PŁYN DO SPRYSKIWACZY+BIAŁY KOLOR - UWAGA

Wszystko co dotyczy powłoki lakierniczej i blacharki nadwozia.
miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

PŁYN DO SPRYSKIWACZY+BIAŁY KOLOR - UWAGA

Postautor: miloslupsk » 17 sty 2011, 20:48

Panowie z najpiękniejszym kolorem dla Sportage - czyli popularnie mówiąc białym :bigok: (ups... ale się naraziłem..heheheh). Radzę czym szybciej baardzo dokładnie obejrzeć tylną klapę. U mnie wyraźne są smugi, spowodowane przez płyn do spryskiwacza tylnej szyby. Znajomy ma podobny problem i również to zauważył u siebie. Różnią się za to płyny, które mamy w zbiorniczkach :? Oczywiście to nie jest tak, że smugi biją po oczach. Trzeba się dobrze przyjrzeć. Dosłownie jakby się "wgryzły" w lakier. Najlepiej to widać podczas kąpieli autka. Niestety umycie klapy, nie pomaga [zlolta] Rozwiązanie ? Jak dla mnie - Twardy wosk (nie mylić z mleczkiem, które nakładają lakiernicy i ostro wpierają, że to jest to samo)

Awatar użytkownika
bielas
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 paź 2010, 23:26
Czym jeżdzę: 1.6 XL

Re: PŁYN DO SPRYSKIWACZY+BIAŁY KOLOR - UWAGA

Postautor: bielas » 18 sty 2011, 23:01

Albo powstrzymać się od pryskania tylnej szyby ;-)
Dzięki za cynk!

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: PŁYN DO SPRYSKIWACZY+BIAŁY KOLOR - UWAGA

Postautor: Orion66 » 20 sty 2011, 23:11

może to wina płynu do spryskiwaczy? Jakiś zbyt agresywny skład?
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: PŁYN DO SPRYSKIWACZY+BIAŁY KOLOR - UWAGA

Postautor: miloslupsk » 24 sty 2011, 21:09

Skusiłem się na ten twardy wosk.

Wax Guard

Co to jest i do czego służy?

Każdego dnia, podczas jazdy Państwa samochód narażony jest na działanie wiatru i innych czynników atmosferycznych. Lakier samochodu poddawany jest działaniu takich czynników jak kwaśny deszcz, promienie ultrafioletowe, sól, zanieczyszczenie powietrza i kurz, które stopniowo niszczą warstwę lakieru. W rezultacie, lakier traci głębię koloru i połysk.

Wax Guard tworzy na lakierze warstwę ochronną o twardości porównywalnej do diamentu, która to warstwa w sposób istotny przedłuża żywotność lakieru. Połysk utrzymuje się dłużej, a lakier zachowuje swoją głębię. Ponadto, gładź, jaką tworzy warstwa Wax Guard chroni przed przyklejaniem się do lakieru insektów i brudu, co pozwala łatwiej utrzymać samochód w czystości.

Gdy samochód zostanie pokryty Wax Guard, gwarantuje to uzyskanie długotrwałej warstwy ochronnej. Na wykonaną usługę zostaje wydany certyfikat.

Środek Wax Guard jest wyprodukowany z molekularnych komponentów wosków o naturalnej twardości i specjalnych składników ochronnych opartych na polimerach. Właśnie te elementy powodują, że Wax Guard jest produktem unikalnym. Przeprowadzenie zabiegu z użyciem Wax Guard to najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić w celu zabezpieczenia lakieru swojego samochodu.

W skład czynności przy wykonywaniu usługi Wax Guard wchodzi

Standardowe mycie samochodu

1. Jeżeli powłoka lakiernicza jest wyblakła lub zarysowana czyszczenie lakieru preparatem:

Do mocno zniszczonych lakierów COMPOUND

Do lekko zniszczonych lakierów INTENSIV LACKREINIGER

3. Odtłuszczenie lakieru preparatem PREP WASH
4. Nałożenie zabezpieczenia WAX GUARD

Czas trwania usługi to od 4 – 6 godzin , koszt usługi 320,00 pln brutto.

UWAGA: PO ZABEZPIECZENIU LAKIERU PREPARATEM WAX GUARD NIE MOŻNA MYĆ SAMOCHODU NA MYJNIACH MECHANICZNYCH!


Opinie o tym produkcie są różne. Niemniej jak czyta się niektórych "fachowców" i ich złotych rad, jak to samemu podobny efekt można uzyskać kupując wosk z Lidla to bierze mnie na mdłości :zyg: (nie chodzi o ludzi z tego forum lecz przypadkowo napotkanego portalu w celu zaczerpnięcia informacji na temat produktu) . Jakbym jeszcze chwile takowy portal poczytał to okazało by się pewnie, że Domestos to idealny i do tego tańszy środek do prania tapicerki niż cokolwiek innego przeznaczonego na rynek kosmetyki samochodowej :haker:

Zaryzykowałem i sprawdzę sam. Oczywiście certyfikat dostałem. Do tego gwarancję 2 lata na tą "robótkę". Dodatkowo szampon, którym dwa najbliższe mycia, trzeba potraktować kijankę. Pewnie Diamond to to nie jest ale i cena równomiernie niższa. W razie czego, pobiegnę do Lidla :kierownik:

sabb
Uzależniony
Posty: 271
Rejestracja: 23 gru 2010, 22:21
Czym jeżdzę: sp 2.0 crdi awd 184 km odebrana 30 10 2014 biała perła

Re: PŁYN DO SPRYSKIWACZY+BIAŁY KOLOR - UWAGA

Postautor: sabb » 24 sty 2011, 21:41

o kurcze dobry ten wosk jak po nim jest czysciutki samochód przez tyle tygodni :haha1:

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: PŁYN DO SPRYSKIWACZY+BIAŁY KOLOR - UWAGA

Postautor: miloslupsk » 24 sty 2011, 21:50

Tu nie chodzi o czystość, chcociaż faktycznie tak można pomyśleć.hehehe.........Doobre :) [zlosnikok]


Wróć do „BLACHARKA I LAKIER”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap