Ślady rdzy na chromach?

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Ślady rdzy na chromach?

Postautor: jerry » 30 cze 2011, 08:36

Niedawno po wyjeździe z myjni zobaczyłem, że na chromowanych listwach pod oknami pojawiły się delikatne rude plamki. Z początku myślałem, że to może niedomyty bród. Jednak gdy ręcznie próbowałem wytrzeć papierowym ręcznikiem okazało się, że to siedzi głęboko i wygląda na rdzę. Czy u Was też się pojawiły takie wykwity?
Jak radzicie jechać z tym do serwisu, czy samemu próbować to jakoś czyścić i zabezpieczyć?
Podejrzewam, że serwis nie będzie skory do wymiany tych elementów, więc sami będą coś z tym kombinować.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Ślady rdzy na chromach?

Postautor: soul » 30 cze 2011, 08:43

W soul-u rdzewieją chromowane atrapy i wymieniają je bez gadania.
Obrazek

ksiuta
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:28
Czym jeżdzę: rover

Re: Ślady rdzy na chromach?

Postautor: ksiuta » 30 cze 2011, 20:28

Uważam że rdza w ganc nowym aucie za 80 000 zł polskich to świetny pomysł marketingowy.Inne auta nie rdzewieją nawet po kilkunastu latach.Wieje nudą na kilometr.A tu taki koreański hepening.Cool.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Ślady rdzy na chromach?

Postautor: soul » 30 cze 2011, 20:58

ksiuta- napisze to tylko raz:
skończ z kasztanieniem jak nie masz nic konstruktywnego do napisania to nie pisz.
Poziom Twoich wypowiedzi zaczyna mnie drażnić.
Uzupełnij profil.
Obrazek

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Ślady rdzy na chromach?

Postautor: Wojok » 01 lip 2011, 19:49

Jerry , spróbuj szmatkę nasączyć lekko WD40 i przeczyść . Jeżeli jest to lekki nalot to powinno zejść , a jak nie zejdzie albo będzie nadal rdza wychodzić to wal do serwisu z reklamacją .
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Ślady rdzy na chromach?

Postautor: recento » 02 lip 2011, 00:30

a jak nie zejdzie to pomaluj minią, a potem srebrzanką będzie jak nowe :lol:

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Ślady rdzy na chromach?

Postautor: jerry » 02 lip 2011, 12:20

Dzięki wszystkim za porady.
Byłem dziś w serwisie. Według nich to nie rdza tylko tylko sok z drzew. Tu odetchnąłem z ulgą. Na dowód pracownik serwisu przyniósł pastę polerską i przetarł delikatnie w jednym miejscu. Wszystko zeszło!
Podziękowałem i zaraz pojechałem do Norauto gdzie kupiłem taką pastę do chromów i po 10 minutach listwy wyglądały jak nowe.
Dziwna sytuacja na innych chromowanych elementach nie było takich przebarwień i chyba to mnie zmyliło z tą rdzą.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

jaguarro
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2010, 20:40
Czym jeżdzę: CZARNY SPORTEK III 1.6 GDI L

Re: Ślady rdzy na chromach?

Postautor: jaguarro » 01 mar 2012, 21:46

Obawiam się, że w moim przypadku nie jest tak różowo... Na wszystkich klamkach po pierwszym miesiącu zimy pojawił się rdzawy nalot. Wyczyściłem je pastą do chromów i z daleka wyglądały OK. Po kolejnym miesiącu delikatny nalot znowu zawitał. Czyszczenie daje krótkotrwały efekt. Najgorzej jest z klamką przednich drzwi pasażera, pod powierzchnią chromu pojawiły się pęcherzyki a klamka po kontakcie z solą drogową przyjmuje zielonkawą barwę.
Czy ktoś z Was miał podobny problem i składał już reklamację w serwisie? Wymieniają bez szemrania czy robią problemy?


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap