Skrzypienie w zawieszeniu?

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: RobaL » 01 cze 2011, 19:47

Cos mi strasznie skrzypi w samochodzie. Zarowno na nierownej nawierzchni jak i przy lekkim bujaniu samochodem (w prawo w lewo kierownica). Nie wiem czy w zawieszeniu czy moze uszczelki drzwi skrzypia? No ale drzwi sprawdzalem, dociskalem, nic tam nie skrzypi. Wyglada jakby w zawieszeniu. Dodatkowo jest taki efekt, jakby ktos cos zostawil z prawej strony samochodu, bo cos lata z lewej do prawej. Powyciagalem wszystko z nielicznych schowkow, sprawdzilem 2 raz i dalej skrzypi i lata. Mial ktos cos podobnego? Moze to pierwszy objaw stukow w zawieszeniu? Strasznie mnie to irytuje. film1 film2

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: patryk102 » 01 cze 2011, 19:56

O cholera, nieźle skrzypi ;/ Co to może być to nie mam pojęcia gumy wahaczy, amortyzatory?

Jaki masz przebieg kolego?

Jedź z tym szybko do serwisu niech się głowią i wymieniają...

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: patryk102 » 01 cze 2011, 20:04

ps. Skrzypienie w zawieszeniu miałem w mojej alfie 147, gdy wahacze już były stare a gumy na nich sparciałe , ale twoja Kia to nowy samochód ;/

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: RobaL » 01 cze 2011, 20:13

Przebieg 250km :wmur: Defacto od wczoraj jezdze juz normalnie, bo w poniedzialek tylko odebralem samochod. Nie wiem czy sie smiac czy plakac. W mojej Renatce, ktora lubila miec problemy z zawieszeniem nigdy tak nie skrzypialo. Mnie wyglada jakby cos sie odkrecilo, bo lata jeszcze jakas nakretka czy cos takiego gdzies w srodku. Jakby miedzy schowkiem chlodzacym a szyba. Jutro jeszcze bede z zona lokalizowal to skrzypienie, bo samemu ciezko.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2011, 20:14 przez RobaL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: kijaS » 01 cze 2011, 20:13

Może zdążyły sparcieć, bo derektor Szyszko solennie wywiady udzielał, zamiast samochody produkować i za długo gumy na słońcu leżały niezamontowane :niewiem:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: patryk102 » 01 cze 2011, 20:22

Kolego jedź z tym do serwisu najlepiej, a jak chcesz sprawdzić czy to gumy wahaczy to pojedź na myjkę samoobsługową i polej wodą elementy zawieszenia. Jeśli przestanie skrzypieć to znaczy że prawdopodobnie będą to gumy wahaczy.

ps. na forum alfaholików - mówi się że alfy mają melodyjne zawieszenie bo tak ładnie gra :D oby tak nie było z Kia :)

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: fosek » 01 cze 2011, 20:44

O, po obejrzeniu i usłyszeniu obu filmów nie wygląda to fajnie i to w nowym samochodzie. Nie mam pojęcia co to może tak skrzypieć i piszczeć i po tak małym przebiegu. Jedź jak najszybciej do ASo i napisz na forum co stwierdzili i co dalej.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: RobaL » 02 cze 2011, 16:54

Odkrylem zrodlo irytujacego skrzypienia :w łeb: Znaczy nie ja odkrylem, ale dopiero 4 osoba, ktora przewiozlem dzis rano. Okazalo sie, ze to okulary przeciwsloneczne w schowku :rotfl: No nie moge. W zyciu bym nie powiedzial, ze glupie okulary moga skrzypiec jak stary fotel :D A wszystkie schowki sprawdzilem. Fotelikami ruszalem czy czasem o skore nie tra. Caly samochod obszukalem, bo juz tu na forum byl jeden przypadek, ze komus cos stukalo a to w bagazniku cos latalo. Zapomnialem tylko, ze jest jeszcze schowek na okulary :D Juz mam chyba paranoje czytajac na forum o stukach i pukach w zawieszeniu ;) Dobrze, ze do serwisu nie pojechalem tylko sam szukalem co skrzypi, bo by im tam :doopa: odpadly ze smiechu ;)
Temat do zamkniecia. I nie smiejscie sie ze mnie za bardzo :hihi:

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: patryk102 » 02 cze 2011, 17:03

[rotfl1]

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: Piotr2011 » 02 cze 2011, 17:05

[zlosnik2]

no wygrałeś !!
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: kasia_mm » 02 cze 2011, 17:28

no jaja faktycznie ale ja tam się cieszę, że to nic poważnego bo faktycznie na tym filmie to wyglądało okropnie:( dzisiaj znowu pół dnia jeździłam z wyłączonym CB i radiem żeby się wsłuchać w swoją:) paranoja się rozsiewa jak widać heheh:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: RobaL » 02 cze 2011, 19:42

Hehe, sorry ze narobilem paniki, ale faktycznie odglos byl paskudny ;) Jeszcze zone musialem przepraszac, bo rano dostala opieprz, ze nawet nie slyszy z ktorej strony skrzypi, bo ja wyraznie slyszalem z prawej a ona mi wpierala, ze z lewej :D A skrzypialo miedzy nami film3 Cholerne chinskie plastiki :D Na szczescie teraz sam sie moge z tego posmiac a najwazniejsze, ze moje auto jest sprawne, bo wczoraj sie lekko podlamalem :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: kasia_mm » 02 cze 2011, 19:54

tzw wujek dobra rada - kup sobie RobaL plastykowe okulary (tzn takie w plastykowej a nie metalowej oprawie) - nic nie będzie trzeszczec:)
btw moje okulary się tam nie mieszczą i ten schowek służy mi zamiast nieobecnej popielniczki - za skarbonke na drobne na parkingi:)

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: Piotr2011 » 02 cze 2011, 20:39

tylko pamiętaj o tych drobnych, bo będzie następna której skrzypi coś w zawieszeniu [rotfl1]
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: RobaL » 02 cze 2011, 22:14

kasia_mm pisze:tzw wujek dobra rada - kup sobie RobaL plastykowe okulary (tzn takie w plastykowej a nie metalowej oprawie) - nic nie będzie trzeszczec:)


No wlasnie nie do konca, bo to plastik o plastik niemilosiernie skrzypial :) Dokladnie plastikowe koncowki o jedna i tylko jedna ze scianek. O inne plastiki nie skrzypi. Sprawdzalem :D Gdybym wsadzil okulary odwrotnie to by nic nie bylo :D

kasia_mm pisze:btw moje okulary się tam nie mieszczą i ten schowek służy mi zamiast nieobecnej popielniczki - za skarbonke na drobne na parkingi:)


To Ci musi tam niezle dzwonic :D BTW czemu nie zakombinujesz sobie popielniczki kubelka i nie wsadzisz tam gdzie miejsce na picie? Ja tak zrobilem na wypadek jakbym jednak nie wytrzymal i zaczal palic w aucie.

P.S.
Moze przenies ten watek do dzialu humor, bo tu nikomu nie pomagamy a tymbardziej z zawieszeniem :ban:

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: seth » 02 cze 2011, 23:13

no jak zobaczyłem filmiki (a raczej usłyszałem) to faktycznie zgroza; pochlastałbym się szarym mydłem jakby coś mi tak skrzypiało w nowym aucie. Nieźle się ubawiłem przy rozwiązaniu historii. Faktycznie bardziej do działu z humorem to pasuje... :hehe4:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: kasia_mm » 03 cze 2011, 07:11

RobaL no wlasnie nie dzwoni mi wcale:)
palić w aucie i tak nie palę i palić nie będę bo tak już mam - chociaż jaram niestety dosć dużo - a miejsce na picie to u mnie przechowalnia: gruszki od CB, picia, okularów, iPoda, chusteczek i gum do żucia:):)

greeg25
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 wrz 2010, 11:02
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: greeg25 » 18 lip 2011, 20:41

Witam


Ostatnimi czasy przy wysiadaniu z tylnego zawieszenie dochodzi głośne skrzypienie ( jak by auto do cholery było na piórach zamontowane) o co kaman ? :niewiem:
Kia Sportage 1.6 GDI Black

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: michal55yh » 18 kwie 2012, 20:19

Moje ma przejechane prawie 800 km i mam wrażenie, jakby był jakiś luz w tylnym zawieszeniu. Tzn. Ja dohamowywuję prawie do 0 km/h to jest lekkie puknięcie i także jak wjeżdżam do garażu tyłem (mały próg) to jak tylna oś wjeżdża na ten próg to także puknięcie jest. Muszę wszystko posprawdzać a jak nie to jadę do ASO i niech szukają...
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: kasia_mm » 18 kwie 2012, 20:26

michał zacznij od banałów - koło zapasowe, coś luzem latającego w schowku w bagazniku, roleta bagażnika, pas stukający na wyboju :)
jeden z naszych kolegów skrzypial niemiłosiernie i po śledztwie okazało się, ze to nie łączniki stabilizatorów, nie stabilizatory, nie wahacze - tylko okulary w schowku skrzypiące niemiłosiernie :) gdyby Ci stukało w zawieszeniu - a mi stukało nie raz w Ceedzie - to uwierz mi jest to nie raz tylko non stop i tak specyficzne, że byś wyczaił, że to to....

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Skrzypienie w zawieszeniu?

Postautor: michal55yh » 18 kwie 2012, 21:31

Została tylko gaśnica, która leży luzem z tyłu lecz jest owinięta "kocykiem". Wyrzucę ją i zobaczę wtedy. Resztę już obczajałem... Ale i tak muszę skoczyć do ASO na wyregulowanie drzwi.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap