Stuki w przednim zawieszeniu.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
wally
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2018, 21:06
Czym jeżdzę: Subaru Forester 2.5XT, Kia Sportage III '13 Limited 1.6gdi

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: wally » 17 maja 2021, 14:29

Nie wiem czy nie dostanę zaraz po uszach ale musze Was podpytać czy spotkaliście się z czymś podobnym.

Pacjent Kija Sportage '13, 1.6GDI, manual 2WD, niecałe 50 kkm przebiegu, dziewica
objawy Przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające, najczęściej te małe, wykonane z tworzywa, czuję na kierownicy tak jakby podwójne i dość głośne walnięcie z okolic przedniego zawieszenia, tylne zachowuje się dużo ciszej. Przegląd Kianka przechodzi śpiewająco, mój diagnosta mówi, że auto jest "nowe" i wszystko jest sztywne - żadnych zgrzytów, stuków ani skrzypienia.

Co to może być? Zawieszenie i układ kierownicy pracuje bez opóźnień, nic nie stuka na postoju kiery szarpię kierownicą prawo-lewo. Jakieś pomysły czy i co sprawdzić? Dodam, ze mój mechanik obejrzał pacjentkę dokładnie i nic nie znalazł...

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Owca007 » 17 maja 2021, 14:45

Krzyżak z gumką w kolumnie do sprawdzenia.
Jest o tym tutaj:
viewtopic.php?t=6140
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
garbus
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 03 lis 2020, 14:34
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE 1,7 crdi XL
Lokalizacja: Tarnów

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: garbus » 27 maja 2021, 17:43

No więc tak, okazało się że te stuki w krzyżaku to nie tylko przypadłość 1.6GDI, mam 1.7 crdi i miałem tą samą przypadłość. O ile krzyżaka i smar można dostać praktycznie od ręki na stronie fox.rzeszow.pl, to podkładkę gumową dedykowaną do tej naprawy ściągają z Koreii, czas oczekiwania około 6 tygodni. Tylko jak będziecie szukać to mają dziwny opis KSIII mają opisane jako KSIV.
Veni Vini Vici :kierownik:

tom77
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2021, 15:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 SL 2011 rok
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: tom77 » 22 cze 2021, 19:29

Dopiero co zagościłem tutaj- Tomek z Wrocławia. Panowie może piszę nie tutaj ,ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu-za co przepraszam. U mnie leży zaś całe zawieszenie, auto kupione 2 tygodnie temu, przeszło 2 stacje SKP Wałbrzych bo tam zakupione i według nich wszystko ok, ktoś dopuścił do ruchu to auto, a we Wrocławiu 4 warsztaty niezależne i każdy to samo= przód i tył do roboty :twisted:. Ponoć auto od nowości nie miało wymieniane niczego w zawieszeniu, więc trafiło na mnie. Pytanie do fachowców jakie firmy brać pod uwagę szukając części. Wiadomo wydatek spory, i nie wiem ile za robociznę weźmie mechanik. Chciałbym wszystko na raz zrobić, ale nie wiem po prostu czy wydołam z kasą. Myślałem też jak bym miał już belkę na wierzchu i przód zrzucony to potraktować odrdzewiaczem, umyć w benzynie i położyć na to jakiś bitex ,aby zakonserwować to wszystko bo rudy tutaj jest tragiczny. Nie wiem czy tak tylko u mnie, czy w ogóle Kia tak ma -przesiadłem się z poczciwej 407 sedan 2.0 HDI z 2005 i tam tego nie było a i blacha bez parchów w ocynku. Musiałem auto zmienić bo już trochę lat miał, ale głównym powodem był niski prześwit. Wyprawy wędkarskie były mocno ograniczone, tylko równy teren. Żonie spodobała się Sportage i kazała mi po nią jechać. Mechanik mi zrobił taką listę jak poniżej .

łączniki stabilizatora tył 2 x
gumy stabilizatora 2 x
drążek reakcyjny od geometrii 2 x
wahacze poprzeczne tył małe 2 x
wahacze poprzeczne tył duże 2 x
śruby mimośrodowe krótsze 2 x i dłuższe 2 x
tylne tuleje cukierki 2 x
przednie wahacze kompletne 2 x

Sklep Korean Parts zaproponował mi części firmy CTR, Koreastar, Pyunghwa. Niby Koreańscy producenci produkują na pierwszy montaż
Znowu sklepy internetowe proponują mi firmy (firma ABS-wahacze=Holandia) , (firma Sidem- tuleje, łączniki =Belgia), oczywiście (Lemfordera -wszystko co się da-jeśli będzie tanio :lol: ) , ( Meyle i Moog- również co tylko się da ). Nie ukrywam, że już w domu doszło do cichych dni przez auto - żona oczami kupiła - mówi, że ludzie gorsze kupują i jeżdżą :evil: Panowie poniżej lista co muszę kupić, a może ktoś z okolicy Wrocławia poleca dobrego i uczciwego mechanika. Waszym zdaniem jaki powinien być koszt wymiany tego wszystkiego co powyżej=oczywiście nie liczę tutaj ponownej geometrii ,którą trzeba zrobić po tej robocie. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Tomek

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Owca007 » 22 cze 2021, 21:56

Bierz gumy i łaczniki firmy CTR, a wahacze lemfordera. Zakładałem milion razy i spisuja się najlepiej. Jak coś z Wrocka do mnie masz 33km.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

tom77
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2021, 15:07
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.7 SL 2011 rok
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: tom77 » 01 lip 2021, 16:51

Kurcze coś nie mogę tutaj się ogarnąć, nie mogę się zarejestrować, nie mogę pisać prywatnych wiadomości ,ustawić awatara. Może uda mi się chociaż ustawić powiadomienia jak ktoś mi odpisze bo dzisiaj dopiero przypadkiem zobaczyłem, że mi odpisałeś.

Sprawa z Lemforderem wygląda trochę kiepsko - nie przeskoczę tego ,najlepsze jest to , że żona pracuje w ZF/WABCO Wrocław, a to właśnie firma matka Lemfordera i Sachs. Nie mają sklepu firmowego dla pracowników :-(

O ile gumy i łączniki CTR ogarnę to wszystkie wahacze muszą być inne niż lemfordera. Również myślę nad amorami i sprężynami w przyszłym roku będzie ciągana przyczepa kempingowa. Więc nie wiem, czy sprężyny muszą być jakieś mocniejsze.
Czytałem też Twój wątek o tulejach pod sprężyny i znowu mi po głowie chodzi nowy temat. Może za szybko bym chciał mieć wszystko naraz zrobione . Oczywiście na końcu będzie wymienione radio na stację multimedialną . Do kolegi mam 70 km , ja z drugiej strony Wrocka od Psiego Pola ,wylot na Mirków.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: diselboy » 01 lip 2021, 21:02

@tom77
"Kurcze coś nie mogę tutaj się ogarnąć"

mało postów Panie, mało. chyba od 10 się rozwijają możliwości.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap