Stuki w przednim zawieszeniu.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
maqu
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2010, 09:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Gadu Gadu: 149227
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: maqu » 30 wrz 2013, 21:20

dawno mnie nie bylo na forum i wracam oczywiscie do swojego ulubionego tematu czyli stukow w zawieszeniu i co sie dowiaduje - ze wymieniaja kolumny kierownicze...:)
U mnie ten problem rowniez wystepowal, dwukrotnie wymienione amortyzatory z przodu + dwukrotnie wymienione laczniki + wymieniona półoś ukladu napedowego a tu sie okazuje ze to kolumna kierownicza.. u mnie nadal jak jade po starym bruku to kierownica mocno drzy i slychac wyrazne stukanie z prawej strony ale juz nie mam sily sie uzerac z serwisami.. chociaz moze zadzwonie i dowiem sie cos wiecej - byc moze beda znali temat. Niestety jak ja jezdzilem po serwisach a bylo to na poczatku 2011 nikt nic nie wiedzial i testowali auta na nas.

Teraz wracam na forum po stuka z tylu, jestem prawie pewien ze poszly laczniki - przejechaly ok 35 tysiecy a wymienione zostaly jeszcze na gwarancji w marcu 2011. W zwiazku z tym pewnie nie przysluguje mi wymiana bo uplynely ponad dwa lata.. Czy ktos moze polecic solidny warsztat w ktorym ktos bedzie w stanie za normalne pieniadze wymienic te laczniki? Interesuje mnie okolica - Krakow - Olkusz - KAtowice. Dodam ze odpada salon w Sosnowcu - Sroduli (nie oddalbym w ich rece nawet resorakow syna).
Kia Sportage 1.6 GDI "M"

Awatar użytkownika
tabazagt
Detektyw Inwektyw
Posty: 614
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:07
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 1.6GDI
Gadu Gadu: 3960879
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: tabazagt » 30 wrz 2013, 22:23

Jeśli to kolumna kierownicza to masz 7 lat gwarancji. Może Eurokas w Katowicach

maqu
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2010, 09:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Gadu Gadu: 149227
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: maqu » 01 paź 2013, 08:34

A jesli chodzi o nieautoryzowane warszataty? Moze ktos moze polecic dobrego mechanika?
Kia Sportage 1.6 GDI "M"

Philu
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 18 lip 2013, 13:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 1.7 CRDi S
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Philu » 01 paź 2013, 18:13

No, u mnie 9500 przebiegu i zaczyna być słychać stuki. Na razie lekko i pewnie serwis by jeszcze nic nie słyszał, ale muszę obserwować. Idzie zima to powinno się nasilić.
Moja Kia Sportage III 1.7 CRDi S

miloszkia
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2013, 18:12
Czym jeżdzę: kia gdi 1,6 M

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: miloszkia » 29 paź 2013, 19:29

Witam, mam auto 1 miesiąc i na liczniku 1700. Od przebiegu 1200 km stuka mi coś z tyłu. Cały czas patrzę przez prawe ramię na tylny fotel i nasłuchuję. Ciężko zidentyfikować skąd. Dźwięk podobny do nie domkniętych drzwi albo uderzania klamry pasa o plastik. Żeby sprawdzić złożyłem oparcia siedzeń, wyjąłem roletę bagażnika, matę bagażnika, gaśnicę i trójkąt. Dźwięk nie zniknął. Jest to trochę wkurzające przy takim przebiegu :smirk: Ktoś pisał że mogą kabelki od czujników z tyłu. Muszę to sprawdzić ale jak na odgłosy to nie chce mi się wierzyć że to mogą być one. Niech ktoś napisze jak słychać te wadliwe amortyzatory.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: diselboy » 30 paź 2013, 09:24

miloszkia, może Ci jeszcze stukać klapa odpowietrzania kabiny, sprawdź czy jak kłapniesz drzwiami ( z zewnątrz zamykasz, stoisz z prawego tyłu, zamknięte okna i pomocnik zamyka przód lewy lub tył lewy ) wtedy słychać jak stuka owa klapa. choć w jeździe nie powinna się odzywać ale zdarzają się różne cuda. nie wiem jeszcze jak z "akustyką" w Kijance,(jeszcze nie zbadałem dobrze) ale z przykładu drugiego auta w domu wiem ,że dźwięki słyszane z okolicy przodu pochodzą z tyłu :shock: , szuranie pod fotelem, słychać w okolicy lusterka wstecznego, walnięty łączni stabilizatora z przodu sugerował luźną klapę bagażnika, ot takie cudeńka. może i w Sportku jest podobnie.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

makak
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 24 sty 2013, 11:10
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL
Lokalizacja: Białystok

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: makak » 30 paź 2013, 14:30

miloszkia pisze:Witam, mam auto 1 miesiąc i na liczniku 1700. Od przebiegu 1200 km stuka mi coś z tyłu. Cały czas patrzę przez prawe ramię na tylny fotel i nasłuchuję. Ciężko zidentyfikować skąd. Dźwięk podobny do nie domkniętych drzwi albo uderzania klamry pasa o plastik. Żeby sprawdzić złożyłem oparcia siedzeń, wyjąłem roletę bagażnika, matę bagażnika, gaśnicę i trójkąt. Dźwięk nie zniknął. Jest to trochę wkurzające przy takim przebiegu :smirk: Ktoś pisał że mogą kabelki od czujników z tyłu. Muszę to sprawdzić ale jak na odgłosy to nie chce mi się wierzyć że to mogą być one. Niech ktoś napisze jak słychać te wadliwe amortyzatory.


Mam coś podobnego, stukanie, takie metaliczne, bardziej jakby niedomknięta klapa, albo właśnie ta klamra pasa o plastkik. To też sprawdziłem, pozapinałem wszystkie pasy i tak jeździłem ;) Słychać raczej przy jeździe na drobnych nierównościach po asfalcie, niż po naprawdę dużych dziurach - wtedy dźwięk się nie pojawia.

Raz byłem z tym w ASO, ale akurat na jeździe z serwisantem nic się nie pojawiło, a ja nie miałem czasu auta zostawiać.

miloszkia
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2013, 18:12
Czym jeżdzę: kia gdi 1,6 M

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: miloszkia » 30 paź 2013, 22:11

U mnie również przy małych prędkościach i lekko nierównej drodze. Natomiast przy większych prędkościach raczej spokój. Najśmieszniejsze że ja też byłem przekonany że to pas środkowy i wpiąłem go. Klapy odpowietrzania nie sprawdzałem. Ale tak jak pisze diselboy to może być coś z przodu np drążki a dźwięk słychać z tyłu. Tylko że drążki przy takim przebiegu :smirk: to raczej byłaby dziwna sprawa. Dodam że po dziurach normalnie ledwo jadę żeby coś nie spieprzyć :hihi: Trzeba to jakoś wytropić i wyeliminować.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: puder12 » 30 paź 2013, 23:22

Sprawdźcie łączniki stabilizatora

Edgar
Uzależniony
Posty: 341
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:26
Czym jeżdzę: Sorento 2016 2.0 XL AWD,
była Sportage III 1,6 GDI L
Lokalizacja: Katowice

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Edgar » 31 paź 2013, 08:29

Sprawdź też wydech.

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: diselboy » 31 paź 2013, 10:18

łączniki u siebie wymieniłem poza ASiO, kupiłem jakieś ponoć dobrej firmy SWAG czy cuś takiego, puka nadal. co ciekawe zanika po przejechaniu kilku km jakby się coś rozgrzewało i luz się kasował (podobnie jest jak podniosę auto do góry na podnośniku np: do wymiany koła, wtedy stukanie zanika na cirka 2 dni) do głowy przychodzi mi tylko amortyzator.
zdjęte ori łączniki obadałem na wszystkie strony i luzu w nich nie stwierdziłem, leżą jak ersatz w garażu.
edit.
mam w "głowie" jeszcze jeden pomysł, ale o tym potem, jak wypróbuję.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

miloszkia
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2013, 18:12
Czym jeżdzę: kia gdi 1,6 M

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: miloszkia » 03 lis 2013, 18:27

Żona siedząc z tyło stwierdziła że to trzeszczą plastiki w klapie bagażnika :) Chodzę dookoła, sprawdzam i na razie nie wiadomo skąd :P Pozostaje mi jeździć i obserwować. Kolega kupił ASX, odbiera za tydzień i już się martwię żeby nie był lepszy od mojej Kijanki bo cena identyczna. No i do tego te stuki - przychodzą mi do głowy czarne myśli czy dobrze wybrałem :shock: Brat ma kaszkaja z grudnia 2009 1,6 115 km, 75000 przebiegu. Auto strasznie się wyeksploatowało. Silnik w Kijance o wiele lepszy - silniejszy i mamy skrzynie 6 a tam jest 5. Nissan zrobił się taki luźny, piszczący i trzeszczący, no i silnik pracuje głośniej. Generalnie jest to auto mniejsze, szczególnie na tylnych siedzeniach. Piszę to wam żebyście widzieli że mamy super auto [papa] :aha:

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Zibi70 » 03 lis 2013, 22:42

ASX może faktycznie mniej trzeszczeć.
On nawet nie jest plastikowy - on jest bardziej papierowy jeśli chodzi o "plastiki" wewnątrz. Jak kolega odbierze i będziesz chciał mu popsuć humor to weź w dwa palce obudowę środkowego tunelu i pomajtaj nią na boki - da się bez wysiłku [hihihi].
Oglądałem ASXa zanim wybrałem KS - porażka - jak się ściśnie oparcie fotela to czuć druty szkieletu siedzenia a poszycie samego siedzenia... z grubszego materiału pieluchy miałem.
Chciałem kiedyś ASX - poszedłem pomacałem i nawet jazdy próbnej nie chciałem - poczułem się jak w chińskiej podróbce samochodu.
Poza tym... Mitsubishi jest liderem porównania cen części 11 marek. Radość? Nooo... Ten ranking nosi nazwę "Skandaliczne ceny części zamiennych" - Mitsubishi jest nr 1 [hihihi]
Wyceniany w porównaniu zestaw części zamiennych w Mitusbishi kosztowałby 63 120 zł. Dla porównania w BMW 33 596 zł, Hyundaiu - 43 290, KIA - 33 238 zł, Opel - 37 961 a w Skodzie 29 465 zł.
No to już można gratulować koledze :twisted:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

miloszkia
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2013, 18:12
Czym jeżdzę: kia gdi 1,6 M

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: miloszkia » 05 lis 2013, 23:02

Rebro ten ASX :lol: Panowie sąsiad kupił Golfa 1,4 benzyna 120 km za 68000. Cena prawie jak KS :P . Co ludzie widzą w tych golfach za taką cenę

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Zibi70 » 06 lis 2013, 01:21

Wierzą, że to ten sam solidny Golf co 1,2 i 3 generacja - ale im przejdzie i to szybko.
Tu trochę rozpuszczalnika do różowych okularów - http://www.auto-swiat.pl/1-sprawdz-kosz ... -wydatkami - jest tam i o golfach i o insigni
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: puder12 » 06 lis 2013, 01:38

Zibi, miloszkia: Pomny na uwagi forumowiczów zwracam się z prośbą o zamieszczanie postów w odpowiednich wątkach.

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: zenek1749 » 25 lis 2013, 09:54

tabazagt
W sobotę byliśmy w serwisie zgłosić ponownie stuki z przodu :( jesteśmy umówieni na przyszłą sobotę na 8 rano żeby to sprawdzili ale stuki są te same więc to pewnie znowu ta kolumna...trochę jestem załamana ponieważ auto ma niecałe pół roku i 9000 tysięcy przebiegu a będę miała drugą wymianę kolumny kierowniczej :( to jest jakieś nieporozumienie co się dzieje z tym samochodem!

conrado998
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 16 wrz 2013, 21:00
Czym jeżdzę: 1.6GDI wersja L Sand Track
Lokalizacja: szczecin

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: conrado998 » 27 lis 2013, 11:31

troche mnie wystraszyliście tym wszystkkm a auto jeszcze nie odebrane :shock:
odebrana po 100 dniach

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: zenek1749 » 27 lis 2013, 12:04

Jak będziesz chciał to później ci sprawdzę auto czy ci nie stuka hehe :) nie tylko u mnie jest ten problem ja już miałam wymianę kolumny gdy auto miało 2,5 miesiąca trochę zdruzgotana jestem.
Ale koledze z moich okolic już wymienili drugi raz kolumnę :) też jest na forum (bercik).
Tylko że jego auto niedługo będzie miało 2 lata a moja pomarańcza ma niecałe 6 miesięcy...
Najlepsze jest to że po stwierdzeniu stuków przejechał się testówką mój mąż i tam też były stuki hehe :)
Ale to słychać głownie na bruku i jak jedziesz tak na biegu 2-3,ja też to słyszę jak mam kierownicę skręconą w prawo wjeżdżając do siebie po bruku wtedy najbardziej słychać :) relax conrado będzie dżi :) [zlosnik2]

conrado998
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 16 wrz 2013, 21:00
Czym jeżdzę: 1.6GDI wersja L Sand Track
Lokalizacja: szczecin

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: conrado998 » 27 lis 2013, 12:33

po tych wszystkich opisach relax?? az sie chce zrezygnować . Ale od czego jest w końcu ta gwarancja [zlosnik2]
odebrana po 100 dniach

zenek1749
Uzależniony
Posty: 173
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:19
Czym jeżdzę: 1.6 GDI L
Gadu Gadu: 6858024

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: zenek1749 » 27 lis 2013, 12:50

Na kolumnę jest chyba gwarancja ale na 2 lata,możesz to wymieniać i wymieniać ale przy sprzedaży auta będzie chyba ciężko.
Bo ja jako np.osoba kupująca nie chciałabym auta który przypuśćmy przez rok miał 3 razy wymieniona kolumnę kierowniczą.
Wszystko masz wpisane w książkę serwisową i w systemie po nr vin można sprawdzić historię auta.
Serwis nie jest skłonny do wymiany kolumny bo to są koszta i decyduję o tym kmp główna siedziba.
Mi w Szczecinie powiedzieli że naprawa kosztuję jakieś 5-6 tysięcy bo sama kolumna według nich kosztuję chyba 4,5 tysiąca.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap