmm.... no to już teraz wiem dlaczego niektórzy narzekają na jakość dźwięku. Konstrukcja płyty z prockiem audio i wzmacniaczem z przed dobrych 10-12 lat... W skrócie - prościej i taniej się chyba nie dało.
Adam - dobrze, że wymieniłeś tą końcówkę i kondzia :oki: . Fajnie, że pomogło, chociaż teoretycznie w twoim audio z zewnętrznym wzmacniaczem nie powinno mieć to znaczenia [zdziwko]

BTW. Adam jak ty to robisz, że parkujesz na jakimś szutrze, piachu czy co to tam jest i masz zawsze czyste i wręcz błyszczące te czarne plastiki z dołu auta (zderzaki, progi...)? :)

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Owca007 » 24 maja 2017, 08:40

To radio to jedna wielka zagadka niby nie korzysta z końcówki, a bez niej nie gra. Najważniejsze, że gra teraz znacznie lepiej. Ale ktoś kto miał oryginalną navi i ma teraz navi od czajnika to jest tak, że radio wzmacnia sygnał potem on jest tłumiony zmieniany na cyfrowy potem dalej do wzmacniacza znowu wzmocnienie i na głośniki, masło maślane ale gra :). Jak zapytam byłbyś w stanie to zmienić poprawić?

Co do czystości to nie przesadzajmy bo moja się czerwona zrobi :) To tak wygląda na białym i na fotkach. Może i coroczne wymycie woskowanie polerowanie plus konserwacja pomaga bo potem jak puści się konie bez ograniczeń to kurz i bród sam odlatuje, bądź same mycie karcherem daje super efekt. No i dobrze mnie wychowano bo JAK DBASZ TAK MASZ oraz KTO NIE SMARUJE NIE JEDZIE :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1470
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Owieczkowa Kijanka :)

Postautor: Thomaster » 24 maja 2017, 09:56

Owca007 pisze: Jak zapytam byłbyś w stanie to zmienić poprawić?


Niestety nie - sam się z tym zmagałem montując system infinity. Zależało mi na oryginalnym radiu - resztę na początku chciałem załozyć OEM'ową - bo to i taniej można znaleźć i lepiej zagra. Niestety mega przeszkodą jest komunikacja radio <-> wzmak realizowana za pomocą linii cyfrowego SPDIF'a. Nie znalazłem innego wzmacniacza, który miałby opcję zapięcia takiej linii audio.
U Ciebie ewentualnie mozna zrobić z tego radia dwie opcje:
1 - słabsza / gorsza - wywalić przetwornik SPDIF'a i podłączyć głośniki bezpośrednio do radia
2 - sensowniejsza, ale sporo zabawy - zamiast tłumić sygnał wychodzący z końcówki mocy możnaby go jeszcze wzmocnić za pomocą wzmacniacza z wejściem wysokiego poziomu.


Wróć do „FOTO GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap