Stuki w przednim zawieszeniu.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Opinia

Postautor: LUKI » 12 lis 2010, 09:16

Tak, rzeczywiście jeździłem dislem ale zdecydowanie "moje" stuki dochodzą z tylnej osi. :(
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
Wandal
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: M 1,7 D orange
Lokalizacja: Płońsk

Re: dla mnie to jasne

Postautor: Wandal » 12 lis 2010, 21:49

panowie o ile sobie przypominam ze szkoły to wzór na obwód koła = 2Pi r
o ile 2 i r nie sprawia kłopotu to pi wynosi 3,14 z jakimś hakiem i myślę że to właśnie ten hak stuka :idea:
M 1,7 orange

Awatar użytkownika
Wandal
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: M 1,7 D orange
Lokalizacja: Płońsk

Re: Opinia

Postautor: Wandal » 12 lis 2010, 21:51

a tak poważnie sprawdźcie czy nie stuka rura wydechowa lub tłumik czasami guma spadnie z zaczepu i stuka przy załadowanym aucie albo na nierównościach
M 1,7 orange

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Opinia

Postautor: _Harry_ » 22 lis 2010, 16:26

LUKI pisze:Panowie od jakiegoś tygodnia jadąc po wybojach słyszę stukanie dobiegające z tylnej osi. Albo mi coś lata w kufrze albo coś z zawieszeniem nie tak. Dźwięk jak wybite końcówki. Przebieg 2500 km (dużo po dziurach :)). Czy ktoś zaobserwował coś podobnego?


Moja rada. Podjedz do serwisu.

Kolega ma Ceeda i cos mu tam stukalo.
dokrecili jakas srube w zawieszeniu i styka.
Warto podpytac innych, ale to Ci nie naprawi problemu, a serwis tak.

pzdrw
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Opinia

Postautor: daro » 24 lis 2010, 17:23

soul pisze:Diesle maja w przeciwieństwie do benzyny dodatkowe maty wygłuszające np. ściankę ogniową.
Dlatego odczucia akustyczne mogą być inne niż w benzynie.


W którym miejscu mają diesle więcej wygłuszenia (komora silnika czy całe auto)?
Gdzie jest ta ścianka ogniowa w dieslu, której nie ma w Pb?
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Opinia

Postautor: soul » 24 lis 2010, 17:56

[zdziwko]
Odnoszę wrażenie, że chyba sam nie wiesz o co pytasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Opinia

Postautor: daro » 25 lis 2010, 15:57

nie wiem o co Tobie chodziło w poprzednim poście szacowny adminie ...dlatego pytam... z tej stajni to mój pierwszy samochód chcę wiedzieć więcej na jego temat.
Jeśli napisałeś o tym to rozwiń proszę swą wypowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Opinia

Postautor: soul » 25 lis 2010, 21:21

daro pisze:Gdzie jest ta ścianka ogniowa w dieslu, której nie ma w Pb?


Nie rozumiem skąd taki wniosek.
Powyższy element jest w każdym aucie bez znaczenia jaki ma silnik.

Diesel z racji tego, że jest głośniejszy ma maty wygłuszające w miejscach w których nie ma ich wersja z silnikiem benzynowym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarmadecor
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:38
Czym jeżdzę: 1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal
Gadu Gadu: 2771451
Lokalizacja: Poznań

Re: Opinia

Postautor: Jarmadecor » 27 lis 2010, 10:24

Witajcie....
Użytkuję, moja Kijankę od października,przyjechałem prawie 3 tyś. Powiem tak, gdyby nie przednie zawieszenie byłoby fantastycznie.
Poprostu są slyszalne stuki, podobne do stuków wyrąbanych końcówek.
Byłem na serwisie praktycznie parę dni po odebraniu maszyny.
Sprawdzili wzdłuż i wszerz i cóż przyznali racje puka .... No ale , ten typ tak ma....
Wyjechałem z serwisu i do dzisiaj mam mieszane uczucia. W końcu zostawiłem ponad 80 tysia i mam się przyzwyczajać do stukow. Idąc tym tropem to nawet nie będę słyszał, kiedy faktycznie końcówki się skończą...
Jestem z Poznania. Jeśli ktoś z Was również jest i to słyszy to może się spotkamy i połączymy siły....
Kilku marudzacych klientów, jest zawsze lepszych niż jeden, którego można splawic.
Chyba, ze ktoś ma 1,6 i tego nie słyszy . Wówczas się przekonam, ze to może nie "Ten typ tak ma" - tylko konkretnie moj....
Prosze o odpowiedz...

Michał
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, 13:07 przez Jarmadecor, łącznie zmieniany 1 raz.
1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal tapicerka Premium, 1.7 CRDi Balack Pearl +Navi + Szklany Dach

AndrzejL

Re: Opinia

Postautor: AndrzejL » 27 lis 2010, 11:01

Niezaleznie od tego, czy to tylko "Twój typ tak ma" czy wada dotyczy także innych samochodów należy bezwzględnie domagać się zdiagnozowania przyczyny i usunięcia wady. Napisz o tym (poleconym) do KIA Poland i zwróć się, aby wskazali Ci takie ASO KIA, które jest faktycznie przygotowane (tu: kompetentne) do serwisowania Twojego samochodu.
Miałem parę lat podobną sprawę z nowym Nissanem Primerą i zakończyła się pomyślnie.
Czy w moim 1,6 coś stuka poinformuję dopiero wtedy, jak go odbiorę, co nastąpi... niewiadomo kiedy :cry:

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Opinia

Postautor: soul » 27 lis 2010, 11:08

Przecież napisał, że zdiagnozowali z każdej strony i nic nie znaleźli. [panna]

Te zawieszenia w KIA takie po prostu są.
Radze się przyzwyczaić, pogłośnić muzykę lub kupić inne auto-a w skrócie ten typ tak ma. [hihihi]

Myślę, że tu problemem są cieniutkie podkładki gumowe przy górze/łożysku amortyzatora i dlatego tak czasami stuka.
Na początku przez pierwsze parę tysięcy też u mnie stukało , teraz jest cisza.
Argument, że się zapłaciło 80 czy 100 tysięcy raczej nic tu nie da.

Mała dygresja -zawieszenie sprawdza się co jakiś czas na tzw. ścieżce diagnostycznej a nie nasłuchuje czy już padła końcówka drążka i trzeba ja wymienić.
Obrazek

AndrzejL

Re: Opinia

Postautor: AndrzejL » 27 lis 2010, 11:23

Kolego Soul, niemalże we wszystkich wątkach zabiersz głos w charakterze cenzora i krytykanta. Zazwyczaj nic nie wnosisz do sprawy tylko prowokujesz do agresji swoim dziwacznym zachowaniem.
Przyjmij Kolego Soul do wiadomości, że zadiagnozowanie problemu polegć tutaj powinno na znalezieniu przyczyny stukania i w następstwie tego usunięcia tej usterki.
Cena oczywiście ma znaczenie dla klienta, który zapłacił za nowe auto, które powinno być wolne od wad i skoro Kolega tutaj prosi o pomoc/radę to jeżeli ma się jakiś konstruktywny pomysł to wypada go z nim zapoznać, a jeżeli się takowego konstruktywnego pomysłu nie ma to chyba pozostaje milczeć.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Opinia

Postautor: soul » 27 lis 2010, 12:52

A jaki poziom merytoryczny ma Twoja wypowiedz.Właśnie robisz OT.
Odsyłasz do kolejnego ASO które nic nie znajdzie bo nie ma luzów w zawieszeniu. Było takich wielu i nic nie wskórali.
W przeciwieństwie do Ciebie wiem o czym piszę bo mam styczność z tymi autami nie od dzisiaj.

Twój post właśnie jest podszyty agresją bo ktoś ma inne zdanie niż Ty.

Pukanie czy stuki z zawieszenia są rzeczą jak się okazuje normalną w KIA.
Nie jest to pierwszy tego typu przypadek proszę poszukać na innych forach są o tym posty.Dotyczy to ogólnie KIA nie tylko modelu Sportage.
Tak jak już kilka razy pisałem w większości jak nie we wszystkich przypadkach te stuki cichną/znikają po jakimś przebiegu.
Jeśli ktoś nie chce tego zrozumieć niech jeżdzi i walczy -Tylko o co. Nikt się nie zgodzi na wymianę sprawnych części na inne sprawne.Tak to niestety wygląda od strony praktycznej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarmadecor
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:38
Czym jeżdzę: 1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal
Gadu Gadu: 2771451
Lokalizacja: Poznań

Re: Opinia

Postautor: Jarmadecor » 27 lis 2010, 13:15

Bardzo dziękuję...... za wszelkie rady...

To konkretnie ile tysięcy się mam jeszcze męczyć.????
1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal tapicerka Premium, 1.7 CRDi Balack Pearl +Navi + Szklany Dach

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Opinia

Postautor: soul » 27 lis 2010, 13:29

Napisze Ci co ja robię z moim fantem.

Na każdym przeglądzie zgłaszaj to , że stuka zawieszenie-ta informacja idzie do systemu komputerowego i dostajesz to też na formularzu przyjęcia auta. Tak robię z moim piszczącym łożyskiem oporowym sprzęgła które już raz było wymieniane
i nic to nie dało tylko straciłem czas na pobyt w serwisie. I jeździć dalej. Czas pokaże.

Ja przejechałem jakieś 4-5 tysięcy km i zrobiło się ciszej. Teraz dziura w jezdni musi być spora żeby coś stuknęło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarmadecor
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:38
Czym jeżdzę: 1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal
Gadu Gadu: 2771451
Lokalizacja: Poznań

Re: Opinia

Postautor: Jarmadecor » 27 lis 2010, 13:57

Dzięki...
Pozyjemy zobaczymy...
Jeżeli chodzi o serwis, to nie mogę powiedzieć złego słowa... Starają się, to nie oni produkowali...
1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal tapicerka Premium, 1.7 CRDi Balack Pearl +Navi + Szklany Dach

Awatar użytkownika
Jarmadecor
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:38
Czym jeżdzę: 1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal
Gadu Gadu: 2771451
Lokalizacja: Poznań

Re: Opinia

Postautor: Jarmadecor » 27 lis 2010, 14:51

Mimo , wszystko jestem poirytowany, gdyż Sportage miał być flagowym autem KIA. Całe auto jest naprawdę dopracowane, wyprzedza swojego poprzednika o dwie generacje, więc uważam że te stuki są nie na miejscu.....

4 lata temu kupiłem Corsę C i tam stuków nie było..... czyli można tylko trzeba chcieć..

No ale cóż...

Zostaje tylko na razie podłączyć Iphona muza na full i mieć stuki w d...


Pozdrawiam

Michał
1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal tapicerka Premium, 1.7 CRDi Balack Pearl +Navi + Szklany Dach

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Opinia

Postautor: soul » 27 lis 2010, 15:05

23 w tsb pojawiła się informacja :
Biuletyn ten dostarcza informacji o konieczności sprawdzenia i ew. dokręcenia śrub tylnego zawieszenia.

■ Objawy
W niektórych egzemplarzach modelu Sportage (SL) z napędem 4WD z tylnego zawieszenia mogą dochodzić niepokojące odgłosy.

■ Powód
Poluzowane śruby tylnych wahaczy.

■ Rozwiązanie
Dokręcić wszystkie 8 śrub ,zgodnie z procedurą opisną poniżej.





■ Dotyczy modelul : Sportage (SL), 4WD, Rok modelowy 2011
■ Dotyczy pojzadów z okresu produkcji: od 18.07.2010 do 11.10.2010
■ Dotyczy pojzadów z zakresu VIN: U5YPC8****L000191 ~ U5YPC8****L021190
■ Obszar : cały świat
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarmadecor
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2010, 17:38
Czym jeżdzę: 1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal
Gadu Gadu: 2771451
Lokalizacja: Poznań

Re: Opinia

Postautor: Jarmadecor » 28 lis 2010, 01:24

Niestety nie dotyczy to mojego modelu. Przede wszystkim mam 2WD a poza tym pukanie jest ewidentnie z przodu..

Pozdrawiam
1.6 GDI- XL 2WD Dark Gun Metal tapicerka Premium, 1.7 CRDi Balack Pearl +Navi + Szklany Dach

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Opinia

Postautor: LUKI » 29 lis 2010, 11:14

No w końcu jakaś podpowiedź. Stukanie jest u mnie słyszalne cały czas i powoli zaczyna mnie drażnić. Nie byłem jeszcze w ASO ale Vin podany przes SOUL zgadza się z moim więc chyba czas na wizytę. Dam znać co i jak po.
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Opinia

Postautor: olin » 30 lis 2010, 16:46

Niestety musze dolaczyc sie do tego watku Mimo ze jezdze od wczoraj i ledwie 200km zrobilem jednak wyraźnie słyszę głuche stuki zawieszenia Fakt jak mowi Soul jak zrobię radio głośniej nie słychać Moj VIN tez łapie sie na przedział podany wcześniej choć mam wersje 2WD to jednak pointeresuje sie i podjade do serwisu Moze to rzeczywiście kwestia dokręcenia tych paru srób, mogą to być też tzw. "choroby wieku dziecięcego" W każdym razie testowka którą jeździelem przez 3 dni (2.0 diesel AWD automat 4,5 kkm) nie pamietam zebym słyszał cos takiego Takze ciekaw jestem finału sprawy Poza tym auto zajebiste ! :D
Ostatnio zmieniony 30 lis 2010, 16:51 przez olin, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap