pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: color1 » 01 paź 2010, 22:16

miałem dziś (...)przyjemność dokonać pierwszego zgłoszenia serwisowego "wyprostowania" kierownicy a dokładniej miałem lekko przekoszoną kierownicę względem jazdy na wprost (o kilka stopni w lewo) - efekt od nowości/fabryczny niestety, ale ponieważ i tak musiałem zajechać do nadarzyna to przy okazji zapisałem się na powyższą kalibrację...

okazała się jakaś masakra z tym i zamiast zapowiadanej godziny spędziłem przeszło cztery !
nie wiem czy to natura tego serwisu czy skomplikowany zabieg kalibracji układu kierowniczego (były 3 podejścia i 3 próby na drodze) w aucie, które dopiero co pojawiło się w sprzedaży i być może majstrzy nie mają jeszcze z nim doświadczenia (tyle że układ chyba ten sam co w sorrento i soul). w każdym razie pozostawiam pod rozwagę...

tak czy inaczej teraz mam jak należy :)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: jaro » 11 gru 2010, 20:34

A teraz jest już dobrze? U mnie jest identyczny objaw i bedę musiał skorzystać z tego samego serwisu.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: color1 » 12 gru 2010, 00:25

tak, teraz jest ok..
ale chyba każdy serwis sobie powinien z tym poradzić.

mam natomiast kolejny powód wizyty w serwisie (choć niekoniecznie nadarzyn, gdyż tam mam najdalej) tylko nie wiem czy reagować od razu czy zaczekać do wiosny, a mianowicie regularny, podwójny stuk na przedniej osi przy przejeżdżaniu przez próg zwalniający - albo amortyzator, albo stabilizator (końcówka), albo coś jeszcze... są to dwa wyczuwalne i słyszalne w okolicy prawego koła stuki, pierwszy przy podjeździe drugi przy zjeździe, w dodatku nawet nie przy bardzo energicznym przejeżdżaniu 'policjanta'.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: aBARTh » 12 gru 2010, 00:30

ktoś coś pisał, że podobny objaw był w Cee'dach i że to był jakieś nakrętki kolumny mcphersona, że po wymianie ich i dokręceniu problem ustąpił

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: color1 » 12 gru 2010, 01:13

to by się nawet zgadzało, jeśli chodzi o kierunek źródła dźwięku i delikatne odczucie na kierownicy/karoserii
zaczęło się wraz z mrozami, choć to może zbieg okoliczności - w każdym razie dziwne, że już przy przebiegu zaledwie 3.5 kkm takie coś się pojawia.

no nic, podjechać muszę do do serwisu - z ciężkim sercem, bo to jednak ingerencja w fabrykę :)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: jaro » 12 gru 2010, 19:57

Mieszkam blisko tego serwisu, jutro pojadę się umówić. Mam już 3 rzeczy do zdiagnozowania:
1. przekrzywiona lekko kierownica
2. zatrzymujące się powyżej pola grzejnego na szybie wycieraczki
3. lekkie acz irytujące dławienie silnika po zwolnieniu pedału sprzęgła na 1 i 2 biegu.

To tyle na nowy samochód. Chyba przy tej ilości zamówień kontrola jakości na Słowacji trochę jest niewydolna.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: Baraqda » 13 gru 2010, 17:30

jak będziesz coś wiedzieć o tym dławieniu przy 1,2 biegu to daj mi znać - mam to samo w moim 1,6. Ale wydaje mi się, że to kwestia sposobu jazdy - musisz po prostu szybciej odpuszczać sprzęgło... jak sie to robi powoli i dostojnie, a gazu więcej da, to rzeczywiście taki efekt dławienia występuje. :kierownik: ps - dobrze, że ja mam prosto kierownicę.. :)
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: backuz » 13 gru 2010, 20:59

Potwierdzam, jest delikatne dławienie przy 1 i 2 biegu, ale mam wrażenie, że to jeszcze docieranie... poza tym jak tylko mocniej depniesz to znika to :) Poczekam ponad 1000km i pojadę do serwisu ich pomęczyć w GAMie :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: jaro » 13 gru 2010, 21:08

A myślałem, że jak zwykle ja mam pecha a tu proszę, będzie: "ten typ już tak ma" :niewiem:
spróbuję jednak ich pomęczyć, jest to jednak trochę irytujące, już wolałbym tę kierownicę mieć na stałe krzywo a nie czekać chwilę aż mi się auto zastanowi, czy jechać dalej
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: jaro » 29 gru 2010, 21:06

No i jestem po pierwszej wizycie w tym serwisie. Na pięć zgłoszonych usterek tak naprawdę usunięto tylko jedną - wyregulowano ustawienie świateł mijania. Reszta na później. Usunięcie tej jednej usterki trwało od 8.30 do 14.30. Dziwne, że w zwykłej stacji obsługi robią to w kilka minut...
Wrażenia mam mocno mieszane - za mało pracowników na taką liczbę klientów, wszyscy się niepotrzebnie denerwują. [zlolta]
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: pierwszy serwis - as motors nadarzyn

Postautor: jaro » 21 lut 2012, 14:14

Od mojego powyższego wpisu minął rok i 54 dni. Przez ten czas wielokrotnie (niestety :cry:) korzystałem z usług AS Motors. Pierwsze oznaki poprawy jakości obsługi klienta zauważyłem już kilka miesięcy temu ale nie byłem pewien, czy tak zostanie już na dłużej :niewiem: .
Ale wczoraj po raz kolejny Panowie mnie mile zaskoczyli dobrą obsługą a już całkiem rozbroili pytaniem: "jaki Pan sobie życzy prezent :galy:?" Do tej pory tylko w ASO Hondy żona dostawała zawsze jakiś kwiatek po odbiorze auta z przeglądu a teraz lepsze gadżety daje As Motors!
Moje ASO przeszło metamorfozę - teraz warto ich polecić :oki: .
Oby tylko tak już zostało na zawsze...

P.S. nie jest to żadna reklama a i skorumpować mnie jest trudno( nie, tego nie jestem pewien w 100%) :D
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap