Pracujaca karoseria

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
diddle 001
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2012, 21:16
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC AWD - L
Gadu Gadu: 11447893

Pracujaca karoseria

Postautor: diddle 001 » 14 sty 2014, 19:25

Głownie przy wjazdach na krawezniiki .Przy sslupku B od strony kierowcy czasem tak zaskrzeczy cos ze az wstyd jak ktos siedzi w samochodzie,ma dopiero 25 tys..czy tez tak u was kijanki jęczą ? czase, nawet przy krawezniczku 5 cm i raczej tylko wteyd gdy pierwsze zjezdza kolo przednie lewe...Probowalem wd 40 tylko lepszym niepamietam nazwy psikac po zawiasach by wyeliminowac skrzeczenie, nic nie dalo .pisze na forum poniewaz czasem jest to tak glosny dzwiek jakby sie kawal grubego metalu wyginal. :zły2:

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Pracujaca karoseria

Postautor: Navkol » 15 sty 2014, 07:14

U mnie po 4000 coś trzeszczało - sprawdź czy nie poluzowały Ci się śruby mocujące zawias drzwi do słupka.
U mnie zawias latał. Dokręciłem i póki co jest OK [hihihi]
A że jeżdżę sam to w zasadzie nie nie korzystam z tylnych drzwi i początkowo chciałem jechać na serwis :oops:

Awatar użytkownika
diddle 001
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2012, 21:16
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC AWD - L
Gadu Gadu: 11447893

Re: Pracujaca karoseria

Postautor: diddle 001 » 15 sty 2014, 12:01

o dziękuje za podpowiedz zwrócę uwagę na śruby, jednak wydaje mi się że ze wzgledu na lokalizacje dzwięku (słupek B, a tylne drzwi błly rzadko otwierane) dźwięk nie dotyczy luźnych śrubek... Do przeglądu jeszcze troszkę trzeba poczekać , a więc czekam na podpowiedź kogoś , komu w podobny sposób ujawniał się dźwięk wykręcanego metalu z tych okolic :)

wiolonczelista
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2013, 22:56
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, M

Re: Pracujaca karoseria

Postautor: wiolonczelista » 16 lut 2014, 20:15

to trzeszczą drobiny piasku i kurzu pomiędzy szyba a plastikiem z podszybia od zewnętrznej strony, to ten plastik w którym zabudowane są wycieraczki, na 1000%, to dość stałą wada, trzeba do serwisu na gwarancje, ale te ba...ny są bezradne wobec tej wady !!!!!!!!!!!!W któryms z wątków już ten temat jest podnoszony, mnie to tez niestety dotyka, czyszczenie, taśmy, dobry płynny silikon, i takie tam może cos da rade ???

Awatar użytkownika
diddle 001
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2012, 21:16
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC AWD - L
Gadu Gadu: 11447893

Re: Pracujaca karoseria

Postautor: diddle 001 » 28 paź 2014, 12:20

witam uzytkowników ! Może ten wpis komus pomoże, wiec doszedłem do zródla skrzecznia przy wjazdach na krawezniki z okolic slupka B ) trzeszczaly plastiki ZAMKÓW, te plastiki które zaskakują na srebrne mocowanie na słupkach B , wystarczy je nasmarować ale nie WD 40 czy poodonym psiukadłem tylko zwyklym smarem w tubce i najlepiej naokoło, klapa bagaznika,(gdyż ten z fabryki jakby sie ulotnil po 2 latach uyzytkowania ) , tylne drzwi i jest cichutko :)nic nie pracuje .pozdrawiam


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap