Stuki w przednim zawieszeniu.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Daro35
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:55
Czym jeżdzę: 1,6 GDI techno orange

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Daro35 » 04 lut 2011, 17:51

Witam
Dzisiaj uzyskałem informację w serwisie ,że "stuki" pochodzą od amortyzatorów które posiadają fabryczną wadę. Informacja ta ma być potwierdzono przez KMP i będą wzywali właścicieli do serwisu. Czy jest to 100% pewna informacja nie wiem, ale jest "światełko w tunelu" [zlosnik2]

Awatar użytkownika
selva
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 23 lis 2010, 11:10
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 benzyna maści brąz 'M'

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: selva » 08 lut 2011, 16:26

selva pisze:W moim Sportagu niemiłosiernie ostatnio skrzypi coś z tyłu [angry]


Udało się na szczęście zdiagnozować skrzypy - kolega pomógł, który miał tak samo w Peugeocie HDI. Jest to mocowanie kratki-VAT, uff :roll:

To akurat będzie łatwiejsze do wyeliminowania niż domniemana wada zawieszenia
_________________
Brązowy Sportage III 2.0 CVVT 4x4
_________________

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opinia

Postautor: olin » 15 lut 2011, 08:39

Próbowałem te nakrętki w nadkolach z tyłu ale w sumie to kręci się całość a nie tylko nakrętka w każdym razie to nie przyczyna stuków zdecydowanie przednie zawieszenie. Czas leci a centrala cisza ciekawe na co liczą że znudzi nam sie zgłaszać usterkę ? Trochę mam dość jeżdżenia niby nowym autem które wali jak młot coraz głośniej zastanawiam się nad wzięciem rzeczoznawcy za wczasu aby mieć opinie w razie drogi sądowej aby przymusić ich do działania w końcu Rozpatrywał ktoś taką możliwość albo ma doświadczenia w tym temacie ?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 13:06 przez olin, łącznie zmieniany 1 raz.

magda
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2010, 09:37
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 L 2WD

Re: Opinia

Postautor: magda » 15 lut 2011, 10:13

nie mam doświadczenia z rzeczoznawcami, ale dostaje już szału z tym waleniem przedniej prawej strony :/
Moze centrala w końcu zareaguje.

Daro35
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:55
Czym jeżdzę: 1,6 GDI techno orange

Re: Opinia

Postautor: Daro35 » 15 lut 2011, 16:27

Napisalem do KMP i o to odpowiedź:

"Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że w wyniku przeprowadzonej przez serwis diagnostyki nie stwierdzono usterki zawieszenia. Przekazaliśmy więc producentowi informację o zgłoszonym przez Pana niedomaganiu zawieszenia. W chwili obecnej czekamy na odpowiedź. Jeśli producent zaproponuje rozwiązanie techniczne mające na celu usunięcie usterki, niezwłocznie o tym powiadomimy.
Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska
0801 542 542"

Nie wiem kiedy zrobili tą diagnostykę, ponieważ nie bylem w serwisie tylko wysłałem zapytanie o przyczynę "stukania"
Widzę, że mają gotową odpowiedź dla wszystkich-rzeczywiście zaczyna ta sytuacja być dosyć denerwująca [angry].

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Opinia

Postautor: Gregory6 » 15 lut 2011, 21:26

Witam, widzę że wszyscy piszecie że stuka z prawej strony z przodu bo faktycznie jest takie odczucie, też tak myślałem na początku, ale u mnie ewidętnie pukają wszystkie koła .Z prawej strony drogi są wszystkie nierówności i dlatego częsciej słychac przód .Nie chciał bym nic sugerowac ale jeżeli są faktycznie wadliwe amortyzatory to trochę by było dziwne żeby wszystkim włożyli wadliwy amortyzator z jednej strony i tylko z przodu.
No i czym większy mróz tym głośniej wali .Dzisiaj wysłałem następnego e-maila do KMP może w końcu coś zaczną robic.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 21:56 przez Gregory6, łącznie zmieniany 1 raz.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

Daro35
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:55
Czym jeżdzę: 1,6 GDI techno orange

Re: Opinia

Postautor: Daro35 » 15 lut 2011, 21:38

Kiedy kupowaliśmy samochody to wchodzili :caluswdupe: , a teraz po zakupie mają w :doopa3:

+szulczyna+
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:43
Czym jeżdzę: Kia L 1,6 GDI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: +szulczyna+ » 02 mar 2011, 16:38

Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj zamówiłem 1,6 w Poznaniu. W czasie jazdy (kolejnej) testowej na moje pytanie o stuki w zawieszeniu sprzedawca stwierdził ze maja zalecenie wymiany łacznika stabilizatora przed wydaniem nowego auta a produkowane od końca lutego modele sportka maja mieć fabrycznie usuwana te usterkę. Może to prawda [papa]

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: kasia_mm » 02 mar 2011, 18:51

+szulczyna+ pisze:Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj zamówiłem 1,6 w Poznaniu. W czasie jazdy (kolejnej) testowej na moje pytanie o stuki w zawieszeniu sprzedawca stwierdził ze maja zalecenie wymiany łacznika stabilizatora przed wydaniem nowego auta a produkowane od końca lutego modele sportka maja mieć fabrycznie usuwana te usterkę. Może to prawda [papa]



czy ta wymiana łącznika dotyczy wszystkich Sportage- niezależnie od silnika?
ja odbieram za tydzien 2.0DOHC i chciałabym wiedzieć czy od razu podnieść bunt gdyby nie wymienione były....

swoją drogą w Ceedzie (2007) mam dokladnie to samo i teraz po 60 tys beda wymieniane ponownie... to musi byc chyba jakas usterka podczas produkcji amortyzatorów... moze wina materialow z jakich sa te łączniki wykonane... problem jest tez masowy w odpowiedniku mojego Ceeda - Hunday'u i30 -dwoch znajomych je ma (wersje kombi) i dokladnie to samo jest [zly2] .....

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: Gregory6 » 02 mar 2011, 19:51

Potwierdzam,na jutro się umówiłem na sprawdzenie zawieszenia.Kierownik serwisu powiedział że z mojego opisu wynika w 99% jest uszkodzony łącznik stabilizatora .Ostatnio u jednego klijęta wymienili już wszystkie części zawieszenia przedniego i został tylko łącznik, po wymianie stuki ucichły.Serwisy już zamówiły wzmocnione łączniki stabilizatorów które mają być za tydzień . A byłem w innym serwisie w którym już od trzech miesięcy dzwonię i jeżdżę żeby mi to zrobili i cały czas mnie zbywają i czekają na podjęcie decyzji przez KMP której prawdopodobnie nie będzie.Tak że jest nadzieja że w końcu to zrobią.
Podobno tą wadę mają w większości Sportage 1,6 ale też słyszałem o 1,7.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: kijaS » 02 mar 2011, 20:32

Ojjj zabolało. W ramach naprawy języka: ...jednego klienta...
Wracając do tematu: nie sądzę, aby łączniki stabilizatora były inne dla różnych wersji silnikowych. Ale mogę się mylić :niewiem:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: soul » 02 mar 2011, 22:47

Moonster napisał"byłem z tymi stukami w serwisie. Przesiedziałem 5h i stwierdzili że to wada fabryczna mam czekać na akcję serwisową. Napisałem więc mail na adres service.kia.pl Taką oto dostałem odpowiedź:

Witam,
uprzejmie informujemy, że przeprowadzona diagnostyka nie wykazała luzów w poszczególnych elementach zawieszenia. Poinformowaliśmy producenta o zgłoszonym przez Pana niedomaganiu. W chwili obecnej problem jest analizowany przez producenta.
Jeśli producent zaproponuje rozwiązanie techniczne mające na celu usunięcie usterki zostanie Pan poinformowany. Jest kwestia kilku tygodni.

Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska Sp. z o.o.
0801 542 542

W odpowiedzi wyraziłem swoją opinię na temat tej informacji ale Pan Wróblewski nie podjął wyzwania. Poczekam kilka tygodni a potem zbieram chętnych do wezwania KIA do usunięcia usterki, postraszenia ich mediami i pozwem zbiorowym. Jest nas sporo więc jesli oleją temat proponuję zainteresować tematem media motoryzacyjne, poinformować UOKiK i gnębić dziadostwo jak się da. Ci którym zawieszenie stuka a nie mają aut dłuzęj niż 6 m-cy proponuję złożyć reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej sprzedawca jest zobowiazany do naprawy lyb wymiany produktu a w ostateczności kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy [ura] . Może zmasowany atak zmusi ich do ruszenia :doopa: "



Myślę, że nie powinieneś sobie zawracać głowy infolinia i wymianą e-mail-i z osobą która tylko odpowiada w imieniu KMP i tak na prawdę nic nie może więcej napisać.
Napisz reklamacje z żądaniem usunięcia usterki (ważne są daty kiedy byłeś w serwisie w celu zdiagnozowania i usunięcia usterki), złóż ją przez dealera od którego kupiłeś auto.
Określ czas i jasno postaw żądanie.


Moonster-czemu usunąłeś swój post?
Obrazek

Awatar użytkownika
m00nster
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 23 wrz 2010, 20:39
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 DOHC wersja L
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: m00nster » 02 mar 2011, 23:33

usunołem bo jak go wysłałem to pomyślałem to co Ty mi napisałeś. I tak właśnie jutro zrobię. Poczekam na oficjalną odpowiedź serwisu a jak ją dostanę to podzielę się z Wami....
sportage 2.0 DOHC L black pearl

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: soul » 02 mar 2011, 23:45

Mnie po takiej "akcji" zaproszono do serwisu na naprawę.
Obrazek

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: olin » 03 mar 2011, 13:37

Soul bardzo ciekawie napisałeś Byłem wczoraj w ASO i ponownie zostałem zlany gadką typu "ma być akcja serwisowa czekam na info od centrali KMP" Tylko takie pytanie mam z ta reklamacja czy muszę złożyć ja u dealera gdzie auto odbierałem czy u innego gdzie mieszkam też mogę bo własnie gdzie mieszkam próbuje doprosić się naprawy ?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: soul » 03 mar 2011, 13:48

Generalnie przez dealera, nie koniecznie przez tego od którego zakupiłeś auto. Ja składałem przez innego niż tego u którego zakupiłem auto.
Chociaż biorąc pod uwagę, że gwarantem jest KMP a sprzedawcą dealer i to z nim łączą Cię, że tak napisze stosunki klient/konsument - sprzedawca......właściwie to jak wynika z mojego doświadczenia nie ma to znaczenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: olin » 03 mar 2011, 14:31

W takim razie do kogo adresujesz taka reklamacje do dealera czy w tym wypadku do centrali KMP i czy dealer ma obowiązek podpisać mi taka reklamację czy może odmówić ?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: soul » 03 mar 2011, 14:51

Adresujesz do KMP ale składasz za pośrednictwem salonu/dealera.

KIA MOTORS POLSKA Sp.z O.O.
Ul. Puławska 393
02801 Warszawa


REKLAMACJA
Reklamacja dotyczy pojazdu marki KIA model ........ o numerze vin: KNAJxxxxxxxxxxxxxx numerze seryjnym: C27VA00610200902270001 zakupionego w dniu 27/02/2009 roku w stacji dealerskiej KMP numer xxxxx xxxxxxxxxx. Pojazd powyższy posiada wadę polegająca na głośnej pracy/pisku łożyska wyciskowego lub elementu skrzyni przekładniowej. Usterka pierwszy raz została zgłoszona zaraz po jej wystąpieniu w dniu 11.05.2010 zleceniem naprawy numer 720 przy przebiegu 29800 km w autoryzowanej stacji obsługi KIA xxxxxxxxxxxxxxxx. Wada nie została usunięta. Kolejne zgłoszenie i próba naprawy miała miejsce w autoryzowanym serwisie KIA xxxxxxxxxxx w dniu 23.08.2010 kiedy to wymieniono łożysko wyciskowe. Po około 1000km problem wrócił i się nasilił. Kolejna próba i zgłoszenie już 3 raz miała miejsce w dniu 23.11.2010 przy przebiegu 43532km zleceniem serwisowym numer K15/10/02090/UZ w autoryzowanej stacji obsługi xxxxxxxxxx. Wada nie została również tym razem usunięta. Z okolicy skrzyni biegów dobiegają piski.
Żądam natychmiastowego usunięcia istotnej wady istniejącej w moim pojeździe przez wymianę wadliwie działającego układu xxxxxxxxx



Coś w ten deseń. Całości nie wklejam bo nie ma takiej konieczności.To tylko przykład.
Salon musi ja przyjąć i podpisać.
Możesz też im wyznaczyć termin/nieprzekraczalny czas na kontakt czy odpowiedz.
Zresztą pewnie wiesz co napisać.
Reklamacja powinna być rozpatrzona w terminie 14 dni roboczych od dnia dostarczenia czy złożenia, jeśli brak będzie odpowiedzi
to według prawa jest zasadna i uznane są roszczenia.
Obrazek

lu73k
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2011, 22:28
Czym jeżdzę: Sportage SLS 1.7 CRDI "L"
Gadu Gadu: 661985

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: lu73k » 03 mar 2011, 16:50

ja przedwczoraj byłem na serwisie. stuka mi lewy przód. moje podejrzenia okazały się słuszne - łącznik stabilizatora - przebieg 5300km... dostałem sms, że mogę podjechać, bo zamówiony łącznik już dotarł.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: excile » 04 mar 2011, 09:50

kurde mam prawie 8000 i stukow nie slysze az sie boje
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: Stuki w przednim zawieszeniu

Postautor: sabb » 04 mar 2011, 15:31

to tak jak ja też nic nie słysze [hihihi]


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap