Stukanie przy wolnej jeździe

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
olo1300
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2016, 03:42
Czym jeżdzę: Hyundai IX35 2,0 Benzyna
Lokalizacja: Pabianice woj. łódzkie

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: olo1300 » 13 mar 2016, 19:09

Ja mam samochód z niemcowa, niby serwisowany do pewnego momentu, ale w książce nie ma adnotacji na temat wymiany gwarancyjnej amorków. Gwarancją minęła przed zakupem także jestem w kropce, ale widze że wszystkie drogi prowadzą w kier. amortyzatorów. Czuję , że bez ich wymiany się nie obejdzie choć nie jest to element , którym można ryzykować bo cena wymiany do najniższych nie należy . Eksperymentować można z tańszymi elementami , cóż nic się nie poradzi . Jak zrobi się ciepłej uwalę się pod autkiem i będę badał. Diesel a sprawdzałeś czy stukanie można wywołać jakoś ręcznie np. odpowiednie bujanie samochodem? Ja probowałem na boki ale chyba nic nie słychać .

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: diselboy » 14 mar 2016, 09:09

bujanie nic nie daje, musi być krotki skok koła. Chyba bardziej góra niż dół, znaczy dobicie owocuje stukiem.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

olo1300
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2016, 03:42
Czym jeżdzę: Hyundai IX35 2,0 Benzyna
Lokalizacja: Pabianice woj. łódzkie

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: olo1300 » 15 mar 2016, 09:07

Wczoraj jeździłem po dziurach jak głupi , z pół godziny i wiem...,że nic nie wiem. :wmur: . Jedyne co ustaliłem to ,że z lewej strony puka trochę bardziej niż z prawej. Kurdę , jeździłem z otwartymi drzwiami i słuchałem mając nadzieję ,że z zewnątrz dźwięk będzie wyraźniejszy , niestety. Odnoszę wrażenie ,że z zewnątrz jest niesłyszalny lub prawie niesłyszalny. Wniosek jest taki ,że stukanie przenosi się bardziej po karoserii do środka.

Awatar użytkownika
akos
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 gru 2012, 00:08
Czym jeżdzę: KIA Sportage 4WD HEV 1,6 T-GDi 230KM GT Line 6AT
Lokalizacja: Poznań

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: akos » 15 mar 2016, 22:28

Gdzieś już o tym pisałem... Może u Was to samo? Powiedziałem o tym w serwisie przy pierwszym przeglądzie. Stukało przy małych prędkościach z przodu. Jak szarpałem za koło trzymając je u góry do siebie i z powrotem czuć było stuki. Po odebraniu auta jak ręką odjął. Auto jak nowe. Powiedzieli mi, że dokręcili nakrętki piasty, które były luźne. Wszystko przy przebiegu ok. 30tkm

olo1300
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2016, 03:42
Czym jeżdzę: Hyundai IX35 2,0 Benzyna
Lokalizacja: Pabianice woj. łódzkie

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: olo1300 » 31 mar 2016, 00:50

Witam koledzy dziś podczas zmiany kół na letnie , gdy samochód był na podnośniku zauważyłem ,że osłona amortyzatora (ta wraz z bałwankiem/odbojnikiem) w górnej części mocowania amortyzatora ( przy kielichu ) nie jest przytwierdzona do żadnego elementu. Górną część osłony można było swobodnie opuścić w dół po chromowanym pręcie zwanym tłokiem. Wg instrukcji jaką przesłał wcześniej kosmos oraz miejsc klejenia bałwanków wynika ,że powinny one "siedzieć" na stałe w górnej części kolumny , w okolicy poduszki/ łożyska kolumny mcp. Mam pytanie czy to właśnie oto chodziło w słynnej akcji serwisowej Hyundaia? Jeżeli tak to czy któryś z kolegów zaobserwował czy mechanicy po przyklejeniu odbojników opuścili pojazd na koła aby ciężarem docisną przyklejone elementy ?czy schły gdy samochód był w górze.? Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc.

olo1300
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2016, 03:42
Czym jeżdzę: Hyundai IX35 2,0 Benzyna
Lokalizacja: Pabianice woj. łódzkie

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: olo1300 » 03 kwie 2016, 08:03

Koledzy i koleżanki , chcę oznajmić ,że po 4 miesiącach zatrutej krwi problem rozwiązałem. Pragnę się z wami tym podzielić ,całkiem przypadkowo przy zmianie opon zauważyłem ,że osłony amorków swobodnie dają się opuścić ( nie "siedzą " sztywno w gnieździe u góry). Dotychczas czytałem o akcjach serwisowych związanych z odklejaniem się bałwanków/odbojników amortyzatorów zarówno w Hyundaiu jak i Kia, jednak z uwagi na ułożenie tłoczyska amortyzatora względem kielicha, doszukiwałem się stukania owych odbojników bardziej o górną część kielicha amortyzatora , niż jak to ma miejsce o górną część mocowania amortyzatora przy tzw. poduszce / łożysku. Dziś zakupiłem klej do szyb -szybkoschnący , lekko podlewarowałem auto , tak aby osłony można było opuszczać swobodnie góra dół i ich górną część posmarowałem owym klejem ( jednak sposób smarowania ma ogromne znaczenie). Umieściłem osłony w gnieździe/ górnym mocowaniu. Po wyschnięciu kleju , jazda testowa i... cisza [zlosnik2] , jak ręką odjął . Tu ważna uwaga , dysponuję warsztatowymi zdjęciami pokazującymi sposób nakładania kleju , oczywiście chętnie się nimi podzielę. W razie czego proszę pisać na pw. Dziękuję Wam serdecznie za czynne zaangażowanie w mój problem, chętnie odwdzięczę się tym samym.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: Owca007 » 03 kwie 2016, 08:47

Zdjęcia i wskazówki wrzucaj śmiało do tego tematu. Dobrze, że problem rozwiązany i właściciel się cieszy [ura].
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: diselboy » 03 kwie 2016, 12:02

olo pamiętaj,że po podniesieniu auta stuki z zawieszenia i tak zanikają, dopiero po przejechaniu 50 -80 km wracają na swoje miejsce jak gdyby nigdy nic. Mam nadzieję, że rozwiązałeś problem, choć ja przy wczorajszej wymianie kółek stwierdziłem że osłony u mnie siedzą sztywno, nie obracają się i nie przesuwają. Jedyne co zwróciło moją uwagę to, że w miejscu gdzie opiera się sprężyna o "talerz" amortyzatora osłonka ma ślady rdzy, jakby ocierała o wymieniony talerz. Czegos podobnego nie znalazłem we Fiacie który też wczoraj dostał gumki na lato. Daj obrazki to porównam.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

olo1300
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2016, 03:42
Czym jeżdzę: Hyundai IX35 2,0 Benzyna
Lokalizacja: Pabianice woj. łódzkie

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: olo1300 » 03 kwie 2016, 13:50

Autko wcześniej było już kilka razy na podnośniku i praktycznie po wyjechaniu z serwisu , stukanie było słyszalne. Równolegle opisywałem swój problem na forum Hyundaia i tam kolega Kosmos 2011 wstawił linki do informacji technicznych związanych z drążkami stabilizatora oraz bałwankami. Link do HKP poniżej :
http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtop ... &start=165

Dieselboy jak potrzebujesz abym zrobił jakieś zdjęcia u siebie to daj znać co konkretnie i coś podeślę.

lech
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2015, 13:28
Czym jeżdzę: sportage 1,7 /
2010

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: lech » 14 gru 2016, 17:46

Też to mam. Przy wolnej jeździe zwłaszcza na łatach asfaltu puka . Zdecydowałem wymienić łożysko amortyzatora / 43 zł / zobaczymy czy przyniesie oczekiwany skutek . Ale o ty potem. pozdrawiam

lech
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2015, 13:28
Czym jeżdzę: sportage 1,7 /
2010

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: lech » 29 gru 2016, 18:50

Wymienione łożysko amortyzatora gdyby nie wymian klocków hamulcowych to wizyta u mechanika bez efektu jak pukało tak puka nadal sledze forum a może ktoś zdiagnozuje . Podczas demontaż zauważyłem duże nierówności powłoki lakiernicze na sprężynie. Nowe łożysko oczywiście ciaśniejsze jak stare .pozdrawiam Lech

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stukanie przy wolnej jeździe

Postautor: Owca007 » 19 sty 2017, 11:12

I jak znalazłeś? Ostatnio byłem pod autem i tak patrzyłem co może dawać taki objaw ale potem patrzę, że masz ośkę więc mój pomysł odpada. Weź ją podnieś montówka w rękę i szukaj ja bym tak zrobił, a jak nie to na szarpaki i dalej bym szukał. Jestem strasznie uczulony na takie coś zawsze mnie to w aucie wkurza jak coś puka czy stuka.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap