Zgrzytanie podczas hamowania

Wszystko co dotyczy zawieszenia. Najczęstsze awarie, opinie, porady.
Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Belor » 18 gru 2012, 10:07

Witam,

Przyszła zima i pojawił sie pierwszy problem:) Moze juz ktos mial podobny przypadek. Jak zahamuje samochodem i sie zatrzyma to jest taki odruch samochodu wsteczny. W tym momencie cos zgrzypi, jakby ocieranie gumy lub sruby w zawieszeniu, przod. To samo sie dzieje jak cofam i zahamuje. Nie wydaje mi sie to zbytnio normlanie tymardziej ze wczesniej tego nie bylo.

Jak ktos mial cos podobnego i wie co to mzoe byc bede wdzieczny za wskazowke

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
diddle 001
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2012, 21:16
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC AWD - L
Gadu Gadu: 11447893

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: diddle 001 » 19 gru 2012, 00:33

abs zgrzyta na sniegu. ;)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Zibi70 » 19 gru 2012, 12:47

Belor pisze:Witam,

Przyszła zima i pojawił sie pierwszy problem:) Moze juz ktos mial podobny przypadek. Jak zahamuje samochodem i sie zatrzyma to jest taki odruch samochodu wsteczny. W tym momencie cos zgrzypi, jakby ocieranie gumy lub sruby w zawieszeniu, przod. To samo sie dzieje jak cofam i zahamuje. Nie wydaje mi sie to zbytnio normlanie tymardziej ze wczesniej tego nie bylo.

Jak ktos mial cos podobnego i wie co to mzoe byc bede wdzieczny za wskazowke

Pozdrawiam

Masz na mysli moment przy samym końcu hamowania, kiedy samochód już stoi i następuje "odprężenie" amortyzatorów?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Belor » 23 gru 2012, 16:06

Tak, właśnie to jest ten moment. Samochód się zatrzymuje, prędkość = 0 :), nadwozie lekko się zazwyczaj cofa i wtedy zgrzyt. Co ciekawe pojechałem do serwisu, gość mnie nieźle wkurzył nie patrząc nawet na samochód, stwierdzając ze jest zima i tak to jest :]. Pojechałem więc do pracy, postawiłem samochód wróciłem i już przestało zgrzytać. Do dziś dźwięk ucichł. Zatem poczekam aż powróci lub nie. Być może sól lub piasek gdzieś się dostał i gumy zaczęły zgrzytać lub pierwsza zima i zawieszenie musiało się zahartować :].

Pozdrawiam

:)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Zibi70 » 24 gru 2012, 00:48

Powiem Ci tak - w zasadzie sobie odpowiedziałeś na pytanie co zgrzyta :) Jeśli poprawi Ci to humor, to u mnie też się to zdarza, i to nie jest kwestia wyłącznie KS.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Belor » 28 gru 2012, 23:00

Wiesz, mialem kilka samochodow starszych o wiele I nie zgrzytalo czy Lato czy zima, wiec troche mnie to zaskoczylo. Ale jezeli to sporadyczne to chyba przezyje. :)

Apropos jak z odpalaniem jest u Ciebie strartuje na tzw. dotyk? Bo u mnie od nowosci niezaleznie od temperatury po nocnym postoju trwa to okolo sekundy...a mogloby krocej.

Pozdr

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Zibi70 » 29 gru 2012, 00:37

Ostatnio się przysłuchałem tym "zgrzytom" - nie powiedziałbym o tym zgrzyt bo to delikatniejszy dźwięk - coś jakby gumą o gumę. Wydaje mi się, że u mnie to słychać z tyłu - przynajmniej ostatnio tak usłyszałem.

Startuje w podobnym czasie - niecała sekunda. Mamy tu wtrysk bezpośredni i trochę innych gadżetów elektronicznych odpowiedzialnych za pracę silnika. Chwilę zapewne musi więc potrwać zanim pompa zacznie podawać paliwo i z odpowiednim ciśnieniem zostanie ono podane do cylindrów.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Belor » 30 gru 2012, 21:06

Dokladnie odglos jakby guma o gume. Czyli wszystko w normie :) A jaki plyn chlodniczy polecacie na uzupelnienie?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Zibi70 » 30 gru 2012, 21:56

Na temat płynu jest cały wątek - http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=6&t=606&hilit=p%C5%82yn#p5481
Ja wlałem PRESTONE'a Obrazek
U mnie brakowało 0,5 l.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Belor » 03 sty 2013, 00:06

Dzieki!

U mnie tez brakowalo 0,5l ale tak bylo od nowosci. Teraz jest full :).

Watek wyczerpany I mozna go zamknac

Pozdrawiam

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: wierzbusie » 04 sty 2013, 20:03

Belor pisze:Witam,

Przyszła zima i pojawił sie pierwszy problem:) Moze juz ktos mial podobny przypadek. Jak zahamuje samochodem i sie zatrzyma to jest taki odruch samochodu wsteczny. W tym momencie cos zgrzypi, jakby ocieranie gumy lub sruby w zawieszeniu, przod. To samo sie dzieje jak cofam i zahamuje. Nie wydaje mi sie to zbytnio normlanie tymardziej ze wczesniej tego nie bylo.

Jak ktos mial cos podobnego i wie co to mzoe byc bede wdzieczny za wskazowke

Pozdrawiam


Witam, też tak mam czasami w moim Sportku, ale się nie przejmuje tym, bo jak jeździłem testowym (1,7 Diesel) to też tak miał.
Pozdrawiam
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: marcinK » 13 mar 2013, 23:26

Dzisiaj u mnie zaczęło "zgrzytać". Jak tam Belor - przestało u Ciebie czy się przyzwyczaiłeś?
Odebrana po 178 dniach:)

Belor
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2011, 22:31
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL Black Pearl

Re: Zgrzytanie podczas hamowania

Postautor: Belor » 15 mar 2013, 00:09

U mnie zgrzyta przy temperaturze -4 do +2 :) zobaczymy jezeli bedzie w lecie zgrzytac to oddam do serwisu. Narazie nic nie slychac, idzie wiosna ale byc moze jest to generalny problem i powinni to naprawiac, wymieniac bo jeszcze z takim czyms nigdy sie nie spotkalem nawet w 14 letnim opelku. we will see...


Wróć do „ZAWIESZENIE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap