Stuki w przednim zawieszeniu.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Opinia

Postautor: aBARTh » 30 lis 2010, 16:50

mój się nie łapie w tych VINach i jak na razie nic nie stuka z wyjątkiem luźno wsadzonych rzeczy pod podłogę bagażnika

komp-el
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2010, 09:35
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI+NAVI+Orange Premium

Re: Opinia

Postautor: komp-el » 02 gru 2010, 11:26

I u mnie również stuka w przednim zawieszeniu (przejechane ok 900km), po wizycie w serwisie wiem że nic nie wiedzą, tzn stuka ale nie wiedzą co??? ale teraz dobra wiadomość umówiłem się na rozbieranie przodu na cały dzień i tuż przed moim wyjazdem zadzwonił Pan z serwisu i powiedział (po konsultaci z KIA Polska) że nie ma co rozbierać bo prawdopodobnie są udszkodzone amortyzatory i zamówił dla mnie w fabryce, ma dać znać jak zjadą (podobno będzie o tym w TSB). Jak się ta sprawa skończy to dam znać..

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opinia

Postautor: olin » 02 gru 2010, 11:30

Wow!
No to robi się ciekawie jak będziesz miał więcej info daj znać może jakaś partia jest wadliwa i po VIN będzie wiadomo jeśli potwierdzą

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Opinia

Postautor: Frugo » 02 gru 2010, 15:45

no i napisac muszę to samo - u mnie też słychać w przednim prawym kole te stuki. :( Piszcie prosze co się dzieje w temacie, czy coś juz wymieniają, jak to wszystko wyglada w ASO..

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Opinia

Postautor: bryndzio » 02 gru 2010, 16:06

ciągle to słyszycie czy sporadycznie??
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opinia

Postautor: olin » 03 gru 2010, 10:45

słyszę ciągle i to nie tylko z tyłu ale i z przodu trochę dziwne to może głośniej bo mrozy itp ale i tak sprawdzić trzeba będzie :cry:

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Opinia

Postautor: Frugo » 03 gru 2010, 11:42

u mnie przy nierównościach, nawet niezbyt wielkich, ale tylko z przodu po prawej.

kuzino
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:40
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 4WD czarny + AW8
Lokalizacja: Zabrze

Re: Opinia

Postautor: kuzino » 04 gru 2010, 15:07

eee nie straszcie mnie. ja czekam grzecznie na odbiór zamówionego samochodu, jeżdżąc ciągle vw golf mkV który mam od nowości i przebieg 204k km i to co w tym aucie mnie zachwyca to właśnie zawieszenie. Nie wiem czy to powód do chwały czy nie ale od nowości żaden z elementów nie był wymieniany.... bo wszystko jest w stanie idealnym.. A zamówioną mam wersję z napędem na 4 kółka..hmm

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Opinia

Postautor: LUKI » 04 gru 2010, 16:03

Panowie byłem w ASO - gdzie oczywiście powiedzieli że nic nie wiedza o stukach i to pewnie od mrozu :). Tak czy inaczej dopiero na 17 stego mnie zapisali więc trochę jeszcze pojeżdzę z tymi stukami. Dla porównani wsiadłem do testowego 1,7 i po krótkim teście nic niepokojącego tam nie słyszałam
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

dembus
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2010, 00:26
Czym jeżdzę: Ford Mondeo MK4 2.0 DOHC czarny i Sportage 1.6GDI XL czarny
Lokalizacja: Katowice

Re: Opinia

Postautor: dembus » 04 gru 2010, 20:13

Luki, przy okazji jak porównanie jazdy 1,7 diesel do twojej 1.6 GDI ? Interesuje mnie bo sam sie strasznie wahałem, ale wybrałem w końcu 1.6GDI, z uwagi na to, ze głównie po mieście jazda (żona w większości) , no i tego dpf sie wystraszyłem. Teraz mam mieszane uczucia... A gdzie mają 1.7 żeby sie przejechać?

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Opinia

Postautor: LUKI » 06 gru 2010, 00:12

Puścili mnie na letnich po ośnieżonej drodze więc naprawdę nic nie potrafię powiedzieć o 1,7 poza tym że nic nie pukało :) no i podpatrzyłem że spalanie średnie było 7,5 więc gdzieś 1,5 litra mniej niż u mnie !
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opinia

Postautor: olin » 06 gru 2010, 08:55

Przejechałem ponad 400km i stuka wciąż tak samo a jak jeździłem testówka 2.0 TDi AWD cisza była całkiem co prawda miał 4,5 kkm tak więc zaraz jadę na narty zrobię ponad 2 tys i jak dalej będzie stukać jadę na pewno do serwisu

Awatar użytkownika
Jarmadecor
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:38
Czym jeżdzę: 1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal
Gadu Gadu: 2771451
Lokalizacja: Poznań

Re: Opinia

Postautor: Jarmadecor » 06 gru 2010, 10:26

Witam ponownie!!


Zrobiłem ponad 4500 km i dalej głuche stuki, ale tak jak u kolegi mocniej po prawej stronie.
To mi faktycznie wygląda na uszkodzony amortyzator.......

Poza tym auto w zimie zaaaaaaaaaajefajne. Ludziska omijają śnieg a ja sru przez niego. Daje radę bez AWD.
Jak zrobią porządek ze stukami to będe skakał z radości i cieszył się jazdą.....

pozdrawiam
Michał

ps. z tego co się dowiedziałem w dieslach tak nie stuka bo są poprostu cięższe i lepiej dociskają przód...(to nie jest moja opinia a jedynie zasłyszana) ale coś w tym jest bo ja w 2,0 też nie słyszałem
1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal tapicerka Premium, 1.7 CRDi Balack Pearl +Navi + Szklany Dach

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Opinia

Postautor: backuz » 06 gru 2010, 23:33

Panowie - stuki amortyzatorów w KIA to taki urok... przejechałem trochę Ceedem kilometrów i to było normalne te głuche stuki - oczywiście dotyczy to wybojów, tak nawet tych mniejszych... Stukot to charakterstyczna cecha KIA ze Słowacji :)
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opinia

Postautor: olin » 06 gru 2010, 23:43

W sumie pocieszenie ale marne :roll: Skoro wiedza nie od dziś ze cos nie tak montują to czemu tego nie poprawia Spoko żyć się z tym da ale jak nie gra radio za głośno to denerwujące jest jakbym tuleje miał do wymiany Jak wrócę z nart na pewno zawitam w ASO

Awatar użytkownika
ix35
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2010, 11:01
Czym jeżdzę: IX35 2.0 163KM 2WD

Re: Opinia

Postautor: ix35 » 07 gru 2010, 13:10

Mam IX35 , i generalnie też subiektywnie czuję jakby prawy przód coś nadawał ! , jeździłem już różnymi autami ( Renault , Opel , VW , Daewoo , Nissan , Opel a III KIA CEED ) MYŚLĘ ŻE TO AMORKI , bo łączniki satabilizatorów nadają głośniej - mam doświadczenie , Na razie mam około 4tys km i to jest jedyna wada - takie pyk pyk na małych nierównościach , Jeśli tak macie trzeba reklamować , Mi w Ceed wymienili oba amorki na gw po roku ( obydwa były oryginalnie SACHS ! ale Tureckie )
Obrazek

duet 9
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2010, 22:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 1.6 benzyna wyposażenie pełne

Re: Opinia

Postautor: duet 9 » 10 gru 2010, 23:16

Witam wszystkich.
Odnalazłem to forum bo myślałem że znajdę tu odpowiedz skąd się biorą stuki w przednim zawieszeniu w KIA SPORTAGE 3
ale widzę że nie tylko ja mam taki problem.
Przejechałem 4 tys. kilometrów i po trzech wizytach w serwisie stwierdzono że zamówią amortyzatory , amortyzatory wymienili przynajmniej tak twierdzą , ale stuki jak były tak są nadal.
Serwis rozłożył ręce i stwierdził że nic na to nie poradzą.
Jestem umówiony na wizytę w innym serwisie może oni coś wymyślą.
szczerze mówiąc jestem dość mocno zdenerwowany bo serwis na którego jesteśmy skazani nie za bardzo ma pomysł na te stuki.
Mam nadzieję że ktoś wpadnie na jakieś rozwiązanie.
Pozdrawiam wszystkich.

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Opinia

Postautor: kaczy » 11 gru 2010, 10:16

W policyjnych ceedach był podobny problem prawie w każdym rozkręcały się nakrętki kolumny McPhersona i właśnie wtedy dochodziły stuki z zawieszenia.Wracały na dokręcanie, a później wymieniono nakrętki na jakieś tam inne i problem znikł. Ale teraz już chyba KMP ma tego świadomość i w KSIII juz powinno to byc usuniętę na etapie produkcji ,ale może jakieś przeoczenie z ich strony.W każdym razie podrzucam jakiś trop do sprawdzenia.

Awatar użytkownika
Jarmadecor
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:38
Czym jeżdzę: 1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal
Gadu Gadu: 2771451
Lokalizacja: Poznań

Re: Opinia

Postautor: Jarmadecor » 15 gru 2010, 00:25

Generalnie Lipa..

stuka i stuka i stuka cholery można dostać.....
[zly2]
1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal tapicerka Premium, 1.7 CRDi Balack Pearl +Navi + Szklany Dach

Awatar użytkownika
darjejek
STEFEK BURCZYMUCHA
Posty: 56
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:55
Czym jeżdzę: Kia New Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: KR

Re: Opinia

Postautor: darjejek » 20 gru 2010, 12:16

Z przykrością dołączam do Klubu Stukającej Prawej Strony Przód.

U mnie występują drobne stuki przy jeździe na nierównej nawierzchni asfaltowej czyli.... 90% Polskich Dróg.

Bardzo prosze o monitorowanie tematu a szczególnie informacje czy udało Wam się coś z tym zrobić i czy próbujecie wogóle.

Pzd.
KS 1600 M Oliwkowy

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Opinia

Postautor: morgun » 20 gru 2010, 16:02

w sorento mają podobny problem . może to jest wspólny problem. rozwiązaniem była wymiana amortyzatora/ przynajmniej w tym przypadku.

link poniżej:
http://www.kia-forums.com/2011-xm-sorento-forum/64149-front-suspension-noise-my-experience-fix.html


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap