Obniżyło się tylne zawieszenie

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 28 cze 2011, 15:20

Przy okazji kolejnej wizyty w serwisie ustawiłem się obok nówki sztuki i okazało się że mój tył jest znacząco niżej. Nie wożę niczego w bagażniku a w chwili obecnej między nadkole a koło (ginekologicznie) wkładam dwa palce !!! Rzeczywiście na suva to to teraz nie wygląda bo dupa prawie na ziemi. Jakieś pomysły? :?:
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: jaro » 28 cze 2011, 16:57

Symetrycznie się obniżyło, czy jedna strona? Gdyby po jednej stronie to pewnie sprężyna pękła ale jak cały tył, to może sprężyny były ze źle zahartowanej stali i siadły?
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

ksiuta
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:28
Czym jeżdzę: rover

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: ksiuta » 28 cze 2011, 19:13

To mi wygląda na bonus od Szyszki za rekordowo długie oczekiwanie na auto.Jest to w tajemnicy montowane zawieszenie typu "siadap".
KIA rządzi.

krisu
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2011, 11:25
Czym jeżdzę: L silver 1,7 crdi

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: krisu » 29 cze 2011, 09:47

Też mi się wydawało że dupa jest jakoś niżej. Stwierdziłem że pewnie mi się wydaje, ale po przeczytaniu tego tematu okazuje się że dupa jest naprawdę niżej. Ale jaja. A ile masz przejechane na liczniku? Czy możesz zrobić fotkę?

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 29 cze 2011, 20:00

Siadło symetrycznie a mam przejechane dopiero 15 tyś więc co będzie dalej strach pomysleć. !!!
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: bartdobr » 29 cze 2011, 20:36

Niektórzy płacą ciężkie pieniądze by przerobić im auto na low ridera a wy jeszcze marudzicie!! Niektórym to się nigdy nie dogodzi :los2:
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

jawet
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: KS 1,7 CRDI Techno Orange

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: jawet » 29 cze 2011, 21:03

Jeszce nie siadło, ale będę czujny!
KS 1,7 CRDI Techno Orange

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 22 lip 2011, 22:43

I jak zakończyła się sprawa obnizonego zawieszenia? Znalezli co? Bo wygląda ze i mam taki sam problem :evil:

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 16 sie 2011, 13:59

Oczywiście powiedzieli że wad nie widzą ale nie zmienia to faktu że mam zawieszenie niżej. Nie wiem jak u wy ale między oponą a nadkolem mam jakieś 4-5 cm. Jak jest u Was?
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: rouman01 » 16 sie 2011, 23:31

Trudno powiedzieć, bo nie ustawiałem się jeszcze obok "nówki".

Ale chyba to normalne. Chyba zawieszania wszystkich aut po jakimś czasie się minimalnie obniżają. A może się mylę?

Z resztą pytanie co to znaczy "znacząco się obniżyło"? Ile dokładnie? W specyfikacji technicznej prześwit pomiędzy spodem auta a asfaltem ma być coś ponad 17 cm. Mierzyłeś? Jeżeli Ci auto "siadło" napewno jest powód do reklamacji.
Jeżeli trzyma te 17 cm to dałbym sobie spokój.

Z tego co piszesz, odnoszę wrażenie, że nie lubisz tego Sportage. Doskonale rozumiem. Homo sapiens, wbrew wyobrażeniom na swój temat, to zwierze przede wszystkim emocjonalne.
Sugerowałbym, drogi Luki, żebyś sprzedał to auto. Napewno sporo stracisz, ale i tak to mały pikuś w porównaniu do utraty wartości auta w stylu audi Q5 po kilkunastu tysiącach kilometrów.

Kup sobie auto, z którym emocjonalnie będziesz się dobrze czuł. Jak nie stać Cię na audi Q5, to choćby Tiguana. W najmniejszej benzynie i jako golas w wyposażeniu cenowo jest do przełknięcia. A jak nie jest, to kup dwu-latka, używanego.
Wyposażenie czy też auto używane, znowu nie są w ostateczności tak bardzo istotne.
(Każda "nówka" po kilku miesiącach używania jest autem używanym).

Najistotniejsze są Twoje emocje.
Daj sobie spokój z tą KIA Sportage, sprzedaj i zapomnij. Nigdy więcej nie kupuj żadnego "koreańca". Nawet telewizora.
Kieruj się, stary, przy zakupie auta tylko emocjami. A zawsze będziesz zadowolony.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: aBARTh » 16 sie 2011, 23:44

też odnoszę wrażenie, że w jego przypadku to był błąd z zakupem Sportka. Nic mu w tym aucie nie pasuje.

Emocjonalnie kupić Audi czy VW ? [rotfl1] tu mnie rozśmieszyłeś. O ile zakup Scirroco R jest emocjonalny, o tyle zakup Tiguana/Touarega/Q5/Q7 to jedyne emocje jakie te auta wzbudzają, to takie czy rano wciąż stoją pod domem, bo na pewno nie takie jak wygląd Sportka czy np.osiągi Imprezy STi, że aż czekasz żeby go znów zobaczyć lub się nim przejechać

kkk58
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2011, 14:35
Czym jeżdzę: jeżdzę już - XL, AT,Navi sirus silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 35395477
Lokalizacja: Łódź

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: kkk58 » 20 sie 2011, 17:56

Luki
Po jakim przebiegu Ci się obniżyło zawieszenie ?
I czy KMP coś odpowiedziało na rekalmację ?

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 20 sie 2011, 22:32

Po pierwsze szanowni Panowie wypowiadający się o emocjach osób, których nie znacie zalecam wstrzemięźliwość bądź zmianę forum na forum porad psychologicznych. Forum KIA odnoszę wrażenie dotyczy techniki a nie zachowań ludzkich. Skoro obniżyło mi się zawieszenie i po kolejnej reklamacji zostało to uznane to znaczy że tak jest - tak samo jak wszystkie inne wady m.in stuki w zawieszeniu, które zostały uznane przez KIA. Czy to oznacza, że źle się czuję w samochodzie i zarzucam mu wyimaginowane wady czy po prostu jest coś z nim nie tak?
Hura optymistów pozdrawiam ale dla mnie samochód jest narzędziem pracy i nie rozczulam się nad nim tylko z niego korzystam. Jeżeli są w nim wady to w wolnej chwili opisuje je na forum gdyż m.in to tego ono służy. Jeżeli szanownym kolegom nic się nie dzieje z ich modelami to nie wiem po co czytają moje posty o usterkach? Tylko ciekawość czy też ...

Pozdrawiam tych, którzy traktują forum jako miejsce wymiany zdań a nie jedynie umieszczania fotek samochodów po wyjechaniu z myjni [zly2]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

kkk58
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2011, 14:35
Czym jeżdzę: jeżdzę już - XL, AT,Navi sirus silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 35395477
Lokalizacja: Łódź

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: kkk58 » 22 sie 2011, 03:13

Jeśli obniżenie zawieszenia zostało uznane za usterkę- to co zrobili w serwisie - co zostało wymienione ?
amortyzatory ? sprężyny ?

kkk58
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2011, 14:35
Czym jeżdzę: jeżdzę już - XL, AT,Navi sirus silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 35395477
Lokalizacja: Łódź

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: kkk58 » 23 sie 2011, 15:59

Czy ktoś miał problemy z obniżeniem tyłu autka?
I ewentualnie po jakim przebiegu ?

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: karolina » 23 sie 2011, 18:58

mam 1100 i sie na 100% obnizylo
wczesniej w garazu nie mogalam otworzyc tylnej klapy bo mi chczyla o brame pod sufitem.
Dziś o dziwo spokojnie się otworzyło i jeszcze luzu jest
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: justi_h » 23 sie 2011, 19:24

Za chwilę okaże się że jeździmy największym bublem chyba przestanę czytać te fora bo wpadnę w depresję

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: rouman01 » 28 sie 2011, 03:03

Drogi Luki,

Rzeczywiście pewnie przesadziłem z tymi emocjami.
Bardzo przepraszam.
Choć pisałem szczerze, naprawdę tak myślę, że przy zakupie (jak przy każdych zakupach to się z nami dzieje) należy się kierować emocjami.
Przy zakupie auta, kiedy wyskakujemy z większej forsy to próbujemy te nasze emocje uzasadnić jakoś tak bardziej racjonalnie niż zwykle, no i czasami tak głęboko "racjonalizujemy" i tak się w to tak zajebiście wciągamy, szczególnie, jeżeli na początku byliśmy emocjonalnie gdzieś zupełnie indziej, że na koniec mamy kompletnego emocjonalnego kaca.
Zdarza się. Mi się zdarzyło wiele razy.

A teraz po inżyniersku (z zawodu jestem inżynierem, a nie psychologiem): mierzyłeś linijką prześwit pomiędzy asfaltem a spodem auta? Jest 14cm czy nie ma?

Jeżeli auto "siada" po kilkunastu tysiącach kilometrów poniżej parametrów zadanych w specyfikacji to dzięki za info, sam zwrócę na to uwagę i jeżeli moja KIA-S mi "siądzie" to będę reklamował w autoryzowanym serwisie KIA.

Proszę, daj znać jak Ci wyszły pomiary.

Pozdrawiam serdecznie.

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 29 sie 2011, 16:07

Rouman1 nie ma sprawy w końcu mamy sobie tu wzajemnie pomagać. Tak między nami mówiąc to właśnie za bardzo u mnie emocje zagrały bo wierz albo nie ale kupiłem samochód nie widząc go ani nim nie jeźdząć można powiedzieć jak w internecie :)
A jeżeli chodzi o prześwit to zmierzyłem go jak zakładałem ten post i mam 4 cm!!! Z ciężkich rzeczy wożę dwójkę małych dzieci z tyłu oraz wózek w bagażniku. Stąd nie dziw się mojej irytacji. Przebieg 15 000 km.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: seth » 29 sie 2011, 17:43

4cm??? - to chyba niemożliwe bo byś darł podwoziem na każdej polskiej drodze

dembus
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2010, 00:26
Czym jeżdzę: Ford Mondeo MK4 2.0 DOHC czarny i Sportage 1.6GDI XL czarny
Lokalizacja: Katowice

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: dembus » 29 sie 2011, 19:23

LUKI pisze:Rouman1 nie ma sprawy w końcu mamy sobie tu wzajemnie pomagać. Tak między nami mówiąc to właśnie za bardzo u mnie emocje zagrały bo wierz albo nie ale kupiłem samochód nie widząc go ani nim nie jeźdząć można powiedzieć jak w internecie :)
A jeżeli chodzi o prześwit to zmierzyłem go jak zakładałem ten post i mam 4 cm!!! Z ciężkich rzeczy wożę dwójkę małych dzieci z tyłu oraz wózek w bagażniku. Stąd nie dziw się mojej irytacji. Przebieg 15 000 km.


Czy mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie ?


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap