Obniżyło się tylne zawieszenie

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: RobaL » 30 sie 2011, 14:52

Cos czuje, ze Luki mierzyl miedzy tylnim kolem a blotnikiem ;) W takim razie u mnie jest jakies 5,5cm. A przeswit to odleglosc mniedzy ziemia a najnizszym elementem podwozia i tak na moje oko to oslona silnika i tam mam 17cm. Ale trzeba sie wczolgac pod auto, wiec moze faktycznie latwiej zmierzyc tak jak Luki.

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: bartdobr » 30 sie 2011, 17:41

W miarę ubywania bieżnika prześwit między błotnikiem a kołem powinien wzrastać :faja:
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
Johny-m
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 24 maja 2011, 07:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI kolor DARKGUN METAL AWD AT
Lokalizacja: Kraków

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: Johny-m » 31 sie 2011, 07:19

a kiedy wykonać pomiar?? przed tankowaniem czy po?? :galy:

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: justi_h » 31 sie 2011, 18:04

Pomiar wykonywać wtrakcie tankowania i przy uruchomionym silniku....

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: RobaL » 31 sie 2011, 19:42

Jeszcze pytanie czy z kolem zapasowym czy zestawem naprawczym ;) Tez swoje wazy.

Awatar użytkownika
Johny-m
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 24 maja 2011, 07:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI kolor DARKGUN METAL AWD AT
Lokalizacja: Kraków

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: Johny-m » 31 sie 2011, 21:47

a co z teściową, ma wysiąść czy przesiąść się na przednie siedzienie [zlosnik2]

Awatar użytkownika
AWP
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:23
Czym jeżdzę: Sportage-2,0CRDi wr XL DARK GUN METAL+AWD+NAVi

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: AWP » 31 sie 2011, 22:13

Poważnie, dzisiaj byłem w salonie widziałem kilka KS-suv, dwa z jazdy testowej co najmniej po 1200km oraz nowe. Wszystkie miały taki sam prześwit. Za "wysokość" zawieszenia odpowiedzialna jest głównie sprężyna, jeżeli serwis stwierdzi nienormowane tzw. prześwity to znaczy że trafiły się wadliwe sprężyny i powinny zostać wymienione. Tak jak Koledzy piszą wcześniej specyfikacja techniczna samochody określa jego parametry, jeżeli występuję ponad normowe odchylenie, powinno zostać usunięte.
Sportage III 2,0CRDi, wrXL, DARK GUN METAL, AWD, NAVi

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: saber » 01 wrz 2011, 00:52

Dokładnie tak - za wysokość odpowiedzialne są sprężyny - aBARTh powinien coś na ten temat powiedzieć jako tuner :) Tuning przez obniżanie zawieszenia to właśnie m.in. wymiana sprężyn na niższe, twardsze. Kiedyś jak miałęm fiata X1/9 to pękła mi sprężyna (tylko jeden zwój) i samochód, który był i tak niski, siadł jeszcze niżej i wyglądał jak bolid F1 :) Jeśli KS siadła to sprężyny muszą być wadliwe. Pytanie czy siadło symetrycznie ?

Awatar użytkownika
mkkrk
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:47
Czym jeżdzę: GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Lokalizacja: Kraków

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: mkkrk » 01 wrz 2011, 20:08

Jakiś czas temu, przy okazji kolejnej wymiany czujnika parkowania :evil: , na szybko zrobiłem fotki (pomarańczką jeździłem w zeszłym roku, chyba, że wymienili w międzyczasie ale to oznaczałoby, że w nowszej też siada; ta druga wyglądała na nową). Według mnie pomarańczka siedzi zdecydowanie niżej, podobnie sprawa wygląda w przypadku mojego samochodu. Niedługo przegląd więc dopiszę to do listy.
Załączniki
20110802110.jpg
20110802109.jpg
pozdrawiam
__________________________
GT Line HEV AWD, AE+ LTH HAR PNS 2TR
Była:
GT Line, 1.6T-GDI, AWD, DCT, FN2, dach
2.0 DOHC, AWD, XL+18 i dach

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: LUKI » 01 wrz 2011, 21:43

Czy możecie z ciekawości sprawdzić jaką macie wysokość od opony do czarnej osłony błotnika. Oczywiście te 4 cm które podałem stanowiło ten właśnie wymiar :) Zobaczcie jakie sprężynki mamy zamontowane w naszych al'a sUvach. Wyglądają jak od młodszego brata i dlatego tak siadają.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: aBARTh » 01 wrz 2011, 23:10

Ja nie zauważyłem tego objawu u mnie, ale tak jak pisze SABER wszystko zależy od sprężyn..choć w przypadku tuningu można zastosować zawiecho gwintowane, w którym można skręcić sprężynę bardziej na amortyzatorze za pośrednictwem specjalnych pierścieni (taki system na pewno nie grozi nam w Sportku, bo kto przy zdrowych zmysłach kupuje SUV'a i go kładzie na glebę)

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: justi_h » 02 wrz 2011, 10:52

Pod wpływem ogólnej paniki opuszczającego się zawieszenia tylnego jakiś czas temu ok 3 tyg , zmierzyłem wysokość, prześwit między równym podłożem a plastikowym chlapaczem ( przy tylnym kole są dwa chlapacze z tyłu i przodu koła, mierzyłem na tym przednim) wyszło mi 21.7mm i nic się nie zmienia prawe i lewe mają taki sam prześwit , u mnie jest ok. .,,przejechane ponad 2500km...żadnych usterek

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: rouman01 » 07 wrz 2011, 22:11

"Zmierzyłem" prześwit. "Zmierzyłem" to słowo na wyrost, bo to takie proste do zmierzenia nie jest.
Przynajmniej metrówką (w garażu przy pustym aucie i prawie pełnym baku paliwa).

Wyszło mi z przodu, przy przednim kole, tam gdzie zaczynają się przednie drzwi - coś ze 23 cm. Z tyłu, tam gdzie się kończą tylne drzi przy podłodze; tam gdzie wstawiałbym lewarek do podniesienia auta, żeby wymienić koło - jest jeszcze więcej, coś ze 25cm.

W specifikacji ma być 17cm prześwitu. Jak pasażerowie wsiądą do samochodu, bagażnik będzie zapakowany, auto napewno "siada", ale z tych z moich szacunkowych "pomiarów" chyba-napewno nie poniżej tych 17cm...

Mam przejechane 7kkm.

Nie widzę problemu. Przynajmniej nie w mojej KIA-S.

No, może widzę spory problem taki, że gdyby mnie ktoś to zobaczył, np. moja żona (na szczęście jestem w domu sam, bo z dzieckiem, na ostatni tydzień wakacji zawiozłem ich na tydzień do Polski), to by mógłaby powiedzieć, że mi coś kompletnie odwaliło bo biegam wieczorem w garażu na czworaka z metrówką dookoła samochodu...
Poważny problem właśnie w tym, że miałaby rację.

Pozdrawiam.

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: rouman01 » 07 wrz 2011, 22:26

Aha, jak już tak wiecie jakie brewerie wyprawiam sam w domu wymykając się do ogrodu i do garażu, to zdradzę, że od tylnej opony (225/60 R17) do plastikowego nadkola jest coś ok. 6 cm.

(Nie mówcie o tym nikomu).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: aBARTh » 07 wrz 2011, 23:39

rouman01, jeden detal.. prześwit mierzony jest od ziemi do.. najniższego elementu podwozia ;) czyli nie miejsca gdzie sie wpina podnośnik, tylko zazwyczaj jakaś miska olejowa lub ścianka tłumika środkowego.

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: justi_h » 07 wrz 2011, 23:55

:puk:

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: rouman01 » 08 wrz 2011, 21:11

Jak zawsze masz rację, drogi aBARTh.

Pozwól, że jednak nie będę wczołgiwał się pod auto i "mierzył" prześwit (jak już tłumaczyłem takie "pomiary" metrówką proste nie są) pod tłumikiem czy miską olejową.

Generalnie nie widzę, żeby był tu jakiś problem.
Choć szanuję obawy drogiego Luki, może naprawdę jego sprężyny są do wymiany? Nie wiem.

Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że przynajmniej w moim przypadku, czytając to nasze forum zaczynam popadać w lekką paranoję. Trzęsę się czy mi stuka czy nie stuka (no chyba na szczęście nie stuka), "mierzyć" prześwit, etc.

Wiem, mój problem. Czy też tak macie?

Obiektywnie muszę stwierdzić, że auto jest fajne i na razie nie mam z nim żadnych problemów.

Pozdrawiam.

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: WscieklaMysz » 09 wrz 2011, 16:38

No właśnie - u Was jest od opony do błotnika 5,5-6 cm. A u mnie niestety w czasie tankowania i zapalonym silnikiem tylko ok 4cm.
Czyli jednak coś siadło. Pytanie tylko, czy mogło i jeśli mogło to czy aż tyle? I czemu przód nie siada? Jest to widoczne gołym okiem. Po zgaszeniu silnika i zakończeniu tankowania wychodzi mniej więcej tyle samo, chociaż w użyciu był zwykły colsztog a nie śruba mikrometryczna

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: RobaL » 09 wrz 2011, 20:21

No to masz tyle samo co Luki. Ja mierzylem w ten sposob, ze polozylem kawalek blachy na opone i zmierzylem zwykla metrowka. Wyszlo mi jak pisalem wczesniej 5,5cm. Skoro Ty i Luki macie 4cm to jest o 1/3 nizej. Musi to byc widoczne golym okiem. Pytanie tylko czy i w jaki sposob podlega to jakiejs reklamacji, bo z przeswitem z dokumentacji nie ma to nic wspolnego.

dembus
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2010, 00:26
Czym jeżdzę: Ford Mondeo MK4 2.0 DOHC czarny i Sportage 1.6GDI XL czarny
Lokalizacja: Katowice

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: dembus » 10 paź 2011, 16:27

Przyłączam sie, u mnie chyba też sie obniżyło, dzisiaj stałem koło innego egzemplarza i wyraźnie niżej mam "zad" niż ten drugi egzemplarz. Czy ktoś to zareklamował ? Jak była odpowiedz? Napiszcie proszę.

kkk58
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2011, 14:35
Czym jeżdzę: jeżdzę już - XL, AT,Navi sirus silver 2.0crdi 4x4
Gadu Gadu: 35395477
Lokalizacja: Łódź

Re: Obniżyło się tylne zawieszenie

Postautor: kkk58 » 25 paź 2011, 22:34

Witam
Czy ktoś już reklamował obniżenie sie zawieszenia i z jakim efektem ?


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap