"Akustyka" Sportka

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

"Akustyka" Sportka

Postautor: diselboy » 21 wrz 2017, 09:51

W tym wątku bo nie o radio idzie a o propagacje dźwięków w nadwoziu.
od powrotu z wakacji coś mi łomotało w aucie przy przejeździe przez pęknięcie w asfalcie, krótki niski garb. Padło na zawieszenie, szukałem szarpałem nawet na SKP pojechałem szukać co napiernicza, wyraźnie słychać, jest coś luźnego w zawieszeniu. Po SKP wszystko tip top, żadnych luzów, łączniki o.k. tuleje o.k. drążki tak samo. Wracam do domu i dalej napiernicza jak głupie. Miałem troche czasu po południu i zdemontowałem z bagażnika dachowego uchwyt na rower. Łomot jak po czarach się nie pojawia.
Wniosek: jak słyszymy w zawieszeniu dziwne dźwięki nie koniecznie generuje je zawieszenie , jaka w tym logika, że dźwięk z bagażnika dochodźil z okolicy tylnego zawieszenia nie wiem.

dopisujcie swoje doświadczenia, pomoże innym się nie denerwować.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: "Akustyka" Sportka

Postautor: Owca007 » 21 wrz 2017, 10:22

Piszczy przy wsiadaniu wysiadaniu na poprzecznych nierównościach w zawieszeniu oczywiście zero luzów stuków. Winowajcami są tylne dolne tuleje w zwrotnicach. Czasami się rozszczelniają do środka naleci bród wilgoć i piszczy. Pomaga wymiana lub jak nie ma luzów to zastrzyk ze smarem silikonowym.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap