lakier słabej jakości

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
kalway
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2018, 22:43
Czym jeżdzę: SL

lakier słabej jakości

Postautor: kalway » 03 paź 2018, 23:43

Jak podniose maske albo klape bagażnika zauważyłem ze farba dookola klapy albo tam gdzie jest silnik jest bardzo słabej jakości. Wygląda to tak jakby był matowy kolor albo połysk zszedł. Czy to taki urok KIA czy to tylko moja fura tak ma?
Na zew. jest ok narazie chociaż zauważyłem ze rynienki na dachu tez jakies takie matowe sie robia. Samochod ma zaledwie sześć lat i tu taka niespodzianka. Moja stara fabia 12 letnia miała lepszy lakier niz ja w bagazniku czy silniku w KIA.

Awatar użytkownika
kodas
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2017, 23:04
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI 2015r kolor czarny wersja XL

Re: lakier słabej jakości

Postautor: kodas » 04 paź 2018, 21:06

Witaj bo tak to teraz wygląda w nowszych autach. Oszczędności i jeszcze raz oszczędności w miejscach których nie widać od zewnątrz (komora silnika, bagażnik) malowane jest samą bazą czyli kolorem(czasami nawet innym odcieniem koloru niż samochód z zewnątrz) a nawet w niektórych autach tylko samym podkładem więc to normalne że jest matowy

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: lakier słabej jakości

Postautor: diselboy » 05 paź 2018, 11:49

i jeszcze Cię "pocieszę", Koreańczycy kładą tylko jedna warstwę lakieru bazowego co oznacza , że jest bardzo cienki i delikatny w obejściu.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Victorini
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2014, 20:31
Czym jeżdzę: 1,6 GDI L

Re: lakier słabej jakości

Postautor: Victorini » 06 lis 2018, 19:01

Lakier w kii jest bardzo słaby, mam czarny kolor to wiem,że to masakra, nawet od wiatru się rysuje, wszystko znać, nawet jak ktoś dotknie kurtką lub paznokciem ślad jest widoczny, porażka ten lakier [zly2] !!!


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap