Nawigacja

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: Nawigacja

Postautor: ravel » 23 lip 2014, 23:45

Orientuje się ktoś czy od zakupionej stacji multimedialnej można odliczyć cały vat czy tylko połowę jak w przypadku zakupu części samochodowych. Chodzi oczywiście o samochód używany w celach służbowych bez kratki.

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Nawigacja

Postautor: dealer » 24 lip 2014, 14:23

jeżeli do prowadzenia działalności gospodarczej potrzebna jest Ci stacja multimedialna to na zdrowy rozum powinno dać się odliczyć cały VAT. Ale znając życie na f VAT wpiszą Ci stacja multimedialna, radioodbiornik z nawigacją lub coś podobnego. I tu wtedy pojawia się myk z abonamentem RTV :)
Jeśli prawdą jest, że urzędnicy US czatują w weekendy pod marketami i galeriami handlowymi i rozglądają się za autami, które miały być jedynie użytkowane służbowo, to wcale się nie zdziwię, gdyby dalej to podesłali w celu egzekucji należnej opłaty.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: Nawigacja

Postautor: ravel » 24 lip 2014, 17:44

Nawigacja jest mi potrzebna w działalności bo jestem geodetą, pytam bo księgowa odliczyła 50% vatu i powiedziała, że tyle tylko można :?

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Nawigacja

Postautor: rogaliq83 » 24 lip 2014, 22:03

MarekA pisze:Jeśli nie ma dźwięku w żadnym z trybów, radio, mp3, film itp to są dwie opcje:
1. dostałeś uszkodzone lub uszkodziłeś podczas podłączania (ale to trzeba bardzo chcieć uszkodzić) - zrób całkowity reset navi przyciskiem do resetu. Może pomoże
2. Źle docisnałeś wtyczki od głośników albo na przejściówce, albo na gnieździe w radio.

Ta druga opcja jeśli tego nie sprawdzałeś bardzo prawdopodobna


Dzięki marek za informacje ale podzwoniłem pojezdziłem tu i tam i co sie dowiedziałem??
ano to że ja mam kable złącza wtyczki do kia ale do bogatszych wersji a nie do mojej tak mi w serwisie kia powiedzieli
znowu w sklepie car audio powiedzieli ze piny we wtyczce są źle podłączone teraz nie wiem komu wierzyc
zadzwoniłem do sprzedawcy radia powiedziałem co i jak i przyśle mi inny kabel niby juz pasujacy
pozyjemy zobaczymy
Pozdrawiam

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nawigacja

Postautor: MarekA » 25 lip 2014, 08:11

W serwisie głupoty opowiadają- gdybyś miał kable do podłączenia w "bogatszej" wersji , to byłaby to wersja z fabryczną navi. Przede wszystkim tam sa inne wtyki i nie podłączyłbyś, a po drugie byłbyś pierwszą osoba która ma takie okablowanie- jak na razie chińczycy nie produkują takiego wariantu.
Jak dostaniesz nowy kabel to będziesz wiedział gdzie problem, w ostateczności sprzedawca wymieni Ci na sprawną navi.
Gdyby w okablowaniu samochodu były błędy nie działałoby Ci oryginalne radio

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: tabazagt » 27 lip 2014, 09:26

rogaliq83
jakie miałeś radio przed zainstalowaniem stacji .
Witson posiada kable do fabrycznego radia.
Fabryczna navi inne kostki i wejście antenowe, trzeba przerabiać przejściówkę.

Jest możliwość, że twoja wersja jest przestawiona programowo do pracy z wzmacniaczem.
Trzeba zrobić aktualizację oprogramowania.

Obrazek

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Nawigacja

Postautor: rogaliq83 » 31 lip 2014, 08:35

tabazagt moje radio to fabryczne radio cd bluetooth dokładnie takie jak na 1 zdjęciu
zaskoczyłeś mnie z tym co napisałeś że moja wersja jest przestawiona do pracy z wzmacniaczem bo co prawda w okablowaniu tej nowej stacji są właśnie chincze do wzmacniacza ale myślę ze teraz to standardowo dają do każdego radia
a z tą aktualizacją oprogramowania to chodzi o tą stacje witson tak???
jeśli tak to znaczy ze mam odesłać do sprzedawcy by zaktualizował czy samemu można??

druga sprawa czy jest jakaś możliwość prowizorycznie podłączyć i sprawdzić właśnie przez te chinche co idą do wzmacniacza czy stacja gra?? dodam ze nie mam dostępu do wzmaka

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: tabazagt » 01 sie 2014, 00:46

Jeśli miałeś normalne radio z CD, montaż witsona to tylko przepięcie kostek. (Plug and Play)
Jest oczywiście możliwość, że Witson ma wgraną złą wersję oprogramowania lub jest uszkodzony.
Ktoś na forum ma taką stację, którą montował w własnym zakresie.

Moja stacja obsługuje fabryczny wzmacniacz z specjalnym softem. ( który wyłącza wbudowany wzmacniacz w navi)
Do sterowania wzmacniacz wykorzystuje fabryczną instalację.
Nie trzeba podłączać żadnych czincz.

Jeszcze jedno, sam podłączyłeś stację ?
Podjedź do pierwszego lepszego serwisu CAR AUDIO, sprawdzą na miejscu.

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Nawigacja

Postautor: rogaliq83 » 01 sie 2014, 22:14

Właśnie najpierw byłam w serwisie u dealera bo przy odbiorze autka sie dogadałem ze mi wymienią i tam powiedzieli że wszystko chodzi tylko brak dźwięku i ze powinien być kabel taki sam jak mam tyle że na innych pinach . To se myslę podjade do car audio tam to samo powiedzieli.. Nie wiem poczekam do poniedziałku dzwonie do sprzedawcy że odsyłam mu ten sprzet i tyle bedzie heh Pozdrawiam

puder12 pisze:@rogaliq83
Zastosuj się proszę do regulaminu forum
par 3, pkt 13:
Zabronione jest cytowanie całości wypowiedzi poprzedzającej własny post oraz nieskracanie cytatów do niezbędnego minimum)

dość mam ciągłego poprawiania Twoich wpisów.

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: tabazagt » 02 sie 2014, 06:50

Kup stację roadrover, nie ma żadnych problemów z montażem.

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: Nawigacja

Postautor: marcin_open » 02 sie 2014, 22:08

czy na fabrycznej navi można oglądać filmy? 8-)
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 03 sie 2014, 08:31

jak by było można to kosztowałaby 10 tysi, co najmniej......
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: tabazagt » 03 sie 2014, 23:54

rogaliq83 pisze:Właśnie najpierw byłam w serwisie u dealera bo przy odbiorze autka sie dogadałem ze mi wymienią i tam powiedzieli że wszystko chodzi tylko brak dźwięku i ze powinien być kabel taki sam jak mam tyle że na innych pinach


Czy ty masz wersję sportage po FL ?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Nawigacja

Postautor: Kwarcu » 04 sie 2014, 02:25

Co do fabrycznej navi i oglądania filmów, to na tym koncie na youtube można co nieco znaleźć, ktoś na forum ostatnio nawet wrzucał link do jednego z filmów tego youtubera:
https://m.youtube.com/user/ipdcor08

Ponadto ja znalazłem jeszcze to:
https://m.youtube.com/watch?v=VGaElOInRww
https://m.youtube.com/watch?v=j0AhOejNCmU


Nie, nie testowałem tego Core Player. Póki co nie mam ochoty się w to bawić. Nie biorę odpowiedzialności za wykonywanie powyższych operacji przez zainteresowanych. :czujnik:

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Nawigacja

Postautor: rogaliq83 » 05 sie 2014, 20:01

Tabazagt samochód kupiony 2 czerwca tego roku wiec tak

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: tabazagt » 06 sie 2014, 06:40

Po FL mogą być zmiany w instalacji.
Wszystkie navi, były dedykowane do modeli przed FL z zwykłym radiem.
Nowa wersja L i XL dostała radio z dotykowym wyświetlaczem i kamerą cofania + system audio.
Wersja M i S zwykłe radio.
Całkiem możliwe, że ktoś popełnił błąd w sztuce przy montażu radia.
Jaką masz wersję wyposażenia swojej Sportage ?

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Nawigacja

Postautor: rogaliq83 » 10 sie 2014, 21:56

Witam

tabazagt przy moim nicku mam napisane wersja rocznik i kolor a wiec rocznik 2014 wersja wyposażenia M kolor Techno orange
Miałem fabryczne radio z bluetoothem takie jak gdzieś wcześniej podałeś zdjęcie nr 1
Sprawdzałem czy czasem bezpiecznik nie walniety ale jest dobry
wszedłem w tryb serwisowy radia i tam miałem wyłączoną opcje CAN załączyłem na hyundai
nie wiem co mam ustawic w opcjach wzmacniacza IN/OUT jak ma być??

Powiem jeszcze tylko tyle że piny w kostce przy radiu od samochodu są inaczej ułożone niz piny przy kostce od stacji eh
sprzedawca oczywiscie przysłał mi nowy kabel ale on jest identycznie taki sam jak poprzedni..

chyba sie przejade do tego gdańska (tam radio kupione) niech mi sprzedawca zamontuje bo juz cierpliwosc mi sie powoli konczy

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: tabazagt » 11 sie 2014, 08:27

Widocznie w Sportage po FL w instalacji radia są jakieś zmiany.
W wersjach przed FL, montaż polegał na podłączeniu kostek.
Funkcja o której piszesz przełącza wyjście i wejście wzmacniacza i nie dotyczy twoje wersji.
Funkcja Can też nie jest potrzebna w przypadku KIA.

Podjedz do serwisu CAR AUDIO niech przepną piny w kostkach. To chyba najtańsze rozwiązanie
Sprzedawca sprzedał ci radio nie do twojej wersji po FL, pewnie ramka też ma inny kolor.

Fakt masz wszystko napisane w opisie :)

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Nawigacja

Postautor: rogaliq83 » 11 sie 2014, 12:07

Tak zgadza sie ramka jest w ciemniejszym kolorze w matowa a oryginalna jest jasniejsza blyszczaca
Czyli te pudelko z naklejka AMP controller Hyundai ix 45 bodajze ma nie byc wpiete do kabli? Mozliwe ze to ono blokuje wyjscie na glosniki. Dodam ze stacja wykrywa tego Cana...no to ide sprawdzic jeszcze raz bez tego pudelka a potem podjade do car audio Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: tabazagt » 14 sie 2014, 07:26

Po FL zwykłe radio z CD to model AM110IWEE, AM100IWEE itp.
Przed FL PA710SLE i PA760SLE
Czyli na 100% są jakieś zmiany.

rogaliq83
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 04 cze 2014, 00:00
Czym jeżdzę: 1.6 M Techno
Lokalizacja: Tychy

Re: Nawigacja

Postautor: rogaliq83 » 27 sie 2014, 05:25

Witam po dłuższej przerwie (urlop)

Chciałbym przekazać pewne moje nowe wiadomosci które mogą być przydatne na tym forum a wiec zacznę od nowa

Posiadam sportka M z czerwca 2014 roku z fabrycznym radiem cd mp3 bluetooth bez wzmacniacza i suba
Postanowiłem zakupić dedykowaną stację multimedialną S100 witson
po zamontowaniu go nie miałem wogóle dźwięku i w car audio
podłączył przewody głośnikowe bezpośrednio z gniazda 6 (power supply port) do wtyczki w samochodzie i zaczęło grać
2 sprawa dotyczy sterowania z kierownicy
wcześniej napisał ktoś że nie potrzebuje Can-Bus decoder w moim sportku i mam to wyłączyć co zrobiłem i tu był mój błąd
okazuje sie że przy wyłączonym Canie nie ma wogóle sterowania i po wgraniu nowego softa w którym standardowo było włączone Can bus i wykryte nagle zaczęły działać przyciski z kierownicy

teraz napisze trochę o stacji
działa wszystko usb przy lewarku, wbudowany seryjnie mikrofon, sterowanie głosowe
co do dźwięku z radia muzyki usb cd dvd w porównaniu z seryjnym radiem stacja gra 2 x głośniej bez żadnego charczenia pierdzenia, dźwięk jest czysty i aż byłem w szoku ponieważ nie sądziłem że aż taka różnica będzie
nie wiem czy to inne głośniki są w tegorocznych sportkach czy coś innego

ogólnie jestem zadowolony w 99% i uważam że warto było Pozdrawiam


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap