Problem z drzwiami SPORTAGE

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
PRZEMO79
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2011, 00:42
Czym jeżdzę: KIA Sportage III
XL
Black
2.0 16V

Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: PRZEMO79 » 25 mar 2011, 11:18

Witam, mam pytanie czy u Was też występuje taki problem z tylnymi drzewiami że trzeba mocno walnąc żeby się zamknęły na 2 blokady - czyli normalnie. Bo ja musze zdrowo walnąć żeby sie całkiem zamknęły a nie do połowy.
Czy to kwalifikuje się na podregulowanie przez serwis czy może wystarczy pstryknąć zamki WD40 ?

Prosze o pomoc i Wasze opninie na temat zamykania się tylnych drzwi - z przednimi nie mam problemu zamykają sie lekko.

Pozdrawiam.
Przemek

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: Meduzes » 25 mar 2011, 12:16

temat niedomykania się drzwi był już omawiany ... podobno kwestia szczelności ;) ale mogę zagwarantować że pod kilku miesięcznej jeździe tym autkiem nie będziesz już miał problemów w tej kwestii ;)

użyj funkcji szukaj żeby znaleźć więcej na ten temat ;)
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

rojekc
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2012, 11:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 Crdi automat

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: rojekc » 16 maja 2012, 11:07

Witam.
Norma u mnie minęło po pół roku.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: marcinK » 16 maja 2012, 11:35

U mnie z kolei przód ciężko się zamyka (szczególnie kierowcy). Czy też zaczyna działać po pół roku :)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: kasia_mm » 16 maja 2012, 13:18

Z mojego doświadczenia - nie mija. Jak się ja i moja rodzina nauczyła jak trzasnąc zeby się zamknęły - jest ok. Jak tylko kogoś obcego wiozę - nie ma bata, żeby drzwi się zamknęły, zawsze trzeba je wtedy domykać:(

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: marcinK » 16 maja 2012, 14:02

Czyli przy okazji wizyty w ASO trzeba reklamować, ktoś to robił i czy zaradzili? Bo nie chcę, żeby grzebali jak i tak nic nie pomoże bo może "ten typ tak ma".
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: michal55yh » 16 maja 2012, 15:13

Tylne lewe drzwi mi się ciężko zamykały, trzeba było mocno trzasnąć. Jak byłem w ASO zgłosiłem to. Najpierw mówili, że KMP oświadczyła, że w aucie podczas zamykania drzwi robi się duże ciśnienie dlatego nie chcą się zamknąć (tylko jedne drzwi?), ale i tak powiedziałem, żeby zobaczyli to. Coś podregulowali i drzwi zamykają się jak każde inne, czyli w miarę dobrze.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: kasia_mm » 16 maja 2012, 19:26

Mi Pan w ASO powiedział też jakieś banialuki o ciśnieniu i najlepiej zrobię jak będe zamykała/otwierała drzwi z otwartym którymkolwiek oknem (ciekawa opcja na zimę lub deszcz i kiedy się idzie do domu) - to wtedy ciśnienia niby nie ma i domykają się ... zabiłam go śmiechem i powiedziałam, że na przeglądzie przy 30tys (mam 21) niech się szykuje to naprawiać bo ciśnienie to może sobie kawą podnosić.... Początkowo chciałam sama psikach WD40 etc - ale w końcu doszłam do wniosku, że nie po to płacę kupę kasy za auto, za przeglądy, żeby teraz za nich coś robić i jeszcze się narażać na uwagi o stracie na coś gwarancji bo była ingerencja spoza ASO.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Problem z drzwiami SPORTAGE

Postautor: Zibi70 » 16 maja 2012, 20:15

Z WD40 nie należy przesadzać - ma właściwości żrące (choć oczywiście nie jest tak agresywny jak kwas). Diabli jednak wiedzą jak na dłuższą metę będzie znosił go lakier i gumy. Jeśli już lepiej używać oleju silikonowego (można kupić w spray'u lub dozowniku). Silikon przy okazji konserwuje gumy i jest obojętny dla lakieru.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap