Stuki w przednim zawieszeniu.

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: olin » 16 cze 2011, 14:56

Z tego co się dowiedziałem akcja dotyczy tylko silników 1.6 co do diesli to są wymiany łączników stabilizatora w 2.0 ale czy 1.7 to nie jestem pewien

wolwo
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 04 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: 1,7 CRDI M

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: wolwo » 16 cze 2011, 23:33

olin pisze:Z tego co się dowiedziałem akcja dotyczy tylko silników 1.6 co do diesli to są wymiany łączników stabilizatora w 2.0 ale czy 1.7 to nie jestem pewien

W 1.7 też wymieniają łączniki, wymienili mi tydzień temu przy okazji przeglądu serwisowego po 30 tys.

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: olin » 20 cze 2011, 14:35

Witam po raz ostatni w tym temacie mam nadzieję bo dziś amorki wymienione i w końcu CISZAAAAAAAAAAA!!!!!!!! [zlosnik2] [ura]

Daro35
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:55
Czym jeżdzę: 1,6 GDI techno orange

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Daro35 » 21 cze 2011, 14:12

To gratulacje:-) Jeszcze tylko pytanko - czy amorki są inne niż montowane fabrycznie?, bo Ja uzyskałem informację w serwisie, że w związku z stukami mają zmienić parametry techniczne

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: olin » 21 cze 2011, 14:31

aż tak to nie dopytywałem się wizualnie takie same bym powiedział ale skoro tak długo szukali odpowiednich wierze że się postarali w końcu na to też gwarancje dają

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: rouman01 » 21 cze 2011, 21:56

No, właśnie, a ja chcę mieć te "parametry techniczne"!
To znaczy podoba mi się to twarde zawieszenie.
Nie zamierzam nim jedździć po terenie, nawet nie mam napędu na 4 koła.

| tyłu może trochę trzęsie mi się na większych nierównościach klapa w bagażniku na koło zapasowe, z przodu cisza, choć to auto wybiera nierówności bardzo twardo, jak nieprzymierzając auta z wyższej półki.

No i to mi się podoba, chcę to dalej mieć!

Oczywiście mam przejechane dopiero 2,5kkm, ale jeżeli zacznie mi "tłuc" to nie chcę żadnych zmiękczaczy zawieszenia.

Pozdrawiam.

Daro35
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:55
Czym jeżdzę: 1,6 GDI techno orange

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Daro35 » 22 cze 2011, 00:50

Nam nie chodzi o "zmiękczanie" zawieszenia tylko o rozwiązanie problemu "stuków", jeżeli drogi kolego nie masz takiego problemu to z całym szacunkiem nie wiesz jak to jest i nie życzę Tobie tego doznać.

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Frugo » 24 cze 2011, 10:35

Olin a gdzie je wymieniłeś? u mnie powiedzieli, że mają być dopiero w połowie lipca, czekam na telefon, dzięki za info!

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Gregory6 » 30 cze 2011, 13:34

No to w końcu po pół roku oczekiwania amorki wymienione,Ciszaaaaa [ura] .Walczyłem z serwisem w którym kupiłem auto i cały czas mnie zbywali a to że jeszcze nie ma akcji serwisowej,a to że kia cały czas pracuje nad tymi stukami .W końcu pojechałem do innego serwisu i diagnoza była szybka - amortyzatory do wymiany ,zamówione i wymienione w ciągu czterech dni.Tak naprawdę to sam nie wiem co jest grane jedne serwisy wymieniają amorki a drugie cały czas czekają na decyzję KMP.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: morgun » 30 cze 2011, 13:42

Ja czekam na wymianę amortyzatorów od marca-kwietnia.
Dopiero ostatnio zadzwonili do mnie z serwisu i umówiłem się na wizytę w celu wymiany.
Więc pewno dobierali i testowali przez ten czas. Oby były dobre.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: RobaL » 30 cze 2011, 15:00

Gregory6 pisze:Tak naprawdę to sam nie wiem co jest grane jedne serwisy wymieniają amorki a drugie cały czas czekają na decyzję KMP.


A podejrzewam, ze jakbys pojechal do pierwszego lepszego serwisu w Niemczech to by Ci wymienili bez szemrania i od reki.

kuba-13
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:49
Czym jeżdzę: 1.6 M

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: kuba-13 » 01 lip 2011, 19:52

Witam Państwa. Stuki w zawieszeniu - to zdumiewające są już po 3kkm. Wiem - wczoraj zmieniłem łączniki stabilizatorów prawy przód i prawy tył. Sa zrobione z g...
Kuba 13

LUKI
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 09 paź 2010, 09:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: LUKI » 02 lip 2011, 11:33

Jestem po wymianie łączników i amortyzatorów i w końcu cisza... teraz walczą z nieotwierającym się bagażnikiem... masakra po prostu [angry]
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: RobaL » 03 lip 2011, 11:35

LUKI pisze:teraz walczą z nieotwierającym się bagażnikiem


Mnie tez sie ostatnio zacial. Ruszylem i nie zgazlo swiatelko wewnetrzne i pokazywalo nie domkniety bagaznik. Zatrzymalem sie, wysiadlem, ale nie dalo sie go w ogole otworzyc. Docisnalem go na sile, swiatelko zgaslo i pojechalem dalej. Potem juz sie normlanie otwieral. Sam nie wiem co ja takiego zrobilem. Mam nadzieje, ze to byl jednorazowy przpadek. A auto ma miesiac i 5tys. przebiegu.

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Wojok » 03 lip 2011, 18:29

Prawdopodobnie szwankuje elektromagnes zamka centralnego klapy . U mnie w polo było to samo , zamek się zepsuł i nawet w ASO VW nie dali rady go zrobić bo twierdzili ze jakaś wkładka do wymiany , jakiś pręcik i takie sra**e w banie żeby tylko kasy nabić . [zlolta] Ostatecznie zamek naprawił mi elektromechanik za kilka złoty [hihihi]
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony
Posty: 245
Rejestracja: 01 lis 2010, 23:22
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: wentyl » 03 lip 2011, 22:33

Jak wszystkim wymienią amortyzatory w 1.6 GDI to w końcu i ten wątek też ucichnie ;) A nawiązując do bagażnika, którego nie można otworzyć, to wydaje mi się, że akurat w tym przypadku mechanizm zamka działa tak jak powinien. Zaobserwowałem podobny objaw w moim aucie, ale nie uważam tego za usterkę. Rzecz się objawia w sytuacji, gdy źle jest domknięta klapa bagażnika. Trzeba raczej mocno trzepnąć klapą (nie tylko drzwiami) żeby się poprawnie zamknęła. Jeśli klapa jest niedomknięta, a ruszymy z prędkością powyżej 9km/h to zadziała zamek centralny. Wszystkie drzwi zostaną zaryglowane, łącznie z klapą. I z zewnątrz nie można ich otworzyć. Wysiąść z auta można jak np. ktoś się zatrzyma żeby domknąć klapę. Ale wówczas trzeba pamiętać o odblokowaniu zamka z przycisku lub z pilota. Samo podejście do klapy z pilotem w kieszeni to za mało. Tylko wtedy, gdy klapa jest poprawnie domknięta można ją otworzyć przy zamknietym zamku centralnym.
Kiedyś czarna kijanka, teraz czarny tuk tuk ;-)

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: morgun » 04 lip 2011, 18:47

Już po wymianie amortyzatorów.
W końcu cisza:)

Daro35
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:55
Czym jeżdzę: 1,6 GDI techno orange

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Daro35 » 04 lip 2011, 20:43

Dzisiaj otrzymałem telefon z serwisu, że jest akcja serwisowa i w piątek jadę wymienić amory:-)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: RobaL » 05 lip 2011, 15:42

Dzieki wentyl. Tak sie wlasnie domyslilem, ze to ja cos nie tak zrobilem. Pewnie gdybym wylaczyl silnik to by bylo OK. A ja wysiadlem na wlaczonym silniku i nie otworzylem zamkow, dlatego mi sie "zacielo" :D Ciagle nie moge sie przestawic do tego otwierania :/

Frugo
Uzależniony
Posty: 158
Rejestracja: 07 lis 2010, 14:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: Frugo » 13 lip 2011, 16:58

Jestem po wymianie amortyzatorów. I nareszcie jest cisza [ura]
Dopiero teraz poczułem, ze mam nowy samochód :D
Od dzisiaj jazda to prawdziwa przyjemność.

toa
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:15
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 Crdi L AWD

Re: Stuki w przednim zawieszeniu.

Postautor: toa » 18 lip 2011, 10:54

Ja po 8 tys musiałem wymieniać łączniki stabilizatorów. Do 7 tys było ok potem zaczeło walić - w serwisie wielkiego zdziwienia nie było - facet, który mnie obsługiwał mówił, że w niektórych modelach po 300 km wymieniali komplet :))
--
Jeżdzę niezbyt udanym Sportage III 2.0 CRDI AWD :(


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap