Konserwacja podwozia - warsztaty Częstochowa

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Rob39
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2019, 22:00
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 DOHC 16V 2WD 2007 + LPG
Lokalizacja: Częstochowa

Konserwacja podwozia - warsztaty Częstochowa

Postautor: Rob39 » 07 wrz 2019, 15:20

Witam. Jak w tytule. Chciałbym jeszcze przed zimą zabezpieczyć podwozie: profile zamknięte, podłoga, otwory technologiczne maska, drzwi itp. Macie jakiś sprawdzony warsztat w tym temacie w Cz-wie i okolicach? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1748
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Konserwacja podwozia - warsztaty Częstochowa

Postautor: diselboy » 07 wrz 2019, 21:06

ja polecam jak masz gdzie i czym zrobić samemu, jesteś wtedy pewien, że to zrobiono jak należy.
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

Prestige
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 22 cze 2020, 20:31
Czym jeżdzę: KIA Sportage I 2.0 4WD

Re: Konserwacja podwozia - warsztaty Częstochowa

Postautor: Prestige » 13 mar 2022, 22:27

Ja odkopię temat, przymierzam się do konserwacji ramy w KIA I, ramam nie jest pognita ale sporo jest nalotu a takiej rdzy warstwowej. Chciałem sie tego pozbyć i pomalować ją INTERPLUS 256, podobno to super środek, mój kolega pokazywał mi pomalowany profil od hali pordzewiały i ta powłoka jest mega twarda i solidna. KIA nie widziała blacharza dlatego myślę że dałby radę sobie z tą rudą :-) Pytanie tylko czy to dobry środek i jak najlepiej to wykonać. Patrzyłem firmy ale to 5k w górę a mniej dałem z samochód dlatego w wolnym czasie chciałbym się tym zająć bo remontwałem już parę rzeczy i malowałem z dobrym skutkiem więc i z tym dałbym sobie radę :-) Myślałem właśnie nad tym środkiem bo na pewno do gołego rudej nie uda mi się jej wygonić a r-stop i na to podkład epoksydowy ma różne opinie. KIA nie będzie widziała błota itp bo kupiłem ją głównie do wożenia towaru albo jakiś wycieczek więc co jakiś bym zerkał czy tam nic się nie dzieje i w razie czego reagował.

Radek434
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:39
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 T-GDI - 2021
Było Sportage 1.6 GDI -2014
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Konserwacja podwozia - warsztaty Częstochowa

Postautor: Radek434 » 12 lip 2022, 20:44

Rzuciłem okiem na ten produkt, wygląda OK, szczególnie że to podkład epoksydowy.
Wyczyść wszystko, jak najlepiej, bo wiadomo, że punkty zostaną, dał bym ten epoksyd,
Choć kiedyś stosowałem na punkty po rdzy, podkład reaktywny, ale epoksyd będzie Ok. Na to rzuciłbym typowego baranka, konserwacja profili zamkniętych i będzie jeszcze jeździł...
Radek


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap