Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Baza wiedzy i opinie dotyczące silnika. Raporty awaryjności i spalania.
Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jaro » 01 lut 2011, 20:10

A ja dzisiaj znowu męczyłem serwis. :cry: Według pracownika serwisu problem jest na pewno znany centrali ale czy zostanie rozwiązany to ma już wątpliwośći :niewiem: . Opowiadał przy tym o 2 litrowym silniku Diesla, który był w Ceedach, Clarensach i Sorento. Ten sam silnik w tych trzech modelach miał inny soft - w Soranto był dramat z jazdą, w Ceedach trochę lepiej a w Clarensie chodził rewelacyjnie.
Wg. niego to dławienie to pomysł inżynierów KIA na oszczędzanie sprzęgła. Ale o ile to ma sens w autach z napędem na 4 koła to już w przednionapędówkach chyba nie ma sensu. Potwierdził, że tylko zauważalna ilość zgłoszeń w serwisie wymusi na KMC jakieś zmiany w sofcie.
W każdym razie jeszcze raz umówiłem się na szukanie przyczyny innej niż oprogramowanie silnika.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: krzysiek_kpk » 01 lut 2011, 21:07

Potwierdzam to że musicie ich męczyć, bo raczej sami z siebie nic niezrobią.
Ja właśnie miałem problem ze wspomnianym tu 2 litrowy dieslu w prosiaczku, występowało szarpanie przy delikatnym przyśpieszaniu w okolicach 1,5tyś - 2tyś obrotów. Po różnych próbach usunięcia usterki i zgłaszaniu sprawy w kilku serwisach, KIA wypuściło aktualizację i problem zniknął. Zajęło im to w moim przypadku około roku czasu.

Pozdrawiam
KPK

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: Orion66 » 01 lut 2011, 22:32

Panowie to co robicie aby jazda była znośna? Delikatnie puszczacie sprzęgło? Delikatnie dodajecie gazu?

Ja mam nadzieję że w automacie który zamówiłem nie będzie takich numerów...
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: selva » 01 lut 2011, 23:50

Orion66 pisze:Panowie to co robicie aby jazda była znośna?


Rozpędzić auto na jedynce i powoli wrzucać dwójkę, tak z 2 sekundy - jedyna na razie opcja, gdyż półsprzęgło daje mało zadowalający efekt.

Miałeś wątpliwości co do automata - powiem tak: Ja bym się sekundy nie zastanawiał gdybym tylko miał możliwość wzięcia A/T, zwłaszcza szóstki (bo reszta aut Kia ma czwórkę, jak w USA 30lat temu).
Z tym że ja furę kupiłem w grudniu i wziąłem taką jak stała i nie było mowy ani o negocjacjach ani o jakiejkolwiek personalizacji, żeby się zamknąć w 2010 roku z odbiorem. Gdybym poszedł po rozum do głowy jak inni koledzy z forum i zamówił w październiku, to bym dzisiaj nie narzekał na problemy z przekładnią :roll:
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: olin » 02 lut 2011, 10:30

Chyba mogę potwierdzić podobny objaw po wrzuceniu 2 przez jakieś 1-2 sek czasem występuje brak reakcji zdecydowanej na gaz to tak w dużym skrócie ale nie zawsze wyczuwam to Szkoda że to już kolejna rzecz na - u Sportka :cry:

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: makuwa21 » 02 lut 2011, 11:46

Małe sprostowanie w kwesti A/T
Sorento w starszej wersji ma skrzynie piątkę (niektóre z tiptronikiem)
Nowe Sorento ma szóstkę.
Ja sam wybrałem sportka w automacie , po doświadczeniach z Sorenciakiem innej skrzyni nie chcę.
Niektórzy twierdzą że to zamulacz.Nie jestem Kuzajem i nie mam aspiracji sportowych ale nic bardziej mylnego.
Różnica w przyszpieszeniach do 100km/h to tylko 0,5 s wg danych fabrycznych-przeprowadzonych na torze przez kierowców testowych (przeważnie byli rajdowcy),
W normalnych warunkach dwa takie same samochody,normalni kierowcy,jeden A/T drugi manual- to manual nie ma szans.
Osobiście to testowaliśmy na zlotach Sorenciaków.
Pozdrawiam wszystkich czekających na odbiór autka. [papa]

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: Orion66 » 02 lut 2011, 11:47

No właśnie. Tak siedzę na forum czytam i widzę że są ze Sportage coraz większe problemy. A stuki i puki a to skrzynia biegów. Kurka wodna. [zlolta]
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: selva » 02 lut 2011, 17:35

... uprzejmie informujemy, iż stanowisko KIA Motors Polska Sp. z o.o. w Pana sprawie będzie znane w ciągu kilku tygodni...


No zobaczymy co się uda im wykombinować :killer:
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: m75 » 02 lut 2011, 17:37

Panie/Panowie jeżdżę swoją Kijanką prawie 6 m-cy .Jak czytam wszystkie posty dotyczące usterkowości Sportage nasuwa mi się myśl :O naiwności ty moja !Czy wręcz niewiedzo ty moja.Ktoś świadomie wydaje od 70- 110 tyś PLN na zakup totalnego bubla!Kupuje samochód po dwóch trzech dniach stwierdza niezliczoną ilość usterek a to stuka a to puka a to nie tak przyspiesza a to nie tak podjeżdża zjeżdża itd itd itd.A na czwarty dzień jedzie do serwisu by natychmiast usunąć zauważoną"usterkę", nie dając nowym częścią dotrzeć czy dopasować się.A to zgodnie z prawami fizyki oczywista oczywistość.Mnie też z początku pewne niuanse denerwowały -ale dałem sobie odpowiedni czas na ich ustąpienie i tak też się stało.Przecież nie tracę gwarancji po kilku tygodniach na części eksploatacyjne !!! Dziś nie mam problemu z zamykaniem drzwi czy stukami czy innymi problemami które dręczą wielu forumowiczów. Gdybym to ja przymierzał się do kupna Sportka i poczytałbym info na jego temat na tym blogu ,to po zapoznaniu się z opiniami właścicieli z całą pewnością nie zdecydowałbym się na jego kupno!!!!Takiego czarnego pi jaru tylko pozazdrościć!Nie twierdzę że część opinii jest nieuzasadniona ale zdecydowana większość to wyolbrzymianie problemu.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jaro » 02 lut 2011, 20:47

Oj człowieku, to pisz tutaj w samych "achach i ochach" o swoim aucie, może ktoś uwierzy, w to co piszesz, m.in. w to że Twoje auto ma zdolności samonaprawcze. Rozumiem, że nigdy nie korzystałeś z for poświęconych samochodom i myślisz, że wszyscy tam rozpisują się w pochwałach, jaki to ten albo inny samochód jest cudowny, bezawaryjny, pali 4 litry na setkę itd.
Fora są po to by o problematycznych rzeczach pisać, radzić sobie w różnych zagadnieniach a że czytają je też pracownicy koncernów to i pośredni wpływ na produkt też mają. Nie wierzysz to wejdź sobie na forum seata, subaru, toyoty - wszędzie są problemy i nikt nie pisze, że to czarny pijar. Z KMP jesteś, czy co?
Jakie to polskie - nic mi nie przeszkadza, nie wychylam się, bo jeszcze będą tego jakieś złe konsekwencje. Sorry, nerwy mnie poniosły ale nie mogę jak ktoś troszczy się o sprzedaż KIA Sportage w Polsce a nie o użytkowników pojazdu...


Z innej beczki - problem dławienia silnika nie dotyczy wersji z automatem.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: sabb » 02 lut 2011, 22:32

m75 pisze:Panie/Panowie jeżdżę swoją Kijanką prawie 6 m-cy .Jak czytam wszystkie posty dotyczące usterkowości Sportage nasuwa mi się myśl :O naiwności ty moja !Czy wręcz niewiedzo ty moja.Ktoś świadomie wydaje od 70- 110 tyś PLN na zakup totalnego bubla!Kupuje samochód po dwóch trzech dniach stwierdza niezliczoną ilość usterek a to stuka a to puka a to nie tak przyspiesza a to nie tak podjeżdża zjeżdża itd itd itd.A na czwarty dzień jedzie do serwisu by natychmiast usunąć zauważoną"usterkę", nie dając nowym częścią dotrzeć czy dopasować się.A to zgodnie z prawami fizyki oczywista oczywistość.Mnie też z początku pewne niuanse denerwowały -ale dałem sobie odpowiedni czas na ich ustąpienie i tak też się stało.Przecież nie tracę gwarancji po kilku tygodniach na części eksploatacyjne !!! Dziś nie mam problemu z zamykaniem drzwi czy stukami czy innymi problemami które dręczą wielu forumowiczów. Gdybym to ja przymierzał się do kupna Sportka i poczytałbym info na jego temat na tym blogu ,to po zapoznaniu się z opiniami właścicieli z całą pewnością nie zdecydowałbym się na jego kupno!!!!Takiego czarnego pi jaru tylko pozazdrościć!Nie twierdzę że część opinii jest nieuzasadniona ale zdecydowana większość to wyolbrzymianie problemu.


popieram ciebie!!tez uwazam ze wiele problemów jest wyolbrzymianych!! łapie sie na tym ze po lekturze postów boje sie załaczac samochód by nie usłyszec czasem tych stukow, puków, pisków, trzasków,wprosr rzeeznia [hihihi]

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: m75 » 03 lut 2011, 08:05

jaro pisze:Oj człowieku, to pisz tutaj w samych "achach i ochach" o swoim aucie, może ktoś uwierzy, w to co piszesz, m.in. w to że Twoje auto ma zdolności samonaprawcze. Rozumiem, że nigdy nie korzystałeś z for poświęconych samochodom i myślisz, że wszyscy tam rozpisują się w pochwałach, jaki to ten albo inny samochód jest cudowny, bezawaryjny, pali 4 litry na setkę itd.
Fora są po to by o problematycznych rzeczach pisać, radzić sobie w różnych zagadnieniach a że czytają je też pracownicy koncernów to i pośredni wpływ na produkt też mają. Nie wierzysz to wejdź sobie na forum seata, subaru, toyoty - wszędzie są problemy i nikt nie pisze, że to czarny pijar. Z KMP jesteś, czy co?
Jakie to polskie - nic mi nie przeszkadza, nie wychylam się, bo jeszcze będą tego jakieś złe konsekwencje. Sorry, nerwy mnie poniosły ale nie mogę jak ktoś troszczy się o sprzedaż KIA Sportage w Polsce a nie o użytkowników pojazdu...


Z innej beczki - problem dławienia silnika nie dotyczy wersji z automatem.

Jaro: Jak najdalszy jestem od błogosławieństwa tego czy innego samochodu!Niepotrzebnie podnosisz sobie adrenalinę,jakbyś wczytał się w tekst ze zrozumieniem zauważyłbyś że to właśnie nasze POLSKIE NARZEKACTWO NA WSZYSTKO!Moja kijanka ma też poważną wadę ograniczone pole widzenia na boki z przodu ze względu na zbyt szerokie słupki czy u Ciebie tego nie ma ?!To tak żartem.Denerwowały mnie przednie drzwi kierowcy które ciężej zamykały się od innych.Dziś tego problemu już nie ma - tak uległy samo naprawie poprzez dopasowanie się uszczelki.Ponadto przecież wyraźnie napisałem że nie wszystkie problemy zgłaszane przez użytkowników są nieuzasadnione a ja również skorzystam z serwisu kiedy uznam to za zasadne ale na miły Bóg nie po kilku dniach użytkowania!Tak jak wspominałeś nie ma marek samochodów które byłby bezawaryjne każdy nabywca samochodu liczy się z tym że będzie wcześniej czy później klientem serwisu -jednak wszystko z umiarem i bez przesady. Znany jest przypadek gościa który z napraw nowych samochodów uczynił sobie takie hobby.Przypadek ten opisany był w Auto Świecie -gość kupował nową bryczkę i zaraz ją reklamował robił tak z kilkoma markami.To był jego sposób na jazdę ciągle nowymi samochodami aż do czasu gdy serwisy wyczuły gościa .Reasumując więcej optymizmu i posądzania kogoś o sprzyjanie temu czy innemu koncernowi.Samochód to dla mnie tylko przedmiot który ma mi służyć a nie ikona którą należy czcić czy ubóstwiać .

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: Orion66 » 03 lut 2011, 11:30

jaro pisze:Jakie to polskie - nic mi nie przeszkadza, nie wychylam się, bo jeszcze będą tego jakieś złe konsekwencje. Sorry, nerwy mnie poniosły ale nie mogę jak ktoś troszczy się o sprzedaż KIA Sportage w Polsce a nie o użytkowników pojazdu...




Jaro - no właśnie to chyba nie jest polskie. Polacy to naród uważany za smutasów który znany jest z tego że wciąż narzeka.
To taki off topic. [zlosnik2]


Ale tak poważnie mówiąc to chyba prawda jest gdzieś pośrodku. Oczywiście jak się kupuje to ma się prawo wymagać. Ale pamiętajmy że to nie jest samochód klasy wyższej. Są pewne kwestie które trzeba reklamować (dławienie silnika - jechałem manualem 2.0 DOHC i też to od razu zauważyłem. Dla mnie kpina aby tak samochód szarpał) ale i są pewne sprawy które mam wrażenie są lekko wyolbrzymiane - jak np. ktoś tu na forum zmieniał sobie klakson - no litości.... :lol: (ciekawa czy koleś zdaje sobie sprawę że jego samochód już może nie mieć gwarancji :o )
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

krzysiek_kpk
KRZYSIU....od szufladek
Posty: 140
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:31
Czym jeżdzę: Biały prosiak 2.0CRDI

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: krzysiek_kpk » 03 lut 2011, 15:50

trochę OT:
Orion66 pisze:(ciekawa czy koleś zdaje sobie sprawę że jego samochód już może nie mieć gwarancji :o )

Z mojego doświadczenie i doświadczenia kolegów z forum mojaceed wynika, że tracisz gwarancje TYLKO na wspomniany klakson. Chyba, że ktoś zmieniał/ingerował w instalację elektryczną. Idąc Orion66 twoim tokiem rozumowania, to jak zmienisz opony na zimowe/letnie to też stracisz gwarancję?
Reasumują, nie straszmy się nawzajem utratą gwarancji z takich wspomnianych powodów.

Pozdrawiam
KPK

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: kijaS » 03 lut 2011, 16:18

Dalej OT: Jeżeli zmienisz opony na zgodne ze specyfikacją fabryczną to gwarancji nie stracisz. Jeżeli będą niezgodne to zapewne też nie, ale możesz mieć problemy z Policją (pewnie jeszcze nie polską ale niemiecką już zapewne tak), a jak przytrafi Ci się jakaś stłuczka (czego nikomu nie życzę) możesz mieć problemy z ubezpieczycielem. Z klaksonikiem praktycznie pewnie też się nic nie stanie, ale teoretycznie gdyby poleciał komputer sterujący silnika, a jakiś "dociekliwy" zauważy zmieniony klaksonik, może stwierdzić, że trąbka nie była sprawdzona przez producenta, spowodowała powstanie w instalacji elektrycznej zakłóceń / stanów nieustalonych/ przepięć * i tym samym uszkodzenie komputera. Będziesz się dochodzić, albo łazić po sądach? To tylko takie gdybanie, bo pewnie sam bym wymienił :lol: jednakowoż zawsze taka ewentualność istnieje :niewiem:

* - niepotrzebne skreślić
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: Orion66 » 03 lut 2011, 16:28

krzysiek_kpk pisze:trochę OT:
Orion66 pisze:(ciekawa czy koleś zdaje sobie sprawę że jego samochód już może nie mieć gwarancji :o )

Z mojego doświadczenie i doświadczenia kolegów z forum mojaceed wynika, że tracisz gwarancje TYLKO na wspomniany klakson. Chyba, że ktoś zmieniał/ingerował w instalację elektryczną. Idąc Orion66 twoim tokiem rozumowania, to jak zmienisz opony na zimowe/letnie to też stracisz gwarancję?
Reasumują, nie straszmy się nawzajem utratą gwarancji z takich wspomnianych powodów.

Pozdrawiam
KPK


No wiesz, wymiana opon a klaksony to chyba zupełnie 2 różne sprawy.

Kijas a ja bym klaksonu nie wymienił na własną rekę. Wiem jak to jest. Później tak jak piszesz - będą się czepiać i udowadnia że niby z pozoru błaha wymiana klaksonu (a przecież to jest już jakaś głębsza ingerencja w samochód) spowodowała inną usterkę...
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jaro » 03 lut 2011, 20:36

m75 pisze: Gdybym to ja przymierzał się do kupna Sportka i poczytałbym info na jego temat na tym blogu ,to po zapoznaniu się z opiniami właścicieli z całą pewnością nie zdecydowałbym się na jego kupno!!!!Takiego czarnego pi jaru tylko pozazdrościć!Nie twierdzę że część opinii jest nieuzasadniona ale zdecydowana większość to wyolbrzymianie problemu.


Dlaczego w tym watku piszesz o wyolbrzymianych problemach i czarnym pijarze? Jest tyle innych wpisów na tym forum dotyczących właśnie trudno domykających się drzwi, brudzących lusterek, mycia recznego albo w myjni a ty walisz taki tekst przy rzeczy zasadniczej jaką jest regularna praca silnika w nowym aucie.
I co Cię tak interesuje, czy ktoś poza Tobą kupi/ił to auto? Ja osobiście nie chciałbym widzieć co kilka minut na ulicy nowego Sportage'a, ale to jest zapewne marzeniem handlowców i marketingowców koncernu KIA, więc Twoje uwagi mnie naprawdę zastanawiają.


m75 pisze:ja również skorzystam z serwisu kiedy uznam to za zasadne ale na miły Bóg nie po kilku dniach użytkowania!



W którym tu miejscu jest napisane, że ktoś jedzie do serwisu po kilku dniach użytkowania? A jeżeli nawet ktoś tak zrobi to co w tym złego?


Orion66 pisze: Dla mnie kpina aby tak samochód szarpał


Widzisz m75, nie tylko dla mnie taka wada jest trudna do zaakceptowania.
Poza tym polskie jest narzekactwo na wszystko ale bez żadnego konstruktywnego działania! Narzekać i nic nie robić, to opanowaliśmy do perfekcji. A moją intencją jest to, by KMP nie udawała, że nie ma problemu lecz profesjonalnie zaczęła go rozwiązywać.


Na koniec - ten wątek ma konkretny temat. Niestety dość mocno odeszliśmy od niego, wydaje się, że należy zakończyć tą bezproduktywną dyskusję i powrócić do głównego tematu.
Oczywiście pozdrawiam adwersarzy [papa]
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: Gregory6 » 03 lut 2011, 21:48

Widzę że wszyscy zadowoleni i wniebowzięci są ci co pewnie jedżdzili starymi samochodami albo jest to ich pierwszy samochód w życiu, bo inaczej tego nie można wytłumaczyc.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: soul » 03 lut 2011, 22:09

Gregory przestań prowokować do kłótni.
Ludzie piszą tak jak jest.
Skoro komuś nie stuka to znaczy nie stuka.
Jak komuś stuka to znaczy, że stuka.
Obrazek

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: Frugo » 05 lut 2011, 23:17

Albo nie miał styczności z nowym samochodem.. pożyczyłem auto na 1 dzień sąsiadowi, któremu pojazd odmówił posłuszeństwa - Opel Astra 10 lat, w jego rekach od dwóch. Moje pytanie jak wrażenia: super! co nowe to nowe. A jak zawieszenie? Idealnie, nic nie słyszał.. Ja mam problem opisywany już na tym formu ze stukami z przodu po prawej stronie. Coś jednak w tym jest.

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Oprogramowanie silników benzynowych do aktualizacji

Postautor: jerry » 15 mar 2011, 20:05

Na kia-hotline w TSB z 14 marca pojawiła się akcja serwisowa "AKTUALIZACJA ECM - UN D2.0 Zawahanie podczas przyspieszania". Niestety dotyczy to tylko modeli "Carens/Rondo". Może niedługo pojawi się dla Sportka?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL


Wróć do „SILNIK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot]

Sitemap