tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
jac64
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012/2013, 1.6, XL

tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: jac64 » 10 lip 2015, 13:36

hmmm.....wydaje mi sie to troche niedopracowany temat w Kia Sportage - tylny pas, ten wychodzący z sufitu , kiedy jest zwinięty strasznie stuka podczas jazdy, bo wiadomo....końcówka pasa ma elementy plastikowo-metalowe, a i dach tez z tworzywa, więc niby nie ma się czemu dziwić, chociaż ostatnio, jakbym słyszał również stuki z tylnego lewego pasa ( tego za kierowcą ), i troszku wstyd jak się z kims jedzie , a te stuki na przemian z tyłu dochodzą. Też macie takie doznania podczas jazdy?

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: Thomaster » 10 lip 2015, 14:03

Z tego co kojarzę to w podsufitce w miejscu wyprowadzenia pasa środkowego jest szczelina w którą można wsunąć końcówkę pasa i wtedy nic nie lata i nie hałasuje...
Odnośnie tylnych bocznych się nie wypowiem bo mam praktycznie na stałe zapięte dwa foteliki dla dzieci, ale jak jadę bez nich to z przyzwyczajenia (z Toyoty) wsuwam mocowanie pasa między tapicerkę fotela, a boczek i też nic nie stuka.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: mint » 10 lip 2015, 14:54

A co wspólnego mają pasy z zawieszeniem?
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: Thomaster » 10 lip 2015, 15:23

Stukają :mrgreen:

jac64
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012/2013, 1.6, XL

Re: tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: jac64 » 10 lip 2015, 17:45

no jak to....wiszą :rotfl:

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: Kwarcu » 10 lip 2015, 21:18

Thomaster pisze:Z tego co kojarzę to w podsufitce w miejscu wyprowadzenia pasa środkowego jest szczelina w którą można wsunąć końcówkę pasa i wtedy nic nie lata i nie hałasuje...

No dokładnie. Nie widzę problemu. Otwórz bagażnik, nachyl się i zobaczysz szczelinę w którą można wsunąć klamrę zwiniętego pasa bezpieczeństwa (możesz też wejść na kanapę pasażera i wychylić głowę, ale chyba wygodniej będzie zrobić to przez bagażnik, żeby zobaczyć szczelinę). Prawdopodobnie jak zechcesz skorzystać z instrukcji do auta, to gdzieś tam na którejś stronie będziesz miał nawet obrazek.

A jak boczne hałasują gdy są schowane obok oparcia to chyba musisz klamry owijać gąbką na czas nieużywania pasów.

Ewentualnie można je wyciąć w diabły (no chyba, że czasem kogoś z tyłu wozisz i potrzebujesz), ale licz się wtedy z utratą 7-letniej "martjentingowej" gwarancji. [hihihi]

Zawsze też pozostaje opcja jazdy z zapiętymi pasami z tyłu nawet jak nikogo nie wozisz. Skrajne nie będą Ci raczej przeszkadzać w patrzeniu do tyłu przez szybę czy przez lusterko wsteczne.

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: saber » 11 lip 2015, 23:33

Też od jakiegoś czasu mi stukało z tyłu - właściwie to trudno było zidentyfikować czy to skrzypi czy stuka - wywaliłem wszystko z bagażnika, łącznie z roletą i zapasem. Pojechałem tak do serwisu bo miałem również kilka drobnych napraw gwarancyjnych (łuszczył się reling plastikowy i lampy w tylnym zderzaku, skorodowała łapa mocowania fotela kierowcy itp ). Okazało się, że stuka ... zawieszenie - tuleje zakwalifikowano do wymiany. Czasowa gwarancja na zawias już się skończyła, kilometrowa w sumie też, ale przekroczyłem ją o ok 1 tyś km (41 tyś km) - dlatego serwis w ramach gwarancji dobrej woli wymieni mi te elementy bez kosztów - tym bardziej, że KMP ogłosiło akcje na te elementy.
Sprawdź więc na pewno czy to pasy się tłuką czy może zawieszenie.

jac64
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:54
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012/2013, 1.6, XL

Re: tylne pasy bezpieczeństwa - stukanie

Postautor: jac64 » 15 lip 2015, 13:00

rzeczywiście, dopiero teraz zauważyłem , że jest w podsufitce szczelina na włożenie metalowej końcówki pasa. Zobaczymy czy nie będzie stuków, wszak to nadal kontakt metalu z twardym tworzywem, więc na nierównościach może byc różnie ;-). Hehehe....ciekawe, że auto można na nowo odkrywać, nawet po 2,5 roku użytkowania ;-))))).


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap