felgi rozmiar, rozstaw śrub?

Jakie opony, jakie felgi-rozmiary, marki. Opinie i porady.
mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: mint » 07 lis 2011, 21:52

Dziś jak odbieraliśmy swojego sportka to zauważyłem że M które miały koła szestnastki miały założone opony od miśka [zdziwko]
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: xxrobson20xx » 13 mar 2012, 12:00

http://allegro.pl/portal-mb-17-5x114-3- ... 18862.html gosciu zapewnial ze beda pasowac do samochodu. W okolicy konca tygodnia test :)

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: ITI » 13 mar 2012, 12:36

xxrobson20xx... widziałeś je na żywo czy tylko foto? nie chce Cię straszyć, ale miałem przyjemność... szału nie ma... :(
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

LUCKYYYY
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 07 kwie 2011, 15:10
Czym jeżdzę: Zamówiona KS 1,6 GDI XL czarna perła.
Lokalizacja: ŁOWICZ

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: LUCKYYYY » 13 mar 2012, 13:31

Ja wczoraj zamówiłem takie CARMANI IMPACT 6 BLACK. Na zdjęciu jest tylko przymiarka ale mam nadzieje, że w rzeczywistości będzie nie dużo gorzej ;)
Załączniki
kia-sportage-carmani-6-impact-18-0-0-1.png
Oczekuje na KS 1.6 GDI XL black pearl. Zamówiona 10 maja 2011. Odebrana 23.11.2011

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: xxrobson20xx » 13 mar 2012, 14:03

widzialem na zywo. Za taka cene w moich okolicach nic lepszego nie ma. Nie mam zamiaru potem odsylac felg gdzies na 2 koniec polski bo mi nie pasuja ;/ a te przymierze dokladnie do samochodu i sie przekonam. Wiem ze to chinskie ;/ ale jednak szkoda wydac tysiac wiecej... takie zycie...

szału nie ma tzn ?

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: ITI » 13 mar 2012, 14:24

xxrobson20xx... też mi się podobały... chciałem takie zimówki ( ale na zime się zupełnie nie nadawały)... chodzi mi o to, że jakość tego malowania wygląda z bliska troszkę "tandetnie" ( bez obrazy)... ;)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: milo » 13 mar 2012, 15:00

jak wam się rozpadną te chińskie koła na trasie ciekawe co powiecie :| bo szkoda było 1000zł [zlolta]

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: aBARTh » 13 mar 2012, 16:27

Mój znajomy jeździ 4ty sezon na "chiniolach" i odpukać nic się z nimi nie dzieje, ale znam ludzi co po dziurze w drodze musieli szukać nowych felg, bo pękły całe.

Ja podobnie jak milo jestem zdania, że lepiej czasem dołożyć troszku i mieć święty spokój, bo koło czy hamulce to jednak nasze bezpieczeństwo na drodze.

Zdaje sobie też sprawę, że markowe felgi też robią na tajwanie czy w chinach, ale koła te muszą spełnić jakieś tam atesty bezpieczeństwa.

Zobaczymy jak je założysz. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony i felgi wytrzymają dłużej niż Sportek :aha:

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: marcinK » 13 mar 2012, 19:22

Najciekawsza jest sprawa tego znaku "bezpieczeństwa". Nie lubię firm, które wykorzystują niewiedzę ludzi (bo i skąd ma to każdy znać). Znak bezpieczeństwa "B" z jakim się nam kojarzy ten opatentowany "B28" - (legalnie) i łudząco do niego podobny. Ten dawny "B" oznaczał spełnienie norm przez wyrób (Polskich Norm jakości i wytrzymałości w zależności od wyrobu) i już nie obowiązuje od czasu wejścia do UE (czyli dobrych kilka lat). Teraz jest CE.
Natomiast PiMOT opatentował łudząco podobny znak "B28" mający wywoływać u kupujących wrażenie spełnienia przez wyrób właśnie wszystkich państwowych norm (bo każdy go pamięta, a co ram takkie małe 28 :), a to nieprawda - bo wyrób spełnia "tylko" wymagania jakie sobie sam PiMOT wpisał do swojego opatentowanego znaku i sprawdza wyroby (za pieniądze :), jeśli wyrób spełnia "ich" wymagania (a nie jakieś Unijne czy państwowe) to pozwala na stosowanie tego znaku na wyrobie i wtedy ludziska kupują lepiej bo wiadomo - spełnia normy bezpieczeństwa (ale nie wiadomo jakie :(
Taki świat.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: kijaS » 13 mar 2012, 20:47

Rozpaść, to się nie rozpadną. Problemem jest rzeczywiście malowanie. Szczególnie w zimie. Kolega aBARTh nie narzeka. Ale z drugiej strony zdaje się, że w zimie z nich nie korzysta, tylko z firmówek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: aBARTh » 13 mar 2012, 22:23

Ale ja nie mam chinioli z allegro w Sportku. Może moim TSW daleko do Speedline'ów czy OZ'ów, ale chiniole to też nie są.

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: ITI » 13 mar 2012, 23:24

aBARTh... może kijaS-a zmyliło Twoje garażowe malowanko... [hihihi]
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: xxrobson20xx » 13 mar 2012, 23:52

na zime mam oryginalne felgi z salonu. Zobaczymy jeszcze nic nie jest pewne na 100%. Felgi w realu byly ok.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: kijaS » 13 mar 2012, 23:53

Nie są to oczywiście chinole "no name", natomiast wydaje mi się, że większość ich asortymentu (a chyba wszystkie TSR) są produkowane w Chinach. Chociaż tego zapewne się nigdy nie dojdzie. Ronale wyjeżdzające z Wałbrzycha mają na odlewie "Made in Germany" :D . TSW pochodzi, zdaje się, rdzennie z RPA i ma na pewno tradycje. Ale na pewno otrzymałem informacje, że producent nie zaleca ich używania w sezonie zimowym, w czasie stosowania agresywnie działąjących środków chemicznych. Czyli chodzi o sól kuchenną używaną na naszych drogach [hihihi]
@aBARTh: zerknij przy okazji co nadrukowali na tych Twoich jako "made in". Nie mogę na ich stronie znaleźć czy oni są RPA czy nie :evil:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: xxrobson20xx » 13 mar 2012, 23:58

no gosciu mi mowil ze na zime te felgi to bron Boże. Latem niby ma byc ok z farba... ;)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: aBARTh » 14 mar 2012, 14:17

No problem z TSW jest taki, że koleś który niby założył firmę jest Brytolem, który mieszka w RPA, czy jakoś tak.

Nie będę się kłócił, że są cud miód malina i w ogóle najlepsze, bo jest dużo lepszych felg. Akurat mój wzór mi się mega podoba.


Wedle prośby sprawdziłem w piwnicy skąd są moje Demon'y. Made in Thailand :)

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: kijaS » 14 mar 2012, 19:33

No to jeszcze lepiej [zlosnik2] Ja mam Adidas(R) z Tajlandii [hihihi] Świat się kończy... Już nawet porządnych felg ani Adidasów nie potrafią w Chinach wyprodukować :los2:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: karolina » 14 mar 2012, 20:16

Chińczyk też chce żyć... nA POZIOMIE, nie 2 a 3 miski ryżu :)
Po co on ma się bawić w takie drobiazgi (felgi, buty, sprzęt HI-FI_ skoro idą w zaawansowane, specjalistyczne surowce/produkty/technologie.

Teraz to nie zaszczyt "nosić/posiadać" chińskie rzeczy... tylko nieświadomie spożywać

aktualnie w tym co jesz jest większość dodatków z Chin, tak samo jak reszta świata je to co oni stworzą. Na tym zdecydowanie lepiej zarabiają... monopol itp...

Chiny poszły tak do przodu, że te ich felgi niestety za dobre dla Europy są... i za drogie.
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: felgi rozmiar, rozstaw srub?

Postautor: xxrobson20xx » 16 mar 2012, 10:43

Spasowali mi 1 felge i wszystko jest ok. Niedlugo zakladamy :) zobaczymy jak sie to bedzie sprawowac.

strzygam
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2010, 21:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI M

Felgi inne niż fabryczne i sprawa gwarancji i homologacji

Postautor: strzygam » 20 mar 2012, 19:54

Witam,

Jestem na etapie wyboru felg na lato i ciekawi mnie czy włożenie zamienników felg o nieco innych parametrach może spowodować utratę gwarancji...

W jednej z firm, które sprzedają felgi sprzedawca sprawdził felgi, które chciałem kupić i powiedział, że nie posiadają homologacji akurat do KS. Rozmiar tych felg to 7,5x17 cali rozstaw śrub 5x114,3 ET 45. Fabryczne 17 alu mają podobno rozmiar 5x114,3 ET 35 i szerokość 6,5 cala.
Sprzedawca powiedział, że w przypadku nowych samochodów jest duże prawdopodobieństwo, że serwis może nie uznać gwarancji lub w przypadku wypadku ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania...
Zaproponował mi inny model felg (który mi się nie podoba) :( ale powiedział, że tamte mają rozmiar 17 cali średnicę, 7,5 cali szerokości rozstaw śrub 5x114,3 i ET 40 i takie są już homologowane do naszej Kii.

Dzwoniłem do Kia i tam oczywiście nic nie wiedzą, a w serwisie powiedzieli, że oni mogą dobrać mi jakieś felgi ale ceny u nich zaczynają się od 1000 zł za 1 szt.

Czy wiecie może czy tak jest rzeczywiście i czy felgi muszą mieć homologację na konkretny model samochodu czy można jednak zastosować felgi o następującym rozmiarze 17 cali, szerokość 7,5 cala rozstaw śrub 5x114,3 ET 45

Pozdrawiam

gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Felgi inne niż fabryczne i sprawa gwarancji i homologacj

Postautor: gruby220 » 10 lip 2012, 15:52

Podbije temat bo mam ten sam problem . Podobają mi się felgi w rozmiarze 7,5 x 17" ,niesttey ten producent nie oferuje rozmiaru 6.5 x 17 "....Jak to jest z tymi felgami czy mogę takie zakupić czy będą pasowały opony zalecane do kola 17 " czyli 225/60/17?
Doczekałem się...


Wróć do „OPONY i FELGI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap