Nawigacja

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
krzpop
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:29
Czym jeżdzę: Hyundai i30 1.6CRDi 115km

Re: Nawigacja

Postautor: krzpop » 19 paź 2010, 22:07

Jak możesz to podrzuć linka do tej instrukcji. Szukałem i znalazłem na stronie Kia Tech Info, ale tam jest instrukcja do amerykańskiej wersji z radiem satelitarnym - nasza Europejska jest troszkę inna

marko
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2010, 13:21
Czym jeżdzę: astra II 1.6

Re: Nawigacja

Postautor: marko » 20 paź 2010, 21:32

mam tylko tą amerykańską... ale to i tak wiele ;-)

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja

Postautor: wentyl » 03 lis 2010, 01:23

Myślę, że wielu z potencjalnych nabywców Sportage z opcją Navi może ciągle jeszcze się wahać (brać czy nie brać), pomimo analizy doskonałej listy argumentów za i przeciw przygotowanej przez sabera. Ja przeczytałem ją chyba za późno :-| Dlatego pomęczyłem fachowców z salonu KIA, żeby spróbowali wyjaśnić przynajmniej niektóre z moich wątpliwości jako nabywcy nawigacji zintegrowanej z systemem audio. Otóż podmiana Navi jest możliwa (np. na Automapę, do której również się przyzwyczaiłem), ale wówczas podobno zaczyna szwankować sterowanie systemem audio. Być może na szkoleniu fachowców z KIA zabrakło kogoś obeznanego z Win CE ;-) bo na tym systemie to wszystko stoi. Ale rzeczywiście może taka podmiana jest problematyczna, zintegrowane urządzenia nawigacyjne bywają kapryśne. Sam system nawigacyjny oparty jest na Navitequ. Właściciel Sportage z nawigacją ma dostać dostęp do witryny Navitequ by móc samodzielnie ściągać aktualizacje. Obawiam się, że darmowy upgrade nie będzie wieczny :-( Sprzedawca w salonie wymijająco nie udzielił mi odpowiedzi na to pytanie. Z pewnością po jakimś czasie uaktualnienie będzie można kupić. Na stronach Navitequ znalazłem update 2010/2011 mapy Europy do zintegrowanej nawigacji w KIA Ceed (ta sama jest również w Sportage, choć tego modelu nie ma na liście) za jedyne :-( 169£. Sama mapa oferuje dość przyzwoitą dokładność, co możecie sami sprawdzić w wielu miejscach np. map24.interia.pl.
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

krzpop
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:29
Czym jeżdzę: Hyundai i30 1.6CRDi 115km

Re: Nawigacja

Postautor: krzpop » 04 lis 2010, 15:02

Polecam tę stronkę, jest tam ciekawie
http://www.autodvdgps.com/2010-kia-sportage-dvd-player-with-gps-navigation-7-touchscreen-pip-rds-optional-builtin-dvbt-p-1091.html

Sam zastanawiam się nad kupnem navi fabrycznej. W tym przypadku będzie działała Automapa, kamera cofania, jest blue do telefonu oraz dodatkowo tv, dvd, divx itp.

Cena ja widać atrakcyjna. Nie wiem czy będzie działało sterowanie z kierownicy, do navi ix35 jest dodatkowy moduł CAN umożliwiający podłączenie sterowania z kierownicy.

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Nawigacja

Postautor: greeg25 » 04 lis 2010, 18:17

cena bajera ale co z gwarancją?
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawigacja

Postautor: wentyl » 04 lis 2010, 20:58

Szkoda, że już się zdecydowałem na navi fabryczną :( bo ten moduł wygląda identycznie z montowanym przez fabrykę w Zilinie. Cena (nawet z przesyłką) jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza przy obecnej cenie dolara. Prawdopodobnie udało by się wszystko ładnie podłączyć po wyjęciu radia. No i obraz z kamery cofania zostałby wtedy w lusterku, a nie na ekranie navi, co mi osobiście bardziej odpowiadałoby (chyba zresztą nie tylko mi).
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Nawigacja

Postautor: Dezet » 04 lis 2010, 21:03

Tylko te czereśniackie ikony, rodem z chińskiej MP4-ki :cry:
Taki ekran w żaden sposób nie będzie współgrał z czerwonymi podświetleniami. Od razu widać, że dołożony.
No, chyba że można tam wybrać mniej pstrokate menu.
Pozdrawiam Dezet

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Nawigacja

Postautor: Lorkovsky » 04 lis 2010, 21:28

Tutaj macie na allegro to samo cenna wyższa dzwoniłem do faceta wszytko a wpięcie w kostki i chodzi jak fabryczna sterowanie z kierownicy ma o wiele więcej opcji niż fabryczna.
http://moto.allegro.pl/dvd-gps-divx-mp3 ... 35496.html

krzpop
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:29
Czym jeżdzę: Hyundai i30 1.6CRDi 115km

Re: Nawigacja

Postautor: krzpop » 04 lis 2010, 23:15

No tak cena 2x większa niż u źródła Chińskiego. Ale co mamy w zamian? Pewność że sprzęt działa i nie został uszkodzony w transporcie (mówię o odbiorze osobistym), 36 miesięcy gwarancji w Polsce a nie gdzieś tam w chinach, pewność działania i aktualizacji automapy za ułamek tego co może żądać autoryzowany dealer kia (gdzieś wyczytałem, może nawet tutaj, że będzie to ok 500zł - oby to była tylko plotka), minimum 4 krotna aktualizacja w ciągu roku automapy a nie okazjonalnie fabrycznej, chcę inną mapę to wyciągam SD ze slotu i wkładam inną. Może 2 999 zł to drogo za chińszczyznę ale myślę że warto przemyśleć, tym bardziej że i tak o 1 500 zł taniej niż fabryczna a mamy dodatkowo DVD, divx, tv i co tam jeszcze - np e-booki czy też dokumenty Worda - he he podczas jazdy.

Każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy warto - ja na ten przykład czekałem aż coś takiego się pojawi i wyposażę mojego przyszłego Sportage właśnie w taki chiński wynalazek - bo mam automapę i jestem z nie zadowolony.

Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Re: Nawigacja

Postautor: Dezet » 05 lis 2010, 07:48

Tylko gdzie jest ten sławetny slot na karty? Bo dalej go nie widzę. Chyba nie trzeba wyciągać całego radia aby dodać na kartę jakiś plik?
Pozdrawiam Dezet

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Nawigacja

Postautor: Lorkovsky » 05 lis 2010, 08:41

Slot na kartę i na pendrive usb jest pod przyciskami na samym dole po prawej i po lewej stronie. Koszt założenia 200 zł. Dzwoniłem wczoraj do faceta i rozmawiałem z nim o tym cacku i powiem szczerze że gdy w moim garażu stanie sportage to na pewno tam będzie ten system.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Nawigacja

Postautor: soul » 05 lis 2010, 10:04

Dezet-owi chodzi raczej o fabryczne radio.
Jest ono zdecydowanie inne od tego rodem z Chin które ma slot kart pod imitacją przycisku..
W obecnych aktualizacje softu przeprowadza się za pomocą złącza USB które znajduje się koło zapalniczki i gniazda 12v.
Wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy i soft jest aktualizowany.
Obrazek

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Nawigacja

Postautor: Meduzes » 05 lis 2010, 11:03

możesz zdradzić szczegóły "kombinacji klawiszy" ?? czy cokolwiek co się za tym stwierdzeniem kryje ??
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

marko
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2010, 13:21
Czym jeżdzę: astra II 1.6

Re: Nawigacja

Postautor: marko » 05 lis 2010, 11:47

szcerze powiedziawszy jestem jakiś sceptycznie nastawiony do tego "wynalazku"... to że jest dvd i tv i coś tam jeszcze to jakoś do mnie nie przemawia... dla przykładu: raz kupiłem dziecku chińską mp4...wieszała się... utwory się kasowały... wyskakiwały jakieś krzaki w opisach utworów... raz w tygodniu musiałem ją formatować.. więcej problemów z nią było niż satysfakcji i radości z jej używania... i za dwa miesiące kupiłem następną, uznanego producenta... wogóle bez porównania a relacja rożnicy cen była podobna jak przy nawigacji :-) i ten chiński odtwarzacz miał prawie takie same ikony jak chińska nawigacja :-))) jak się kupuje auto za 80-90 tys. i chce się doposarzyć je w nawigację to różnica w cenie 1,5 tys raczej nie jest znacząca.. a prawdopodobne :-) zadowolenie z bezproblemowego używania kijankowskiej nav większe :-)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Nawigacja

Postautor: soul » 05 lis 2010, 12:46

Meduzes odnoszę wrażenie, ze nie przeczytałeś uważnie mojego postu.
Obrazek

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Nawigacja

Postautor: Meduzes » 05 lis 2010, 13:29

Meduzes odnoszę wrażenie, ze nie przeczytałeś uważnie mojego postu.


być może ...

może powiem o co mi chodzi i wtedy sprawa się wyjaśni !!

zamówiłem sportage III z fabrycznym navi ... i teraz dwie możliwości:

- aktualizacja map oryginalnych ... skąd, gdzie zdobyć uaktualnienia, jakie to koszta itp itd

- instalacja innego programu nawigacyjnego np automapy ... jak to zrobić, jakie koszta, od czego się zabrać, i czy jest to wykonalne ?!

=====

z których z powyższych możliwości skorzystali użytkownicy kijanek w swoich sportage wyposażonych w navi ???
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Nawigacja

Postautor: soul » 05 lis 2010, 13:44

Tak jak napisałem wcześniej.
Jeśli w oryginalnym urządzeniu które montują w fabryce nie ma jak widać zresztą slotu /czytnika kart pamięci to zapewne wszelkie ingerencje w oprogramowanie odbywa się tak jak aktualnie np. w Soul.
Jest specjalna procedura tzn. wciska się odpowiednie klawisze na radiu i radio zaczyna zasysać, że to tak kolokwialnie napisze oprogramowanie z czytnika ze złącza usb.

Z tego co wiadomo ta fabryczna navi jest na win CE więc raczej nie będzie problemu ze zmiana czy wgraniem map.
Zakładam, że pojawią się ludzie którzy oferują takie usługi ( nazwane odblokowywaniem) już do innych tego typu urządzeń bo większość posiadaczy auta z tym dodatkiem raczej nie będzie wiedziała jak i co z czym po co i na co.

Co do kosztów to aktualizacje map w Navteq-u ktoś już podawał wcześniej.

KGIS nie podaje nic o tej jednostce audio z navi.
Są tylko dwa typy radia z zewnętrznym i wbudowanym wzmacniaczem.
Obrazek

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Nawigacja

Postautor: Lorkovsky » 05 lis 2010, 20:45

Ta chińska navi ma gwarancje z tego co pamiętam 24 m-ce. Poza tym większość elektroniki jest robiona teraz w chinach. Myślę że nie nie będzie tak zła ja niektórzy się obawiają to elektronika i wszystko jest raczej robione na tych samych procesorach i układach scalonych najważniejsze to oprogramowanie jeśli ono nie będzie spaprane problemów nie powinno być.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Nawigacja

Postautor: soul » 05 lis 2010, 22:31

W TSB pojawiła się jakiś czas temu informacja na temat akcji serwisowej uaktualnienia softu w nowych zestawach multimedialnych.
Jest tak jak pisałem.
Aktualizacja idzie z pena po przez usb i kombinacje odpowiednio naciskanych przycisków oraz dotykania w odpowiednich miejscach i kolejności obszaru wyświetlacza dotykowego.
Każdy kto chce poznać te tajniki powinien wejść do KGSW i poczytać co i jak.
Obrazek

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Nawigacja

Postautor: Meduzes » 06 lis 2010, 10:30

"KGSW" ... ??

przepraszam ... może i jestem ułomny ale nie wiele mi mówi KGSW :cry: można jaśniej i na chłopski gdzie mamy zajrzeć ?! będę z góry wdzięczny :P
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Nawigacja

Postautor: soul » 06 lis 2010, 10:43

W FAQ jest już dodany odpowiedni temat.
Obrazek


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap