Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Wszystko o elektryce i elektronice w KIA Sportage.
Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 14 mar 2013, 22:42

Witam, sprawa wygląda tak - pojechałem do ASO na podpięcie elektrycznych lusterek pod pilota centralnego.Miało zając godzinkę, po 3 godzinach panowie oznajmili że jest jakaś masakra i pytają "czy nie miałem problemów z kamerą cofania". Okazało się że lusterka zrobili, ale... po przekręceniu stacyjki, niezależnie jaki bieg, włącza się kamera cofania na stacji multimedialnej, czyli tak jakby był wrzucony wsteczny. Co by nie robić, światła wstecznego walą po oczach, nawet na 6-tce. Mało tego, klapa bagażnika się nie otwiera, świeci się kontrolka ręcznego i otwartych drzwi/klapy...
Widziałem bezradność w serwisantach, walczyli po godzinach jeszcze chwilę ale temat zostawili na jutro.
Ma ktoś jakieś pomysły co może być grane? Nawet po odpięciu wiązki prowadzącej do drzwi kierowcy gdzie jest cały panel (elektryczne szyby, lusterka, centralny) nic to nie daje. Bezpieczniki sprawdzone i raczej ok... Macie jakies pomysly?

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: cisco » 14 mar 2013, 22:48

No to Cię "fachowcy" załatwili [zdziwko] Powiedź do którego serwisu mamy nie jeździć :o
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: maja123 » 14 mar 2013, 22:49

Soul napewno wie ja nie jestem pewien,ale może zbieg okoliczności i poprostu padł(a właściwie zwarło)czujnik cofania.Powinno coś takiego być.
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 14 mar 2013, 22:54

maja123 pisze:Soul napewno wie ja nie jestem pewien,ale może zbieg okoliczności i poprostu padł(a właściwie zwarło)czujnik cofania.Powinno coś takiego być.


Czujnik cofania tzn. jego bezpiecznik? Serwisant sprawdzał jakimś patentem i mówił że wszystkie bezpieczniki ok.
A gdyby nawet to był ten czujnik, to czy powinny świecić się kontrolki ręcznego, klapy bagażnika (nie da się otworzyć jak pisałem), otwartych drzwi i myślę że jeszcze jakieś inne?
Zastanawiam się czemu tego jakimś komputerem nie sprawdzili, przecież jak np. świeciła mi się kiedyś kontrolka ABS (w innym aucie) to podpięli kompa i nawet ustalili który czujnik i w którym kole. Kurde no :( Komputer jutro chyba mają podmienić żeby sprawdzić czy nie zgłupiał.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: kasia_mm » 14 mar 2013, 22:55

mojemu ojcu tak podłączali autoalarm, ze jak skręcał w prawo to kierunek mrygał lewy i odwrotnie ... mało co nie spowodował wypadku zanim się zorientował co się dzieje.... "fachofcy" :(

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: ZygJe » 14 mar 2013, 22:59

Na moje oko to wygląda na brak masy (gdzieś odłączyli (urwali kabelek) masowy).
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 14 mar 2013, 23:13

cisco pisze:No to Cię "fachowcy" załatwili [zdziwko] Powiedź do którego serwisu mamy nie jeździć :o


ASO łódzkie, póki co nie chciałbym pisać które konkretnie, zobaczę jak z tego wybrną

ZygJe pisze:Na moje oko to wygląda na brak masy (gdzieś odłączyli (urwali kabelek) masowy).


dzięki! elektrykiem nie jestem, ale brzmi bardzo rozsądnie jak się zastanowić :)

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 14 mar 2013, 23:21

nie wiem jak to "z bliska" wygląda, ale może odpinając wiązkę do drzwi w których jakby nie było jest małe centrum sterowania, podpięli któreś +12V (czy ile tam jest) z masą odwrotnie? może jakiś kierunkowskaz albo co... możliwe to w ogóle jest? Jak mówiłem - gniazdka w domu zrobię (niebieski do niebieskiego, czarny..... :? ) ale przed fizyką uciekłem dawno temu do technikum ekonomicznego :D czy raczej w takich autach jest jakaś, nazwijmy to, kostka, i nie da się takich numerów zrobić (poka-yoke)? hmm, chociaż pewnie nie, bo po odpięciu tej wiązki problem w dalszym ciągu występuje...

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: soul » 15 mar 2013, 08:21

Wygląda na uwalony moduł BCM i może coś jeszcze.
Popsuli to i naprawią. :cfaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 15 mar 2013, 08:47

Dzięki guru :)
No niby tak, popsuli to naprawią, ale gadanie "kierwoniku, co robimy? pierwszy raz coś takiego widzę" nie nastraja optymistycznie... nie chciałbym żeby połowe kabli z auta wyjęli i nie wiedzieli jak to złożyć, tym bardziej że kurde potrzebuje tego auta teraz jak nigdy... ale jeśli moduł BCM to inaczej "body komputer" to może tragedii nie będzie, bo na koniec mowili coś że mają taki na półce to wymienią i zobaczą czy pomoże

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 15 mar 2013, 11:47

Mam info z ASO że poleciał body computer, czyli pewnie to co pisał soul - moduł BCM?
Zamówili nowe, jutro wymiana i odbiór auta, póki co z wyłączoną obsługą składania lusterek przez centralny zamek. Dopiero po odpowiedzi z centrali czy nie ma do tego żadnych przeciwwskazań aktywują, bo możliwe że właśnie przez to "poleciało body"

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: soul » 15 mar 2013, 12:54

Poleciało bo zwarcie zrobili i tyle.
Cały bajer od składania jest pod guzikiem i z BCM nie ma nic wspólnego (po niżej fotka).Gdyby miało to przy dokładania składanych luster konieczna by była wymiana BCM a nie jest.Na szczęście w Kia nie jest to skomplikowane i składanie luster nie idzie po CAN-ie.
Jaki Ty masz ten moduł do składania? Bo to prosta konstrukcja-kilka kabelków i już lustra jeżdżą same.
Załączniki
P8023374.JPG
P8023375.JPG
Obrazek

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 15 mar 2013, 13:33

Nie mam pojęcia jaki mam moduł, nawet nie próbowałem rozbierać - fabryczna wersja "L" z 2012r, jak wygląda też nie wrzucę bo auto stoi w ASO, ale na panelu na drzwiach kierowcy ostatni przycisk służy do składania lusterek, pewnie standard jak w każdej Sportage, chyba właśnie coś takiego jak na Twojej fotce

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: soul » 15 mar 2013, 13:39

Nie zrozumiałeś. Potrzebny jest dodatkowy moduł który trzeba dokupić i wpiąć w instalacje.
Obrazek

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 15 mar 2013, 13:52

A sorry... No tak myślałem, nawet na forum widziałem i linki do ebay'a chyba były, ale ten moduł to już ASO zamawiało. Najpierw umowili mnie na jeden dzień, po czym okazało się że elektryk nic nie wiedział że taka akcja ma być i nie zamówili "przekaźnika" jak to określił, także przyjechałem następnego dnia i robili. Ale co to był za moduł - nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 19 mar 2013, 14:10

W sobotę problem został rozwiązany. Podobno w związku z brakiem alarmu (WTF? wersja L bez alarmu? muszę to sprawdzić) podpinali się do głównego obwodu czy jakoś tak, a w autach z alarmem do alarmu, i przez to że do głównego się podpinali to upalili komputer. Wymienili kompa, i zrobili jeszcze lepszy numer z lusterkami niż na pilota, tzn. na stacyjkę. Jak odpalam to się otwierają, jak wyłączę to nic się nie dzieje, dopiero po otwarciu drzwi, albo +-1-2min, się zamykają. Super sprawa bo po wyłączeniu auta mogę np. lukać w lusterka czy nic nie jedzie i czy mogę wyjść na drogę. A na pilota to swoją drogą trochę bez sensu, nie zliczę ile razy wychodzę po coś do auta ale nie mam zamiaru nigdzie jechać - niepotrzenie by się otwierały/zamykały.
No i jeszcze Navi wgrali nowsze i po polsku w ramach rekompensaty :D Tylko teraz wybieranie głosowe nie działa bo język nieobsługiwany [zdziwko]

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: Zajonc » 19 mar 2013, 23:19

mohicanin pisze:Jak odpalam to się otwierają, jak wyłączę to nic się nie dzieje, dopiero po otwarciu drzwi, albo +-1-2min, się zamykają. (...)
No i jeszcze Navi wgrali nowsze i po polsku w ramach rekompensaty :D [zdziwko]


Pewnie się wpięli w przewód do pompy paliwa... przynajmniej ja bym tak zrobił ;) a co do navi to tak czy inaczej mapy stare więc pożytek z tego softu niewielki :(
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
mohicanin
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 "L"
Gadu Gadu: 8618509
Lokalizacja: Łódź

Odp: Wsteczny nonstop włączony (nawet na luzie)

Postautor: mohicanin » 20 mar 2013, 00:53

Ta navi to kompletna porażka, czekam na cos z androidem i zmieniam natychmiast. Jedyne do czego się nadaje to zestaw głośnomówiący... 5000pln w plecy, wolałbym zaryzykować chińczyka z alibaby z androidem za 600$


Wróć do „ELEKTRYKA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap