O wyższości świąt...

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

O wyższości świąt...

Postautor: kijaS » 30 sty 2011, 16:43

Chciałbym dowiedzieć się jaki kolor polecacie do nowego Sportage'a? :chytry:
Słyszałem, że najładniejszy jest biały, ale tu na forum spotkałem się też z opinią, że jednak powinien być czarny. Dużo osób ma też orange'owy i nie wiem dlaczego taki wzięli, skoro wiadomo, że biały najładniejszy. Albo czarny... :twisted:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: O wyższości świąt...

Postautor: miloslupsk » 30 sty 2011, 16:58

Całe szczęście, że wszyscy nie wybieramy jednakowego koloru bo na drogach było by czarno-biało [hihihi]

P.S: Mnie najbardziej urzekł biały. Czarny mogłem brać od ręki lecz wolałem poczekać :D

m75
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:25
Czym jeżdzę: NOWY KIA SPORTAGE 1,6 GDI-M-ka

Re: O wyższości świąt...

Postautor: m75 » 30 sty 2011, 17:21

Chyba nieco prowokacyjnie zadałeś to pytanie?!Kolor to rzecz naszego gustu.Są kolory które potrafią zepsuć ogólne wrażenie samochodu i są kolory które pomimo nieciekawej sylwetki potrafią nadać sylwetce samochodu to coś .Każdy z nas ma zakodowane że w życiu nie kupiłby samochodu w kolorach a,b,c, a ma słabość do x,y,z.Tak jest i z kolorystyką naszych Sportków jest kilka kolorów które pięknie podkreślają jego sylwetkę budząc ogólny podziw i lekką zazdrość.Ale są niestety kolory {jest ich na szczęście mało} które absolutnie nie pasują do tego samochodu !Byłem świadkiem oto takiego zdarzenia w salonie.Na placu stał Sportage w kolorze "a" para zainteresowana tym modelem oglądała go bez specjalnego entuzjazmu ,po wejściu do salonu zobaczyła Sportka w kolorze "x" doznali olśnienia mówiąc do mnie :wie pan to tak jakbyśmy oglądali dwa różne samochody!Grzecznie odpowiedziałem że to część prawdy bo ktoś inny może doznać podobnych wrażeń po zobaczeniu Sportka w kolorze "a".Czy warto więc prowadzić ten nierozstrzygalny spór?

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: O wyższości świąt...

Postautor: aBARTh » 30 sty 2011, 19:21

Temat rzeka. Wszystko zależy od Twoich preferencji i gustu. Ja w życiu bym nie kupił srebrnego Sportage, bo żaden srebrny samochód mi się nie podoba. Uważam ten kolor za totalne bezguście. Ale są osoby co kochają srebrny i nie mówie, że myślą źle. Czarny fajny, ale optycznie pomniejsza samochód, pozatym utrzymanie w czystości PORAŻKA. Bardzo ładny jest Sand Track ( brąz ) albo np. Phenix SIlver lub Sirius Silver (oliwkowaty i szampański). Ja osobiście mam pomarańczkę Techno, bo jestem osobą młodą i ludzie wyraziste kolory. Choć nie powiem, wolałbym żeby nasz pomarańcz był bardziej w deseń Electric Orange z Focusa II ST. Jeśli chcesz być oryginalny kup niebieski Byte Blue, niesłyszałem żeby wogóle ktoś go zamówił, ani nie widziałem go na żywo. Sportage w tym kolorku może wyglądać równie fajnie jak Kuga w niebieskim Vision.

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: O wyższości świąt...

Postautor: sabb » 30 sty 2011, 19:52

ja mam czarny i wolałbym aby było czarnych jask najmniej bo wtedy sie wyrózniam [hihihi]

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: O wyższości świąt...

Postautor: Orion66 » 30 sty 2011, 21:26

Ja biorę biały. Widziałem naocznie różne kolory Sportage ale w białym po prostu nas powaliła.
Poza tym zwróćcie uwagę na to jak teraz wiele samochodów w reklamach jest pokazywanych w białym odzieniu. Spece od marketingu wiedzą co robią. Biały rulezz. Czarny też. Właściwie te 2 kolory to jedyne słuszne kolory dla takiego samochodu.
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: O wyższości świąt...

Postautor: bartdobr » 31 sty 2011, 10:27

Mi podoba się biały ale z elementami chromu (L,XL) i taki wybrałem, choć wolałbym biel perłową a nie akrylową. Natomiast lakiery metalizowane są piękne w słoneczną pogodę. Brudne auto na placu przed salonem nigdy nie zrobi takiego wrażenia jak wypucowany czyścioch :)
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: O wyższości świąt...

Postautor: sabb » 31 sty 2011, 10:44

ja zauważyłem ze jak umyje auto to zaraz pada deszcz albo odwilż [angry]

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: O wyższości świąt...

Postautor: makuwa21 » 31 sty 2011, 17:07

Hej.
Proszę nie myj autka choć przez parę dni... :rotfl2:

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: O wyższości świąt...

Postautor: kijaS » 03 lut 2011, 19:03

Tak, żeby odświeżyć temat: dzisiaj na hajłeju pomiędzy Gliwicami a Bolesławcem naliczyłem siedem lorek wiozących, w stronę Germanii, Sportki i trzy co zapodawały z ix'ami. Na każdej mykało po siedem funkiel nowych, nie śmiganych wozików. I na każdej :!: były trzy albo cztery mobilki barwy białej. U nas chyba te proporcje nie są tak zachwiane, jak tam. [zdziwko] Po prostu białe [hihihi] szaleństwo
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: O wyższości świąt...

Postautor: Mariusz W » 03 lut 2011, 19:15

Hehe "przefoliować "na biały zawsze można żeby być trendy jak się znudzi to zmienić na kolejny kolor i zawsze można wrócić do oryginału choć to droga imprezka :( całe autko ok 4000 PLN :( Widziałem taką imprezkę w salonie Hondy mieli czarną CRV "przefoliowaną " na biało !! całkiem nieźle to wyglądało ale ta cena usługi ....
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: O wyższości świąt...

Postautor: miloslupsk » 03 lut 2011, 20:09

To prawda. U nas po mieście lata "przefoliowana" na biało nowa S klasa. Prezentuje się pięknie ! Co do kolorów to ostatnio miałem okazję przyjrzeć się czarnej kijance XL. Możecie mnie zabić ale :


Te dodatki chromowane cisną taką wsią, że z Pomorskiego na Śląsk aż zawiewa. Totalnie nie pasują do Sportage. Oczywiście to moje zdanie. Sorry ale takie rzeczy to modne były na autach lat 90-tych lub produkowanych na rynek amerykański by usatysfakcjonować dobrze w nich odbijające się facjaty czarnoskórych pseudo gangsterów. Moje cabrio z 92 roku ma takowy bajer dookoła szyby :D Dzisiaj niestety, w przypadku Sportage to totalny kicz. Spójrzmy na BMW ( tu przykład X6 - bo mam z tym autem do czynienia ). Za to aby nie mieć chromów, które są w najbiedniejszej wersji aut ich produkcji, trzeba sporo więcej zapłacić. Otrzymujemy wersję tzw : Shadow Line, która jest tą z najwyższej póły, Wygląda bosko. W tym właśnie kierunku powinna pójść KIA sprzedając najwyższy model Sportage. A teraz:


Możecie mnie linczować lecz zdania nie zmienię i wciąż będę uważał, że te chromy to obciach. Powinny być w kolorze nadwozia (nie marząc już o tym, Że podobnie jak w BMW mogły by mieć piękne cienie co podkreśla linię auta i w słońcu daje niesamowite refleksy )

Oczywiście nie bierzcie tego do siebie, Nie myślę aby ktoś kupił XL lub L sugerując się chromowanymi dodatkami :w łeb:

P.S: Chromy jedynie w Sportage dla kobiet [rotfl1] Zawsze można się umalować przed wyjściem z auta w lusterku wewnętrznym oraz tuż przed wsiadaniem - w chromowanej listwie [zlosnik2]

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: O wyższości świąt...

Postautor: Gregory6 » 03 lut 2011, 21:39

Też bym tak napisał jak bym miał wersję M.
1.6 GDI wersja L Czarna perła

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: O wyższości świąt...

Postautor: miloslupsk » 03 lut 2011, 22:10

No to mi pojechałeś. [rotfl1] :rotfl: Jakbym potrzebował mieć XL to bym ją miał. Wybór wersji nie miał podłoża finansowego. Dlaczego wziąłem M ? Bo uznałem, że S to trochę dla mnie za mało a M miało wszystko czego potrzebuję. Raczej nie należę do typów z grupy - full opcja w kredycie - byle sąsiedzi widzieli :oczko: Wyraziłem swoje zdanie bo od tego jest forum. Twoje docinki są zbędne, totalnie nietrafione oraz wnoszą do tematu tyle co nic. Poza tym nie jestem osobą kłótliwą więc udam, że nie chciałeś być zgryźliwy i wszystko będzie [zlosnikok]

PS: Aby było jasne - pięknie by wyglądały chromowane felgi. Cała reszta dodatków - poprostu mi się nie podoba ( np te chromowane klamki - klimat jak z Golfa 1 na VW Mani lub mojego 20 -letniego Audi :D )

Proszę nie bierzcie tego do siebie - każdy ma inny gust a co za tym idzie to co podoba się mnie, nie musi podobać się komu innemu i na odwrót. Wyraziłem jedynie swoją opinię, z którą jedni się zgodzą a drudzy zareagują odwrotnie. Nikogo nie chcę ani nie chciałem obrazić

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: O wyższości świąt...

Postautor: Meduzes » 04 lut 2011, 10:48

nie zgodzę się z tobą miloslupsk :!: jak dla mnie te chromy wyglądają bardzo dojrzale i podkreślają linie nadwozia naszego autka :) .... a może odnosisz takie wrażenie bo to KIA (samochód klasy sporo niższej niż BMW X6) więc nie zasługuje na chromy ??... całe szczęście po to jest kilka rodzai wyposażenia żeby każdy dobrał coś dla siebie :) ja tam nie będę zgryźliwy bo każdy człowiek ma inny gust :twisted:
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: O wyższości świąt...

Postautor: miloslupsk » 04 lut 2011, 12:01

Faktycznie porównywanie Sportage do X6 jest nieco słabe :w łeb: Mój błąd. Nie o to jednak chodziło tak do końca. Bardziej miałem na myśli politykę sprzedaży obu tych firm. Całe szczęście, że wszyscy mamy inny gust [hihihi] Dzięki temu na drogach nie ma monotonii. Meduzes - wcale nie jesteś zgryźliwy :lol: Wręcz odwrotnie - to była konstruktywna wypowiedź [zlosnikok]

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: O wyższości świąt...

Postautor: excile » 04 lut 2011, 12:57

a ja tu kolegę poratuję. Mi tez te chromy się nie podobają. eMka rulez ;)
PS
przed zakupem nawet nie wiedziałem ze M nie ma chromów :lol:
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: O wyższości świąt...

Postautor: aBARTh » 04 lut 2011, 14:02

Ja podobnie jak koledzy powyżej uważam, że te "chromy", bo z prawdziwym chromem to ma nie wiele wspólnego wyglądają tandetnie. To ma niby podnieść prestiż samochodu, ale jak ktoś już zauważył w BMW i Audi najdroższe odmiany mają tzw. "Shadow lub Black line".

Ja jak odbierałem mojego Sportka byłem w 7 niebie jak sie okazało, że mam te satynowane wykończenia zamiast "chromów". Do dnia odbioru byłem przekonany, że "M'ka" ma te "chromowe" wykończenie i w zasadzie pogodziłem się z tym faktem, a tu takie zaskoczenie ( na plus oczywiście ).

Oczywiście nie obrażając nikogo z wersjami L i XL :bigok:

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: O wyższości świąt...

Postautor: bartdobr » 04 lut 2011, 14:48

A ja dodam, że jeszcze tandetnie wygląda ten sznureczek ledów, trochę takim agro-tuningiem zalatuje :los2:
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: O wyższości świąt...

Postautor: Meduzes » 04 lut 2011, 15:39

a kamera cofania ?! bleeee .... jak oni w ogóle śmieli do tego auta to wkładać ....
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: O wyższości świąt...

Postautor: Mariusz W » 04 lut 2011, 15:54

Szanowni koledzy spod znaku "S" i "M" nie ładnie jest krytykować gustów innych kolegów i koleżanek , którzy posiadają lub zamówili wersje bogatsze "L" i "XL". Jak zauważyliście każdy ma inny gust ,a ogustach się nie dyskutuje. Wybrałem wersję "L" świadomie nie tylko ze względu na dodatki chromowane , które bardzo mi się podobają ,a występują w większości aut klasy średniej tylko w bogatszych wersjach .Niestety wersji "XL" już nie było żałuję trochę bo brakuje mi podgrzewanych siedzeń i reflektorów xenonowych ale trudno.
Nie podobają Mi się natomiast te wersje , które posiadają te " PLASTIKOWE satynowe wykończenia" to już lepiej byłoby bez nich co nie znaczy ,że mam tu kogoś obrażać i wyśmiewać że :
miloslupsk pisze: ... Te dodatki chromowane cisną taką wsią, że z Pomorskiego na Śląsk aż zawiewa. Totalnie nie pasują do Sportage...nie należę do typów z grupy - full opcja w kredycie - byle sąsiedzi widzieli :oczko: ... Poza tym nie jestem osobą kłótliwą więc ... np te chromowane klamki - klimat jak z Golfa 1 na VW Mani lub mojego 20 -letniego Audi :D ) ..
...Nikogo nie chcę ani nie chciałem obrazić[/b]

, kolego zastanów się ile osób niechcący mogłś obrazić ?? czy ktoś może poczuć się dotknięty taką wypowiedzią ?? - czy twój gust i postrzeganie świata są najlepsze na świecie ?? Chyba nie !!
Ja nie kupiłem auta dla sąsiadów tylko dla siebie , a konkretnie dla żony żeby Nas cieszyło !! Po drugie jeśli ktoś wziął kredyt czy lesing to po to by móc odliczyć sobie koszty od dochodu albo poprostu gotówkę przeznaczyć na obrót towarem i zarobić więcej niż odsetki bankowe :) ,a porównywanie Golfa 1 czy Audi sprzed 20 lat do Naszej KII w wersji "L" i "XL"to chyba szczyt nieświadomej beszczelności.Pozdrawiam
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap