Parowanie przednich reflektorów

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: parujące reflektory + uszczelki

Postautor: sabb » 04 sty 2011, 19:47

z tym świstem to i u mnie jest próbowałem szybę do dołu i góryi dalej jest :)

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: parujące reflektory + uszczelki

Postautor: wentyl » 04 sty 2011, 23:49

Co do tematu parowania reflektorów to ten wątek był już poruszany na tym forum http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=11&t=183 ale jak na razie nie ma jakiegoś złotego środka na to oprócz suszarki do włosów :lol: Też mnie to trochę wkurza [zly2]
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: ZygJe » 01 mar 2012, 22:45

Zwykła KIA i tylko parujące reflektory.....
A co powiecie o tym: http://www.tvn24.pl/-1,1736117,0,1,nowe ... omosc.html
To dopiero przypał [rotfl1]
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: krawcu68 » 02 mar 2012, 17:40

[rotfl1] :hehe4: :brawo:

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: wentyl » 02 mar 2012, 22:07

Parowanie reflektorów prawdopodobnie ustępuje po jakimś czasie, a na pewno zjawisko to występuje coraz rzadziej. Poprzedniej zimy obserwowałem to zjawisko wielokrotnie, a w tym sezonie tylko raz zauważyłem, że jeden z reflektorów nieznacznie złapał mgiełkę przy niskiej temperaturze i po wjeździe na myjnię. Chyba z czasem lampy po prostu się rozszczelniają i ta mgła sama odparowywuje :lol: Ale w przeciwieństwie do Porsche dość mocno trzymają się auta na zakrętach :haha1:
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: desto » 03 mar 2012, 00:14

W służbowej Toyocie wymieniono mi reflektor. Nie było wody w reflektorze, ale para.Reflektory są raczej szczelne i nie powinny parować, nawet po myjni. Po to jest ta gumka na zamknięciu żarówki. Żona jeździ 12 letnią Laguną i tam, pomimo wielokrotnych wymian żarówki, reflektory nie zachodzą parą.
Techno Orange 1.7 crdi

rkorollwppl
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: rkorollwppl » 08 mar 2012, 10:46

Witam.
Dla mnie te parujace reflektory przednie w KIA Sportage III to ewidentny blad.Miale kilka pojazdow mechanicznych poczynajac od Wardburga a konczac na VW w tych autach nigdy nie mialem najmiejszych problemow z tym zjawiskiem.Wymienialem zarowki i pary nie widzialem a klimat nie zmienil sie.Teraz jestem posiadaczem KIA Sportage 1.6 wersja L rocznik 2011 rejstrowana w 2012 przebieg 4650 uzytkowana 2 miesiace i co ? i jest para ......zarowek nie wymienialem......
Moim zdaniem jest to element ktory przy klasie i kosztach zakupu nie powinien wystepowac.
Jutro jade do serwisu i az jestem ciekawy jak beda tlumaczyc ta usterke.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: kijaS » 08 mar 2012, 20:11

Różnicą temperatur.
W Wartburgu nie widziałeś pary (może była a może nie), bo miałeś szkło ryflowane i słabo było wnętrze widać. Poza tym cały reflektor był ogrzewany żarówką dość równomiernie. Teraz, przy gładkich szybach, zjawisko to jest lepiej widoczne. Poza tym ogrzewana jest tylko część reflektora. Ja z tym zjawiskiem spotkałem się i w Toyocie i w VW i jeszcze w kilku innych markach. W jednych było to bardziej widoczne, w innych mniej. Za chwilę zrobi się cieplej i nie powinno już być to tak zauważalne. Choć w niektórych modelach było to bardzo uporczywe i wymieniali całe lampy. Ale tam parowały przez okrągły rok.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

rkorollwppl
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:48
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: rkorollwppl » 10 mar 2012, 13:55

Witam.
Bylem w kia i tak jak napisalem wczesniej - jest to wada - reflektor bez znaczenia jaki , nie powinien zachodzic para.
Postaw sobie dziesiec aut roznych marek i sprawdz parowanie (najlepiej kilku miesiecznych czyli nowych)
Jaki wynik.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: kijaS » 11 mar 2012, 11:42

10 chyba nie mam.
Skoda Octavia - xenony (więc żarówki nigdy nie wymieniane) - delikatna para w okolicy kierunkowskazów
VW Passat - zaparowany
Toyota Avensis - :shock: para
Toyota Corolla - brak
Ford Focus - mk I brak, mk II juz się zdarzało
Ford Mondeo - brak
Może nie wszystkie nowe, ale wszystko zależało od warunków zewnętrznych - czasem para schodziła, by po jakimś czasie powrócić. I nie wszyskie miałem oczywiście możliwość obserwować stale, więc mogłem coś przeoczyć. Z tego co zauważyłem każdy z reflektorów ma odpowietrzenie, więc zapewne ma możliwość wciągnięcia wilgotnego powietrza, co spowoduje właśnie w niekorzystnych warunkach wystąpienie kondensatu. Jednak powinno takie zjawisko z czasem ustąpić. Być może w Twoim przypadku było to spowodowane wadą reflektora (skoro serwis tak uznał), jednak w dużej ilości przypadków bedzie to czymś (w miarę) normalnym.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

nightshadow
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2014, 10:44
Czym jeżdzę: 1,6GDI L

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: nightshadow » 29 gru 2014, 16:47

Witam,

Dzisiaj byłem w serwisie w sprawie zaparowanych reflektorów. Na obu jest jest do połowy para. Wyszło to prawdopodobnie po myciu. Szlag mnie jasny trafił. Niby 7lat gwarancji, a tu na dzień dobry serwisant mi dał w pysk tekstem ,że te reflektory są klejone i nic się nie da zrobić to taka uroda i to jest naturalne. Jestem załamany. Nie po to wydałem ponad 100 000zł aby się bujać z [*] mnie reflektorami. Poinformował mnie że one posiadają wentylki i przez nie będzie można odprowadzić na zewnątrz wilgoć. Już zaczynam żałować że nie kupiłem sobie Outlandera. A chciałem. Ale skusiło mnie to [*] 7lat gwarancji. Wychodzi na to że to fikcja. Przy pierwszej kolejnej usterce będą robić z ciebie idiotę że to tak ma być. Jak tak dalej pójdzie to trzeba ich będzie obsmarować w gazecie. A zrobię to z przyjemnością. Ciekawe jak po takim artykule Panowie będą się tłumaczyć. :)

geegles
Nasz Człowiek
Posty: 457
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Proceed GT 1.6T 204 KM Full :|
Gadu Gadu: 2382783

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: geegles » 29 gru 2014, 16:57

1.6 gdi w wersji L i ponad 100k?:-D

Napisz oficjalne pismo do KMP, na pewno pomoze.

Swoja droga, ktore to ASO jest takie madre?
Jest: Kia Proceed 1.6T 204 KM FULL
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI 245KM GT-Line + ECS + RED + TEC + SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: michal55yh » 29 gru 2014, 20:05

nightshadow, proszę stosować się do regulaminu i nie używać wulgaryzmów!

Potestuj sobie samochody o podobnej konstrukcji lamp (ostre cięcia, kąty ostre) w podobnych warunkach atmosferycznych a zauważysz, że w każdym aucie będzie się działo to samo. Jak tam ma powietrze cyrkulować? W okrągłych lampach czy o łagodnych krańcach powietrze ładnie sobie "pływa" po całym reflektorze i dlatego nie paruje. Zwykłe prawa fizyki.

Chyba że woda skropliła się w reflektorze i po wyschnięciu to widać, wtedy jest to wada lampy!
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

nightshadow
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2014, 10:44
Czym jeżdzę: 1,6GDI L

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: nightshadow » 29 gru 2014, 21:02

geegles, jak doliczysz do ceny podstawowej kilka dodatków + odsetki za kredyt to tyle będzie. Co do pisma to jak najbardziej trza napisać.

nightshadow
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2014, 10:44
Czym jeżdzę: 1,6GDI L

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: nightshadow » 29 gru 2014, 21:26

michal55yh, kolego ja poruszyłem kwestie nieszczelności lamp po myciu lancą. Tak raczej nie powinno być. Że po myciu jest woda na szkle. Problemem jest też mało wydajny wentyl. Ponieważ nie odprowadza on tej wilgoci na zewnątrz. Przejechałem 1000km po myciu więc reflektor miał sporo czasu aby się wygrzać i odprowadzić wilgoć. Ale nie zadziałało. Musiałem odkręcić dekielki i suszarką sobie wysuszyłem.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: michal55yh » 29 gru 2014, 21:55

Dlaczego nie napisałeś tak od razu? Czasami zdarza się, że po myciu reflektor mi zaparuje lecz jest to tylko i wyłącznie para która schodzi i nie zostawia śladu. U ciebie pojawiają się krople wody zostawiające osad na lampie więc jest to wada. Zrób dobrej jakości zdjęcia, napisz pismo do KMP, załącz owe fotki i czekaj na ich stanowisko. Określ, że nie jest to para wodna, która jest normalnym zjawiskiem w tego typu reflektorach a normalne zawilgocenie zostawiające osad po wyschnięciu. To jest ważne.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Arturecki
Uzależniony
Posty: 191
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:11
Czym jeżdzę: KS IV 1,6 T-GDI, L+Business Line 2018
Lokalizacja: Gołdap

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: Arturecki » 28 maja 2020, 21:36

Znalazłem sposób na zaparowane reflektory przynajmniej w swoim aucie. Wymieniłem osuszacze oryginalne na zakupione torebki w sklepie specjalizującym się w sprzedaży woreczków osuszaczy w różnych rozmiarach Problem znikł. Wystarczyło odkręcić dekielek rewizyjny w którym znajdował się oryginalny, stwardniały monolit i wymienić go na torebkę żelu, którą bez problemu tam umieściłem.

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: PabloS » 31 paź 2020, 18:35

Panowie (i Panie:-),
Chciałbym pokazać co mnie właśnie dopadło (zdjęcia poniżej).

Jak widzicie w lewej lamie pojawiła się woda (piszę woda bo ciężko nazwać to parą). W prawej lampie ani grama pary/wody. Od razu dodaję, że woda nie odparowuje - zdjęcie zrobiłem po przejechaniu ok 500 km. Problem objawił się pierwszy raz około miesiąca temu i teraz moje auto wygląda tak już codziennie (oczywiście rano zanim ruszę jest gorzej bo wtedy woda jest na całej powierzchni klosza).
Z bliska wygląda to fatalnie, tylko patrzeć jak zaczną tam rosnąć glony.

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? No oczywiście poza taki żeby wpuścić tam rybki i zrobić mini akwarium.
Załączniki
lampy 1.jpg
lampy 2.jpg
lampy 3.jpg

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: puder12 » 31 paź 2020, 19:15

Jęśli auto na gwarancji to odwiedzić ASO.

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: PabloS » 31 paź 2020, 21:33

Na gwarancję to nie ma szans. Auto jest z końca 2012 roku.
Regularnie serwisuje je w ASO. Naprawiam też w ASO.
Pewnie jedyne co ewentualnie mogę zrobić to jechać znów do ASO i grzecznie prosić o jakiś upust na nowy reflektor.
Gest dobrej woli KIA? Trochę drogi temat więc raczej na to nie liczę.

Może ktoś przez to przechodził i wie czy da się ten defekt jakoś usunąć.

Kiedyś jak lampy były inne to można było je rozebrać i "skleić" na nowo. Niestety teraz producenci aut się wycwanili i dup...

Awatar użytkownika
skorpion78
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 05 paź 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III AWD 2.0 CRDI 136

Re: Parowanie przednich reflektorów

Postautor: skorpion78 » 31 paź 2020, 23:03

Na drive2ru rozklejali te reflektory i modyfikowali. Później sklejali i było ok. Poszukaj a na pewno znajdziesz. Na szybko znalazłem to: https://www.drive2.ru/l/5392566/

Przepuść przez google translator i może znajdziesz info jak go rozkleić.


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap