Obniżyło się tylne zawieszenie

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: Meduzes » 26 paź 2011, 09:38

W tym wątku już był poruszany ten temat: poszukaj a znajdziesz odpowiedz na nurtujące ciebie pytanie!
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

kkk58
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2011, 14:35
Czym jeżdzę: jeżdzę już - XL, AT,Navi sirus silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 35395477
Lokalizacja: Łódź

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: kkk58 » 26 paź 2011, 14:12

Niestety nie widzę , czy ktoś reklamował obniżenie zawieszenia i czy jakis serwis uznał to za usterkę .

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 20 lis 2011, 14:54

KIA nie posiada żadnej dokumentacji, która pozwoliłaby na zweryfikowanie prawidłowego położenia nadwozia. Nie ma normy czy może siąść i jeżeli to o ile. Nie ma więc podstaw do reklamacji, bo nie ma się do czego odnieść. Może dopiero jak siądzie tak, że opona bedzie obcierać się o nadkole, wtedy mozna bedzie zareklamować, choć też nie mam pewności. Może ktoś inny ma pomysł jak ugryźć ten temat, albo już mu się udało?

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 24 lis 2011, 17:00

U mnie w serwisie potwierdzili, że siadło ale nie wiedza dlaczego. Prawdopodobnie tak jak były wadliwe amortyzatory przód tak teraz mamy za miękkie sprężyny tył. Powiedzieli, że trzeba włożyć jakieś gumy pomiędzy zwoje to nie będą tak siadały. JA już odpuściłem bo nie mogę się doczekać kiedy sprzedam to gówno. Nie chce mi się opisywać ilości usterek, które zgłosiłem w rocznym samochodzie. To tyle. [papa]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 25 lis 2011, 16:18

A sprawdzali jakoś te sprężyny? Wymontowali albo coś? I czy mieli już podobny przypadek jak Twój, czy jeszcze nie?
Poza tym Ty masz benzynę 1.6, a u mnie jest 2.0, wydawało się mi, że sprężyny powinny być inne, więc nie wygląda to na jedną partię spręzyn. Chyba, że jednak są identyczne :shock: albo montują jak popadnie [zdziwiony] , szybko żeby klienci nie czekali [hihihi]
Jak na razie wygląda to jak :wmur: - nie ma specyfikacji - czyli jak by nie było jest ok [zlolta] Cycki opadają :cry:

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 26 lis 2011, 17:34

Wymontowali, zamontowali nowe, sprawdzili było ok wg specyfikacji. Przejechali się i opadło a razem z tym ich i moje ręce. Nikt nic nie wie więc poradzili włożyć gumy w sprężyny. Aha mam szklany dach i ...podobno dużo waży bo nawet samochód ważyli i możliwe że to tego przyczyna. Po prostu żenada...prawie jak nasi drogowcy wszystko ich zaskakuje. [zly1]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: ramon » 26 lis 2011, 17:46

LUKI a jaki masz aktualnie przebieg? ja też mam szklany dach i u mnie na razie nic nie opada, mam na myśli oczywiście zawieszenie :D, a i drugie pytanko czy często wozisz pasażerów na tylnej kanapie?
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: ITI » 26 lis 2011, 18:37

Luki, gratuluję odwagi... wypowiadać sie na naszym "specjalistycznym" forum, że jeździmy: "gównem"... no ja bynajmniej sobie takich wypowiedzi nie życzę... [zlolta]
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: OxBown » 26 lis 2011, 21:39

a mi sie wydaje ze kazdy moze miec swoje opinie i skoro dla niego to gowno to nie znaczy ze dla ciebie tez musi byc i mozesz sie z tym ie zgadzac ale nie mozesz mu tez tego zabronic

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: ITI » 26 lis 2011, 23:00

OxBown... a czy w regulaminie nie ma czegoś takiego, że nie wolno obrażać forumowiczów? bo mnie osobiście np mówienie, że jeżdżę "gównem" obraża...
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

OxBown
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 28 wrz 2011, 15:49
Czym jeżdzę: Kawasaki z750, Sportage 1,6 GDI XL

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: OxBown » 27 lis 2011, 00:54

A gdzie on napisal.zy ty smigasz gownem bo ja tam nie widze ze ja smigam gowne tylko ze jego sztuka to gowno bo sie sypie. Nie badz taki francuski piesek;)

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: ITI » 27 lis 2011, 01:53

Pamietaj, że każde "gówno" śmierdzi... jeszcze parę takich wpisów i przy najbliższym rankingu bezawaryjności zobaczymy nasze KS na samym końcu, co niewątpliwie bedzie miało znaczenie przy odsprzedaży...

Nie "robi się" w swoje gniazdo... :)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 27 lis 2011, 14:58

Pozwolicie panowie, że wrócę do meritum sprawy. A jak założyli nowe, to było ok? Przez ile czasu / kilometrów? Nie jestem specjalistką, ale ileż może ważyć szklany dach? Czy aż tyle, żeby było to widoczne na zawieszeniu w postaci 2cm? Jak zatankuję, to waga zwiększa się o 50kg i nie widzę, żeby zawieszenie siadło jeszcze dodatkowe 2 cm. Więc z tym dachem to chyba jakaś ściema. Poza tym dach jest bardziej z przodu, więc chyba przód powinien siadać a nie tył.

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 05 gru 2011, 13:39

No tak zapomniałem, że w naszym kraju opinia inna niż ogółu spotyka się z szybką pacyfikacja i krytyką. Mam nadzieję, że nie dojdzie tylko do sytuacji jak w Rosji gdzie jedynie słuszna i prawdziwa jest opinia jednej opcji. Szanowny ITI, jeżeli pozwolisz nadal będę wyrażał własne opinie i bardzo sobie to szanuję, że nadal można to robić m.in na tym forum. Jeżeli z góry zakładasz, że będziesz miał problemy ze sprzedażą to tylko potwierdzasz moją teorię na temat KIA skoro już dziś o tym myślisz :) Aha, żółte kartki zostaw sobie na Euro 2012 i nie baw się w sędziego...

Dla tych, których interesuje jednak główny temat -też uważam, że waga dachu nie ma znaczenia. Po wymianie przejechali może 10 km i siadło. Jest dosłownie wyżej o 1 cm niż przez wymianą sprężyn. Może też być jakaś wadliwa partia sprężyn... sam nie wiem.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 05 gru 2011, 16:00

A serwis nie ma innego pomysłu, co może byc przyczyną? Czy np amortyzatory mogłyby mieć jakiś wpływ na wysokość nadwozia, czy tylko sprężyny?
A może ktoś znający się na mechanice (zawieszeniu) pomógłby coś rozjaśnić nam sytuację?
No chyba, że to faktycznie wadliwa partia, ale żeby trafić dwa razy pod rząd? Chyba, że jest tego więcej, tylko nie wszyscy zwracają uwagę na siedzący tyłek :niewiem:
A ostatnio wydaje misię, że jakoś tyłek tak zaczął na nierównościach podskakiwać bardziej nerwowo, ale to moze wrażenie [angry]

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: diselboy » 05 gru 2011, 20:32

proszę bardzo, za wysokość nadwozia odpowiada twardość spreżyny i elementy elastyczne w zawieszeniu twz.silenbloki, to znaczy tuleje metalowo - gumowe. normalne jest że z czasem "siadają" sprężyny i guma poddaje się ciężarowi auta. jak dużo może opaść nadwozie używane w stosunku do nowego powinny ujmować jakieś normy, sądzę że JEDEN centymetr to nieprzekraczalna norma.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 02 sty 2012, 16:57

Czy koledzy LUKI i mrkkk coś nowego wywalczyli w serwisie? A może ktoś inny? To tak w celu odświeżenia tematu zapodaję.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: jaro » 25 sty 2012, 21:14

ITI pisze:Pamietaj, że każde "gówno" śmierdzi... jeszcze parę takich wpisów i przy najbliższym rankingu bezawaryjności zobaczymy nasze KS na samym końcu, co niewątpliwie bedzie miało znaczenie przy odsprzedaży...

Nie "robi się" w swoje gniazdo... :)


No pięknie, kolego :oki: . Nie wiedziałem, że rankingi bezawaryjności tworzy się na podstawie wpisów na forach internetowych :shock: .
O wartość przy odsprzedaży to niech się troszczy fabryka w Żylinie oraz importer a nas nie obarczaj taką odpowiedzialnością i nie nakazuj stosowania autocenzury. I tak wkrótce Dekra i ADAC ocenią ten model i Twoje protesty, by nie robić w "swoje gniazdo" nic nie pomogą.
Nie przejmuj się tak - jeżeli to dobry samochód to się sam obroni :winner: , a jeżeli to gówno to takim zostanie :doopa: .
Takie życie...
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: Gery » 13 lut 2012, 13:02

Jestem po snowboardowym weekendzie w Krynicy górskiej i w trakcie tego wypadu ja również zaobserwowałem wahania w wysokości zawieszenia tylnego, przy czym czasami było ono wyraźnie niższe z tyłu a czasem jakby sie wyrównywało, ponadto raz było wyraźnie niższe w lewym tyle niż w prawym tyle. Dzis z kolei wydaje mi sie że jest znowu równo wiec zastanawiam sie czy to nie zależy od kąta nachylenie płaszczyzny na której stoi Sportek , w górach te kąty były bardzo różne, teraz stoi na płaskim i patrząc na niego z okna mojej pracy wydaje sie być równy. Bede dalej obserwował go pod tym katem i wy tez zdawajcie relacje zwłaszcza ci co jada w góry moze coś ustalimy:)
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 29 maja 2012, 15:26

Ktoś pytał w powitalni jak się ma sprawa zawieszenia. Uaktualniam więc: do tej pory czekaliśmy na stanowisko producenta. Ostatnio otrzymalam informacje, że producent nie widzi problemu. Może ma za daleko? Może ze Słowacji nie widać? Ja cały czas widzę i coraz mniej się mi to podoba. Ale jestem w stałym kontakcie z KMP, a właściwie z panem Rafałem, który to odpowiada w ich imieniu.
Zacznę wiec ostrzegać: nie kupujcie kijanki, jeśli wystąpi wam niestandardowy problem, KMP się na was wypnie. Jeśli chcecie kupić koniecznie, to wybierajcie taką, która ma tylko standardowe problemy wystepujące u wszystkich: stukajace zawieszenie, rdzewiejace srubki itp. Wszystko to co jest przypadkiem jednostkowym nie zostanie naprawione. W KIA uważają widocznie, że błędy produkcyjne (materiałowe) nie maja prawa, w tak dobrej marce, wystąpić.

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: karolina » 29 maja 2012, 15:32

wymyślasz

u mnie nic z tego co opisałęś nie występuje
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap