Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: color1 » 31 maja 2011, 23:59

Mam budę w kolorze D5U, już jakiś czas temu zauważyłem (przy pełnym słońcu), że odcień lakieru na przednim zderzaku nieznacznie różni się od reszty - czy ktoś kto ma ten sam kolor nadwozia też to może zauważył ?
A może przyczyna jest bardziej trywialna i w salonie sprzedano mi auto z lakierowanym zderzakiem (co oznaczałoby że auto mogło mieć jakaś przygodę w transporcie, co zostało zatajone ) ? Co ew. w takiej sytuacji zrobić ?
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: kasia_mm » 01 cze 2011, 00:02

Podjedz do pierwszej lepszej stacji diagnostycznej i niech Ci machną blachę tym urządzonkiem do mierzenia grubosci metalu i lakieru - zobaczysz czy byla bita / wymieniana ta blacha... Chyba w ASO tez to powinni miec. Gdzie odbierales w W-wie?

andrzej6411
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2011, 23:58
Czym jeżdzę: nissan 350z

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: andrzej6411 » 01 cze 2011, 00:11

W przypadku zderzaka taki pomiar jest niemozliwy, ale to mozna stwierdzić w inny sposób.
Niestety, serwisy często postępują w ten sposób.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: kasia_mm » 01 cze 2011, 00:12

Andrzej ale to urzadzenie mierzy grubość lakieru - ja rozumiem ze na zderzaku jest inna grubość - ale jesli byl malowany od nowa to chyba powinna byc roznica miedzy gruboscia tego malowania a np tylnym zderzakiem?

andrzej6411
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2011, 23:58
Czym jeżdzę: nissan 350z

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: andrzej6411 » 01 cze 2011, 00:16

Grubość lakieru mierzona jest na elementach wykonanych z blachy, lub aluminium, z tego co wiem na plastikowym zderzaku można to zrobić tylko organoleptycznie.

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: color1 » 01 cze 2011, 00:50

No właśnie, zderzak nie jest z blachy... Jak myślicie czy wystosować oficjalne pismo do salonu z zapytaniem czy w momencie sprzedaży auto było bez ukrytych wad ? Co generalnie zrobić z tym fantem ?

P/S Auto odbierane w AS Motors w Nadarzynie.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: saber » 01 cze 2011, 01:10

Warto zasięgnąć opinii dobrego lakiernika / blacharza. Miałem podobną sytuację w nowej Ibizie (kolor srebrny metalik - jak się okazało, wszystko było OK, po prostu lakier inaczej "zachowywał się" na zderzaku, który był z tworzywa - tak było na początku jak samochód był nowy - po jakimś czasie nie widziałem już różnicy :)

Nie zmienia to faktu, że warto wziąć pod lupę ten zderzak - równie dobrze mogła być tylko obryska i cały zderzak poszedł do lakierowania. Nawet jeśli to "tylko" to zatajenie takiej informacji przed Klientem pachnie paragrafem lub co najmniej Turbo Kamerą [zlolta]

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: color1 » 01 cze 2011, 02:38

No wiadomo że nie był walnięty, raczej stawiam na obryskę jeśli już... choć też myślałem, że lakier może inaczej zachowywać się na plastikowym podłożu i po prostu tak ma - ale dla mnie bardziej istotna jest zasada i postępowanie salonu, bo jeśli coś się działo to faktycznie [zlolta]

Prośba, przypatrzcie się swoim kijankom (D5U i Techno Orange i inne) czy nie ma różnicy w odcieniu lakieru na przednim zderzaku?
Bo nawet patrząc na katalogowe zdjęcia wygląda jakby ta różnica była.

kilka linków dla przykładu (na każdym lakier jest minimalnie jaśniejszy):

http://s1.blomedia.pl/autokult.pl/image ... tage-5.jpg
http://www.autocentrum.pl/galerie/kia-s ... -024/duze/
http://www.autocentrum.pl/galerie/kia-s ... -001/duze/
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: soul » 01 cze 2011, 08:17

To normalne.
Lakier na zderzaku z tworzywa inaczej się układa i inaczej on odbija światło.
Tez tak mam.
Obrazek

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Różnica w odciuniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: Zajonc » 01 cze 2011, 09:29

saber pisze: Nawet jeśli to "tylko" to zatajenie takiej informacji przed Klientem pachnie paragrafem lub co najmniej Turbo Kamerą [zlolta]


ludzie... czy wy przypadkiem nie popadacie w paranoję?? paragrafy? turbo kamera? bo odcień na zderzaku trochę inny w pełnym słońcu?? normalna sprawa, przecież ten element nie jest malowany razem z całym samochodem, idealnie taki sam odcień na oddzielnie malowanych elementach jest trudno uzyskać a nawet można stwierdzić że jest to nie możliwe, trochę inny kąt padania farby przy malowaniu i już będzie różnica...
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: saber » 01 cze 2011, 09:53

zajonc - jeśli dobrze przeczytałeś to co napisałem, to raczej uspokajam, bo jak wspomniałem, miałem podobnie i to naturalna sprawa. Niestety przypadki uszkodzeń samochodów w drodze z fabryki do salonu się zdarzają, podobnie jak przypadki zatajania takich informacji przez dealerów. A co do turbokamery - nie dalej jak wczoraj był reportaż, o kobiecie która kupiła Peugeota 306, używanego co prawda ale bezpośrednio od dealera w ramach programu "używany-gwarantowany", który po kilku dniach od zakupu okazał się samochodem powypadkowym i to jeszcze źle naprawionym, o czym dealer jakoś nie poinformował Klientki - to nie jest przesada ??

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: eathan » 01 cze 2011, 09:55

Z tego co ja wiem to odcień na zderzaku zawsze się różni od reszty samochodu. Kwestia podłoża i tyle.
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: bartdobr » 01 cze 2011, 14:20

i nie tylko w autach kii :)
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: color1 » 01 cze 2011, 14:48

eathan pisze:Z tego co ja wiem to odcień na zderzaku zawsze się różni od reszty samochodu. Kwestia podłoża i tyle.


No jeśli tak jest to spoko... chodziło mi tylko o potwierdzenie jak jest u innych :)
Tak czy inaczej różnica w odcieniu jest na tyle widoczna że może budzić podejrzenia...
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: Zajonc » 01 cze 2011, 18:20

saber pisze:co do turbokamery - nie dalej jak wczoraj był reportaż, o kobiecie która kupiła Peugeota 306, używanego co prawda ale bezpośrednio od dealera w ramach programu "używany-gwarantowany", który po kilku dniach od zakupu okazał się samochodem powypadkowym i to jeszcze źle naprawionym, o czym dealer jakoś nie poinformował Klientki - to nie jest przesada ??


ale to zgoła inna sytuacja... co tu porównywać samochód używany powypadkowy do nowego z ewentualnie lakierowanym ponownie zderzakiem... w pierwszym przypadku sprawa bezpieczeństwa, w drugim jedynie estetyki... bardzo dobrze że jest taki program ale nie popadajmy w skrajności, szczególnie wiedząc że obecne media za wszelką cenę szukają sensacji (zazwyczaj tam gdzie jej nie ma)
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

kuzino
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:40
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 4WD czarny + AW8
Lokalizacja: Zabrze

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: kuzino » 08 lip 2011, 10:13

a u mnie pojawiło się złuszczenie lakieru na zderzaku tylnym,z lewej strony, na łączeniu zderzaka i błotnika. byłem to zgłosić w serwisie gdzie po dokonaniu oględzin zakwalifikowano zderzak do malowania. wszystko fajnie, tylko że to samochód za ponad 100k zł. i po 4 miesiącach użytkowania wychodzi taki kwiatek. czy uważacie że malowanie zderzaka w nowym samochodzie jest prawidłowe czy mam się domagać nowej części, fabrycznie lakierowanej ? na moje pytanie "kto" będzie lakierował, uzyskałem odpowiedź że salon ma swoją lakiernię jak i również posiłkują się podwykonawcą. dodam że mam nienajlepsze doświadczenia z usługą lakierowania samochodu , ale dotyczyło to VW. proszę o poradę

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: kasia_mm » 08 lip 2011, 14:45

no ładnie... tez mam czarną, też 4 miesięczną... dzis myłam ją osobiście i odpukać nic nie ma ale po doswiadczeniach z łuszczącym się czerwonym Ceed'em aż zadrżałam jak przeczytałam co napisałeś... :(

ja bym chyba żądała wymiany tego zderzaka, aczkolwiek jak znam (niestety) KIA od tej strony to możesz sobie żądać.... koszmar:(

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Różnica w odcieniu lakieru na zderzaku ?

Postautor: kijaS » 08 lip 2011, 15:04

Nawet jeśli wywalczysz wymianę zderzaka (choć przecież uszkodzony nie jest), to zapewne serwis dostanie czarny, przeznaczony do lakierowania. A jeśli nie to i tak nikt Ci nie zarzuci naprawy lakierniczej przy odsprzedaży, bo na plastiku próbniki nie działają (przynajmniej te prostsze)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap