Stuki w przednim zawieszeniu.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Gregory6 » 30 kwie 2011, 18:09

Chyba się nie obędzie bez spotkania w TVN Turbo ,bo widzę że próbują nas wykiwać , może ktoś by się tym tematem za ją i napisał list do TVN Turbo opisując jak KMP dba o kljętów ,nie podejmuje żadnych działań w celu usunięcia wady fabrycznej zawieszenia. Wczoraj wysłałem meila z zapytaniem kiedy będzie w końcu akcja serwisowa i nie wiem czy o niczym nie wiedzą czy udają głupich .
1.6 GDI wersja L Czarna perła

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: jaro » 01 maja 2011, 13:08

Udają głupich.
Doskonale wiedzą o problemach, wypuścili bubel na rynek i pewnie akcje naprawcze pochłoną kupę kasy. Ale co mnie to obchodzi.
Trzeba walczyć o swoje.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: soul » 01 maja 2011, 13:30

W KIA zawsze tak było.
Tyle, ze do tej pory ich auta kupowali raczej mniej zamożni ludzie bo były najzwyczajniej tanie w porównaniu do innych marek.
Wiedzieli co kupują i byli świadomi, że za te pieniądze i tak jest dobrze.
Teraz to się zmieniło i KIA kupują ludzie którzy jeździli dotąd markami europejskimi jak Peugeot, Citroen,Opel etc.
Zabrali ze sobą pewne oczekiwania co do auta np. pracy zawieszenia. W KIA zawieszenie niestety zawsze pracowało głośno.
Pamiętam to z pierwszych jazd testowych. Słabe zawieszenie i słabe wygłuszenie.
Jak widać po forum właśnie na tym KIA się chyba przejedzie bo większości z Was nie podoba się i jest nieakceptowalne słyszeć takie odgłosy walenia z zawieszenia. Wymiany elementów pomagają średnio. Stanowisko ASO i KMP jak zwykle zlewające.
Z plusów zostaje tylko design i cena.
Mimo mojej sympatii do marki ja nigdy już więcej KIA nie zakupie.Nie z powodu kiepskiego produktu a całej reszty czyli obsługi posprzedażnej mimo, że ja akurat trafiłem na serwis który jest dla mnie do rany przyłóż, nie mogę tego napisać natomiast o KMP.
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: jaro » 01 maja 2011, 18:23

Dokładnie jest tak, jak piszesz.
W swojej naiwności sprzedałem 3 letniego Accorda łudząc się, że KIA oferuje podobny standard jakości samochodu i usług posprzedażnych. Skusił mnie design auta, pierwsze pochlebne opinie dziennikarzy(teraz wiem, że to były opinie na zamówienie - tak, Panie Maznas [zlolta] ). Niestety, realia w KIA są dokładnie takie, jak pamiętam z obsługi w Polmozbycie w PRL-u. :zly: Po pół roku eksploatacji mojej wersji KIA uważam, że maks. cena za ten samochód to 65tys zł. A nie 100tys! :puk:
Dla mnie jest to pierwsze i ostatnie auto tej marki.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

sportageblack
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:49
Czym jeżdzę: Czekam na Kia Sportage 1.6, S

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: sportageblack » 02 maja 2011, 23:07

U mnie zaczęło stukać gdzieś po 5-6 tys. Były to regularne stuki pojawiające się przy jeździe po nierównościach, bruku itp.
Strasznie wkurzające.
Tak jak już ktoś napisał w tym wątku, miałem wrażenie jakby pod spodem wypięła się jakaś obudowa itp.

Pojechałem do serwisu. Po 10 sekundach przejażdżki Pan powiedział, że to łącznik stabilizatora i coś czuje, że to wada fabryczna jak w Ceedach. Podobno w Ceedach KIA zmieniła producenta i się uspokoiło.

Wymienili mi łącznik. Póki co cisza.

Czy wszyscy na tym wątku na pewno piszą o tych samych objawach, które pojawiły się u mnie?
Bo ja mam wrażenie, że nie do końca... Proszę o odpowiedź co sądzicie?

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Gregory6 » 03 maja 2011, 14:10

No nie zupełnie to samo u mnie stukało przednie zawieszenie zaraz po wyjechaniu z salonu ale w czasie zimy stuki się nasiliły i dowiedziałem się że to mogą być właśnie łączniki stabilizatora ,pojechałem do serwisu i faktycznie łącznik stabilizatora był walnięty. Po wymianie te stuki metaliczne ustały ale dalej stuka w przednim zawieszeniu.Czyli łączniki łącznikami ale oprócz tego jest jakaś wada fabryczna zawieszenia.Ostatnio znowu byłem w serwisie żeby jeszcze raz sprawdzili no i mówią że łączniki są w porządku ale dokładnie nie wiedzą co stuka ,chyba amortyzatory.Najgorsze że to stuka na każdej najmniejszej nierówności pierdolca idzie dostać. [zly1] [zly2]
1.6 GDI wersja L Czarna perła

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: sabb » 03 maja 2011, 18:45

u mnie stuka ale na większych nierównosciach

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Baraqda » 04 maja 2011, 12:54

czyli reasumując nadal nie wiadomo co to za stuki?? - już się powoli zaczynam przyzwyczajać : ten typ tak ma... Mam tylko nadzieje, że pewnego dnia nie urwę koła na jakiejś chopce albo zawieszenie mi się nie rozkraczy... :?
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: kasia_mm » 04 maja 2011, 13:23

w Ceedach to tez nie tak do konca wylacznie łączniki stabilizatorów - mi też stukało, łączniki wymieniali, gumy, znowu łączniki i stukało nadal - dopiero teraz po 60 tys km (!!!!!) na przeglądzie w CarDroomie okazało się że to jakaś wada przy kolumnie kierownicy - naprawili i cisza jak makiem zasiał - mąż jeździ i nic nie stuka na nawet najgorszych wertepach

jarecki555
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2011, 20:57
Czym jeżdzę: kia sportage III

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: jarecki555 » 08 maja 2011, 12:05

Ja też mam stuki w przednim zawieszeniu, niedługo jadę do serwisu z inną usterką i przy okazje sprawdze zawieszenie.

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: patryk102 » 08 maja 2011, 12:14

Na Kia-hotline.com dnia 5.5.2011 została dodana pozycja - Inspekcja i wymiana łączników stabilizatora przedniego. ( Dla sportage oczywiście )

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: kasia_mm » 08 maja 2011, 12:18

patryk ta strona kia-hotline jest dla wszystkich i mozna sie tam logowac? jest tam opis ze to dla warsztatow niezaleznych... ??

patryk102
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:32
Czym jeżdzę: Nowy Sportage-2.0crdi 4x4 + full opcja.

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: patryk102 » 08 maja 2011, 12:25

Tak jest dla wszystkich, ale działa tylko pod operą albo internet explorer.

Płacić z tego co widzę trzeba za bardziej szczegółowe info. Ale takie jak podałem, przed chwilą można bez problemu zobaczyć. ( dział TSB ).


Pozdrawiam.

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Bandi » 08 maja 2011, 14:56

jarecki555 pisze:Ja też mam stuki w przednim zawieszeniu, niedługo jadę do serwisu z inną usterką i przy okazje sprawdze zawieszenie.

A kolego jakie masz te inne usterki?

jarecki555
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2011, 20:57
Czym jeżdzę: kia sportage III

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: jarecki555 » 08 maja 2011, 16:41

Problemy z odpalaniem, musiałem ustawiac zbierznosc, zawieszenie, ciekawe co jeszcze wyjdzie z pewnością o tym poinfomuje. Jak mi powiedziano przy odbiorze auta w ciagu dwóch lat wymieniaja wszystko na swój koszt. Mamy drugie auto pierwszym byl soul to chodziaz na serwisie wyrwalem 10%. ;p

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Bandi » 08 maja 2011, 19:12

To ciekawe co piszesz na prawdę chyba szkoda pieniędzy na ten samochód mam go zamówiony ale minął mi termin i coraz bardziej się przekonuje żeby zrezygnować z tego grata!! bo jak mam wyjechać z salonu nowym samochodem i ma się on rozsypać po drodze to strach bierze. Byłem na jazdach nowym fordem focusem ja wiem że nie ta kategoria ale kiedyś miałem pierwszą generację od 1999 do 2007 i byłem mega zadowolony potem wziąłem Passata b6 bo chciałem mieć coś innego i tu było rozczarowanie. Ale wracając do jazdy nowym focusem rewelacja nic dodać nic ująć. Silniczek był 150 PS nie taki jak w Sportage 135 skrzynia 6 biegowa zawieszenie super na razie rozmyślam co zrobić?? brać czy czekać?? czas pokaże...

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Raf1 » 08 maja 2011, 19:21

Ja też myśle nad focusem, tyle że Cmax. A tak w ogóle, to od kiedy czekasz?

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Bandi » 08 maja 2011, 20:38

Ja czekam od 10.12.2010 miałem umowę do końca kwietnia więc mogę się wycofać bez żadnych strat finansowych. A co do focusa to naprawdę byłem w szoku jak się przewiozłem..

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Baraqda » 09 maja 2011, 07:25

wszyscy narzekają na usterki bo wiadomo - pisze się o tym, co się nie podoba. Muszę jednak powiedzieć, że samochód jest super :) świetnie się jeździ :) Osobiście jestem bardzo zadowolony a usterki - zawsze się coś pojawi...
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Baraqda » 09 maja 2011, 07:27

patryk102 pisze:Na Kia-hotline.com dnia 5.5.2011 została dodana pozycja - Inspekcja i wymiana łączników stabilizatora przedniego. ( Dla sportage oczywiście )


czy to znaczy, że jest jakaś akcja serwisowa i wszystkim to wymieniają?
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: ramon » 09 maja 2011, 09:05

popieram przedmówcę ja również jestem mega zadowolony a wpadki zdarzają się duuuużo droższym markom. Moim zdaniem KS nie odbiega jakościowo ani trochę konkurencji, czasami ją przewyższa. Osobiście mam porównanie z hondą accord 2007r, passatem b6 2006r oraz passatem b5 2003 które wcześniej posiadałem. Dla mnie Kia jest super!
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap